Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

witajcie, co do witaminek to mi gin poleciła z kolei pharmaton matruelle. Niestety w sieci aptek, gdzie mam kartę rabatową tego nie mieli, więc póki co biorę prenatal. za miesiąc kupię sobie w internetowej. pozdrawiam was serdecznie i udanej majówki za wczasu życzę. jutro w pracy mogę nie zdążyć, a potem na wieś do rodziców zażyć świeżego powietrza jadę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie biorę Feminatal 800, ale pewnie już niedługo, bo on jest do 12tc, który właśnie u mnie trwa i za tydzień mam wizytę u gina więc pewnie coś mi pozmienia. Co do wodnistych pomidorów ze sklepów to ja mam metodę która się sprawdza na każdych pomidorach, byle w momencie zakupu były zgrabne i niezleżałe, nie pogniecione. Mianowicie pomidorów nie można trzymać w lodówce. Podobnie jak avocado. Nie lubią tego i są właśnie takie nijakie przez to. Jak się kupi takie blade, przezroczyste, niedojrzałe, to wystarczy je zostawić na wierzchu w kuchni i obserwować - zależnie od tego w jakim były stanie na początku to czasem nawet już następnego dnia nabierają smaku i koloru. Na ekstremalne przypadki trzeba poczekać i z 4-5 dni (jak się trafiło rzeczywiście niedojrzałe). One po prostu muszą sobie dojść - polecam:) Nawet w zimie udaje mi się doprowadzać je do stanu smaku bardzo zbliżonego do letniego - zależy jeszcze od odmiany pomidorów na jakie się trafi. Acha - i najlepiej kupować takie, które mają zielony ogonek, nie wiem czemu, ale zauważyłam, że wtedy lepiej się trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankanka!!! Pochodze ze Strzelec Opolskich,a Opole znam dosc dobrze,bo mam tam bacie na 1-go Maja nad Ambrozja. Reymonta niedaleko. Dzieki. Jestem ciekawa czy termin trzeba duzo wczesniej robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jesli chodzi o witaminy to biorę Prenatal Complex (ale połknąć tą tabletkę jest cieżko) a dodatkowo mam przepisany Magnez w tabletkach bo mam straszne skurcze łydek, ale już zaczynają ustępować :) Pozdrawiam, udanej Majówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie gin kazał brać feminatal 800 jeszcze do połowy 4 miesiąca. Będę musiała pewnie kupić, a połowa zostanie, bo całego nie zjem :( Dziewczyny nie poruszałyśmy tu chyba jeszcze tematu "ciąża a ząbki". Otóż ja w tamtym roku poleczyłam sobie ząbki z tu się okazało wczoraj na wizycie ze mam ósemkę do leczenia kanałowego...nawet nie wiem kiedy się z tym zębem zdążyło coś takiego porobić. Nie bolał w ogóle. Dostałam znieczulenie w zastrzyku ale było ono chyba słabsze niż standardowe, bo szybko zadziałało i dodatkowo nie zdrętwiała mi po nim połowa szczęki. Przyznam, że się boję trochę tego leczenia, bo nie wiem, czy na takie zastrzyki nie jest za wcześnie. Powiedziałam, że jestem w czwartym miesiącu, dokładniej w 13 tygodniu. Nie wiem już sama czy dobrze to wyliczam, a teraz się boję czy leczenie zęba nie zaszkodzi dzidzi. Nie ma chyba jednomyślności wśród dentystów na temat stosowania znieczuleń u ciężarnych (czytałam trochę w necie na ten temat) Dentysta mówi że w czwartym miesiącu można już dawać znieczulenia. I dodatkowo mam jeszcze trutkę na ten ząb, bo kanał będzie...ale kanał..... a jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciazy 4 zeby mi sie zepsuly. Teraz zaczynalam ze zdrowym uzebieniem,ale zobaczymy jak sie skonczy.Pije duzo mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi mój gin powiedział, żeby do dentysty dopiero po 12tc pójść, więc czekam. Wybierałam się na przegląd w styczniu ale jakoś nie doszłam i teraz żałuje, że się nie zmobilizowałam. Generalnie chodziłam systematycznie, jem dużo nabiału, więc mam nadzieję, że nie zrobiło mi się w szczęce za duże spustoszenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleńka1989
dziewczyny czy któraś z was odczuwa kłucia w podbrzuszu? ja jestem w 12 tc i od 3 dni coś takiego mam, nie cały czas ale kluje i przestaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny.Byłam wczoraj u gina, malec rosnie w ekspresowym tempie powinnam byc w 11 tyg a tu sie okazuje ze jestem juz w prawie 13!!!!! Zrobił mi wczoraj cytologie i kazał zrobić badania na toksoplazmoze poniewaz mam zwierzeta w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaręczona... ja pracuję blisko ambrozji.. a co do kowalczyka to u niego PRL... koleżanka powiedziała że przyjmuje 3 razy w tygodniu chyba /wiem że we wtorki od 17 - 19 i jeszcze chyba! poniedziałek i czwartek albo środa od 15 - 17/ i nie ma zapisów /hehe/ liczy się kolejka... no i koleżanka miała system że przychodizła ... 