Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

E1981 - ja też mam krwiaka, ale na ostatnim usg wyszło, że ciąża jest i jest żywa (widziałam bicie serduszka mojej dzidzi) i mój lekarz powiedział, że będziemy walczyć o tę ciążę. Biorę luteinę trzy razy dziennie po 2 tabletki i dodatkowo duphaston 3 razy dziennie. I lekarz kazał mi bezwzględnie leżeć. Powiedział, że mogę krwawic, byle nie za bardzo. Leżę, z domu nie wychodziłam od 11 marca (to moja ostatnia wizyta) i nic nie robię. Mam nadzieję, że to przyniesie skutek. Skoro masz krwiaka, to on się może wchłonąć, ale naprawdę trzeba leżeć. Czytałam dużo na ten temat i czytałam, że wiele dziewczyn miało krwiaki i urodziły zdrowe dzieci. Także E 1981 - leżeć, leżeć i jeszcze raz leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E1981 beta nie jest równe 5000 z powyżej widocznie w tym laboratorium nie oznaczaja dokładnie powyżej 5000 tylko podaja ogólną liczbę a laborantka powiedziała że ciąża jest żywa bo beta przyrasta a to jest najważniejsze!!! Mam objawy ciąży takie jak mdłości, siusiam czesto spie dzień za to w nocy mam dłuższe pobudki i bolące piersi z widocznymi żyłkami więc myślę że jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do E1981 Ja w poprzedniej ciąży nie miałam żadnych objawów zagrażającego poronienia. Ale wiesz przypomniała mi się moja druga ciąża. Zaszłam wtedy w bardzo niedogodnym momencie. I bojąć się, że coś będzie nie tak poszłam do najlepszego ginekologa w okolicy słynącego z prowadzenia trudnych przypadków. Jak na tamte czasy miał doskonały sprzęt(9 lat temu). Po usg stwierdził, że to 6 tydzień, ale nie widać serca i zarodek jest za mały, i źle zagnieżdżony. Przepisał mi baterię leków, zalecił leżenie i dał małe szanse. Zadzwoniłam do doktor, która prowadziła moją pierwszą ciążę z pytaniem co robić. A ona powiedziałą, że tak czasem jest, że organizm sam pozbywa się ciąży, np. w przypadku dużych wad. Pojechałam do niej, a ona bez usg, tylko badając mnie palpacyjnie stwierdziła, że jej zdaniem wszystko jest w porządku. No i moja zagrożona, nieprawidłowo rozwijająca się ciąża stoi teraz tu obok i czyta to co piszę. Tak więc i najlepsi lekarze mogą się mylić. Trzeba być dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E1981
Hej Dziewczynki, Dziękuję za słowa otuchy... Serce_1976 - u mnie nie było widać serdeuszko niestety, biorę cały czas Luteinę 3 x 2 i chodzę normalnie do pracy... moja GIn uznała, że nie ma potrzeby, żebym siedziała w domu bo i tak nie daje szans tej ciąży. Ale koleżanka poleciła mi podobno dobrego gina i zadzwonię do niej wieczorem ( w ciągu dnia radziła nie dzwonić) i umówię się na jutro jak będzie mogła... Jestem w ciągłym stresie, napiszę wieczorkiem co i jak... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coraz_grubsza_zosia
czesc dziewczyny, jesli pozwolicie - chce sie dolaczyc, ja tez zobaczylam 2 kreski na tescie, beta na razie malutka 150 byla 18.03., ale jestem dobrej mysli. NICK.................WIEK............PORÓD...........PŁ EĆ. ........MIASTO aneczka1986.......24................02.11.......... ..?......warmia i mazury Dorka55.............29................04.11.............. ?........................ slonko*...............26...............05.11............. .?..........Inowrocław Ankanka.............32................06.11.............. ?..............Opole mgrEndus............24...............08,11............... ?....zachodniopom. arla83 ..............27................09.11..............? ............pomorskie Sirusho...............22...............10.11............. .?... ......Tarnobrzeg PrzyszłaMama23.....................10.11..............?. ..........Mannheim Migrena73...........36...............10.11..............? ...........Warszawa starająca...........25................10.11............. .?..........małopolska kaasik26.............29.................10,11............ ?...............łódzkie lenna1982...........27..................11.11............ .?.............lubuskie duskaaaaa.........21...................20.11............. ? ..............pomors coraz_grubsza_Zosia..33.............23.11.............?.............Antalya pozdrawiam serdecznie przyszle mamusie! przy pierwszej ciazy - moja coreczka jest Majowka 2007 - to forum bylo dla mnie niesamowitym wsparciem, mam nadzieje, ze teraz tez tak bedzie. Czeka nas za.....ste 8 miesiecy, a potem jazda bez trzymanki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również już mogę się zapisać. Jestem w 7 tygodniu ciąży, a termin mam na 2 listopada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuski8? Jak tam u Was? Ja szczerze mówiac odchodze od zmysłów bo jutro pierwsza wizyta.Tłumaczę sobie ze wszystko będzie ok..ale nerwy mam wielkie. Do tego mdli mnie od samego rana.. I jeszcze ludzie mnie w pracy wkurzają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E1981 - koniecznie zmień ginekologa, naprawdę dziwne ma nastawienie. Nie wiem, czy ten mój jest najlepszy (na pewno nie jest), ale to, że kazał mi leżeć przy tym krwiaku, to słuszna decyzja. Jak dowiedziałam się, że mam krwiaka i kazał mi przypiąć się do łóżka, to pierwsze co zrobiłam, to przejrzałam bardzo dużo na ten temat. I gdzieś właśnie wyczytałam, że żadne leki nie pomogą przy krwiaku, jeżeli jednocześnie nie będzie się leżało. I ja stosuję się do jego zaleceń. Kasik - ja mam huśtawki nastrojów, dzisiaj w pewnym momencie zaczął mi się pogarszać humor bez powodu i miałam łzy w oczach, a później już było dobrze :) Także takie dziwne zachowanie w ciąży to chyba normalka. Też się bardzo denerwuję przed kolejną wizytą, a ona dopiero 29 marca :( Nie mogę już się doczekać Pozdrawiam Was dziewczyny ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E1981
Dziewczynki, umówiłam się na jutro na rano do innegi gina - poleconego przez koleżankę - już sam fakt, że zadzwoniłam dzisiaj wieczorem, a ona powiedziała, ze mogę przyjść jutro rano to duży plus... Zobaczymy czy coś zobaczymy na usg.... mam taka malutką iskierkę nadziei, która mówi, że tak. Odezwę się jutro jak wrócę z pracy. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusiaaaaaa
e1981 3mam kciuki i dziekuje dziewczynom czasem zobacze co u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJKA byłam dziś u gina i widziałam bicie serduszka... dzidziuś ma 12,6 mm i wygląda na 7 tydzień i 4 dzień więc wszystko jest ok :) troszke mi ulżylo... trzymam kciuki za was dziewczyny, szczególnie za E1981, mam nadzieję że ten ginekolog potraktuje cię troskzę poważniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ostatni okres miałąm 10go lutego.15go marca robiłam test beta hcg wynik 36,66 dzisiaj robiłam owo badanie powtórnie i wynik wyszedl mi 336,31.Czy to ciąża?I czy prawdą jest że w ciąży z której powstaje chłopczyk przyrasta owo hcg wolniej?Sugestia pani laborantki.I czy nie przyrasta w moim przypadku zamało to hcg?NA USG NIC:(Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika..idź do gina,nie ma co czekać.A to ze przy chłopcach przyrasta wolniej to nieprawda.Ja w pierwszej ciąży miałam b.wysokie przyrosty bety i mam synka. Może zapłodnienie było poźno,może to bardzo wczesna ciaża.Zrób hcg co 2 dni i wtedy przyrost powinnien być o 66% lub po 3 dniach i 100%. Serce..w pierwszej ciązy leżałam na patologii właśnie z dziewczyna z krwiakiem w ciązy. Lekarka sie na nia darła jak ona wstawała siku.Więc leż kochana i jeszcze raz leż.A tamta dziewczyna wyszła ze szpitala wcześniej niz ja bo krwiak sie wchłonął i było wszytsko ok:) Trzymajcie sie.Ja ide dzis do gina i jutro napisze co i jak.. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja byłam wczoraj u lekarza, widziałam serduszko. Trochę mam zawirowań co do terminu porodu, bo w/g @ termin na 10, a w/g usg na 19. Ale moja doktor powiedziała, że jest wszystko w porządku i to przesunięcie wynika z tego, że po poronieniu moje cykle były nieregularne. A porównując z poprzednim badaniem rośnie wzorcowo. Następna wizyta za 4 tyg. I jeszcze jedno, przepisała mi witaminy dla kobiet w ciąży z dodatkiem kwasów omega3, twierdząc, że biorąc je będę miała w domu małego "geniusza". Podobno świetnie wpływają na rozwój komórek nerwowych.Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do migrena73
Czy możesz napisać co to za tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starającaaa
femintal 400 ma kwasy DHA ale on jest zalecany po 12 tyg ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migrena to ciesze się bardzo ze jest ok.Mój synek pije od 5 m-ca enfamil,który tez ma kwasy omega i za miesiąc konczy 3 lata a gada jak opetany i wogóle mały geniusz:)) Wiec ja tam w te kwasy wierze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Kasik - wiem, że leżenie to podstawa i leżę ile mogę, ale czasem dostaję od tego świra. Ckni mi się za wychodzeniem z domu i w ogóle za jakąkolwiek aktywnością. Nie mogę się doczekać wizyty u gina, po prostu odliczam dni do poniedziałku :) Najchętniej to bym była codziennie u niego, żeby sprawdzić czy jest ok, mała schiza :0 Migrena - super, że wszystko ok :) To moja pierwsza ciąża, więc gdy zobaczyłam bijące serduszko o mojej dzidi, to łzy mi stanęły w oczach, ale to było dwa tygodnie temu i już bym chciała zobaczyć czy wszystko w porządku. E1981 - mam nadzieję, że ta nowa lekarka okaże się o wiele bardziej kompetentna niż ta twoja poprzednia. Trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę. Trzymajcie się dziewczyny 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. U mnie ciągle mdłości ale nie wymiotuję... czasami juz wolałabym sobie rzygąć ale nie chce mi się :( Tylko mdli i mdli... i ciale ból głowy i ciągle uczucie ze noszę 10 kilowy głaz w sobie... nie ma miodu :) Ale i tak jestem happy bo inne dziewczyny mają gorzej wiec staram się nie narzekać. Piękna pogoda jest spacerować dziewczyny która moze. A które muszą leżeć otwierać okna i się wietrzyć :) Buziaki dla wszystkich i duzo zdrówka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coraz_grubsza_Zosia
ufff, mnie tez w pierwszej ciazy przez 3 miesiace mdlilo i tylko mdlilo, teraz jakos lepiej (odpukac) trzymam kciuki za wszustkie mamusie! I lezcie dziewczyny, jak kaza lezec - nie ma zartow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coraz_grubsza_Zosia
a... ja tez chce wiedziec co to za tabletki dla geniuszy! kto by nie chcial miec malego madrali!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny jak już tam wcześniej pisałam to kurcze sama niewiem jak to z tą ciążą bo na usg nic niewykazało ale powodem tego mogło być to że mam cykle między 31-35 dni tak ze owulacja póżniej znalazłam taki kalkulator http://parenting.pl/kalkulator-ciazy-porodu.html gdzie wyszło mi że w ciąży jestem 3 tyg i dwa dni i to może dlatego niewidać na usg nic jeszcze.Do lekarza idę 1 kwietnia mam nadzieję że się dowiem coś więcej.A oprócz tego czuję tak jakbym połkła jakiś balon albo co tak dziwnie w tym brzuchu.I bardzo duże zmęczenie mam ochotę tylko spać spać spać....Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda Feninatal 400 też zawiera DHA i jest zalecany od 12 tyg. Ja dostałam PregnaPlus i one oprócz DHA zawierają też EPA plus B6, B12, kwas foliowy, żelazo, cynk i jod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robka
