Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

nie wiedziałam o istnieniu takich testów :) chyba się w coś takiego zaopatrzę skoro w pierwszej ciąży miałam takie przeboje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marty ja od kilku dni pakuje nasze klamoty bo gdy maz wroci to bedzie remont a nie wiadomo czy zdazy wogole przed porodem. Wszystkie letnie oraz malo uzywane ciuchy wynosze do piwnicy bo mam tak zawalona chate ze nie ebdzie gdzie tego trzymac jak mebli w pokoju zabraknie na kilka dni :) Mamuski a Wy gdzie? weekend ledwo sie zaczal a tu cicho!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania WWW
Jeju, u mnie remont jeszcze się nie zaczął a już mam go dosyć. Całe to przygotowywanie, dostawy nowych sprzętów, mebli - wszystko na mojej głowie. Ale u mnie to potrwa najwyżej 3-4 dni, taką mamy sprytną ekipę (mam nadzieję). Mam też nadzieję, że się zacznie jak będę w szpitalu, a wrócę co najwyżej na wieszanie szafek. Ale jestem głównym projektantem :) w mojej kuchni, więc i tak będę musiała wszystko wytłumaczyć, co gdzie i jak ma być. Dobrze, że zaczęłam wcześnie z praniem dziecięcych ciuszków, bo teraz jakoś nie mam na to ochoty, a nowa paczka już czeka na wypranie, no i jeszcze pościel. Ze trzy tury wszystkiego pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuszka4
Danka - w szkole rodzenia radzili nam, że jeśli nie jesteśmy pewne czy to siuśki czy wody, to zrobić następujący test: wysiusiać się zupełnie, potem położyć się i kaszlnąć. Jeśli coś wypłynie - to znaczy że to wody (bo pęcherz opróżniony przecież) i wtedy ja bym radziła w te pędy do szpitala... Mam nadzieję że u Ciebie to siuśki albo po prostu upławy bardziej obfite - to podobno się zdarza w ostatnim trymestrze. Pozdrówki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh wasze maluchy tez maja czkawke? moja mala ma 2-3 razy dziennie, tak smiesznie brzuch podskakuje, czytalam, ze to przez lapczywe polykanie wod plodowych, a niektore mamy pisaly, ze potem z takiego malego czkacza wyrasta niezly zarłok hehe no ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, no no, koleżanki chyba balują :P Ja dziś byłam u lekarza. Maleństwo waży 1650 gr. Pierwszy raz w trakcie badania spał więc udało się w końcu - bo chyba od czerwca- posłuchać bicia serduszka,a i muszę się pochwalić, że mamy w końcu zdjęcie w 3d. Moje piękne maleństwo, tylko skąd taka marsowa minka? Z dzidziolkiem wszystko ok, gorzej ze mną. Moja szyjka wzorem dłuygości nie jest więc nawet nie zdążyłam poprosić o l4, jak lekarz sam zadecydował. Mam leżeć, no ewentualnie spacer. Żadnych ćwiczeń gimnastycznych i forsowania się. Ciekawe jak się nie zmęczyć i wejść na 4 piętro? Chyba przemelduję się do sąsiadów z parteru :) Mam łykać magnez 3x dziennie - to na ten twardniejący się brzuch. Oczywiście zapomniałam zapytać kiedy mam iść do okulistki po pozwoleństo na naturalny poród. Mam nadzieję, że z mją siatkówką jest ok i będę mogła normalnie urodzić. No nic ja zabieram się za wypoczywanie, a Wam wszystkim życzę udanej nocki :) Oby nam się dobrze śniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam dziś skierowanie do ortopedy.Chciałam się od razu zarejestrowac w przychodni i spotkała mnie niemiła niespodzianka. Najbliższy wolny termin jest 20-tego października!!!! Na wizytę trzeba czekac miesiąc czasu.Porażka.Mam nadzieję że nie urodzę do tej pory, bo wtedy to już opinia czy mogę rodzic sn będzie dla mnie bez znaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antena a nikt nie zauwazyl, ze jestes w ciazy? ja jak szlam na wizyte do zakaznego to mialam termin na polowe listopada ale pogadalam z recepcjonistka, powiedzialam, ze moze wlasnie tego dnia bede rodzic a chce ewentualna chorobe wyleczyc przed porodem i zapisala mnie na nastepny tydzien. takze sprobuje zmienic termin - zawsze moga Cie wczesniej wcisnac tylko troche checi trzeba ewent poszukaj moze gdzies indziej ortopedy? Lece na uczelnie i moze do szkoly meza, papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania WWW
