Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Ja już pokuta. Ciekawa czy tym razem polepszy się moja anemia.. Chyba większośc facetów tak ma, że nie zdaje sobie sprawy ile to dla takiego maleństwa trzeba.. Jak dostałam ciuszki od znajomej, troche bodów, dwa kaftaniki i ze dwie pary spioszków - to ten mnie rozwalił z tekstem, że ubranek mamy opór.. Faceci... U nas to ja muszę prym wieść w kompletowaniu wyprawki, ale on chociaż podziwia co tam zdobyłam, jak wraca z pracy. Ja do szkoły rodzenia głównie ze wzgłędu na niego chciałam się zapisać (można powiedzieć, że dwie młodsze siostry odchowałam, a później jeszcze chrześniaka i jego rodzeństwo), ale on chyba nie do końca zdaje sobie sprawę z tego co nas czeka:P Odnośnie dzieci - boi się wziąć na ręce, bo zepsuje:P Też potrzebuję dużo snu ostatnio, dziś spałam 7,5 godziny (co wcześniej w zupełności wystarczało) i czuję się jak na kacu normalnie, aż strach pomyśleć co to będzie za dwa miesiące.. odnośnie dolegliwości skurczów jako takich nie mam, ale często mi teraz twardnieje brzucho mój, i mam takie śmieszne uczucie jakbym miała zakwasy w podbrzuszu i kroku.. dziwne uczucie.. Dziś wraca mój luby po całym tygodniu i nigdzie nie jedziemy na rodzinne wyjazdy, więc wreszcie spędzimy trochę czasu razem... Już się nie mogę doczekać. Tak dumam czy tego ciasta z serkami i galaretkami nie zrobić... Hurra wreszcie słonko za oknem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybór imienia to jakiś dramat. Dla dziewczynki od początku mieliśmy przygotowane imię Ewa, ale z chłopakiem to do dziś nie jestem przekonana. Mój mąż chce Bartak - BArtłomiej, bo Bartosz mu brzmi jak Dobosz :/ A mi podoba się Grzegorz. Koleżanka mi opowiadała taką historię z imieniem. MA znajomą, która od początku ciąży była przekonana, że będzie miała syna, któremu da na imie Kuba (chyba Kuba, bo już tak dobrze nie pamiętam). I całą ciążę Kuba to, Kuba tamto.. Gdy urodział to koleżanka dzwoni do niej z gratulacjami i pyta:- jak tam Kubuś, a ona na to: jaki Kubuś przecież to jest Filip?!! -Hmm... ale cały czas było Kuba?- jakbyś go zobaczyła to od razu byś wiedziała, że to Filip :) MOrał z tego taki, że nawet jak juz zadecydowałyśmy o imieniu to może się okazać, że ono całkiem nie będzie pasowało do naszego maleństwa. Mam więc nadzieję, żę może jak urodzę to coś mnie natchnie i imię samo sie wymysli :) Ale mimo wszystko staramy się mieć z mężem jakies opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś w tym jest :) moja mała miała mieć na imię Natalia i innej opcji nie mieliśmy, ale jak przyszło co do czego to jest Wiktoria :) ale jakoś tak stwierdziłam że nie miałam wyjścia bo to że przeżyła i jest zdrowa to faktycznie zwycięstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko chcialam powiedziec ze takze na liscie imion NATALIA u nas jest :) bardzo mi sie podoba :) takze ILONA i wiele innych :) a wybierzemy chyba po porodzie. lece kupic proszk do prania i bede caly łykend prac ciuszki i prasowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to chyba i ja się biorę za pranko jakieś.. Mam ochotę cos upichcić, ale nie mam pomysłu... Nawet balkon mogę sobie otworzyć słonko tak daje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś ambitnie pierogi ruskie robię :D:D:D tak je robię że mężowi przed pracą 8 skleiłam i na tym stanęło :D:D:D stanie przy stolnicy jest straszne a siedzieć niewygodnie :/ ale sobie obiad wymyśliłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszka4
