Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość arkadia102

Zapytanie o Editions Atlas

Polecane posty

Gość mindfuck
Witam! Ostatnio w sklepie rappelz (takiej grze) odkrylem iz mozna zarabiac tzw. g potato czyli wirtualna walute za ktora trzeba zaplacic prawdziwe pieniedza lub mozna je zdobyc za darmo wypelniaja rozne ankiety i rejestrujac sie na roznych stronach internetowych. zachecony mozliwoscia zdobycia gp za darmo wypelnilem jakis formularz i jak sie potem okazalo byl to formularz potwierdzajacy kupno jakis kart dla niemowlakow... wyslano i na maila potwierdzenie odbiory czy cos takiego i w ciagu 6 tyg dostarcza mi ten syf. niestety sprawa sie komplikuje poniewaz podalem falszywe dane...;/ i teraz nie wiem czy moge zostac pociagniety za to do odpowiedzialnosci karnej. uspokaja mnie troche mysl iz mam zmienne ip ale (i tu pytanie do informatykow) czy jest mozliwe zeby znaleziono mnie po adresie ip skoro codziennie robie "livebox reconected" i zmienia sie lokalizacja mojego komputera? bardzo prosze o odpowiedz bo nie wiem czy zostawic to tak jak jest czy do nich dzwonic i odwolac to.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HideIP VPN
Tak, mogą Cię namierzyć http://zapytaj.onet.pl/Category/007,004/2,3056095,czy_moga_mnie_namierzyc_jesli_mam_zmienne_IP_.html operatorzy znają też Twój User Agent który wysyłany jest zawsze przez każdą przeglądarkę, informacje o systemie operacyjnym, i inne ustawienia komputera. Trzeba było używać sieci TOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindfuck
kurwa;/ a jesli zmienie operatora w przeciagu miesiaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DBAN
Nic nie wiesz, idź w zaparte :D A dla spokoju wymień dysk w kompie lub użyj Darik's Boot And Nuke do skutecznego skasowania danych. Nic ci nie zrobią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindfuck
stwierdzilem z matka ze byla na chacie gruba biba, bylo duzo ludzi pijanych i nie wiadomo kto to zrobil:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelixa
Witam! Do mnie też zadzwoniła dziś uprzejma Pani no i niestety zgodziłam się na wysłanie pierwszej paczki:( Zaraz po rozmowie sprawdziłam w sieci co to za firma i jakie ma opinie... Po przeczytaniu postów chwyciłam za telefon z zamiarem poinformowania, że jednak rezygnuję. No i niestety.... biuro klienta prowadzi rozmowy od poniedziałku do piątku od 9 do 17:/ List aktywacyjny (czy jakiś tam) mają wysłać w ciągu 7 dni drogą mailową. Domyślam się, że będą ociągać się z tym do ostatniej chwili, aby jak najszybciej minęło 10 dni i rezygnacja stała się niemożliwa. Cwaniaczki:/ Spróbuję napisać do nich maila, mam nadzieję, że to coś da. Jeśli macie jakiś pomysł jak mogłabym szybciej dokonać rezygnacji proszę napiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moją żonę oszukali w ten sam sposób. Czy byłby ktoś zainteresowany pozwem zbiorowym? Najlepiej z okolic Wrocławia. Dysponuję odpowiednią siłą sprawczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptam
U mnie wszystko O.K. Zapłaciłem za otrzymane książki (niezbyt edukacyjne - ładna twarda okładka, w środku zero konkretnych informacji dla dziecka same pieprzoty). Zrezygnowałem telefonicznie podając nr klienta i już nic nie przysyłają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppaja
Firma ta to oszuści. Nie polecam ponieważ książki są beznadziejne.Okładka ładna, ale treść beznadziejna. Zaproponowano nam zestaw książek za 19,90 a potem nadsyłali kolejne i kazali za nie płacić. Odradzam i dla mnie to oszuści. Ja jestem zainteresowana pozwem zbiorowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merlinek666
Witam.Ja również po bardzo nieskonkretyzowanej rozmowie z konsultantka dostałam paczkę w której był segregator,karty "leśne przygody" i lupa.Poinformowano mnie że bez problemu w każdej chwili mogę telefonicznie,listownie bądź mailowo odstąpić od umowy której de facto nie podpisywałam.Za przesyłkę jeszcze nie zapłaciłam,ale karty rozpakowałam i dopiero teraz przeczytałam to forum.Jeżeli zapłacę za ta przesyłke i od razu rozwiąże umowę to jest szansa że juz nic więcej od nich nie dostanę?Jak to bylo u was?prosze o szybkie odpowiedzi/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angie213
