Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Do Betykkor Teraz to mogę już sobie żartować, że od oglądania siatkówki rośnie nam siatkarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie stare i nowe forumowiczki u nas wszystko dobrze,dziewczyny ciągną butle i przybierają w oczach,a mamusia w dzień stara się odpoczywać ale nie da się,ale za to w nocy troche pośpie powiem wam że myślałam że będzie gorzej,przez cały czas myślałam że będą na cycu,ale niestety za mało mleka prodkuję,jedząc mleko sztuczne wiem że zjedzą i są najedzone a przy cycu ada siedzieła 2,5 godziny i musiałam jej dać dodatkowo butle,czasami jak dwie na raz się obudzą głodne to płaczą,ale i z tym sobie damy radę,julitka zaciągneła smoczka i na chwile karmienia ady jest ok. nie wiem kiedy się odezwę ale postaram się robić to częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ostatnim USG, dokładnie tydzien temu, Maly tak się obrócił, ze dokładnie było widać małego siusiaka. Lekarz chyba nie chciał mówić, ale ja oczywiście zapytałam czy dobrze widziałam, a on mi odpowiedział, że tak, zdecydowanie chłopak i ze pomachał do nas antenką. Mój M nie może sobie darować, że nie widział , bo on zapaczył się jak Mały machał nóżkami, co cały czas mi demonstruje, czego ja nie widziałam. Byłam w takim szoku, że nie pamietam ile waży, ile mierzy, tylko że jest duży chłopcem. Chłopaka potwierdziło też badanie kariotypu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) jesli chodzi o te badania to prawda jest taka z enie wykryja chorob na 100%. jednak polecam usg prenatalne, to niezla zabawa:) tak sie naogladalismy z mezem nasze maluchy. do tego lekarz sprawdza jak sa organy rozwiniete. wedlug tego usg , wieku, przeziernosci karkowej wyliczyl mi mozliwosc chorob na 1:3000 i 1:5000. teraz czekam na wyniki testu pappa tak jak daga i sie zastanawiam. mam nadzieje ze bedzie w porzadku skoro usg wypadlo dobrze pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinia to znalazlam w necie. z tego co pisze to to badanie wod plodowych. ryzyko poronienia jest chyba ok 1% amnio test ( punkcja) to badanie wod plodowych, wbijaja w brzuszek dluga igle i pomalutku pobieraja nieduza ilosc wod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko test amnio albo pobranie probki lozyska daje 100% pewnosc o chorobach. te badania prenatalne to tylko czyste statystyki. jednak jak na usg jest wszystko ok to nie ma potrzeby robic takich badan. mi lekaraka mowila ze przy mojej ciazy blizniaczej takie pobieranie probek wod albo lozyska sa bardzoej niebezpieczne i zgodzilabym sie TYLKO gdyby konkretne podejrzenia jakis chorob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja nie będę się zastanawiać, jak nie trzeba ;) Tym bardziej, że ( przynajmniej narazie ) nie ma żadnych zaleceń tego typu i mój wiek nie każe nam tego robić ;) ( 25 lat )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amnio - to amniopunkcja, niestety badanie inwazyjne więc wiąże sie z ryzykiem poronienia, różne źródła różnie podają 1-2%. Na pewno w necie znajdziesz dużo informacji. Powiem tylko w skrócie i pewnie mogę coś przekręcić. Polega na pobraniu płynu owodniowego, lekarz wbija igłę i pobiera płyn, w którym znajduja się m.in cząstki naskórka malucha. Taka próbka jest przesyłana do laboratorium, gdzie odbywa się ich "hodowla". Po około trzech tygodnia uzyskuje się infromację o kariotypie tzn. czy jest prawidłowy, czy nie ma jakiś aberracji chromosomowej czyli np. dodatkowego chromosomu, który swiadczyłby o Zespole Downa (ZD). Ponieważ jest to badanie inwazyjne wykonuje się je tylko jeżeli jest naprawdę koniecznie czyli wskazaniem może być np. wiek matki, albo zły wynik USG prenatalnego w 12tc (np. brak kosci nosowej). Jak już pisałam w miom przypadku USG wykazało prawidłowe markery, ale statystyka dla mnie była nieubłagalna (wiek, poronienie, In vitro), dodatkowo test z krwi (Pappa) podwyższył jeszcze ryzyko. Moim zdaniem, ale i wielu kobiet, bo przeszukałam net dokładnie, błędy testu Pappa są bardzo częste, co za tym idzie wynik niemiarodajny - jest to tylko wyliczenie matematyczne. Podstawa to USG w 12tc jezeli ryzyko niskie, to zastanów się czy chcesz robić test Pappa - porozmawiaj z lekarzem co on myśli o tym badaniu, czy np. mu ufa. Jeżeli ryzyko podwyższone, a chcesz mieć pewność ze wszystko jest OK zrób amnio. To oczywiscie moje zdanie, do samodzielnego przemyslenia i decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barby Witaj na forum:) cieszę się że z Twoim maleństwem wszystko dobrze i że mimo drobnych kłopotów na początku teraz w pełni możesz się cieszyć ciążą:) co d badań prenatalnych to masz rację, ja też radziłabym zrobić, jedynie co do amnio to nie wiem czy lekarze dają od tak skierowanie jeśli usg i test papa wychodzi prawidłowo. u mnie nie było wskazań do amnio ale gdyby coś wyszło nie tak to też bym się zdecydowała, po tym co przeszłam z ciążami to nie wiem czy bym się zdecydowała na urodzenie chorego dziecka, więc wolałabym wiedzieć. na całe szczęście oba usg i test papa wyszły dobre:) z czego się bardzo cieszę no i najważniejsze że moja malutka rośnie i rozwija się prawidłowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor co do brzuszków to mi też wszyscy mówią że jak na konieć 5 miesiąca to mam malutki że wygląda jak piłeczka napoczątku się trochę martwiłam, że może jest mniejszy niż u innych w tym samym tyg ciąży, ale malutka rośnie prawidłowo więc teraz brzuszek nie ma tak wielkiego znaczenia i już się tym się tak nie przejmuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasik08 Moze źle się wyraziłam, nie jestem zwolennikiem amnio. Amnio to badanie inwazyjne więc ryzykowne i powinno być robione tylko gdy jest konieczne np. zły wynik USG. Jestem jednak, z całą stanowczością, przeciwnikiem testu Pappa. Mam na szczęście to już za sobą, a dzisiejszy spacer był dla mnie wielką przyjemnoscią i mam nadzieję, że uda mi się wynagrodzić Dzidzi ten stres, który mu zafundowałam, i że mimo wszystko bedzie szczęsliwym maluchem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wszystkie Mamuśki. Pozdrowionka dla wszystkich i życzę, aby wszystkie ciąże dalej rozwijały się dobrze. Patiniaa Jesteśmy w tym samym czasie ciąży. Na kiedy masz termin? Ja na 17 lutego, ale lekarz już powiedział, że przy bliźniakach poród będzie wcześniej. Barby Dobrze, że jesteś z nami. Przeszłaś sporo stresów, ale dobrze, że teraz już ich koniec i możesz się cieszyć ciążą. Gratulacje! Bettykor Kochana, gratulacje, super, że wszystko jest w porządku. Jak ja ci zazdroszczę, że mogłaś swojego maluszka obejrzeć. Ja dzisiaj zaczynam dopiero 8 tc. To jeszcze muszę trochę poczekać. Nie wiem co mam robić, bo muszę teraz w Novum zmienić lekarza, na tego, który prowadzi ciążę, a nie przygotowania do invitro, najlepiej wróciłabym do swojego lekarza sprzed ciąży, ale boję się, że nie będzie on umiał poprowadzić ciąży w tym początkowym okresie. A wy jak dziewczyny czy chodzicie do ginekologa w klinice gdzie miałyście transfer? Betti79 Jak się czujesz? Czy byłaś już u swojego