W Poznaniu znowu Kłapouchowa pogoda :( Ale spacerek już zaliczyłam, nawet dość intensywny, bo po śniadaniu cukier mi skoczył za bardzo i musiałam spalić. Co za g... ta cukrzyca to Wam mówię!... Co do materacyka to my kupujemy gryka-kokos, słyszałam, że taki jest najlepszy, bo najpierw dzidzia śpi na warstwie kokosa która jest twardsza - dopóki mu się kręgosłupek nie wysztywni odpowiednio, a potem można materacyk bachnąć na stronę gryczaną, troszkę bardziej miękką i potem już na tym dzidzia śpi. No i że niby jakieś antyalergiczne te warstwy są itepe... Mój mąż na szczęście jest bardzo zainteresowany przygotowywaniem wyprawki dla małego, co mnie bardzo cieszy, bo jak czytam jak jest u niektórych z Was to mi przykro, bo przecież to taka ważna sprawa - przygotować się dobrze do narodzin maleństwa - i szkoda że niektórzy panowie tak do tego podchodzą. My wszelkie decyzje odnośnie tego co kupić, jakie, za ile i gdzie podejmujemy razem, no tylko wybór pościelki Misiek zostawił mi :D Wiadomo, że jakieś sprawy typu gacie poporodowe czy podpaski poporodowe czy środki do pielęgnacji krocza to moja działka, ale mąż rozumie to że trzeba kupić i już! Ania WWW - co do skurczy nocnych to w szkole rodzenia pokazywali nam jak np. partner może rozmasować taką bolącą łydkę. Musisz się położyć i rozluźnić nogi. Partner podnosi lekko tą bolącą nogę (noga musi być wyprostowana) i w łydce musi "namacać" jakąś gulkę, która się podobno robi w mięśniach w trakcie skurczu. Paluchem uciska tą gulkę - podobno to boli, a drugą ręką naciąga/przygina stopę palcami w stronę kolana :) I tak w takim ucisku i naciągnięciu trzeba troszkę wytrzymać. Podobno działa. Mam nadzieję, że opisałam to miarę zrozumiale :) Są też ćwiczenia, które zapobiegają takim skurczom, generalnie polegające na naciąganiu mięśni łydek. Któraś z Was dziewczyny poleciła robienie aptecznych zakupów w doz.pl. Wypróbowałam i to jest super sprawa!!! Powiem Wam, że naprawdę sporo można zaoszczędzić, np. feminatal normalnie w aptece kupowałam po 58 zł a przez neta 49 zł!!! I faktycznie na drugi dzień jest do odbioru i nic nie płaci się za przesyłkę!!! Rewelacja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. troche mnie nie było, ale musiałam nacieszyć się mężem po powrocie:) w środę miałam wizytę lekarską - 32 tydzień +8,3 kg. nawet nie ma tragedii - zwłaszcza że w ciągu 3 tyg tak mi urósł brzuch ze myślałam że to z 11 kg już bnedzie heehhe. Prawda to że w 9 mcu już się tak nie tyje? Ania tez mam skurcze takie ze noga przez kilka dni boli później. A biore juz miesiac magznez. Pan doktor powiedział że własnie mozna dodatkowo potas w tabl lub pc sopk pomidorowy i zeby pic wapno z wit c.- zdziwilam sie, ale mozeto ma jakies wlasciwoscoi.zaszkodzic nie zaszkodzi wiec bede piła:) ja dizisaj statnie zakupy dla malej zrobilam - przewijak,ochraniacz, baldachim, falbanka pod materacyk. i teraz zostałam tylko ja - koszule do szptala musze kupic i koniec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelis1 podziwiam!! Mnie to panika ogarnia, że nie zdążę z tym wszystkim... Niby coraz coś kupuję a lista wcale się nie kurczy.. doz.pl rządzi ja za swoje żelazo w jakiejś aptece płaciłam prawie 40 za 50tabletek, a tam identyczne 26 złotych.. ja teraz dumam nad smoczkami i butelkami.. nie wiem co będzie najlepsze, i nie wiem jakie pojemności na początek.. nic lecę do sklepu - mam ochotkę na coś dobrego, ale nie wiem na co...eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ale dzis nuda, wlasnie zrobilam kilka nalesnikow z budyniem i bita smietana ;D na poprawde humorku, czekam na M wroci dopero o 18:30 ;/ jak zwykle wczoraj zakupilam zestwik na allegro dla malej, z ubranek pozostanie mi dokupic kilka rzeczy typu rajstopki, skarpetki... jeszcze kombinezonik nie przyszedl, chyba trzeba kogos pogonic ;D weekend ma być piekny, więc trzeba to wykorzystac ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurna przeziębienie mnie bierze.. Znacie jakieś domowe specyfiki prócz czosnku i herbaty z cytryną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby nie przymus siedzenia w domu to pewnei tyle bym nie kupiła:) Zastanawiam się nad tą apteką doz w necie, bo za feminatal płace w tej aptece u siebie 58 zl a na necie majądużo taniej,czyli jak zamówię na internecie to mogę odebrać na miejscu u siebie i ęde mieć po tańszej cenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś faworki (chrusty) zrobiłam i właśnie piekę ciasto. Sama się sobie dziwię że mi się chciało. Żeby mi tylko zakalec nie wyszedł bo w tym to jestem specjalistką ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszka4