Witam. Ja mam podobną sytuację. Jakis czas temu zamawiałam w ofercie promocyjnej układanki dla dzieci - ok 20 zl za komplet. Gdy układanki zaczęły drożeć - niby 3 zestawy za ok 50 zł - zrezygnowałam telefonicznie i odesłałam przesyłkę. Pani konsultantka powiedziała że jeżeli coś do mnie przyjdzie nie muszę odbierać ( list zwykły o skrzynki). Teraz co jakiś czas przychodzą monity - i kwota wzrasta. Uważam ,że jest to próba wyłudzenia - nic nie będę im płacić chociażby dla zasady - jak można niby coś wysyłać z Lausanne - coś co niby rejestrowane jest tam zakładając 10 lutego a przesyłka trafia miesiąc później. Wysłałam im pismo jakiś czas temu ( pewnie nie dostali ha ha ha jak wszystko miesiąc czasu jest w drodze) a tu dzisiaj znowu upomnienie. Ma może ktoś pomysł jak to rozwiązać ? Powołałam się na artykuł - Zgodnie z art. 15 tejże ustawy spełnienie świadczenia niezamówionego przez konsumenta następuje na ryzyko przedsiębiorcy i nie nakłada na konsumenta żadnych zobowiązań. Oznacza to, że adresat (konsument) w sytuacji, gdy odbierze towar niezamówiony nie ma żadnych obowiązków względem nadawcy. Przede wszystkim nie musi on obawiać się, że będzie zmuszony do zapłaty za towar. Nie jest on również zobowiązany do odesłania towaru sprzedawcy. A EDITIONS ATLAS dalej swoje. Może ma ktoś jakiś pomysł????? także - jeśli zrezygnujesz to zronba wszystko aby kolejna przesyłką została wysłana i obciąża Ciebie kosztami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szerlok
Witam, nie wiem czy zauważyliście, że firma Editions Atlas jest zarejestrowana w Szwajcarii, a zleca polskiej firmie databroker SA całą resztę czyli sprzedaż i windykację. Towar teoretycznie wychodzi ze Szwajcarii (bo na kwicie zamowienia jest klauzula ze koszty odprawy celnej i formalnosci zalatwia wysylajacy). Ja znalazłem kupon w gazecie i zastanowiło mnie gdzie tu jest haczyk. Bo na kuponie wyraźnie zamawiamy 1 zegarek a nie kolekcję. Po wejsciu na strone www napisane jest ze po otrzymaniu 1 paczki jezeli w ciagu 10 dni nie wniesie się anulacji to bedą przesyłać pozostale 14 zegarków po 80 zł. Z tego co przeczytałem jak to działa to zanim wyjasnicie sprawe to wyslą wam ze 3 paczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika087
Ja też mam z nimi problem też namawianie przez telefon że niby na próbe a sie okazało że zaczeli mi wysyłc ksiażki za wieksze sumy tez mnie straszą ze oddadzą mnie do wydziału finansów za nie uregulowane spłaty a też nie podpisywałam żadnej umowy przez telefon sie raczej nieda i niewiem co teraz czy płacic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anika087
To znowu ja zrobiłam tak weszłam na główną strone producenta zarejestrowałam sie i złożyłam rezygnacje i po chwili przyszedł mieil o wycofaniu kolekcji w trybie natychmiastowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fototikonka
coś z tym pozwem zbiorowym wiadomo??? ciągle dostaję ponaglenia do zapłaty, na stronie anulowałam dalsze zamówienia, ale w sumie trzy paczki przyszły. Już jestem skłonna zapłacić te 19,99 za pierwszą, ale pozostałe niekoniecznie, bo akurat w domowym budżecie dziura jakich nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klinia minia
Spokojnie zrezygnowałam po 2 paczce, bo była w poprzedniej informacja o tym co będzie za miesiąc, ale uznałam, że tego nie chcę i zgłosiłam im na maila i tyle, mam spokój od 2 miesięcy, więc myślę, że to głównie kwestia czytania tego co się dostaje razem z datami. a jeśli o pocztę chodzi to hahaha, ta, oni mogą powiedzieć że dostarczyli paczkę, a cholera wie co listonosz z nią zrobił po drodze, wiadomo jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradca prawny warszawa
