Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

zmywarka-wasze zasady korzystania

Polecane posty

Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

aby zapełnić zmywarkę muszę zbierać naczynia 2-3 dni ale jak wy to robicie bo u mnie najlepiej sprawdza się patent aby najpierw talerze namoczyły się w zlewie a tym samym ten grubszy brud zmył się i wtedy takie na pół umyte wstawiam do zmywarki inaczej tak się obsuszą że co drugi talerz jest niedomyty, podobnie jest ze sztućcami a najgorsza sprawa to widelce bo jak pozasychają to nie ma mowy żeby zmywarka doszorowała więc też moczę. a szklanek i garnków nie myję w maszynie tylko ręcznie bo szklanek by mi zabrakło /rodzina 4 osoby/ a garnki zajmują za dużo miejsca, a jak u was jest z tym zmywaniem-zamaczaniem itp bo przyznam że mało konfortowe to jest ale u mnie inaczej się nie da chyba że nie znam waszych patentów, dodam że te niedomyte naczynia to raczej nie wina zmywarki /AEG/ a środki też kupuję z górnej lub średniej półki więc to raczej to zasuszanie brudu w ciągu paru dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam zmywarkę 45 cm ( 3 os.) zapełniamy ją też w 2-3 dni. Nic nie namaczam, ewentualnie opłucze tylko talerze po makaronie bądź po jajku ( bo faktycznie czasem się nie domyje) i zaraz wrzucam do zmywarki. Resztę wrzucam prosto ze stołu, nie namaczając. Wszystko ładnie się domywa :) Myję gary, patelnie, pojemniki, szklanki, kieliszki i wszystko co nadaje się do zmywarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nie namaczam poza
sztuccami i naczyniami po jajkach na miekko czy sadzonych bo jak to zastygnie to masakra wkladam wszystko zmywarke puszczam co 2-3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasdasdas
a ja jak wiem, że ma stać dłużej mam program - namaczanie/płukanie. Trwa 19 minut. A potem jak już się zapełni - zmywamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest nas 2 zmywarke puszczam co jakies 2 dni, myje w niej wszytsko poza drogimi nozami, program 2 godzinny, nic nie namaczam, po to mam zmywarke, zeby wlasnie nie myc recznie. tabletki nablyszczacz i sol i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też czasami mi nie domywa,nie wiem dlaczego,używam tabletek somat,zbieram naczynia przez 2,3 dni,zmywa w temp.65 stopni,raz umyje super dokładnie a raz nie ,przeważnie naczynia z górnego kosza są niedomyte czyli szklanki,kubki ( nie myje ich ręcznie -zakupiłam mnóstwo kubków z ikei - są rewelacyjne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam zmywarkę i bardzo ale to bardzo rzadko zdarza się, żeby coś było niedomyte. Stosuję tabletki czasami somat czasami calgonit, ale wolę somat. Tabletki + nabłyszczacz + sól??? po cholerę? No chyba, że masz jakieś bardzo proste tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie prościej włączać zmywarkę codziennie, ale wrzucać do niej garnki i szklanki? po co by mi była zmywarka jakbym miała namaczać rzeczy przed włożeniem, albo ręcznie myć gary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nas jest troje i nie damy rady napełnić co dzień całej zmywarki,garnki i patelnie myje ręcznie ,jakoś szkoda mi miejsca w zmywarce na duże gabaryty garów ,zamiast nich włożę więcej kubków itp. podobno są takie specjalne płyny do czyszczenia zmywarek ,wkłada się butelkę z tym specyfikiem i włącza pustą zmywarkę ,ale czy to coś daje? próbował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość własnie tez jestem ciekawa
jak czyscicie zmywarki? ten płyn to troche drogi bo jak na jedno uzycie 12 zł to hmm drogi interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość własnie tez jestem ciekawa
ja półtora roku nie i tez nie czysciłam tzn. wiadomo to co widac to jest czyste przelece scierka z płynem czy umyje smiglo, tak sie zastanawiam czy jest sens kupoac ten calgonit do czyszczenia czy moze jakis aternatywny tanszy srodek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
Ja mam 45 cm i jak gotuje to czasami i 2 razy dziennie chodzi, z tym ze ja w zmywarce myje wszystko, gary patelnie, nie po to mam zmywarke zeby bawic w reczne mycie. Jak nie gotuje to zmywarka zapelnia sie tak w 2 dni. Od czasu do czasu uzywam srodka do mycia zmywarek, odkrecam smigla i myje je, duzo syfu zbiera sie w filtrze i tam warto zagladac i czyscic czesciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej na 2 osobowa rodzinke puszczamy zmywarke co 3 dni. Wszystko mamy domywane, nic nie namaczam. Jedynie zmywam woda np kechup lub inne pozostalosci jesli sa one duze. Uzywam tabletek z lidla. Oprocz tego sol i nablyszczacz. I nie wierze w to ze jak sie ma tabletki 3w1 to juz tego nie trzeba robic. Chocby dlatego ze masz rozna wode tzn rozna twardosc wiec sol trzeba ustawic wg twardosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie zmywarka jest po to, zeby zmywała a nie odpoczywała kiedy a ja zasuwam przy zlewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam zmywarkę od 13 lat - to znaczy którąś z kolei i nie wyobrażam sobie ,zębym coś musiała zmywać przygotowawczo do niej . Pakuję wszystko co mi wpadnie pod rękę , oprócz rzeczy ewidentnie nie nadajacych sie do zmywania w zmywarkach - noże , noże od miksera , krajalnicy , filiżanki ze zlotymi paskami .... Myję zmywarkę sednio raz na pół roku - kupiję włąsnie wyżej wymieniony Calgonit do czyszczenia zmywarek i zanim go wlożę do zmywarki tym płynem przecieram wszystkie uszczelki i miejsca na złączczeniu zmywarki i drzwi . Pojęcia nie macie ile jest syfu w zmywarce - jak sie jej blizej przyjrzeć . Ta chemia działa też odkażająco na rurki ktorymi płynie woda , filtry i ogólnie poprawia pracę urżadzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja zasada korzystania
ze zmywarki jest prosta, wrzucam brudne, wyjmuję czyste i włączam ją 1-2 razy dziennie, rodzina 4 osobowa :) te, które to robią co trzy dni pewnie nie gotują obiadów, ja nie wytrzymałabym czekać tyle dni z brudami, na dodatek jeszcze je moczyć :P:P:P:P:P 1000 razy wolałabym to umyć ręcznie, nie znoszę niechlujstwa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
nie wszystko myję w zmywarce na garnki szkoda mi miejsca, a poza tym uchwyty w moich robią się matowe.Robię więc tak, że namaczam garnek po ziemniakach i w tej wodzie zgarniam resztki z talerzy i sztućców.Mam przy okazji gwarancję, że resztki jedzenia nie będą zatykać mi filtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja włączam co dwa dni
jest nas dwoje, zmywarka 45 cm. Gotuję praktycznie codziennie, ale że mam mało garnków, to najczęściej myję je ręcznie, bo są potrzebne zanim się uzbiera pełna zmywarka. A cała reszta standardowo - kubki, szklanki i talerze, miseczki bez płukania, wyrzucam tylko grubsze resztki (mam w zlewie rozdrabniacz do odpadków org.). Po jajkach też nie spłukuję, zawsze się domywa wszystko. Garnki wkładam tylko wtedy jak już mam puszczać zmywarkę, a mam miejsce i brudny garnek. Ale jak powiedziałam, mam dwa garnki na krzyż więc najczęściej myję ręcznie (wolę umyć jeden czy dwa garnki, niż kilka kubków czy szklanek...) Kupuję tabletki 7 w 1, dosypuję sól, ale bardzo rzadko. Co jakieś 3 miesiące kupuję środek do mycia zmywarki, i wtedy też zmieniam zawieszkę zapachową (najbardziej lubię bodająze somat cytrynową).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norelia 2
mam zmywarke 45 5 osob. zmywarka wlaczana jest codziennie wieczorem nic nie namaczam, czasem scieram grubsze resztki papierowym reczniczkiem do kosza uzywam tabletek finish 3 w 1+ sol+ nablyszczacz i zmywanm w trybie eko 60 st i 45 min. zmywarka beko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilkakrotnie padło tu hasło
"tabletki z lidla" , u mnie w lidlu są dwa rodzaje tabletek , droższe ok 17 zł i tańsze chyba ok 7 zł /mogę się mylić/ czy uważacie że te tańsze są też dobre czy używacie tych droższych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pamiętam, ale myślę, że te droższe jedna sa chyba 3 w 1 a drugie 7 w 1 czy all in 1, nie pamiętam ale jest ich chyba 30 sztuk, jakoś na długo wystarczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmywarka 60cm przy 4 osobowej rodzinie uzywana co 2 dni (bez garnkow i patelni) obecnie wlaczana rzadko bo mieszkaja tylko 2 osoby tabletki 5 w 1 chyba przez wlozeniem do zmywarki wyrzuca sie resztki, ewnetualnie trudne zabrudzenia namacza,wszystko sie wlasciwie domywa,chyba ze ktos zle uzlozy naczynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupuje te tańsze tabletki
i sól z lidla bo sa wg mnie nieodbiegajace od calgonitu, mało tego niekiedy po calgonicie miałam smugi natomiast po tych nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj kupowalam te taletki, to pamiętam - 16 zł 30 sztuk z Lidla seria W5, all in 1, jak puszczam zmywarkę co drugi dzień, to te 17 zł wystarczy na 2 miesiące - to jest naprawdę tanio i nie trzeba już nic więcej stosować, ani soli ani nabłyszczacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pod warunkiem ,że masz w miarę miękką wodę - ja mam twarda i bez dodatkowej soli twora sie zacieki - co paskudnie wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrotka frotka
zmywarka Bosch 60 cm, rodzina 4 osobowa, chodzi różnie. czasami co 2 dni, czasami codziennie.uzywam różnych tabletek, najczęściej calgonit albo somat (teraz kupiłam w Rossmanie na promocjo 80 tabletek Somat za 29,99:) ). ani soli ani nabłyszczacza dodatkowo nie używam. aha, niczego nie namaczam, po to mam zmywarę. wrzucam doniej wszystko-gary, patelnie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmywarka bosch 60cm, 6 członków w rodzinie, chodzi codziennie czasami 2 razy dziennie, jesli sie zdarzy ze sie nie napełni przez cały co się rzadko trafia to jest wstawiana na drugi dzien po sniadaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×