Kelis1 - potwierdzam!!! Ja w ten sposób feminatal kupiłam 9 zł taniej!!! Zamawiasz przez neta a odbierasz w najbliższej Ci aptece i już!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anuszka dzięki za odpowiedź. To super:) zawsze to pare zlotych w keiszeni tym bardziej że i tak kupowałabym w tamtej aptece:) a tu przez net będzie taniej,same plusy. chyba pampersy ejszcze kupie dla małej i mąż przy okazji odbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelis koniecznie wyprobuj doz, na serio sie oplaca :) wyrob tez sobie karte mama i maluszek (czy jakos tak) a na produkty dla mamy i dziecka sa duze znizki. Z domowych sposobow to jeszcze miod i ewent syrop z cebuli i cukru :) no ponoc meżowska ciepla klata tez pomaga :D robie 1-sze pranie dla mojej corci! alez jestem szczesliwa z tego powodu! i kupilam dzis worki na brudne pieluszki- nie wiem czy sie przydadza ale niedrogie byly i ucieszylo :) na wieksze zakupy musze poczekac do wyplaty meza :D normalnie zawieruszylo sie nam pare mamusiek! mam nadzieje, ze u nich wszystko w porzadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ja latam pomiedzy pracą a domem, ale przynajmniej nie mam czasu mysleć ani o wyprawce ani o porodzie. Tylko łatwo mi mówić bo wydaje mi się że wszytko już mam po córeczce. Nie mam nowych rzeczy wiec bedę prać i suszyć w rozwieszeniu;) Nie chce mi się prasować. Ania... co do skurczów, to jak ja ma to jak tylko go poczuję że sie zaczyna zadzieram czubki palców u nogi do kolana. Boli najpierw ale skurcz szybko przechodzi i potem już jest ok. Podobno kawa wpylukuje magnez i zbyt dużo herbatki. A z smakołyków to jak dziewczyny mówiły- czekoladka do wszamania się przyda. mój mąż też ma gdzieś zakupy wszelkiego rodzaju /nie tylko te dzidziuchowe/, ale mi to odpowiada bo ja uwaielbiam kupować. Chodzi jak potrzeba jako tragarz i git:P Imię dla dzidziolka wciąż nei wiadome, jakoś wciąż neidowierzam ze to chłopak, choć bardzo bym chciała. mam już skurcze przepowiadające, u mnie zaczynają się często tuż pod brzuchem, gdzieś u góry takie uczucie ściśnięcia i lekka duszność a potem brzuch twardnieje. Nie są częste, więc się nei denerwuję, a niech się brzuchol ćwiczy. Może mi się uda urodzić naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie:) ja ostatnio bardzoo rzadko bo tak jak wspominałam opiekuję się babcią i nie mam tam neta. Dziś nocka w domku więc mam czas napisać do Was! Raczej staram się czytać co tam u Was jak wpadam czasem do domu:) U mnie ogólnie dobrze, toxo wyszło dobrze, żelazo też się unormowało! Tylko ostatnio 3 h mnie męczyły skurcze w dole brzuch i na następny dzień poszłam do mojego lekarza to powiedział,że powinnam była pojechać do szpitala zrobić KTG bo,że długo to bardzo trwało;/ Ja też właśnie zmierzyłam sobie brzuszek pierwszy raz... Kończę 32 tydzień:83 cm na wysokości pępka i 4,5kg do przodu:) Jak ktoś pyta w którym miesiącu jestem ciąży to nikt mi nie chce wierzyć:) Mała szaleje jak nigdy...uwielbiam to!!!Jej ruchy są coraz mocniejsze i kopniaki silniejsze:) To najcudowniejsze uczucie na świecie!!Jestem szczęśliwa....:* Macie tak...