Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Tez tak mam. I jak tylko jak tak sie dzieje to zwalniam tempo spaceru i sie lekko dygam. A jak mam bole krzyzowe+lekki bol brzucha to juz mam czarna wizje ze sie zaczyna... Za duzo czytam na tym forum o wczesniaczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania WWW
Ja mam czasem takie mini skurcze, ale bardzo króciutkie i raczej bezbolesne, troszkę jak przed miesiączką, ale nie do końca to samo. U mnie też wyobraźnia działa, ale i podświadomość. Często śni mi się poród, który zwykle trwa może z minutkę, no i śni mi się moje dziecko. Np wczoraj śniło mi się, że moja córeczka urodziła się z kilkucentymetrową czarną brodą i jako dwudniowe dziecko zaczęła śpiewać męskim gardłowym głosem arabską piosenkę. Mój mąż jest fascynatem arabskiej kultury i chyba z tego to wynika, ale mimo wszystko sen z lekka przerażający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zagladalam wczoraj wieczorem bo sadzilam, ze wszystkie gdzies wybylyscie w sobotni wieczor :) a tu pprosze.... z tymi skurczami przepowiadajacymi to jest tak, ze sa delikatne, czesto nieodczuwalne przez kobiete i nieregularna a takze razna pare godzin moga byc :) jasadze ze to te twardenienie brzucha np. kurcze niemal kazda z Was pierze, prasuej... jak moj maz wyjedzie to tez sie za to zabiore ale mam pytanie: w jakiej temperaturze pralyscie ubranka? ja kiedys uzywalam pralki Frani to pralam w ukropie biale ciuszki i pieluszki tetrowe a kolorowe po prostu w cieplej a teraz po prostu mam obawy by czegos nie zniszczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duskaaaaa
hej pewnie nie pamietacie ale kiedys bylam jedna z was dzis chialam powiedziec ze znow jestem w ciazy i jestem szczesliwa ze znow sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciuszki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
duskaaaaa gratuluje :)))) ktory tydzien? Ja dopiero sie obudzilam i jeszczed gnije w wyrku. Maz polecial do piekarni i dostane sniadanko do lozka :)))) mniam. Nocka pod wezwaniem czestego siusiu :P wiecie ja juz marze o swietach, o tym ze bedzie rodzinnie, ze bedzie Pipekz nami :)) i ze to bedzie wyjatkowy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duska no to wielkie gratulacje- obys zdrowo donosila :) AnnS ja tez mysle o swietach wspolnych z dzidzią - nawet mam juz ubranka swiateczne: sukieneczke i komplet-bluza i spodenki :) Dziewczyny a co Wy wszystkiena rodzinnych obiadkach, ze nie piszecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam twardnienia brzucha - kompletnie bezbolesne, czasami czuję, ze brzuch mi twardnieje a czasem nie czuję nic, tylko dotknę brzuszka i czuję, że jest twardy. Czyli to są te skurcze B-H? Ja schizuję teraz przy najmniejszych odczuciach pochodzących z brzucha lub okolic. Też chwilami czuję takie kręcenie jak na miesiączkę. Jak robiłam dziś siusiu, czułam taki lekki napór na okrężnicę (?) i oczywiście strach, że coś się niedobrego dzieje. Dopóki sądziłam, że wszystko jest okej, w ogóle się tym nie przejmowałam, a teraz przejmuję się mocno. W sumie może i dobrze, bo chyba trochę przesadzałam z aktywnością, teraz muszę o siebie zadbać. miłego wieczorku Dziewczynki! A propos prania, to chyba trzeba prać w takiej temperaturze, jak na metce. Ja się zastanawiam, bo zamówiłam taki wełniany kocyk, którego się raczej nie pierze (tylko w wyjątkowych przypadkach), konserwacja polega na wietrzeniu. Mam nadzieję, że to wystarczy, jak powietrze. Zresztą pościeli (wypełnienia) też chyba nie będę prać, co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Melduję, że dalej leżę w trójpaku :) Na dziś jednak planuję poprasować na siedząco ieluchy tetrowe bo mąż jak zobaczył tę ilość to się złapał za głowę. Poza tym tak bardzo chciałabym coś dla maluchów przygotować a nie mogę :( Generalnie mam już wszystko poza wózekiem i fotelikami ale to i tak od ręki jest dostępne. Dla siebie nie mam tylko staników do karmienia bo nic a nic mi biuist nie urósł, nie mam siary i nie wiem jaki rozmiar. Więc muszę zamówić jakieś najtańsze na all żeby potem nie mieć skrupułów wywalić. Jak macie jakiś namiar to podajcie chętnie