Dzień dobry weekendowo. Trzeba korzystać z tego, że jesteśmy w ciąży:). Mamy przecież różne przywileje. Ja skorzystałam jak załatwiałam mnóstwo spraw w urzędzie gminy i wszędzie tam gdzie była kolejka prosiłam o numerek dla kobiet w ciąży. Dzięki temu zaoszczędziłam kilka godzin czekania. Raz w banku też mi się udało bez kolejki. Mój listonosz odkąd wie, że jestem w ciąży obiecał, że będzie się starał wszystkie przesyłki dostarczać bezpośrednio. Przychodnię na szczęście mam prywatną więc z terminami nie ma za bardzo problemów, ale jak leżałam w szpitalu to pielęgniarki jak się dowiadywały o ciąży to też zmieniały nastawienie, szczególnie, że na moim oddziale byłam jedyną pacjentką w ciąży. Wszyscy taksówkarze od razu opowiadali historie o swoich rodzących żonach, siostrach czy bratowych. Radzili, który szpital najlepszy. Teraz wcale nie wychodzę i trochę żałuję, że w sklepach nie mogę korzystać z zakupów bez kolejki : ), a taka sytuacja już się raczej nie powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki, Widać, że jest weekend bo nastała cisza jak makiem zasiał ;) W ostatnim tygodniu mało się udzielam, ale staram się was czytać na bieżąco. Jest mi coraz ciężej i nawet nie za bardzo wygodnie posiedzieć przy kompie. W środę mam wizytę kontrolną, już nie mogę się jej doczekać. Mały kopie coraz mocniej, ale jest to takie cudowne uczucie, bo wtedy wiem, że jest mu dobrze ;) Brzuszek już mi się zaczął obniżać i jest na prawdę ogromny 112cm. Boję się że nie będę mogła rodzić sn. W końcu kupiliśmy z mężem wózek głęboko-spacerowy - Holenderska firma MUTSY transporter, kolor brąz. Ze spacerówki nie będziemy korzystać bo zakupiliśmy inną ;) więc jak będziemy mieli go przesadzić do spacerówki to wózeczek pójdzie na sprzedaż. http://www.swiatwozkow.pl/product_info.php?products_id=2611 I taki fotelik samochodowy MAXI COSI CabrioFix, który pasuje również do stelaża wózeczka. http://www.swiatwozkow.pl/product_info.php?products_id=1299 A taką będzie miał spacerówkę jak już będzie umiał siedzieć. Tak nam się podobała, że nie potrafiliśmy się jej oprzeć. http://www.swiatwozkow.pl/product_info.php?products_id=1004 Na razie jest zapakowana w pudło i wylądowała w piwnicy. Od teściów mamy dostać łóżeczko, wiec niestety dalej nie mogę kupić prześcieradeł i poszewek, a nie ukrywam że już chciałabym mieć te zakupy za sobą, a widzę że im cały czas się nie spieszy :( Danka - mam nadzieję, że poszłaś na konsultacje do lekarza, bo z tego co piszesz jest to niepokojące i jeśli to wody nie możesz czekać do wtorku. Ach te wody płodowe mam nadzieję, że je rozpoznam strasznie się boję, że je przegapię, ale czy to możliwe ? W szkole rodzenia doradzili nam również żeby spakować kapcie dla męża lub innej osoby towarzyszącej i jeśli chcecie zdjęcia z tego okresu to można też zabrać aparat. Asia25 - pytałaś o RMUA, Mi normalnie księgowa wysłała na e-maila. Ewentualnie możesz pojechać do firmy i podstemplować książeczkę ubezpieczeniową. Stempel jest ważny miesiąc ;) Uciekam do łóżeczka bo już mnie bolą plecki po całym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania WWW
