Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość blondiiiiiiii

ktos tu pije sok z brzozy?

Polecane posty

Gość studzia
tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

soki pomidorowe przede wszystkim maja wiecej likopenu niz surowe pomidory https://polskiepomidory.com.pl/soki-pomidorowe/ ale z kazdym sokiem nie mozna przesadzac to ma byc tylko dodatek do diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze nie zgromadził zapasów soku z brzozy, to niech się śpieszy, bo sezon właśnie dobiega końca. W tym roku trafiłam idealnie i udało mi się zebrać go naprawdę dużo. Wodę brzozową ściągać można na kilka sposobów. Najważniejsze, to znaleźć odpowiednie drzewo, czyli takie, które rośnie z dala od zanieczyszczeń i ma minimum 10 lat. Pień powinno się delikatnie nawiercić na głębokość 3-5cm. W otworze należy umieścić plastikową rurkę, a następnie podstawić naczynie. Miejsce po skończonym pobieraniu warto zabezpieczyć drewnianym kołkiem posmarowanym maścią antygrzybiczną, aby wspomóc regeneracje drzewa. Drugą metodą, która jest mniej inwazyjna dla drzewa jest zbiór z gałęzi. Gałązkę wystarczy przeciąć i zawiesić na niej butelkę, a bzowina sama spłynie do zbiornika. Ściągnięty w ten sposób sok jest najsłodszy w smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sok z brzozy staram się stosować w wiosennej diecie, ponieważ napój ten ma dużo korzyści dla organizmu. Bzowina wspomaga prace wątroby, niweluje ryzyko tworzenia się złogów i kamieni nerkowych, a nawet działa antynowotworowo. Produkt ten, to bogate źródło soli mineralnych, witaminy B i C, miedzi, wapnia, cynku i potasu. To naprawdę świetny sposób na delikatne wzmocnienie układu immunologicznego z początkiem wiosny. Ja oskołę nie tylko piję, ale też łącze z sokiem z listków młodej pokrzywy robiąc w ten sposób wcierkę w skórę głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim jednak ktokolwiek pójdzie do nienależącego do siebie lasu proponuję najpierw zapoznać się z art. 153 Kodeksu Wykroczeń, który brzmi następująco:

Art. 153. KW

§ 1.Kto w nienależącym do niego lesie:

1)wydobywa żywicę lub sok brzozowy, obrywa szyszki, zdziera korę, nacina drzewo lub w inny sposób je uszkadza,

2)zbiera mech lub ściółkę,

3)zbiera gałęzie, korę, wióry, trawę, wrzos, szyszki lub zioła albo zdziera darń,

4)zbiera grzyby lub owoce leśne w miejscach, w których jest to zabronione, albo sposobem niedozwolonym,
podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

§ 2.Jeżeli czyn godzi w mienie osoby najbliższej, ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.

 

W związku z powyższym jeśli ktokolwiek chciałby pozyskiwać sok w lesie, to warto zapytać o zgodę leśniczego. Prawdopodobnie wskaże on drzewa, które zaplanowane są do wycinki. W miarę możliwości sugerowałabym jednak pozyskiwanie oskoły z drzew na własnej posesji i innych prywatnych terenach za zgodą właścicieli. Kto jednak nie zdąży ze zbiorem bzowiny w tym roku, to może pomyśleć o syropie z mniszka lekarskiego, gdyż sezon na niego zaczyna się już za dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×