Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość amelllia23

2 miesieczne niemowle - chce spac tylko na brzuchu - co robic??

Polecane posty

Gość amelllia23

:( próbowałam juz wszystkiego...nie chce spac na plecach i boczku i koniec. Nawet jesli zasnie to za pol godziny sie wybudza. A kiedy położy się ją na brzuszku spi jak zabita kilka dobrych godzin. Maz nie daje mi zyc za to ze kłade corke tak w nocy ale nie raz ja juz po prostu opadam z sił:( macie jakies rady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej spodobalo sie spanie na brzuchu,jak miala miesiac i tylko od czasu do czsu "zmieniala pozycje",czyli przekrecala glowke w druga strone.Przeszlo jej,jak miala jakies 3,5-4 m-ce.Teraz ma nieco ponad rok i znowu od czasu do czasu spi na brzuszku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelllia23
i nie balas sie o ta smierc lozeczkowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelllia23
upppi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak spi na brzuchu to niech spi, wazne zeby nie mialo olbrzymiej i pulchnej poduszki w ktorej latwo sie "utopic". Ja bym was ukladal tak jak wam niewygodnie i kazal spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko ma mozg i miesnie, robi z tym na co ma ochote, jak wam nie pasuje to szeroka tasma do pakowania paczek pocztowych i juz na pewno sie nie okreci na brzuch :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to źle
??? ja bym moją na głowie nawet mogła kłaść byle spała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie nie jest wskazane, trzeba zadbac o odpowiednia poduszke i niech spi jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wiem zeee
poduszka nie wystraczy bo tu chodzi o to ze na brzuszku wydziela sie serotonina bardziej niz na plechach a to powuduje bezdech. nie ma to nic wspolnego z uduszeniem. dziecko po prostu przestaje oddychac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyt male stezenie serotoniny powoduje bezdech i nie ma to nic wspolnego z pozą w jakiej sie spi. Inaczej to by dawno leczyli depresje poprzez spanie na plecach. Logiki troche qrwa mac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wiem zeee
spanie na brzuszku 3-7 krotnie zwieksza ryzyko smierci lozeczkowej i nie ma to nic wspolnego z zadna poduszka. poducz sie troche doktorze od siedmiu bolesci :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doctorowa_
Naukowcy z Australii przedstawili pogląd, że zdarzenia SIDS mogą mieć miejsce kiedy dziecko śpiące na brzuchu próbuje unieść do góry głowę i dochodzi do uciśnięcia tętnicy szyjnej. Może to doprowadzić do odcięcia dopływu krwi do mózgu, a to z kolei może uszkodzić centra nerwowe, które pomagają kontrolować mimowolne funkcje organizmu takie jak oddychanie i w konsekwencji prowadzić do śmierci dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,nia balam sie-mala spala i nadal spi na twardym materacu,bez zbednych poduszek itp. pierdol.Lubi byc w spiworze i jak jest zimniej,to ja czasem dodatkowo przykrywam kolderka,albo po prostu nastawiam ogrzewanie na odpowiednia temperature.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh,mieszkam w Australii i tutaj kategoryczie zakazuja uzywania tych durnych poduszek,bo malutkie dziecko ich nie potrzebuje i to wlasnie m.in. one przyczyniaja sie do sids.Slowo-klucz to "prostota",czyli im mniej tym lepiej,a nie lozeczko pelne puchatych podusi:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Maz nie daje mi zyc za to ze kłade corke tak w nocy ale nie raz ja juz po prostu opadam z sił macie jakies rady??" Tak - niech mąż się zajmuje dzieckiem sam, w ty idź odpocząć. Po 2-3 dniach/nocach sam je położy tak jak dziecku wygodnie. Popieram: DrMengele Jak spi na brzuchu to niech spi, wazne zeby nie mialo olbrzymiej i pulchnej poduszki w ktorej latwo sie "utopic". Ja bym was ukladal tak jak wam niewygodnie i kazal spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka spała bardzo długo na pleckach z podkurczonymi nóżkami, a synek uwielbia spać na brzuszku od samego początku, mało tego on też podkurcza nóżki i śpi z tyłkiem w górze :D Używamy płaskiej podusi, bo ma dość twardy materacyk i główka zaczynała mu się zniekształcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medi////
Twardy materac najlepiej termoelatyczny lateksowy i koniecznie monitor oddechu i niech śpi jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"koniecznie monitor oddechu" I kamera full hd nad lozeczkiem, w pieluszce detektor wilgoci, na czole detektor temperatury, na palcu pulsoksymetr, a najlepiej to kurwa respirator i sonda do karmienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×