2 godziny wcześniej i często była pierwsza i pewna że ją przyjmie :) AwięC... no dzięki za pomidorową radę... wypróbuję... teraz sobie przypominam że jak rodzice mieli działkę, to czasem tata zrywał zielonkawe pomidory i dawał na aprapet. Dorka55- ja w pierwszej ciąży i po zero ubytków, a teraz o zgrozo 8 /ta przeklęta/ mi się wyżyna i podobno już widać że będzie zesputa ale nie jest wyżęta więc raczej do wyrwania niż do leczenia... trzeba będzie rozcinać dziąsło ... idę jeszcze na konsultacje do znajomego matki /pracuje w szpitalu/. Ale ten dentysta u którego byłam na wcześniej mówił że to nie jest groźne dla dzidzi w 2 trymestrze i że groźniejsze było by zapalenie miazgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankaka o to dziekuje za taka kolejke. Moja corka jest niecierpliwa. A babcia nie zostanie mi z nia na tak dluo. No szkoda. Trudno. Chcialam w Polce, po polsku hehe. Tutaj pomimo tego,ze znam jezyk to niektore terminy sa mi obce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ile kosztuje badanie na Toxo w Polsce? W ktorych tygodniach zalecaja je zrobic? Ja robilam na poczatku,ale musze jeszcze raz. Chyba akurat jak bede w Polsce. U nas kosztuje 35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka55: A ja pytalam kto chce feminatal800, bo zostalo mi 9 tabletek, a juz nie biore i chyba dzis poszedl do smieci , bo nikt sie nie zglosil. U mnie pki co wszystko ok. Nic mi nie dolega i w koncu zjadlam swoje upragnione truskawki. Jedyne co mnie zaczyna denerwowac to to, ze wrocily mi zawroty glowy, ktore mialam przez poltora roku. Po tabletkach mi przeszlo i od listopada 2009 mialam spokoj, a teraz znow to samo... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestycyda.Spokojnie mozesz brac dalej te witaminy az skonczysz opakowanie. Nic sie nie stanie,ze 1,5 tyg pozniej zaczniesz brac te od 13 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez troche namieszam w tabelce, bo tak jak juz pisalam z 02 lstopada przesunal mi sie termin na 31 pazdziernika, ale widze, ze nie jestem sama :) NICK.................WIEK............PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO asia25.................25................30.10........... ?..............Warszaw apestycyda..........20...................31.10........... ? .............lubuskie aneczka1986.......24................04.11..............?. ........................ Dorka55.............29................04.11.............. ?........................ moppy...............24..................04.11...........? ...............Holandia Kelis1.................26...............05.11............ ...?...............Kielce Ankanka.............32................06.11.............. ?..............Opole ewelinaer............29................06.11............. .?...............Łódź Zareczona...........28...............6.11................ ?...........Pfungstadt slonko*...............27...............08.11............. .?..........Inowrocław mgrEndus............24...............08,11............... ?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ............pomorskie Sirusho...............22...............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg Migrena73...........36...............10.11..............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11............. .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11............ ?...............łódzkie PrzyszlaMamade....24.................11.11............?.. ..........Mannheim enna1982...........27..................12.11......bliźni aki?płeć........lubuskie dagetka ............29.................15.11..............?......... ..Poznań AWięc................33................17.11............ ..?............Warszawa Aisha_hm............25...................18.11..........? ...............śląskie duskaaaaa.........21...................20.11............. ? .............pomors mirabelkax..........30...................20.11..........? ............mazowieckie coraz grubsza Zosia33..................24.11...........?.............Antal ya kuleczka3..........30..................26.11............. .?.........dolnośląskie oleńka1989...........21...............01.11............. ...?..........Lubin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mieszanecka
Witam wszystkie mamusie. Jestem tu nowa. Robiłam wczoraj test i dwie ciemne kreski... Zaskoczenie duże może dlatego że to poprostu zupełnie nie planowane i nie w czasie ale trafiło się i trudno:) oby było zdrowe. Zastanawiam się tylko nad wyborem lekarza.. Mam zamiar iść we wtorek ale niewiem czy prywatnie czy nie... Nie bardzo mam teraz finanse..... Co myślicie? Z moich wyliczeń to może być jakieś 5 tyg od trafionego współżycia. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