skorzystam. Brakuje mi też drobiazgów z apteki typu spirytus i bepanten ale to napiszę listę i mąż na ostatnią chwilę dokupi. Jak prałyście ochraniacze do łóżeczka?Mam program w pralce do prania delikatnych rzeczy ale nie wiem czy można wirować czy nie, czy dodatkowo płukać czy nie i czy to prasować. Co do skurczy to jeżeli jest ich do 10 dziennie czy to twardnień czy takich bóli jak na miesiączkę to jest ok i w normie. Gorzej jeśli pojawiają się regularnie np. co godzinę. Pozdrawiam wszystkie mamuśki a zwłaszcza te leżące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się muszę pochwalić :) byłam na usg i wkońcu znam płeć malucha :) będzie mały Borys Jan :) już główkowo się ułożył i mały olbrzym rośnie jest 30w1d a mały waży 1582 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was moje szalone. No ja weekendowałam dość intensywnie - rodzice moi, mego M, zajęcia w szkole rodzenia, ale wszystko obskoczone. Pierwsze wrażenia ze szkoły - babeczka nie przynudza da się słuchać, wiele praktycznych rad podaje.. Wczoraj na zejęciach gadała o tym kiedy zjawić się w szpitalu i mi dziś oczywiście głupotki sie sniły w nocy, ze mi wody odeszły - ale dobrze, że to tylko sen.. A jakiego stresa mój luby złapał przed samym wyjściem do szkoły rodzenia:P Ja z tymi skurczami to nie wiem czy to to jest - czasem boli mnie brzuch tak jak przy miesiączce, no i jak dużo chodze czy stoję to też mi twardnieje brzucho - taki nasz los już.. Kurna gardełko coś mnie boli... buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie :) Oj coś widzę, że koleżanki leżą pod kołderką w cieple i nawet na formu nie mają ochoty się udzielać :) Ja już w pracy, ale pocieszam się, że już tylko do 17-09. Wtedy mam wizytę u lekarza i poproszę o wypoczynek :) U siostry było cudownie. Na reszcie miałyśmy czas na plotki i zakupy. Szkod a tylko, że wszystko co miłe szybko się kończy. Podciągnęłam się w zakupach dla dzidziolka - mamy pajacyki, body, dresy, koszulki z długim rękawem i kombinezon. To sama przyjemność takie zakupy :) Czytałam, że poruszałyście temat nacinania krocza. Tak naprawdę to dużo zależy od położnej. W szpitalu, w którym będę rodzić jest przyjęte, że w ostatnie fazie "wyciskania" dziecka położna masuje krocze oliwką i w trakcie skurczu - gdy dziecko wychodzi samo- nie pozwalają przeć. To ponoć wydłuża poród ale udaje się uniknąć nacinania. Satystycznie w tym szpitalu bez nacinania odbywa się 80% porodów. Oczywiście są sytuacje, w któryc nie da się tego uniknąć. Mam nadzieję, że mi się uda. Skurcze przepowiadające- może mam a nie wiem. Czasem mam uczucie twardnienia brzucha, a zwłaszcza po wysiłku. Może to to? Już nie mogę się doczekać poworotu do domu po pracy bo zaprazentuję mojemu Ukochanemu co kupiłam dla dzieciaczak naszego bo nie było czasu wcześniej :) Miłego dnia robaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochaniutkie, Nie było mnie cały weekend prawie przy kompie, ale to dobrze bo troszkę od niego odpoczęłam. Byliśmy z mężem na zakupach i kupiliśmy kilka rzeczy ;) typu wanienka, 2 okrycia kąpielowe, rożek i jakieś drobiazgi linomag, podpaski poporodowe pampersy, chusteczki nawilżające itp. Dla małego do szpitala brakuje mi tylko pieluch tetrowych. Kupowałyście jakieś specjalne tetry czy zwykłe w hipermarkecie ?? Bo jakoś nie mogę się zdecydować :( Dla siebie muszę kupić jeszcze koszule i biustonosza do karmienia, ale to nie wiem czy nie wstrzymam się jeszcze z miesiąc bo podobno na koniec piersi najbardziej rosną. Robiliśmy też małe rozeznanie w wózkach. Choć wózek ma nam kupić mój brat to powiedział, żebyśmy wybrali taki jak nam się podoba i odpowiada. Dużo czasu już nie zostało, więc pewnie w ten weekend będziemy chcieli pojeździć po jakiś większych sklepach. Dziewczyny z Wawy i okolic może robiłyście już rozeznanie i polecacie jakiś sklep z wózkami i łóżeczkami gdzie jest większy wybór ?? W smyku nic nie ma a w centrach handlowych bardzo mały wybór i nie ma porównania. Byłam też na alejach w sklepie dla niemowląt "Polak mały" mieli tam Jedo fun 4 o których pisałyście. Fajny wózek ale to jeszcze nie to czego szukam. Ja pranie zrobiłam jednak drugi raz w proszku lovela