Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość spartakus

skuteczne usuniecie blizn

Polecane posty

Gość spartakus

wiem,ze na temat usowania blizn pisalo sie wiele razy,ale z tego pisania nic nie mozna konkretnego wywnioskowac....mam na twarzy slady po nieudolnej walce z pryszczami,chcialabym sie tego pozbyc...mikrodermabrazja?czytalam ze nie pomaga wcale na blizny....laser?niech sie wypowie ktos kto usowal to paskudztwo i wie jak sie do tago zabrac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od tego jakie te blizny są. Dermatolodzy stosują rożne metody - głębokie złuszczanie kwasami, lasery lub dermabrazję. jeśli chodzi o mikrodermabrazje to możesz sobie odpuści to żaden zabieg na blizny może ewentualnie rozjaśnić przebarwiania i to tez nie jeden tylko cała seria. Najlepiej poszukaj dobrego dermatologa estetycznego i sie poradź - dobry lekarz dobierze jakąś sensowna metodę. Ale usuwanie blizn jest długo trwałe i bardzo kosztowne. Samemu możesz spróbować maści na blizny np. cepan albo podobno dobry tontinex ( chyba tak sie pisze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kittekat
Usuwałam blizny po trądziku i tak jak pisze bizarre1, najlepiej odwiedzić klinikę i dopytać się o najlepszą metodę, dla twojej skóry. Ja byłam w IQ Medica i naprawdę cieszę się, że tam trafiłam, bo po zabiegu moja skóra na twarzy wygląda o niebo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donia_n
Ale jaką metodą miałaś usuwane blizny po trądziku w klinice, o której piszesz kittekat? Nie piszesz nic konkretnego... Miałaś jeden zabieg, czy więcej? Musiałaś przejść jakiś okres rekonwalescencji, czy od razu byłaś w stanie wrócić do swoich czynności? Ja od lat walczę z bliznami po młodzieńczym trądziku, przez dłuższy czas stosowałam TOINTEX, który poleciła mi dermatolog. Może troszkę rozjaśnił blizny, ale nadal są i to bardzo widoczne :( Słyszałam, że mimo wszystko najlepszy jest laser, bo usuwa blizny trwale. To nic, że kosztowny, skoro i tak maści i inne cuda, nawet stosowane przez dłuuugie lata, nie przynoszą praktycznie żadnych efektów...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kittekat
Donia, wybacz, że nie opisałam dokładniej, post był pisany na szybko. Zatem teraz nieco dokładniej o zabiegu. Ponad pół roku wybrałam się do kliniki, gdzie lekarz zdecydował, iż powinnam poddać się trzem zabiegom laserem Fraxel re:store. Co trzy tygodnie każdy. Sam zabieg jest bezbolesny, dopiero po paru godzinach skóra zaczęła trochę piec i się zaczerwieniła. Lekarz mnie uprzedził, że objawy podobne będą do lekkiego poparzenia słonecznego. Te objawy przeszły mniej więcej po 3 albo 4 dniach. Nie można się po takich zabiegach opalać i należy używać kremów z wysokim filtrem, m.in. dlatego zdecydowałam się na całą sesję jesienią. Po wszystkim niepotrzebna jest rekonwalescencja. U mnie jedyne co okazało się niezbędne w ciągu tych paru dni, kiedy skóra była zaczerwieniona, to dobrze kryjący podkład ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelynely
ja też marzę o usunięciu blizn potrądzikowych, a jakoś nie mam przekonania do takich zabiegów jak dermabrazja, peeling chemiczny czy peeling kwasami. Próbowałam się leczyć u różnych dermatologów, stosować maści, przypisane przez nich, ale w moim przypadku jest to mało skuteczne. Poza tym, tak na marginesie, niekiedy podejście dermatologów z państwowej służby zdrowia do pacjenta jest niestety tragiczne. Teraz chodzę tylko i wyłącznie prywatnie do dermatologa po tym, jak kiedyś widziałam u państwowego dermatologa, że pacjent stał prawie cały rozebrany w gabinecie i co chwila wchodził któryś z lekarzy, a drzwi gabinetu otwierały się na poczekalnię, w której siedzieli inni ludzie czekający na wizytę. A co jaki czas Kittekat musisz odnowiać te trzy zabiegi? Czy teraz wystarczy raz na jakiś czas jeden zabieg i będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donia_n