ginekologa? Jestem bardzo ciekawa co powie jak zobaczy, że u ciebie ciąża z bliźniaków jednojajowych stała się dwujajową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - ja narazie was czytam, bo sama nie wiele mam do powiedzenia, moja ciaza jest bardzo wczesna 6 tc, nic nadzwyczajnego sie nie dzieje, poza tym ze strasznie sie caly czas boje i stresuje czy wszystko w porzadku. Jutro mam kolejna wizyte i USG. Zmartwilam sie troche bo wydaje mi sie ze ostatnia beta byla dosc niska, nie wiem czy to dobrze, choc pilegniarka powiedziala, ze jest ok. Pierwsza beta po transferze 166, tydzien pozniej 266, wydaje sie malo. Zobaczymy co jutro powie lekarz i jaka bede miala kolejna bete. czytam o badaniach prenatalnych i wlosy mi sie jeza ze strachu, bo ja mam 38 lat wiec na pewno jestem w grupie ryzyka. Ja przed zajsciem w ciaze robilam wszystkie testy genetyczne, ktore kosztowaly majatek, wyszly ok, zastanawiam sie czy pomimo to musze robic badania prenatalne? Barby - super, ze u Ciebie wszystko ok, mozna spytac ile masz lat? Pozdrawiam wszystkie pozostale szczesliwe ciezarne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Misia72. Hmmm po tygodniu betka urosła tylko do 266? a to było to samo laboratorium? Co do badan prenatalnych to zrób usg genetyczne i test Pappa, jak wyjda niewłasciwie to wtedy dopiero amniopunkcja. Trzymam kciuki za wizyte usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kachna ;) Ja mam termin na 18 lutego, więc jesteśmy na tym samym etapie. Też odbywało się to wszystko w NOVUM , zresztą jesteśmy zadowoleni, transfer był 29 maja. Dwa zarodki włożone, ale wygląda na to że ciąża pojedyńcza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patiniaa Jeśli jesteś w Novum to musisz teraz zmienić lekarza, na lekarza prowadzącego ciążę. Nie wiem co robić, czy zostać w Novum, aby dalej tam prowadzić ciążę, czy iść do mojego starego lekarza. A ty co postanowiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia - no wlasne martwi mnie ta beta, ale mam nadzieje, ze jutro sie wyjasni. Wynik podala pielegniarka przez telefon mojemu mezowi, moze cos zle zrozumial. Zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barby Misia72 Witajcie na forum:-) Niech Wasze Maluszki zdrowo rosną:-) Ja jutro znów będę dzwonić do laboratorium czy są moje wyniki-chyba oszaleję z tych nerwów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kachna, ja zmieniłam lekarza z NOVUM na starego w moim mieście. Nie chce mi się tam jeździć, parę kilometrów mam i w razie jakiegoś niezapowiedzianego porodu, będzie znany doktor na miejscu ;) w NOVUM chodziłam do dr Starosławskiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacha jak sie czujesz? ja nie bylam jeszcze u lekrki. mam termin na 6.07. sama jestem ciekawa co powie. jak zwykle nie moge sie doczekac badania. najchetniej ogladalabym maluchy dziennie. u nas takie upaly ze ledwo zyje. wczesniej sie zawsze cieszylam z lata ale teraz mi doskwiera. ogolnie to w ciazy jestem jakas slabsza i nie mam kondycja za grosz. przed ciazy chodzilam na silownie a teraz jak wejde na drugie pietro to sapie. ciekawe keidy zaczne czuc ruchy maluchow, jestem teraz w 14tc. pozdrawiam misia dlaczego sie martwisz beta? ile dni roznicy bylo miedzy pomiarami? na usg widzailas juz chyba pecherzyk? nie martw sie. kiedy masz kolejna wizyte? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny chyba sie wsciekne. ktorko po tesie ciazowym wypadla mi jedna plomba i lekarka kazala mi czekac z wizyta u dntysty do ukonczenia 3 m-ca. mam termin na przyszly tydz. przed chwila wypadla mi druga plomba!!!!!!!!!!!!! to nie mozliwe. co sie dzieje do cholery??????????? strace wszystkie plomby w ciazy czy co? dbam o zeby i chodze co rok na kontrole. ekstra zadbalam o wszystkie przed podejsciem do ivf a tu takie cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci tak, mam bardzo bliską dentystkę - znajomą, która mówi, że bardzo często na początku ciąży są problemy z zębami. Myślę, że powinnaś iść jednak do stomatologa, powiedzieć o swoim stanie i dopiero niech ona podejmie decyzję. Może to chodzi o jakieś leki przeciwbólowe albo preparat, który można ominąć ;) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinia dzwonilam dzis do dentysty i przelozyli mi termin na ten piatek. od 3m-ca mozna leczyc. 2 trymestr to najlepszy czas na leczenie zebow. kobieta dostaje eksta znieczulenie bez adrenaliny dla ciezarnych. i tak sie jednak boje , wiesz jak to jest. nie chce stresowac maluchow ale co zrobic? nie moge latac tak do konca ciazy bo moze sie wdac prochnica a to jest jeszsczce gorsze dladzieci niz leczenie. ide w pt na 9.30. ja sie i tak zawsze boje czy moje maluchy jeszsczce zyja a to bedzie dla mnie dodatkowy stres, no ale coz jak trzeba to trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinia masz racje, to prawdziwe twardzeiele z teksasu :D na badaniach prenatalnych tak sie bily piesciami ze az lekarz sie smial. maz powiedzial ze jak tak bedzie cala ciaze to ich odizoluje po porodzie zeby sie nie pozabijaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lala kochana dziękuje CI za odpowiedź :) jeszcze się nie zdecydowałam co do wózka bo jak na razie nic mi w oko nie wpadło , ale mam jeszcze na to miesiąc czasu i w końcu będę musiała się na coś zdecydować :) a co u Was ? jak się miewa Twoja Kizia ? buziaki dla Was :) Nadzieja , Kania - gdzie się podziewacie ???? A U nas wszystko w porządku za dwa tygodnie mam kolejną wizytę , póki co czuje się dobrze, dobrze też znoszę upały , więc nie ma na co narzekać :) mój synek wierzga się jak opętany a ja się zastanawiam kiedy on śpi bo czasami mam wrażenie że wcale :) zaczynam 29 tydzień, co raz to częściej budzę się w nocy, ale wszystko jest do zniesienia :) i oby do września :) Pozdrawiam wszystkie Kobietki na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) dzisiaj zaczęłam 22tc czyli już weszłam w 6 m-c:), cieszę się ogromnie, ogólnie czuję się dobrze, malutka sobie fika, raz częściej raz rzadzeiej ale naszczęście codziennie ze mną rozmawia ;) ja już pomału zaczynam się rozglądać za rzeczami dla malutkiej, nawet już z M zrobiliśmy sobie przyjemność i każde z nas coś małej kupiło:) od dzisiaj już się urlpuję teraz będzie 2 m-ce słodkiego lenistwa:D Meggi33 fajnie że u Ciebie wszystko dobrze i że synuś daje znać o sobie. piszesz że rozglądasz się za wózkiem, ja już wybrałam sobie wózek, może nie wygląda odlotowo ale bardziej zwracałam uwagę na dużą gondolę bo moje maleństwo przyjdzie zimową porą, no i też patrzyłam na funkcjonalność i jakie ma opinie. tu możesz zobaczyć ;) http://www.swiatwozkow.pl/product_info.php?products_id=4962 andzia723 fajnie że Twoje dziewczyneczki rosną :) i że sobie dobrze radzicie, jak widać bliźniaki nie są takie straszna jak mówią ja to następnym razem też bym mogła mieć bliźniaki ale mam tylko 1 eskimoska, więc blizniaki nie wyjdą mam jednak nadzieję, że się uda jedno przesyłam dużo buziaków dal Twoich pociech:) niech zdrowo się chowają pozdrawiam serdecznie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×