Megi 84 - mam pytanko co do druku RMUA, bo u mnie temat bardzo aktualny. We wtorek idę do szpitala i z firmy wysłali mi druk RMUA pocztą, ale nie wiem czy zdąży dojść, a w razie czego mają mi dosłać właśnie skan mailem. Tylko właśnie nie jestem pewna czy w szpitalu taki skan uznają czy też muszą mieć taki dokument w oryginale tzn z oryginalną pieczątką. Może się orientujesz czy skan wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania WWW - ja zawsze jak chodziłam do lekarza to z wydrukiem z e-maila i nigdy nie miałam problemów z przyjęciem, ale w szpitalu nigdy nie byłam, więc nie wiem jak traktują wydruk z e-maila. Może zadzwoń na infolinie do szpitala czy uznają RMUA bez pieczątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaWWW - szpital na pewno zaakceptuje fax RMUA wysłany bezpośrednio od pracodawcy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ldkdd
zapraszam do internetowego lumpeksu z odzieżą dziecięcą. Tanie marki jak cherokee,next,adidas,early days,h&m,hema i wiele innych już od złotówki.Częste promocje,dostawy ubranek.Obecnie w sklepie jest ponad 400 ubranek. W najbliższym czasie będzie jeszcze dodanych około 150. www.lumpik.com.pl zapraszam WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . zapraszam do internetowego lumpeksu z odzieżą dziecięcą. Tanie marki jak cherokee,next,adidas,early days,h&m,hema i wiele innych już od złotówki.Częste promocje,dostawy ubranek.Obecnie w sklepie jest ponad 400 ubranek. W najbliższym czasie będzie jeszcze dodanych około 150. www.lumpik.com.pl zapraszam WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . zapraszam do internetowego lumpeksu z odzieżą dziecięcą. Tanie marki jak cherokee,next,adidas,early days,h&m,hema i wiele innych już od złotówki.Częste promocje,dostawy ubranek.Obecnie w sklepie jest ponad 400 ubranek. W najbliższym czasie będzie jeszcze dodanych około 150. www.lumpik.com.pl zapraszam WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . zapraszam do internetowego lumpeksu z odzieżą dziecięcą. Tanie marki jak cherokee,next,adidas,early days,h&m,hema i wiele innych już od złotówki.Częste promocje,dostawy ubranek.Obecnie w sklepie jest ponad 400 ubranek. W najbliższym czasie będzie jeszcze dodanych około 150. www.lumpik.com.pl zapraszam WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . zapraszam do internetowego lumpeksu z odzieżą dziecięcą. Tanie marki jak cherokee,next,adidas,early days,h&m,hema i wiele innych już od złotówki.Częste promocje,dostawy ubranek.Obecnie w sklepie jest ponad 400 ubranek. W najbliższym czasie będzie jeszcze dodanych około 150. www.lumpik.com.pl zapraszam WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . . zapraszam do internetowego lumpeksu z odzieżą dziecięcą. Tanie marki jak cherokee,next,adidas,early days,h&m,hema i wiele innych już od złotówki.Częste promocje,dostawy ubranek.Obecnie w sklepie jest ponad 400 ubranek. W najbliższym czasie będzie jeszcze dodanych około 150. www.lumpik.com.pl zapraszam WWW.LUMPIK.COM.PL . . . . . . zapraszam do internetowego lumpeksu z odzieżą dziecięcą. Tanie marki jak cherokee,next,adidas,early days,h&m,hema i wiele innych już od złotówki.Częste promocje,dostawy ubranek.Obecnie w sklepie jest ponad 400 ubranek. W najbliższym czasie będzie jeszcze dodanych około 150. www.lumpik.com.pl zapraszam WWW.LUMPIK.COM.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania WWW jak byłam w szpitalu w lipcu to wogóle ode mnie nie chcieli druku RMUA bo kobietą w ciąży opieka lekarska i szpitalna się należy nawet jak nie są ubezpieczone :) a druk z e-maila powinni uznać a jak coś się będą czepiać to poprosisz i firma wyśle faksem do szpitala taki druk na 100% uznają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania WWW