Ooo Pestycyda :) To ładnie Ci sie termin przesunął :) Na moje urodziny :D Ja jeszcze nie znam terminu dlatego nie wpisuje sie do tabelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nudzilo mi sie. Porobilam bardziej przejrzyscie. Sorki.Zobaczymy czy to w ogole wyjdzie, bo robilam w wordzie. NICKWIEKPORÓDPŁ EĆMIASTO asia252530.10?Warszawa apestycyda2031.10? lubuskie oleńka19892101.11?Lubin aneczka19862404.11? Dorka552904.11? moppy2404.11?Holandia Kelis12605.11?Kielce Ankanka3206.11?Opole ewelinaer2906.11?Łódź Zareczona2806.11?Pfungstadt slonko2708.11?Inowrocław mgrEndus2408.11?zachodniopom arla832709.11? pomorskie Sirusho2210.11?Tarnobrzeg Migrena733610.11? Warszawa starająca2510.11?małopolska kaasik262910.11?łódzkie PrzyszlaMamade2411.11?Mannheim enna19822712.11 bliźniakilubuskie dagetka 2915.11?Poznań Awięc3317.11?Warszawa Aisha_hm2518.11? śląskie duskaaaaa2120.11? pomorskie mirabelkax3020.11? mazowieckie coraz grubsza Zosia3324.11?Antalya kuleczka33026.11?dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wyszlo hehe. kafe nie widzi tabulatorow tych wolnych miejsc. A no szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe... no ja miałam tylko podczytać i spadać ale nie mogę się oprzeć... no zaręczona przejrzyste to jak cholera :-D Ubawiłam się :-D będę robiła tokso w tym tygodniu to dam cynk o cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankanka ja tez sie pozniej usmialam.hehe.Tak to jest jak czlowiekowi sie nudzi i robi glupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojoojjjjjjjjjj
w diagnostyce toxo igm 24 zł i igg tak samo 24 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny toxo głównie zaraża sie od mięsa i niemytych owoców,a nie od zwierząt.Kał kota by sie nim zarazic musi lezec 3 dni w kuwecie!!! Ale badania robic trzeba-u mnie w Łodzi po 35 za kazdy rodzaj przeciwciał. Ja byłam 30.04 na usg. Dzidzia miała 6 cm i przeziernośc 1,3. Ale mam łozysko na przedniej ścianie i do tego zachodzi mi na ujscie szyjki macicy.Pani doktor mówi ze jest szansa ze sie jeszcze podniesie i tej szansy sie ,,trzymam".Ma któras z Was tez takie ułozone łozsko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dawno mnie nie bylo... mi lekarz nie zalecił żadnych witamin, jedynie te zielone z bazaru, a jak spytalam o kwas foliowy ile czasu mam go brac, powiedzial ze juz nie musze.... ( a to bylo w 11t.c) dziwny ten lekarz ( pewnie dlatego, że nie prywatnie) u mnie juz z samopoczuciem dużo lepiej, mdlosci pojawiają się jeszcze rano ale już bez wymiotów, mogę już w miarę normalnie jeść...nawet w sobote byłam na weselu, ale tylko jeden dzień, bo ani pić, ani jeść, ani bardzo tańczyć nie mogłam, bo coś mnie strasznie bolalo po prawej stronie w biodrze....nie wiem co to bylo wiec wolalam nie ryzykowac ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaasik26 w pierwszej ciazy tak mialam. W 16 tyg sie odkleilo i bylo na przedniej scianie. Ok 22 tyg sie podnioslo i rodzilam normalnie. Ja musialam lezec dwa tygodnie w domu. Nie wiem czy przez odklejenie czy przez to,ze bylo na przedniej scianie. Pozniej moglam dzwigac do 5kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestycyda- no mnie też przesunął się termin na 30 paźniernika. Jak tam na usg? ile cm ma już twój dzidziuś? wszyscy tutaj piszą o przezierności, mi niestety nie pdano takich danych na usg, lekarka powiedziala tylko ze OK....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia25 u nas przeziernosc jest dodatkowym badaniem. Nie wiem jak w PL. Chyba,ze lekarz sam od siebie zrobi bez doplaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziwczyny! a ja trochę z innej beczki:) strasznie ciekawa jestem płci maleństwa:) a usg mam zrobic dopiero w 22 tyg. straaszzznie dluugo:) i myslę że może sobie zrobić w przysżzym tygodniu,albo za dwa i podejrzeć:) myślicie że już na 100% powie lekarz jakiej płci jest maleństwo? miłego popołudnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze w tym tygoniu kończę 14 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shorty31101990
Ja sie w czwartek dowiem co i jak z moim maleństwem :) Dziś byłam na kolejnym pobraniu krwi do beta hcg. Strasznie sie niecierpliwie :) No a że tak zapytam... Jak wasi męzowie/narzeczeni/chłopacy reaguja na wasz stan? U mnie zawsze było dobrze, chwilowy zastój w emocjach był gdy sie dowiedział o dzidzi bo nie umiał przyswoic wiadomosci 'bede tata'. A teraz to już wszystko dobrze, cieszy sie i ma bzika na punkcie maluszka :) a jeszcze bardzoej bedzie szalał jak sie okaże że to dziewczynka ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×