Drodzy Państwo, Szukają Państwo odpowiedzi na forum, zamiast skontaktować się z BOK. Pozwolę sobie zasugerować pewne istotne kwestie: 1.Umowa zawarta ustnie (na podstawie rozmowy telefonicznej) jest równie wiążąca, jak umowa pisemna, należy od niej odstąpić w terminie 10 dni od zawarcia, lub późniejszym-zgłosić rezygnację z usług. 2.Rezygnację należy kierować na aktualny podany adres oraz poprosić o jej potwierdzenie. Odesłanie towaru nie jest rezygnacją! 3.W przypadku zamówienia drogĄ TELEFONICZNĄ, MOŻNA ODSZUKAĆ NAGRANIE Z TAKĄ ROZMOWĄ. Jest to dowód. Firma po uzyskanu zgody ma prawo kierować prenumeratę. 4.Najważniejsze - zapoznać sie z warunkami sprzedaży i regulaminem, jest dołączony zawsze do pierwszej paczki, lub kierowany w liście jeszcze przed wysłaniem towaru. Państwo nie czytacie stosownych dokumentów. Zamiast na stronę firmy, gdzie - sprawdziłem - zamieszczone są warunki sprzedaży, piszecie Państwo czasami bzdury na Forum,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradca prawny warszawa
Dodam jeszcze, że przy umiejętności czytania ze zrozumieniem, łatwo znaleźć adres zwrotów (Prografix), adres BOK, adres email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradca prawny warszawa
Towar, który wchodzi w skłąd prenumeraty, jeśli nie było potwierdzonej od Firmy rezygnacji, nie jest towarem niezamówionym. Należy zgłosić rezygnację i otrzymać jej potwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentka z Łodzi
A co jeśli nawet rozmowy telefonicznej nie było? Niczego nie zamawiałam, a dostałam (przesyłką zwykłą atlas) "Ptaki Polskie". Co więcej - poprosiłam o kopię umowy, na podstawie której wysłali mi coś takiego. W odpowiedzi dostałam jakiś kupon, który PONAD WSZELKĄ WĄTPLIWOŚĆ nie został przeze mnie wypełniony. Z uwagi na fakt, że opiewa to jedynie na 9,90zł nie pójdę przecież na Policję zgłaszać przestępstwa fałszowania dokumentów (270kk). Wybieram się natomiast do Rzecznika Praw Konsumenta i poważnie się zastanawiam nad poinformowaniem o możliwych nadużyciach w tej firmie GIODO. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obywatel GC
Do doradcy prawnego. Nie wciskaj ludzią kitu! Przesyłki z firmy Editions Atlas wysyłane są zwykłą ekonomiczną paczką Poczty Polskiej, zatem nie ma żadnego potwierdzenia że ta poczka rzeczywiście do wkręconego dotarła. Gdy ta złodziejska firma próbuje was straszyć zaległościami za otrzymane a nie zapłacone i niby zamówione telefonicznie produkty wysyłajcie mejle z oburzeniem że paczki nie docierają i nie zapłacicie do czasu kiedy ich nie otrzymacie. A w ogóle to zrywacie zawartą telefonicznie umowę bo są niepoważną firmą która nawet nie potrafi prawidłowo zabezpieczyć dystrybucji przesyłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
własnie anulowałam paczkę elektronicznie używając nr klienta i kodu pocztowego(bez myślnika0 ciekawe czy paczka przyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka08
witam ja mam inne pytanko obecnie mam 55szt.w/w atlasu w książeczkach i tak dostałam drugi nie wiem jak to nazwać tekturowy segregator no i wszystko niby git płacę za każdą przesyłkę ale zastanawiam się ile jeszcze tego mi przyjdzie bo tak trochę drogo to wychodzi a jest jak jest jedna przesyłka to 59,90zł i teraz jak ma być niby jeszcze nie wiem te 5-10 przesyłek to już dozbieram ale więcej to mi się nie uśmiecha. Proszę o odp. bo nie wiem co dalej i już mnie to zaczyna irytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agakam
Hej! Ja przed chwilą się tam dodzwoniłam w kilka sekund- odebrali telefon po jednym sygnale- i bardzo miła Pani w słuchawce przyjęła moją rezygnację i powiedziała,że więcej przesyłek nie będzie :) jestem z tego powodu happy i mam nadzieję,że będą uczciwi. Jednak nie jest tak trudno się z nimi dogadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgJ
Troche mnie postraszyliscie, wiec zlapalam za telefon i zrezygonawalam z paczki powitalnej postepujac zgodnie ze wskazowkami podanymi w liscie potwierdzajacym moje zamowienie. Rzeczywiscie mialam klopot z zrezygnacja przez strone: atlas.webcancel.com, ale jak wyjasnila mi uprzjemie pani przez telefon, mieli dzis jakas awarie systemu. Tym niemniej moja rezygnacja zostala przyjeta bez zadnych wyjasnien z mojej strony. Nie mialam tez zadnych problemow z dodzwonieniem sie na podany nr telefonu. Chyba jednak warto czytac ze zrozumnieniem i nie histeryzowac, gdy "nieopatrznie" dalismy sie wkrecic w "super" towar. Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ufff, na szczęście dobra cena, tj. 19,90zł za śliczne książki w twardej okładce,edukacyjna, typowo dla przedszkolaka, jakoś do mnie nie przemówiły :) Wypełniłam ankietę po porodzie i od tamtej pory bez przerwy mam takie telefony, które mnie wk... za przeproszeniem. Wracając do tematu, zadzwonił do mnie przemiły PAN, który bez zająknięcia przez 5 minut nawijał swoją formułkę, nie zapowietrzając się przy tym...:-O Gdy poprosiłam aby wysłał mi to na e-mail, ponieważ wolę zobaczyć jak te książki wyglądają, stwierdził, że nie ma mojego e-mail, wmawiając mi przy tym, że najwidoczniej nie wpisałam go w ankiecie - NIEZŁA ŚCIEMA!!! Zachowałam jednak zdrowy rozsądek i poprosiłam o podanie strony na której mogę sprawdzić tą okazję... Podał mi str,ale i szybko zakończył rozmowę. Dziękuję, że powstało takie forum i dzięki za wpisy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka jest oficjalna strona internetowa Edition Atlas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak się składa,że pracuję kontaktując się z ludzmi telefonicznie w imieniu firmy Editions Atlas, prezentuję produkt i zachecam do zakupu. Nasza oferta, warunki platnosci, i inne formalnosci nie mają żadnych niedomówień, czy tzw. 'kruczków'. Osoba ktora autorce sprzedała produkt najwyraźniej nie była wystarczająco poinformowana. Sprawa polega na tym: od złożenia zamówienia po upływie 6 tygodni przychodzi na adres pocztowy zamówiona paczka powitalna, o której wspomina w rozmowie konsultant. Przed otrzymaniem paczki klient otrzymuje najpierw list powitarny, który zawiera kontakt do redakcji, gwarancję ceny oraz wszystkie inne ustalenia. Od momentu otrzymania zamowionej paczki powitalnej klient ma 10 dni na dokonanie platnosci. Po odebraniu paczki, tym samym jest 10 dni na mozliwosc odesłania spowrotem do redakcji tej paczki, na wlasny koszt (oczywiscie jedynie gdy nienaruszone zostało fabryczne zamkniecie oraz caly produkt).Następnie co 3 tygodnie przychodzić do klienta będą paczki w ramach kontynuacji danej kolekcji, za cenę która albo w ogoóle,albo w nieiwelkim stopniu rozni się od ceny pierwszej przesyłki. Klient może jednak w dowolnym terminie zakończyć tę subskrypcję, lub przerwać ją na dowolny okres czasu, kontaktując się z Biurem Obslugi Klienta listowo,mailowo i telefonicznie. Jesli w zwiazku z zamowieniem pojawily się niedogodnosci, jest to albo wina konsultanta, albo klienta. Autorko,jesli sądzisz,że konsultant źle poinformowal Cie o szczegolach dotyczacych sprzedazy, proszę zgłosić to do biura obslugi klienta. Kazda rozmowa jest rejestrowana, wlasnie po to,by w takich wlasnie sytuacjach klient mogl znalezc swoją rozmowę zamowieniowa i na jej podstawie zglosic skarge o niekompetentnym pracowniku. Pozdrawiam:) asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula3007
Wiecie jaki jest problem???? W rozmowach klient NIE SŁUCHA. Tylko dlatego macie problemy. Trzeba się nauczyć czytać ze zrozumieniem i słuchać drugą osobę, która kulturalnie przekazuje wszystkie dane. TO PODSTAWA FUNKCJONOWANIA W SPOŁECZEŃSTWIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stodni98
Witam! Ja zgodziłam sie telefoniczie na otrzymanie przesyłki. Dziś otrzymałam paczkę powitalną i dzś też zdzwoniłam, by nie przysyłali kolejnych kolekcji kart. Bez problemu się dodzwoniłam i zostałam wykreślona z listy, a 2 przesyłka jakby przyszła mam nie dobierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×