No właśnie tam gdzie ja idę to bardzo tego wymagają i faktycznie ostatnim razem jak byłam to pracodawca dosyłał faksem. Teraz chciałam się przygotować zawczasu, ale w ostateczności też doślą. Dziękuję Wam bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne że tak od ciebie tego wymagają wkońcu w ciąży jesteś :/ no ale niech im bedzie myślę że wydruk wystarczy :) albo chociaż pasek z wypłaty jeśli aktualny i jest na nim ze płacą ci zdrowotne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ja lekko przeziębiona i popołudniu idę do lekarza, pewnie na troszke odpocznę od pracy... w naszym szpitlau i przychodzniach też potrzebują RUM, mimo tego ze jestem w ciąży i położne na szkole rodzenia uprzedzają, zeby w dwuch ostatnich miesiącach mieć paseczek przy sobie, albo świeżo podbitą legitymację... bez tego i tak muszą przyjąć ale niepotrzebne są trudnosci i gadki... do mam pracujących... jak macie zamiar w ostatnich tygodniach dwuch przed terminem robić? Idziecie na zwolneinie czy pracujecie do rozwarcia? A jak idziecie to na zwolnienie od gina czy lekarza? Jestem ciekawa, sama się zastanawiam. Ostatnim razem to mi odpadło bo rodziłam w święta :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dziś rano byłam na badaniach podstawowa morfologia i mocz jutro wyniki mam nadzieje że będą ok. U mnie na śląsku nie wymagają żadnych papierków o ubezpieczeniu zdrowotnym ja mam kartę zdrowia wydaną przez NFZ na której są wszystkie informacje o płatnościach składek. Jak pójdę do szpitala muszę ją mieć tylko ze sobą :) Mój maluszek miał wczoraj spokojny dzień w ogóle nie kopał tylko się kręcił ale za to dziś nadrabia od rana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankanka ja na zwolnieniu od czerwca więc nie mam problemu kiedy iść ale powiem ci że lepiej weź zwolnienie od gina bo wprawdzie 2 tygodnie ostatnie zwina ci z macierzyńskiego (ale od lekarza zwykłego też) ale za to masz 100% płatne a nie 80 :) Aisha ja tez ze śląska ale w klinice w bytomiu chcieli oprócz karty RMUA bo karty sa uaktualniane raz na ruski rok i chca mieć pewność przy czym jak ktoś nie ma to tez bez problemu przyjmują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od zwykłego lekarza też 100% płatne, nawet od okulisty ;) a uszczknięcie z macierzyńskiego podobno częściej się zdarza przy zwolnieniu od ginekologa, daltego się wacham. No i podobno nie trzeba się na nie zgodzić... bo to jest dobrowlone. Ech... kurcze przynajmniej ostatni tydzień przed terminem powinien być ustawowo wolny, bo ja sobie nie wyobrażam czekać na skurcze w pracy, z driugej strony moze szybciej mi się zaczine ze stresu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankanka: Jak dla mnie to ta pierwsza :) Ja właśnie wróciłam z kolejnej wizyty u lekarza. Kolejny raz pobierali mi krew. Nie przesadzając, to już chyba dziesiąty raz w tym roku z czego ósmy podczas ciąży... Co wizyta to musze sikać na zawołanie i różne ilość krwi "oddawać" :| U Malucha wszystko ok. Waży ok 2400g i ma ok. 40cm. Jednak jeszcze się nie przekręcił tak jak ostatnio mi się wydawało. Widocznie źle zrozumiałam lekarza ostatnim razem. Ma miejsce jeszcze i 2 tygodnie żeby się ułożyć. Póki co leży sobie z główką po lewej stronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Megii- wiec normalnie musze wziasc od pracodawcy...to oni oplacaja za mnie jakies skladki? myslalam ze