że już nie możecie się doczekać....:D bo ja strasznie..... Chcę już ją mieć przy sobie!!!!Tulić i kochać!!!Patrzeć na nią!!! Rozpiera mnie miłość:):):)Do córci i do mojego najlepszego M:*:) Pozdrawiam Was mamusie i miłej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzialneka89> ja z jednej strony chciałabym mieć tego maluszka przy sobie, a z drugiej strony rozkoszuję się ciążą jak się da, ruchami maleństwa zwłaszcza :-) my o dzieciątko walczyliśmy kilka lat i być może to nasze pierwsze i jedyne, drugi raz może się nie udać, więc celebruję ten stan. Cieszę się, że od początku ciąży czułam się wyśmienicie, co pozwoliło mi się rozkoszować tym stanem na maxa :-) Brzuszek masz faktycznie mały, to ile Ty miałaś przed ciążą 80-60-90? :-) ja też mam mały brzuch a 96 w pasie i 29 tc a propos doz.pl to ja wypełniłam formularz i czekam na kartę dla mam. Zniżki są faktycznie, ale tylko na wybrane produkty. Jednak może się przydać... Antena85> jejuśku, zazdroszczę faworków. Ja nie jadłam przez kilka lat, a potem nagle mąż przywiózł i oszalałam na ich punkcie. Szkoda, że trudno kupić dobre no i, że są takie tuczące... już pytałam ale ponawiam: płuczecie wyprane ciuszki w płynie do płukania dla niemowląt? czy tylko sam proszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie śpie d 1.30:( no tragedia. co do prania to mi dziewczyny tu poleciły, bo też nie wiedziałam, żeby uprać tylko w proszku dla dzieci bez dodawania płynów do płukania. tak zrobiłam i ubranka super miękkie, pachnące:) oczywiście trzeba wyprasować. dostałam od męża zakaz kupowania ubranek dl amałej po tym jak dostaliśmy od znajomej dwie siaty:) ale nie mogłam się powstrzymaći w tamtym tyg kupiłam dwie sukienki..takie były śliczneeee:): http://allegro.pl/sztruksowa-sukieneczka-next-i1207972525.html http://allegro.pl/debenhams-jeansowa-z-sowa-62-i1209225984.html mam prośbę do dziewczyn które chodzą do szkoły rodzenia. napiszcie mi proszę co mi potrzeba do porodu naturalnego. prawdopodobnie będzie cesarka, ale chciałabym spróbować naturalnie jaklekarz pozwoli i nie wiem co mi jeszcze potrzebne. kupiłam narazie podkłady-podpaski, majtki poporodowe z siateczki i taki podkład na łóżko w razie czego - żeby uniknąć zakłopotania. nie mam pojęcia co jeszcze? wiecie co? SKANDAL. pojawiły mi się rozstępy:( ja mądrze smarowałam brzuch wszystkim co sie da i ok, nie mam nic, a pojawiły mi się na udach.-nie jakies duże i to od wewnętrznej strony ale jednak. nie wiem jak to możliwe bo w udach nie przytyłam, obwód w cm mam taki sam, w nogach mieszczę się w swoje jeansy sprzed ciąży więc jakim cudem mi się zrobiły nie wiem.teraz to juz kupilam krem na blizny NO-SCAR - podobno rewelacyjnie zmniejsza a nawet praktycznie niweluje rozstępy, robią się one koloru skór. jeszcze mi nei przyszedł, ale będę te uda smarować i zobaczymy.Kurcze o brzuchu pamętałam i wedziałam ze się mogą zrobić ale nogi mi nie utyły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale bym zjadła pączkaaaaaa. nie jadłam 100 lat:) nie mam męza w domu kurka.chyba się wymknę do sklepu.mały spacer jeszcze nikomu nie zaszkodził a i tak 6 tyg grrzecznie siedziałam na dupce:) czeka mnie misja specjalna "PĄCZEK":Phihihi tylko jeszcze neich sklepy otworzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelis1 - witaj ranny ptaszku no jak nie kupic sukieneczki dla corci? ja mam chyba 4-5 al i tak dokupie jeszcze :) a mi dzis rano wlasnie paczek sie marzyl- koniecznie z lukrem! (zawsze jadam z pudrem hi hi) Do porodu i pobytu w szpitalu to jeszcze brakuje Ci koszuli, stanika dla karmiacych, szlafroka, kapci i jakis skarpetek na porodowke no i oczywiscie rzeczy bez ktorych nie mozesz sie obejsc tj kosmetyki, komora itp :) a goraco polecam szare mydlo do pielegnacji krocza- ponoc rewelka- ja wlasnie kupilam sobie w rossmanie za 2 zl mydlo "bialy jelen" pozniej Ci sie przyda do extra usuwania plam z ubranek :) Zaraz jade do