Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

co do leków to do końca lipca duphaston łykałam 2x1 no i oczywiście witaminki a teraz doszedł magnez narazie 1x1 ale od września mam brać 2x1 no i od wczoraj no-spa według potrzeb :) a co do książek i poradników to jak z Wiki byłam w ciąży to multum tego czytałam, a teraz mi się nie chce no i nie bardzo mam czas przy 4-latku na szczęście od środy do przedszkola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszka4
Maja112010 - jeśli to nie problem to ja też poproszę o pdf-a na anuszka4@wp.pl. Kelis - ja też od początku ciąży miałam w moczu jakieś nabłonki, bakterie UF i wałeczki czy inne cholery i było ich duuuużo za dużo (bakterie UF normę miałam max 500 a miałam ich w granicach 4500). To oznacza jakiś stan zapalny ale w ciąży podobno to norma. Lekarz kazał mi łykać Żurawix albo Urinal albo po prostu taki preparat o nazwie Żurawina :) Wszystko bez recepty. Łykałam to w okresach dwutygodniowych, tzn 2 tyg kazał mi łykać, potem robiłam badanie i jak było ich znowu za dużo to znowu 2 tyg łykałam, a teraz mam wszystko w normie. Co do mojej cukrzycy to byłam dziś u diabetolożki na przyuczeniu co jeść i jak jeść żeby cukier nie szalał. Troszkę jestem przerażona bo trzeba sie mocno pilnować i jeść z wagą i zegarkiem w ręku wręcz. Narazie efekt jest taki, że ciągle jestem głodna... Za tydzień mnie obadają pewnie wzdłuż i wszerz z tym cukrem i się okaże czy dietka wystarczy czy insulinka. Pozdrawiam Was Babeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi 84: ja dostałam język niemowląt kilka dni temu. Ta książka jest rewelacyjna! świetna! Inna niż wszystkie poradniki! Cieszę się,że trafiła w moje ręce bo wcześniej nie miałam koncepcji na macierzyństwo teraz wie, że muszę dużo przemyśleć. Jest znakomita!!!!!!! Polecam każdemu!!:):):) kup! Warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam e-maile. Gdyby coś to dajcie znać to jeszcze raz wyślę. MI też ta książka się podoba. Może nie wszystkie porady wykorzystam, ale część z nich jest b.fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) tak tu sobie zagladam i zawsze nie moge sie naczytac hehe. potrzebuje porady.dzis odebralam wynik glukozy. wynik na czczo 87.po 2 h i obciazeniu 75 ml mam 122....czy to aby nie za duzo??gin na urlopie.nie moge sie dodzwonic...ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko z tego co wiem to po 75g norma po 2 godzinach jest do 140 a ta naczczo idealna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Anuszka... ja też miałam koleżankę z cukrzycą i nie było tak źle, po ciąży ani śladu cukrzycy. A ona nawet była bardzo nieposłuszna jeśli chodzi o dietę i często sobie coś podjadała niedozwolonego. No ale na kontrole do szpitala musiała chodzić też. Przynajmniej zobaczysz sobie jak wygląda szpital od wewnątrz /jeśli w nim też bedziesz rodzić/. co do Jedo... ja mam starą wersję i byłam nią zachwycona, teraz czeka na drugiego dzidziolka, według mnie wózek nie do zdarcia. Ciężki jest, owszem, ale lekkie wózki mają swoje wady... a bartatina na nasze chodzniki i na zimę to jest według mnei najlepsza. W końcu produkują ją w Polsce to wiedzą z czym sobie musimy radzić. Megi... no solidny chłopczyk i jaki grzeczny już ustawił się w kolejce do wyjścia ;) kelis... to moze być zwykłe zapalenie pęcherza, częste podczas ciąży. Ciekawe co powie lekarz. A masz jakieś krwinki w moczu? Megi... no ten kalkulator jest super. Mieszczę się w dolnych granicach, więc nie jest tak źle. A u mnie 29 skończony i 3 dni i na plusie 7 - 8 kg /zależy od wagi, ja wolę te na których jest +7 :P/ Ale ja jestem stosunkowo niska, więc sama już widzę, ze przybywa mi nie tylko w brzuszku ale i w udkach. Ale co tam, pewnie to ostatnia ciąża, więc nie bedę sobie załować:-D