Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość studenttttttttttttt

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE ?

Polecane posty

Gość studenttttttttttttt

witam. jestem 20-letnim studentem. studiuję zaocznie, mam pracę gdzie zarabiam 1000 zł/miesiąc ... mam taki problem że nie umiem zaoszczędzić pieniędzy i zawsze muszę pożyczać. Moje miesięczne opłaty to: -studia - 400 zł -samochód - 300 zł -telefon - 100 zł -internet - 30 zł to jest podstawa... bez tego nie mogę funkcjonować, żywią mnie rodzice, ubieram sie w lumpeksach... w każdym miesiącu dochodzi do tych wydatków coś dodatkowego.. a to lekarz a to ubezpieczenie za samochód itd... mam już 900 zł długu u znajomych i nie wiem co zrobić... nie wiem jak z tego wyjść... w dodatku porządnie zachorowałem i będe musiał jeździć co tydzień przez pół roku prywatnie do lekarza... jak oszczędzić ? zrezygnować z samochodu ? a jak będe jeździł do dziewczyny ? opuścić studia ? nie ma mowy... telefon ? mam umowę... internet... ? jak studiować bez internetu poradźcie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inna praca albo jeszcze
coś dodatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrezygnować z dziewczyny
wyjdziesz z długów a do tego jeszcze bedziesz miał kasę (i czas) na libacje z kolegami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studenttttttttttttt
inna praca nie wejdzie w gre... dodatkowo ?? kiedy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *************Moja rada
- Zmień studia na dzienne. Po zaocznych albo byle jakich prywatnych zawsze będziesz nikim w oczach porządnie płacącego pracodawcy. - Zmień telefon na taki na kartę. Np. Tak Tak. Karta za 5 zł może starczyć nieraz nawet na cały miesiąc, a większość połączeń można realizować bezpłatnie przez Skypa, maile, bramki internetowe z domu. Telefon tylko awaryjnie na mieście. - Ogranicz wypady samochodem do podróży środkami komunikacji miejskiej. Z legitką studencką płacisz mniej. - Nie rezygnuj z netu. Nie warto. - Niech panna przyjeżdża też do ciebie. Powinna zrozumieć, że kasa 20-latkowi z nieba nie spada przy tysiąc złotowych zarobkach. Jeśli nie może tego pojąć, to jest nic nie wartą małolatą lecącą na skórę, furę i komórę. - Załóż konto w banku i wkładaj część wypłaty na rachunek oszczędnościowy, w ten sposób ją zamrażając. Dzięki temu nie tylko gromadzisz oszczędności, ale i wypracowujesz zysk od lokaty. - Póki pracujesz, powinieneś dokładać się troszkę do kosztów utrzymania rodzicom. - Nie bój się rzeczy z dyskontów spożywczych i targów. Można na nich sporo zaoszczędzić. - Nie wydawaj na gówna, jak jesteś w sklepie i na żarcie na mieście - rób kanapki albo sałatki w domu i bierz ze sobą do pracy. - Poluj na posezonówki i promocje w sieciówkach w galeriach handlowych (NewYorker, Cubus, H&M) jak chcesz mieć lepsze łaszki niż z lumpków. Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż student lepszej pracy niz za 1000 zł raczej nie dostanie. My sobie radzimy jakos, ale samochodu nie mamy, a rachunki za obydwa telefony to 70 zł- stówka to sporo. Jak pomyślę, ze na rodzinę 4-5 osobową, ktorej juz dziadkowie nie pomagają musi starczyc 2X1000 zł to się zaraz robię oszczędniejsza.... Jak ktos wyzej napisał- nie jadac na mieście, nie kupowac gotowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiociaDobraRada666
rachunki za telefon możesz zmniejszyć korzystając z serwisów internetowych, które umożliwiają dzwonienie za darmo (np. www.zajfon.pl). Z samochodu przesiądź się na rower - zaoszczędzisz i na paliwie i na siłce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona101
trudna sprawa bo teraz jest tyle wydatków... może bys spróbował rozejrzeć się za inna pracą... masz samochód a to plus.... może jakiś przedstawiciel handlowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jokoonoko
w porównaniu do nas za dużo wydajesz na: telefon - nam starcza karta za 50 zł/3 m-ce paliwo do samochodu - my wydajemy 150-200 zł/m-ąc, ale do pracy dojeżdżamy komunikajcą miejską internet - płacimy 50 zł/m-ąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia432
Fajnie że chociaz sie tym przejmujesz. Ja mam taką samą sytuację z synem tj jest pełnoletni (19 lat) pracuje, zarabia przyzwoicie ale ciągle nie ma kasy, tez ciągle pozycza, od kolegów od babci ode mnie , a na lekarza to by przyszedł i wręcz zażądał ze mam mu dac bo to syn,jak na paliwo mu za braknie to tez wielce obrazony NA MNIE, do życia sie nie dokłada wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniusiowataaaa
telefon i samochod z tego zfrezygnuj a tel mozesz jakos taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
zaniepokojona101! Przedstawiciel handlowy? Znajomy pracuje od rana do wieczora w tym zawodzie, wraca zmęczony. To nie praca dla studenta, a kokosów też nie zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesdz teraz na wakacje gdzies za granice . Nie wiem na zbiry, do kuchni, do pomocy w lunaparku.... Zarobisz , zeby oddac dlug i starczy Ci jeszcze na pare dobrych miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmanierowany cham
zlikwidować telefon zlikwidować internet porzucić studia i tak po nich nic nie bedziesz miał i poszukać pracy idz za spawacza dośc dużo płacą kurs nie trwa długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmanierowany cham
zlikwidować telefon zlikwidować internet porzucić studia i tak po nich nic nie bedziesz miał i poszukać pracy idz za spawacza dośc dużo płacą kurs nie trwa długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z kursem spawacza
zatrudnia cie w Norwegii, wlasnie moj znajomy pojechal i placa mu ok 10000 do 12000 zl na mc, pelny pakiet socjalny, dobre tu sa rady, wiec z nich korzystaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palacz z petem w gębie
dokładnie spawacz dobrze zarobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość provokejszyn jak nic
wyjedz na rok zagranice ......... popracuejsz ciezko przez ropk,ale przywiezisze ze 50 000 zl i po problemie..........do tyego jeszcze pouczysz sie jezyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ==++=0
rady beznadziejne, przecierz za studia musi placic za net tez, za tel tez musi ale moze obnizyc koszty to i tak jakies 30 zl. komunikacja miejscka tez kosztuje wiec powiedzmy ze obnizy o jakies 150 zl to i tak kasy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaoczny
ja jestem studentka od 4 lat sama sie utrzymuje teraz koncze studia. I uważam że da sie więcej zarobić. Najpierw miałam najniższa krajową az teaz zarabiam 2000 w malej miescinie. Poszukaj czegoś. Napewno coś znajdziesz. Albo dorywczo w wolne weekendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erzecznik_meritum
Witam, Zachęcam do przejrzenia oferty Konto Zarabiające z Meritum Planerem oraz Kontem Celowym pomocnym w planowaniu wydatków i oszczędzaniu. Zapraszam do zapoznania się z krótkim materiałem przedstawiającym 3 kroki do kontroli wydatków: http://www.youtube.com/watch?v=E87P_rDCfKc Z chęcią też przedstawię więcej informacji na ten temat. Pozdrawiam, eRzecznik Meritum Bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez miałam straszny problem z oszczędzaniem.. jak tylko miałam jakaś dodtkową gotówkę od razu myslałam jakby sie jej "pozbyc". zczełam od prostych sposobów, robiłam listę z zakupami i kupowałam tylko to co było na niej napisane, nie chodziłam juz bez potrzeby do glerii, fajne sposoby znalazłam tez na stronie czas na finanse. i w ostatnim czasie zauwazyłam, ze zaczyna to sie sprawdzac:) fajnym sposobem jest tez zbiernie pieniedzy na jakis konkretny cel np. na wakacje czy nowy telewizor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Ja od nowego roku też zaczęłam oszczędzać ale użyłam do tego programu komputerowego. Program poleciła mi psiapsiułka mówiąc że jest prosty w obsłudze i ma jedną niespotykaną dotąd zaletę (poza tym że jest darmowy) - ma możliwość ustawiania ograniczeń dla każdej z kategorii wydatków. Dla tego porobiłam sobie ograniczenia na miesiąc dla każdej z kategorii i jak zbliżam się do kwoty którą założyłam jestem o tym informowana. Fajnie, nie? Program i cały opis działania znajduje się tu: http://www.opiumsoft.pl/finanse-domowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryska123
Ja założyłam sobie lokatę by oszczędzać, niestety inaczej nie umiem oszczędzać. Skok Wołomin ma teraz fajną ofertę, dają duży % i można zarobić. http://skok.wolomin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiwi34
Polecam udać się do kogoś kto nas tego nauczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaa1977
Kiwi34 tylko komu można zaufać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dariaa1977
Kiwi34 a korzystałaś z ich usług? Płacisz coś za doradztwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsza konsultacja jest darmowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×