szkoly meza - bede go zastepowac jesli nauczyciele pozwola :D milego weekendu kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, bez takich mi tutaj, faworki, ciasta, pączki, ja przed śniadaniem jestem :-) też słyszałam, że biały jeleń jest dobry do przemywania krocza... i właśnie dla tych słodkich ubrań zazdroszczę Wam córeczek. Dla synka możliwości są ograniczone. A te słodkie sukienusie, płaszczyki mmmmmmm marzenie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez ślinka pociekała na samą myśl o pączkach, faworkach, ciastach itp. Miracle a ja własnię cieszę się ze u mnie synuś będzie. Nie będzie tego szaleństwa którą rzecz kupić, bo tu wszytsko standardowe. Fakt że można oszaleć patrząć na ciuszki dla dziewczynek : sukieneczek itp.. oczopląs murowany :) Najważniejsze żeby nasze pociechy były zdrowe:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo dzięki o tym mydle nie wiedziałam. myślałam że płyn do higieny int. to już neiwiele mi pozostało do kupienia:)super. Byłam w sklepie i stałam się posiadaczką dwóch pięnych, dużych, oblanych luuuukrem pączków:) ojjjjjjj. jeden wsunełam zamiast śniadania już:) ale drugi odpuszcze bo sie zasłodziłam-będzie dla męża:) Miracle a m sie własnie marza ubranka dla chłopca, heheehhe. dla dziewczynki tyle fajnego ze sukienki i takie pierdółki-ale zebym znalazła coś nie w rózu to ciezko. to jest minus wedlug mnie ze wsyzstko dla niuni to już róż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie tylko ja w nocy spać nie mogłam... Wczoraj któraś o naleśnikach napisała i mi pół nocy w głowie nalesniki się marzyły.. Kelis1 gratuluje udanej akcji Pączek!!! Gorąca klata lubego podziałała z przeziębieniem lepiej.. Mam straszną ochote do lasu na grzyby się udać, ale luby się śmieje, że jakim cudem jak będę grzyby zbierać jak ja nie dam rady skarpetek założyć normalnie sobie:P Ja na początku chciałam dziewczynkę strasznie, ale mi przeszło.. Szał różu mnie ominie tym razem, ale córeczka i tak mi się marzy - nie teraz to kolejnym razem.. Jeleń potwierdzam, też o nim słyszałam i mam zamiar używać, jak aktualny płyn do higieny intymnej wykończę.. A z tego o wiem To jeleń w płynie też jest!! i kosztuje grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszka4
Dziewczęta, tup-tup-tup! To nieprzyzwoitość tak mamić z samego ranka pączkami i faworkami!!! A cukrzyca nie może nic z tych rzeczy jeść!!!!!! A-buuuu! A tak bym se zjadła pączala uuuuhhh!!!... Pozostaje mi oblizać cieknącą ślinkę i sięgnąć po jogurcik koniecznie naturalny, tudzież zjeść jabłuszko... Nie ma sprawiedliwości na tym świecie...:D Ciuszki dla chłopców też są słodziaste i też można dostać oczopląsu, oj można :) Ja już sobie wyobrażam mojego małego eleganta w słodkim sweterku i dżinskach :D No jak już troszkę podrośnie bo na początek to śpioszki, pajacyki i kaftaniki, które jak nie są różowe lub niebieskie to są przecież unisex :D Słuchajcie, ja do krocza kupiłam sobie tantum rosa - podobno dobrze działa, ale zapłaciłam prawie 29 zł!!! Jakbym wiedziała, że szare mydło też można.... Za 2 zeta!! Ehhh!... Kelis1 - nam w szkole rodzenia zalecali żeby - oprócz tego co już tutaj napisano - wziąć coś do podmywania (tantum rosa albo korę dębu nam polecali), coś do rozrobienia tego czegoś (jakiś słoiczek) i strzykawkę lub gruszkę do polewania krocza roztworem, jednorazowe ręczniki do podcierania się, poza tym wkładki laktacyjne, ew. maść na brodawki, ew. laktator. I należy też wziąć ze sobą dobre nastawienie :D Pozdrawiam Was dziewczyny!!! Idę zupkę jarzynową gotować. Oczywiście taką dla cukrzyka... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anuszka zapomniałam o Tobie że Ty na bakier z cukrem... te pączki wcale nie są dobre także nie żałuj:P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×