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Planuję cały urlop, którego i tak zostało mi niewiele, wykorzystać dopiero latem, a na to, żeby pozbyć się tych okropnych blizn z twarzy, czekam już tyle lat!!!:( Więc naprawdę rewelacyjnie, że to się nie wiąże z leżeniem w szpitalu itd., chociaż byłam święcie przekonana, że tak jest... Dajcie spokój z dermatologiem, też chodziłam tylko i wyłącznie prywatnie, mimo to, przy każdej kolejnej wizycie słyszałam to samo, więc do niczego nie prowadziły... Byłaś w IQ Medica, słyszałam, że w Instytucie Thalgo też wykonują takie zabiegi, pewnie wygląda to podobnie... Muszę się zorientować przed latem. Podejrzewam, że bezpieczniej podejść do tego typu zabiegu, póki jeszcze słońce tak nie piecze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelynely
Opisz koniecznie swoją wizytę i oczywiście efekty, to może sama też się skuszę. Trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina_s
Witajcie, Ja mam nieco inny problem. Mam bliznę na twarzy z wypadku z dzieciństwa i chciałabym się jej pozbyć. Jest dość duża, ma około 7cm długości. Wydaje mi się, że w takiej sytuacji nie ma co się zastanawiać nad peelingami tylko od razu wybrać laser. Jest tu może osoba, która miała podobny problem i może mi doradzić co najlepiej wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1111112222233333344..
ja chcą żeby moja blizna pozostała na zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelynely
Ewelina s, ja nie byłam na zabiegu Fraxel Re:store, ale słyszałam że ten zabieg jest skuteczny w przypadku usuwania różnych blizn, nie tylko tych potrądzikowych, bo ktoś tam z moich znajomych znajomych miał problem z blizną, ale nie znam dokładnie sprawy, tyle co ze słyszenia o tym przypadku, więc nie opiszę tutaj szczegółów. A mam pytanie, odnośnie tego zabiegu, czy po nim, muszę używać jakichś delikatniejszych kosmetyków, np. unikać mocniejszych peelingów do twarzy (np. takich z mikrogranulkami)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klektokta
Nelynely, najlepiej to zadzwonić do kliniki wykonującej ten zabieg i umówić się na konsultacje z przygotowanymi wcześniej pytaniami. Nie wiem, czy we wszystkich klinikach wykonujących tego typu zabiegi jest taka możliwość, na pewno jest w IQ Medica, bo moja koleżanka z pracy mi mówiła, tylko ona tam akurat usuwała sobie cellulit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Feelbeauty.eu
Zapraszamy na nasze Forum i Portal !!!www.feelbeauty.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina_s
Nelynely, masz rację z bliznami. Ja przedwczoraj dzwoniłam do IQ Medica, o której wspomniała Klektokta i umówiłam się na konsultację. Trochę się denerwuję, ale zawsze chciałam usunąć tę bliznę, więc w końcu się przełamałam i podjęłam decyzję, że poddam się zabiegowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klektokta
Ewelina s., to jak umówisz się na te konsultacje w IQ Medica, to koniecznie je opisz, bo sama też jestem ciekawa, do jakiego lekarza trafisz, i takie tam. Słyszałam, że np. jest tam dobry lekarz - dermatolog Łukasz Preibisz, ale nie wiem, czy akurat on robi zabiegi fraxelem. Czekam na relację:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelynely
A później po zabiegu trzeba używać jakichś maści, jak Cepan czy Vilcacora na blizny, żeby wzmocnić działanie fraxela, czy wystarczy sam fraxel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone forum
Opisz swoją historię ,podziel sie z innymi swoimi doświadczeniami- wejdz na forum www.feelbeauty.eu -ZAPRASZAMY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smeeetna