jak jestem na chorobowym to nic za mnie juz nie placa...raczej musza mi przyslac, bo bym musiala jechac do Wroclawia, tam jest glowna siedziba : D wlasnie wrocilam z badan, krew, morfologia, WR, zobaczymy pojutrze czy wszystko ok. Jutro mam tez usg, juz sie nie moge doczekac zeby zobaczyc moja kruszynke ;d ciekawe ile wazy...strasznie sie rozpycha, jak siedze w autobusie to strasznie mi sie brzuch rusza i wydaje mi sie ze wszyscy to widza hehe strasznie jakies niskie cisnienie, myslalam ze zasne po drodze....ostatnio cos tez nie moge spac w nocy, ach te hormony ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was i Maluchy!! JA cały weekend znowu zalatany, ale wszystko obskoczone:P Dziś odsypiałam, bo nawet na grzybach wczoraj z rana byliśmy, potem rodzice jedni i drudzy i szkoła rodzenia. Całe szczęscie, że nasi rodzice mieszkają rzut beret od siebie, ciężko byłoby ich inaczej obskoczyć w jeden dzień:P Ale niestety wczoraj skończyło się na kłótni z moim lubym.. jęczy mi jak stara baba - po co ta szkoła rodzenia, a po co to trzeba kupić, a po co tamto.. i już wczoraj nie wytrzymałam.. Megi84 odnośnie fotelika instalowanego do stelaża wózka, w SZ.R. Położna mówiła, by dziecko w takim foteliku nie spędzało więcej niż 2godziny łącznie z jazdą, ponieważ to źle wpływa na jego kręgosłupek... NAwet jak jedziemy gdzieś na większa podróż, to powinniśmy robić po tych dwóch godz. jazdy przerwę co najmniej 30 min, aby kręgosłupek się wyprostował, bo dziecko w foteliku jest zgięte... odnośnie szpitali i ubezpieczeń to każdy ma swoje porządki ja na początku ciąży musiałam mieć ten papierek, potem wogóle nikt tego nie wymagał i na ostatniej wizycie Pani do mnie gdzie papierek z ubezpieczeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marty88: Z facetami tak już chyba musi być. Wczoraj oznajmiłam mojemu narzeczonemu, że przed urodzeniem musimy posprzątać dobrze auto, a przede wszystkim coś zrobić z klimatyzacją (oddgrzybić czy coś), a on mnie pyta "DLACZEGO?" No dlaczego :P Pominę już to, że nie gonie go do tego tylko mówię "musiMY". Razem. Ale on i tak musiał zapytać dlaczego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pestycyda ja swojemu też mówię, że MUSIMY zrobić to to i to.. Zwykle dostaję odpowiedź ZROBI SIĘ, a kiedy juz nie wytrzymuje, (bo czekam kolejny dzień i nic się nie dzieje) i zaczynam sama z czymś wojować to jest już bulwers.. Nie mam siły już czasem do niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te chłopy już tak mają :D ja mam o tyle łatwiej że to drugie dziecko i sam się już przekonał że pewne rzeczy które kiedyś wydawały mu się zbędne sa niezbędne (np termos do przechowywania butelki) co do tego że te 2 ostatnie tygodnie z macierzyńskiego leci to chyba nie ma że można się nie zgodzić :/ tak jest w przepisach i to już ze 30 lat bez zmian (a mogliby coś zmienić) hmmm może od zwykłego lekarza jak ci na coś kompletnie innego wypisze to nie odejma ale to tylko takie moje gdybanie :) a mój mały już 3 tygodnie z głową na dół siedzi :) a tu do porodu jeszcze conajmniej kolejne 3 tygodnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mami82: Ja też myślałam, że mój Maluch już od dawna głową w dół ułożony, a tu nagle lekarz mi mówi, że jeszcze nie... Oczywiście już zdążyłam się naczytać i przestraszyć, bo jest ułożony nie miednicowo nawet tylko jakoś od prawej do lewej... Co jest dziwne, bo niby przy takim ułożeniu powinnam nie czuć, że kopie po żebrach, a czuje i to czasem aż za dobrze. Zobaczymy za 2 tygodnie co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×