witam mamuski :) to i ja dolaczam do listopadowek, wstepny termin na 12 listopad:) to nasza druga dizdzia mamy juz coreczke ma 2 lata i 3 miesiace;) jak samopoczucie'?? u mnie zaczyna sie, czyli nie moge patrzec na surowe mieso ... i w ciagu dnia mnie mdli...ale to i tak lepiej nic z pierwsza corka , bo w pierwszej ciazy od poczatku przez pierwszy trymestr witalam sie z sedesem...;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a ja mam niezdrowe ciągoty do mięsa surowego... jak nigdy mi się tatara chce... może to moje ciało woła o hemoglobinę i czerwone krwinki :) serce1976... no ja też bym oszalała leżąc, ale pociesz się że może jak się wszystko ustabilizuje będziesz mogła powoli wrócić do normalności, według mnie najgorzej leżeć pod koniec ciąży z tym wielkim bambuchem. dziewczyny te hcg to dla mnie magia, ja jechałam na zwykłym teście ciążowym :o kaasik26... daj znać co po wizycie. ja przed ginem miałam ścisk żołądka, senność, moczopęd :-D a po wszystko ze mnie zeszło, nawet się pokochałam z mężykiem :-D dusia... zaglądaj i dawaj znać co u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do dziewczyn które są w ciąży drugi raz kiedy wybierłyście się na zwolnienie? Ja mam akurat taką pracę że ciągle jeżdżę samochodem i dość dużo stresów. Najbardziej doskwierają mi mdłości i ciągłe zmęczenie i zastanawiam się czy jak będę teraz u lekarza to czy nie wybrać się na l4. U mnie dolegliwości poza ww mdłościami i sennością jakby troszkę mniejsze od dwóch dni raz na godzinkę lub dwie bóle jak na miesiączkę więc chyba maluch rośnie :) Oby d poniedziałku już nie mogę się doczekać usg!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, byłam wczoraj u doktora i widziałam malutką kropeczkę 6 mm, według miesiączki był by to koniec 5 tygodnia ale gin powiedziała że pęcherzyk jest malutki bo tak naprawdę nie wiemy kiedy była owulacja bo brałam wcześniej tabletki anty i jest to wczesna ciąża, ale uspokoiła mnie że wszystko jest ok i mam przyjść 20 kwietnia. Mam nadzieję że będzie tam rósł bobasek bo daleko do 20 kwietnia... tak długo czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E1981
Cześć Kochane, Więc byłam dzisiaj u innej Pani Ginekolog - bardzo miła, kompetenta i sudowna kobietka, która powiedziała, że nie powinnam mieć żadnych wątpliwości co do opieki medycznej pierwszej Pani Ginekolog - bo mam wzorcową opiekę!!! Ona nie zrobiłaby nic więcej!!!! Co do ciąży - według OM jest to 7 tydzień 6 dzień a mój zarodek ma niecałe 5 mm, a pęcherzyk ciążowy 13!!! - nie ma też serduszka!!!! co wskazuje na 5 t 3d!!! Pani Doktor potwierdziła, że ciąża zatrymała się mniej więcej na tym etapie rozwoju, bo nie możliwe jest, zebym zaszła w ciążę 2 tygodnie póżniej niż myślę, że test zrobiony 3 dni później wyszedłby pozytywny!!! musiałam zajść w ciąże tak ja sobie wyliczyłam, albo 2 - 3 dni później - ale nie dwa tygodnie!!!! Powiedziała, że nie ronię, ponieważ jestem na bardzo dużych dawkach Luteiny i że mogę tak jeszcze długo czekać i nic się nie będzie działo... Poradziła, żebym odstawiła Luteinę i za 2 - 3 dni powinnam zacząć krwawić .... odstawię, ale dopiero w piątek poniewąz jutro jadę na drugi koniec Polski w podróż służbową! Mam nadzieję, że przejdę przez to wszytsko jeszcze przed świętami, bo nie chciałabym leżeć w szpitalu w święta.... Jeszcze co do wizyty w szpitalu - moja pierwszwsa Gin mówił, żeby nie jechać do szpitala tylko spróbować przejść to samameu w domu, żeby uniknąć łyżeczkowania - ta radziła, żeby jednak pojechać - bo mogę się wykrwawić.... więc chyba pojadę jak już się wszytsko zacznie.... yteraz już wiem, że nic z tego nie będzie i chciałabym mieć juz wszytsko za sobą.... mam nadzieję, że obędzie się bez powikłań. Pozdrawiam Was serdecznie i mam nadziję, że u Was wszytsko będzie dobrze - ja już podniosłam statystyki - Dusia również!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×