Nelynely, nie, po co? Ja np. po zabiegach fraxelem, już żadnego dodatkowego kremu nie używałam, a blizny mi i tak zeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warszawianka880
Dziewczyny, szukam naprawdę dobrej warszawskiej kliniki - nie ważna jest cena! Mam dość głęboką bliznę na czole oraz na lewym policzku - pozostałości po wypadku. Chiałabym jak najszybciej się ich pozbyć :( Możecie polecić jakąś dobrą, bezpieczną klinikę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kittekat
Jeśli jesteś z Warszawy to polecam IQ Medica, o której pisałam wyżej. Ja usuwałam tam blizny po trądziku laserem fraxel re:store.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kittekat
Jeśli jesteś z Warszawy to polecam IQ Medica, o której pisałam wyżej. Ja usuwałam tam blizny po trądziku laserem fraxel re:store.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Feelbeauty.eu
Opisz swoją historię ,podziel sie z innymi swoimi doświadczeniami- wejdz na forum www.feelbeauty.eu -ZAPRASZAMY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kittekat
To zależy. Jeśli chcesz usunąć tylko jedną bliznę to płacisz od powierzchni , która będzie potraktowana laserem(zdaje się, że 5cm2 to koszt 300zl). Wiem, że można wykupić zabiegi na różne części ciała i że warto śledzić temat, bo zdarzają się promocje różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klraya
Nelynely, jeśli będzie jeszcze potrzeba używania dodatkowej maści, w celu wzmocnienia efektów, to na pewno poinformują Ciebie w IQ Medica. Przecież na pewno lekarze dadzą dodatkowe wskazania; zalecenia między zabiegami, przeciwwskazania i takie tam różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florencja76
Witajcie Drogie Panie na co jeszcze poradzi laser?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florencja76
A laser usuwa stare blizny? Ktoś robił sobie taki zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sesja fotograficzna
Zgłoś się na profesjonalną sesje fotograficzną do Bartka Wardziaka www.wardziak.pl w Warszawie. Pod okiem stylistów, makijażystów przejdź przemianę i uwierz, że jesteś Piękną Kobietą. Prosimy o nadsyłanie swoich zdjęć na bartekwardziak@feelbeauty.eu dwie fotografie ukazujące Twoja twarz i całą sylwetkę. Prosimy podać wiek, dokładne wymiary. Prosimy o branie udziału nie tylko pewne siebie Kobietki, ale przede wszystkim Panie, które wmawiają sobie jak bardzo są nieatrakcyjne. Udowodnimy jak mocno się mylisz!!! Więcej tutaj: http://www.feelbeauty.eu/articles/show/id/144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z tego co wiem Fraxel jest świetny jeśli chodzi o usuwanie blizn choć i usuwa zmarszczki, rozszerzone pory czy przebarwienia, naprawdę czasem lepiej wydać raz większą sumę i być zadowolonym niż biegać za drogimi kremami i złościć się ,że nie ma efektu. Dziewczyny gabinetów z laserami w Polsce jest coraz więcej ale warto poczytać o markach laserów bo tylko nieliczne gabinety maja te najnowocześniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowoczesne lasery to usuwają niemalże wszystko, począwszy od blizn, nawet tych starych aż po znamiona, włókniaki i inne badziewia :) Kuzynka miała usuwaną bliznę, którą miała na górnej wardze i efekty sa bardzo dobre, rzekłabym, że nawet zaj.....ste :P Facet jest jak wino - im starszy, tym lepszy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam robiony zabieg laserem frakcyjnym w jednej z warszawskich klinik amaya, wprawdzie na rozstępy, ale okazuje się, ze jest też bardzo dobry na usuwanie blizn. Pomimo niezbyt przyjemnego uczucia jakie towarzyszy podczas zabiegu warto go wykonać. Bo już po pierwszej serii widać różnicę. Słyszałam też o jakiś silikonowych nakładkach, ale nie jestem pewna ich działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×