bez płynów do płukania. Dziś kończę prasowanie normalnie prasuje i prasuję a ta historia się nie kończy. W temp. jak na metkach ale specjalnie nie sprawdzałam każdego ubranka po kolei tylko podzieliłam na kolorowe i białe, większość prałam w 40st lub 30st, wirowane 700 obr/min. Rożek też tak wyprałam i nic mu się nie stało. Dziś mamy pierwsze zajęcia w szkole rodzenia ciekawa jestem jakie zrobi na nas wrażenie. Ja również czasami mam twardnienie brzucha, ale nie wiem czy to skurcze. Kurde też powinnam robić ćwiczenia na mięśnie Kegla, ale ciągle o nich zapominam :( Nie słyszałam nic o smarowaniu krocza olejkami zmiękczającymi ale może to pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mami82 - oczywiście gratuluje synusia ;) Obyśmy wszystkie urodziły terminowo i bez większego bólu, ale przede wszystkim zdrowe maluchy. O tym najbardziej marzę na świecie. Aaa i prawie zapomniałam już kilka razy miałam dodać tego linka. http://www.groupon.pl/in/.Oh6Rh6 Mają fajne oferty, codziennie coś innego, a już kilka razy z tego korzystaliśmy i rzeczywiście jest tak jak piszą w ofercie, więc na prawdę się opłaca. Dziś np. kupiliśmy z mężem i znajomymi w super ofercie bilety do teatru: http://www.groupon.pl/oferty/warszawa-extra/bajka-warszawa/71384 Oczywiście sprawdzam tylko oferty w Warszawie bo tu mieszkamy, ale są też inne miasta. Buziaki, spadam robić obiadek bo ten czas mi tak szybko dziś ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duskaaaaa
8tydz jestem po usg dzis i jest wszystko ok ma 10mm i serduszko bije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duskaaaa> no to gratulacje wielkie, dbajcie o siebie i rośnijcie :-) Mi wczoraj wpadło w łapki pierwsze zdjęcie z USG naszego maluszka, który miał wtedy 7mm. To było chyba największe przeżycie i wzruszenie. Dziewczyny polecam Wam aptekę internetową Dbam o Zdrowie - doz.pl zamawiacie sobie towar, jaki chcecie (ceny są dość okazyjne), a ta apteka wysyła towar do wybranej przez Was apteki z sieci DOZ (to są apteki z pomarańczowym logo i białym krzyżem, u nas jest ich duużo) i tam sobie odbieracie, nie płacąc nic za przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi to mówili, że pranie musi być w wysokich temperaturach, żeby wszystkie syfy, bakterie z ubranek wybić.. Odnośnie smarowania krocza, to położna w szkole rodzenia mówiła, że albo olejkiem WELEDA(do kupna na necie), albo zrobić samemu mieszając olejek migdałowy i olejek z kiełków pszenicy w proporcji 1:3, dodając kilka kropel witaminy E. duskaaa gratuluję również i ja! Trzymam kciuki, oby tym razem wszystko ułożyło się jak najlepiej:P Również polecam doz.pl sprawdzone osobiście. Taniej, wygodnie, i na necie każdy produkt można sobie obczaić. A teraz mają jeszcze promocję dla mam i dzieci, więc dla nas jak znalazł. Zjadłam właśnie obiadek i mały w brzuchu świruje tak, że muszę co chwile przerwę w pisaniu robić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megi84 - my szukając wózka pojechaliśmy do świata dziecka - to baardzo duzy sklep, na pewno jeden jest w M1 w Markach. Można było się przymierzyć do wielu bez problemu. http://www.swiatdziecka.com.pl/ drogo tam, ale na obejrzenie wózków czy innych sprzętów na żywo w sam raz:) Poczuli też konkurencję z netu i jak ostatnio byłam to była fajna promocja na wózki, więc warto pytać i porównać ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor mamuski Mami to ja rowniez gratuluje synka i to takiego duzego :) mi sie zdaje, ze moja corcia to moze z 1 kg wazy... Ja rowniez polecam apteki DOZ- punkty leca a jak sie wyrobi karte to dla mam i dzieci sa znizki nawet 25%, karta przyszla mi bardzo szybko poczta. Ja jeszcze musze poczekac z praniem - choc wszystkie ciuszki raczej sa uprane - do wyjazdu meza. teraz szkoda czasu na to a pozniej bedzie czym zabijac czas.. pamietam, ze kiedys w jak najwyzszych temp pralam ubranka by tak jak to wyzej napisane- pozabijac zarazki :) Lenna ja mam wielka radosc z kopniakow mojej corci a Ty to masz podwojna radosc :) trzymam szczegolnie za Was kciuki byscie sie za szybko nie rozpakowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio ja przy Mai tez pralam