Pikalinka... nic takiego nei odczuwam w pachwinach, ale moze dlatego ze jestem 'rozwleczona" jeszcze po pierwszej ciąży. Co do "języka niemowląt", to fanie się czyta. Ale mi nie udało się zastosować do niektórych rad... np. nauczyć dizdziolka zasypiać samodzielnie. Z drugiej strony wyrobiąłm Lidii stały plan dnia i to działa do dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja112010- ja także poproszę o pdf-ka anetaswiatek@interia.pl Ja sobie dziś poszaleję. Zamierzam zafundowac sobie sztuczne rzęsy.Zabieg mam wieczorem. Ciekawe jaki będzie efekt.Nigdy tego nie robiłam.Nie mogę się doczekac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta 1985 - wysłałam. MaNiusia27 - sprawdze na moich wynikach jak wróce do domu to Ci napiszę. Też miałam test obciążenia 75 i lekarz powiedział mi, że jest ok, a wydaje mi się, że miałam jakies odchylenie od normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi84 Tracy Hogg nie raz ratowala nam zycie. Jest zajebista!!! Teraz przerabiam jezyk dwulatka. Warto miec jezyk niemowlat juz przeczytany przed porodem. Nam na serio strasznie duzo pomogl. Ankanka z tym planem dnia super u nas tez dziala,a z zasypianiem sie meczylam i meczylam i zadzialalo tez,ale po dlugim okresie. Na dzien dzisiejszy wracamy z dworu i corka mowi : spac!!! I sobie idzie spac. Wieczorem baja w lozeczku , buziak i ciao. A jak byla malutka to noszenie, bujanie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaNiusia27 - Cukrzycę rozpoznajemy jeżeli przynajmniej jedna wartość glikemii przekracza podane normy : 105 mg% na czczo, po obciążeniu 75g po jednej godzinie 180 mg% i po 2 godzinach - 140 mg %. Ja również miałam obciążenie glukozą 75g moje wyniki: na czczo - 74 po 1h - 161 po 2h 136 Ankanka - no mam nadzieję, że już zostanie w takiej pozycji i poczeka grzecznie jeszcze 10tyg z wyjściem do mamusi i tatusia :) Choć ostatnio tak mi nóżkami napiera, że wydaję mi się że zaraz pęknę. Dodatkowo mam straszny ból pleców po prawej stronie. Jak siedzę za długo w jednej pozycji to muszę pochodzić a najlepiej jak się położę wtedy czuję największą ulgę. " Maja112010 - dziękuję za pdf-ka :) Fajnie, że wasze opinie na temat książki są również pozytywne, teraz to już na 100% ją przeczytam przed narodzinami juniora :) Może pomoże mi troszkę rozwiać moje obawy i troski. Ach jak ja się czasami boję nowej roli w postaci mamusi, a przecież tak bardzo chciałam dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja112010 jeśli mozliwe to ja też się dopisuje do listy o pdf-ka :D:D Mój email rakioczy@yahoo.com Z góry dziekuje :)🌻 ok ja mykam na ostatnie zajęcia w szkole Buźki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja112010-wielkie dzięki! Będę miała co czytac przed spaniem.No i dowiem się czegoś pożytecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. jestem po wizycie. wszytko ok, te bakterie w moczu to powiedział że u kobiet w ciazy to baaaardzo częste i nie ma sie cyzm przejmowac, mam zrobic znow badanie moczu i za 2 tyg na wizycie zobacyz czy sie zmniejsza czy zwieksza i eentualnie włączy leki - gdyby mnie cos bolało czy piekło to dałby teraz,ale ja nie odczuwam nic. także luuzik:) 29 t i 5 dzieńi na wadze + 7kg wiec jest ładnie:) Maja112010 poproszę o pdfka:) k_shopaholic@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Maja112010 - ja również poproszę pdf-a helena170@o2.pl Dzisiaj skompletowałam już wyprawkę dla maleństwa jeśli chodzi o ciuszki brakuje mi jeszcze kombinezonu na zimę i skarpetek a tak to mam wszystko :) tak myślę przynajmniej, a jak w praktyce czegoś będzie brakowało to dokupię jak mały się urodzi. A we wrześniu wybiorę się na zakupy po kosmetyki :) Moja wizyta u lekarza dopiero 30 i mi pewnie wtedy zleci jakieś badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczynki:) faktycznie dodzwonilam sie do gina i potwierdzil ze wynik dobry:) wiec spokojniejsza jestem. kelis u mnie tez byly bakterie w moczu.nawet sporo...ale okazalo sie ze z mojej winy bo zle pobralam mocz. tyle ze ja wtedy mialam ich bardo duzo.teraz ciagle wystepuja ale to faktycznie poonoc normalne.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszka4