wszystko na 60 stopni. W szpitalu tez mi tak kazali. Milego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć przez pracę nie mam czasu tu zaglądać zbyt często a szczególnie coś pisać... staram się jednak podczytywać, żeby nie stracić wątku :) duska... gratulacje i powodzenia a ja jestem na etapie... "{chcę urodzić naturalnie", gin zachęca mnie do cc, ale powiedział że jak akcja zacznie się w normalnym czasie to mogę spróbować. Wskoczyłam więc internet i odśiweżyłam wiedzę o liściach mali i wiesiołku, żeby poród szedł szybko i sprawnie /niektórzy wierzą że to działa/. Chyba zacznę w 36 tygodniu "kurację". A wam coś na szkole rodzienie położne o tym mówiły? Wczoraj byli u męża kumple z technikum i wyobraźcie sobie 3 na 5 zaciążyło ok. 4 miechy temu :) Nie wszyscy byli na poczatku szczęśliwi ale już się oswoili... będzie z kim kinderbale organizować :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! dziewczyny nie uwierzycie, zdałam prawko! ;DD jestem mega szczęśliwa! postanowiłam sprobowac ostatni raz i się udało! a na dodatek miałam super egzaminatora całą drogę gadaliśmy, jak nie na egzaminie ;D przez co wogóle się nie stresowałam.... odwazyłam się i poszłam wczoraj do tego drugiego gina po recepte na tą nieszczęsną luteinę i już mam, powiedział tylko ZDRADZIŁA NAS PANI HEHE od wczoraj znow miałam pobolewania brzucha + twardnienie, w nocy kilka razy się budziłam, i miałam brzuch jak kamień, czasami jak mnie naleci skurcz to nie mogę się ruszyć i od razu kładę się na lewy bok co mi pomaga....kurcze, za kazdym razem też już mam czarne myśli, że się zaczyna wczoraj zakupiliśmy kombinezonik na małej ;D http://allegro.zumi.pl/kombinezon-0-3-m-ce-j-h-m-next-i1207600648.html teraz powolutku rozglądam się za jakimś zestawem, zajrzałam też do ciuszka, wziełam kilka rzeczy za jakies 50 zeta, ale szczerze powiedziawszy wolę polować na okazje w sklepach bo to jednak nowe, a w takim ciuszku zyczą sobie 78 zł na kg :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia no to gratulacje... stawiasz nam piwo :P Fajnie że jeden stres z główki. Dużo odpoczywaj i nie martw się twardnieniami, ja w pierwszej ciązy miałam je od 20 tygodnia i dochodziłam równo do terminu. Podobno twardnienia informują nas że za dużo "latamy" a ty jeszcze miałaś stresy z prawkiem. A jak u ciebie z szyjką... co gin mówi. Bo jak zamknięta to widocznie to są te skurcze przygotowujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobrawa duszaaaaa
Lena coś dla Twoich maleństw, przeglądalam i zobaczyłam te kombinezony, fajne są;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia!! GRATULUJE !! :) pewnie lżej na serduchu teraz co?:) No to rzeczywiście trzeba to oblać :) :) A u nas zimno, chłodno, deszczyk pada :( Miałam jechac do koleżanki na pogaduchy a tu klapa. Nie chce mi się :P:P Te spadające liście uzmysławiają mi że już niedługo ...:) u mnie dokładnie równe 2 miesiące od dzisiejszego dnia do planowanego porodu mojego synka... Ale ten czas leci..... :) Pozdrawiam słonecznie mamusie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia gratulacje z okazji zdanego prawka Potwierdzam im więcej stresów i biegania tym bardziej brzuch twardnieje. Leżenie to nic przyjemnego więc oszczędzajcie się dziewczyny bo potem jak szyja się skróci to nic już nie da się zrobić tylko LEŻEĆ!!! mamaAnia z tymi kopniakami to tak różnie :) Oczywiście ciesze się jak maluchy kopią bo wiem, że u nich wszystko ok ale jak trwa to tak 6 godzin non stop, chodzi Ci cały brzuch a kopniaki lecą w żebra z dwóch strn żołądek i wątrobę to jest już mniej przyjemnie :) I kiedy masz wrażenie że chociaż jedno zasnęło to zaraz drugie je budzi i od nowa :) Dziwie się, że one się nie męczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenna no faktycznie ty to masz podwójną dawkę szczęścia :):) Czasami też sie zastanawiam czy to dziecko nigdy sie nie nudzi :) A jak się znudzi to... śpi i cisza spokój w tym brzucholu na jakiś czas :P Już sobie wyobrażam co to będzie jak on się urodzi :P he he he Zapałki w oczach , i dodatkowe pary na całym ciele :P Dzieciaki mają zbyt dużo energi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×