MaNiusia27 - a mogę wiedzieć jaka była u Ciebie na wynikach górna granica? Bo u mnie było max 100, miałam gluki 147 też po obciążeniu 75g i po 2h. No i u mnie lekarz stwierdził, że cukrzyca. Pierwszy raz w życiu muszę liczyć ile co ma węglowodanów i kalorii i układać sobie to jakoś żeby było ok. Narazie jeszcze się w tym gubię... Maja11201 - dzięki za mejlika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anuszka u mnie bylo do 110 norma.ale ponoc jest to norma przy pierwszym pobraniu na czczo. i z tego co sie dowiedzialam do 140 jest ok.powyzej jest problem ale z reguly a takiej sytuacji kaza powtorzyc badanie.naczytalam sie dzis o tym ze hoho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnS
Witam was serdecznie dziewczyny :) 10 listopada mam zostac szczesliwa mamusia malego (czkajacego w tym momencie) Natana :)) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamusie 1 dzien wolnego a tu naskrobane na kilka stron :) Anuszka wspolczuje Ci cukrzycy- ale wytrzymasz- juz niedlugo do porodu :) Megi84- oj dzidzius Twoj na serio jakis wielki :D ale usg moze sie mylic nawet o 600gram ;) super, ze masz tą ksiazke, ja poprosze o przeslanie na meila korzystajac z meila ktorejs dziewczyny- nie chcialabym podawac tu swojego bo potem moge miesc skrzynke zawalona SPAMem :( Jesli chodzi o jakies medykamenty to ja lece teraz na Prenatal DHA + aspargin- a w jakiej postaci polecacie WAPŃ? ponoc b.dobrze jest przyjmowac bo dzidzius z nas duzo od 30 tyg wysysa... AnnS - witam i zapraszam do dyskusji :) Zareczona Ty to podsunelas swietny pomysl z tym mrozonym jedzeniem, tylko nie wiem czy zechce mi sie zamrazarke odapalac... za to mam full dzemow to chociaz bedzie co na kolacje zjesc :P Wczoraj mialam wizyte na izbie przyjec w szpitalu- ale nie tak dla przyjemnosci... przez kilka godzin mialam klucia w podbrzuszu i zajechalam do lekarki a jej nie podobal sie moj twardy brzuch wiec wyslala mnie do szpitala. na szczescie po ktg okazalo sie, ze jest wszystko ok, dostalam tylko zastrzyk i mambrac no-spe 4 x 1. A dzis czuje sie okropnie- w glowie mi sie kreci i ledwo widze litery- obraz mi sie rozmazuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja112010 - to ja tez poproszę o pdf. Wysyłając skasuj wszystkie cyferki z adresu - to moje zabezpieczenie przed spam robotami: agi1212@wa.home.pl u mnie mini remont trwa, przemalowaliśmy mieszkanie, przebudowaliśmy półke gips- kartonową. Jak Skończymy "swoją część", zabieramy się za pokój dzidzi, czyli pewnie gdzieś za tydzień co do leków to ja na szczęście biorę tylko feminatal 400, jod i moje hormonki na tarczycę. Wyniki póki co były bardzo ładne. Wapń lekarz polecał mi w formie naturalnej: mleko (minimum 2% bo bez tłuszczu wapń się nie wchłania), zółty ser (dużo ma wapnia) i inne sery itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnS
mamaAnia: uwazajcie na siebie jeszcze troszke czasu do zrzutu macie :)) bedzie git Historia mojej ciazy niekoniecznie ma tylko kolorowy wymiar; mialam ciaze zagrozona na poczatku, a teraz okazalo sie ze jestem nosicielem toksoplazmozy i wyrywalam sobie klaki z glowy. Natomiast na tym forum otrzymalam fachowa pomoc (czekam na pelne wyniki) i mnie uspokojono, ze infekcja byla raczej przed ciaza. Tak do Was trafilam. Sama juz nie lykam witamin codziennie (bralam elevit i omega3), moje wyniki sa bardzo poprawne i nie ma sensu azeby zazywac tyle suplementow. Ale wlasnie jestem ciekawa co sadzicie na tema jodu? Bo sa bardzo skrajne opinie. Moja przyjaciolka ktora jest miesiac w przod bierze go cala ciaze. Moj lekarz sie bardzo oburza takim postepowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, wlasnie wrocilam od mojego gina, zadowolona jestem bo przytylam od ostatniej wizyty 400 gram ;d wiec jest ok ;D nie to co ostatnio hehe wział mi posiew z pochwy bo mam dość silne upławy i przepisał antybiotyk Nystatyna ;/ kolejny do kolekcji hehe dostałam skierowanie na kolejne usg to bedzie juz ostatnie, zobaczymy co sie dzieje u dzidziusia ;d morfologia troszke sie polepszyla, zelazo mam brac ale juz tylko raz dziennie no i badanie na zoltaczke ujemne ;d wczoraj zrobilam troche zakupow na allegro: 2 kocyki, 2 okrycia kapielowe z kapturkiem, sliczne ;p termometr kapielowy, posciel do wozeczka ;p, i 20 pieluszek tetrowych teraz planuje wybrac sie na zakupy tych drobniejszych rzeczy tj, do pielegnacji dzidzi, ale to juz do marketow/aptek. Obserwuję tez na aukcjach allegro takie kompety/wyprawki/zestawy uzywanych ubranek po 40-60 sztuk. Co myślicie o takiej wyprawce, w sumie duzo fajnych rzeczy maja w takich komplecikach, szczegolnie podobaja mi sie jesienno- zimowe ubranka z Anglii/ USA, sliczne ;d i napewno mniej latania po sklepach, pozniej mozna dokupic tylko kilka sposzkow/pajacykow./bodziakow i git ;d jodu, wapna nie biore zadnego, ale ja duzo mleka pije, i znow siedzenie w domu ;/ pocieszam sie za 2 miesiace max nie bede juz siedziec sama i nie bede sie tak nudzic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie to już frustracja z nudów dopada.. ileż można nic nie robić.. Wczoraj ruszyłam w teren pozalatwiać trochę spraw i myślałam, że nie dotrę do domu tak mnie brzuch i plecy zabolały.. jutro ruszam do lekarza medycyny pracy, bedzie komicznie coś czuję, ale świstek mi niezbędny mimo że na dziekankę idę... Któraś z Was miała może taką sytuację?? Asia25 jak ręczniki dotrą to pochwał się proszę jak z ich jakością, bo ja też takie chcę... a odnośnie tych zestawów ciuszków z Anglii też mi się strasznie podobają, ale obawiam się, że za mało tam jest praktycznych ciuszków, które naprawdę bedą potrzebne - pajacyki, śpioszki, kaftaniki.. A mnóstwo takich zestawików typu bluza + spodnie, które dla takich maleństw są prawie niepotrzebne:P ale na przykład takie pluszowe kombinezony mnie po prostu rozwalają... Ja łykam tylko moje żelazo i kwas foliowy. Suplementy (nawet te od włosów i paznokci) odstawiłam na czas ciąży - chemia to zawsze chemia.. Lepiej nie ingerować bez potrzeby... Lepiej w posiłkach niedobory uzupełniać. Odnośnie jodu to zależy od problemów z tarczycą (nadczynność, niedoczynność). Ja go nie łykam, byłam dwa tygodnie nad morzem:P Muszę z tym wapniem przemyśleć, bo ja ogólnie mleka nienawidzę.. a wapń potrzebny teraz oj potrzebny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja mam 2 takie paczki po jednej dla synka i córeczki. Jedna jest bardziej trafiona drugia mniej. Czemu druga mniej?Mam wrażenie że jest to zbieranina cuszków z lumpeksu a nie po jakimkolwiek dziecku. Ubranka same w sobie są ok ale bardzo bbrzydko pachniały i wymagały porządnego prania. Tak poza tym wszystko super. Oczywiście widać że ubranka były użytkowane ale na długo mam zakupy z głowy :) Ja na początku tygodnia też zamawiam już rzeczy typu pieluchy, podkłady itp chcę już mieć skompletowane wszystko żebym mogła być przygotowana tak na wszelki wypadek. Od przyjaciółki dostałam leżaczek i hamak dla niemowląt. Hamak polecam super sprawa. Ja osobiście mam kłopot jak go podzielę między dwójke bo dzieci za nim przepadają ale może uda się gdzieś upolować używany do pary bo niestety trochę kosztuja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×