Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

calabaza

buty do biegania po betonie/asfalcie - w miescie

Polecane posty

Gość ja mam NIKE
do biegania, sa z siatka i żelem, leciutkie i napewno sie szybko nie porwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buty nike są w porządku (z resztą jak podobnych firm) byle by były właśnie do biegania po asfalcie. Sporo promocji jest zazwyczaj w sklepie taniebuty.pl więc w razie czego możecie zaglądnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cwiczacaja
ja Wam tylko powiem, zeyscie uwazaly na kolana. mam 20 lat i nie mialam zadnych problemow ze stawami, az ostatanio, niewinne cwiczenia na stepperze mi je rozwalilo, ciagle odzuwam bole, jelsi ustapia, to do kolejnego wysilku typu bieg, rower znow zazynaja sie odzywac. ide z tym do lekarza, mam nadzieje, ze to nic powaznego i kwestia zadbania o kolano, ale z pol roku juz sie mecze tak- na zmiane boli, nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO biegania po asfalcie dobre bedą tylko takie buty, które mają solidną podeszwę i odpowiednio podtrzymują kostkę. Inne się nie sprawdzą - zwłaszcza trampki czy zwykłe tenisówki bo one maja zazwyczaj cieniutką podeszwę. Tak więc może new balance z ich stronki, bo to gwarancja wysokiej jakości? No i w ogóle gwarancja bezpiecznych zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, zę nb są ok do tego typu nawierzchni - z resztą i tak przecież moja wiele modeli, z których każdy przeznaczony jest do innego rodzaju sportu czy nawierzchni. Ale sa one też na tanim sporcie i niektóre nawet w promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupno butów do biegania nie jest taką prostą sprawą- może samo kupno tak, ale wybór... Spodnia podeszwa wykonana jest z reguły z twardej, ale cienkiej warstwy gumy, która jest wytrzymała, posiada bieżnik i zapewnia dobrą przyczepność podczas biegu. Są różnice w tej części buta pomiędzy butami przeznaczonymi do biegu po asfalcie i na bieżni, a butami do biegania w terenie. Buty na bardziej nierówne, miększe i niestałe podłoża posiadają lekko głębszy bieżnik, który zapewnia lepszą przyczepność na nierównym podłożu. Jeśli chodzi o podeszwę to jest ona niezwykle ważną częścią buta biegacza - zapewnia stabilność stopy podczas biegu oraz amortyzuje uderzenia stopy o podłoże. Warstwa ta jest z reguły lekko gąbczasta w dotyku. W tej warstwie często zatopione są inne dodatkowe elementy mające na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa biegacza. Pod piętą można znaleźć dodatkowe elementy amortyzujące, np. poduszki żelowe, powietrzne lub silikonowe. W obrębie śródstopia natomiast, po wewnętrznej stronie buta, znaleźć można w niektórych modelach dodatkowe wzmocnienia zapobiegające pronowaniu - „zapadaniu" się stopy do wewnątrz podczas biegu. Dodatkowe wzmocnienia buta w obrębie śródstopia zapobiegają urazom stóp i ścięgien. Górna część buta z kolei musi cechowac się dobrą wentylację zapobiegając nadmiernemu poceniu się stóp. Ważne jest, aby ta część buta była wygodna i miękka. Fragment trzymający piętę natomiast powinien być sztywny. W sklepie tanisport.pl znajdziecie duży wybór dobrych i niedrogich butów do biegania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie podpinam się pod drugim wpisem. Po co męczyć się i biegać między spalinami w mieście? Poza tym bieganie jest naprawdę kontuzjogenne, zwłaszcza dla osób, które robią to amatorsko - przede wszystkim ucierpią Twoje kolana :) Ale ja zamiast jazdy na rowerze - tu wchodzi w grę kręgosłup- polecam pływanie. Najbardziej optymalny sport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina-olka
Jeżeli ktoś chce biegać po asfalcie albo ma daleko na bieżnię lub do lasu to czemu nie? Ja sama mam buty biegowe z Pumy, tylko i wyłącznie na asfalt. Zresztą dzisiaj łatwo można kupić fajne buty, które sprawdzą się na asfalcie i dzięki którym unikniemy kontuzji kolan, posiadające specjalną amortyzację. Warto poszukać w sklepach internetowych, raz że taniej, a dwa że można znaleźć ciekawe gratisy, jak np. http://www.asport.pl/promocje-i-wyprzedaze/gratis/62/promocja--buty-biegowe---skarpety-nordhorn-gratis-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EVENT TYLKO DLA KOBIET
Event tylko dla kobiet 2.09.2011 w Poznaniu z wieloma atrakcjami przez ponad 5h. Prowadzący Event Conrado Moreno Dwa pokazy mody jednej z najzdolniejszych projektantek mody Elwiry Horosz Modelkami będą finalistki Miss Polonia 2011 Gość Specjalny dr Andrzej Sankowski z wykładem "Bezpieczeństwo w medycynie piękna" Pokaz spektakularnych zabiegów wykona lek med Krzysztof Łuksza z Kliniki Piękna Biogenica w Poznaniu Pokaz Krav Magi " Pani się broni " Agnieszka Sankowska oraz Jarosław Rogowski Pokaz bielizny KINGA Imprezę uświetni wspaniały wielki tort Cukierni Kandulski w Poznaniu Całą imprezę ochrania Agnencja Ochrony BEST z Poznania W loterii wizytówkowej do wygrania m.in wczasy dla dwóch osób na wyspy kanaryjskie przez Biuro Podrózy ITAKA Teatr Wielki w Poznaniu jest naszym patronem pod egidą akcji KOBIETA ROKU 2011 Salon ALCHEMIK czesze nasze modelki do pokazu dzięki uprzejmości właściciela. Każda z Pań uczestnicząca w Evencie dostanie torbę z wieloma suwenirami oraz książką dr Andrzeja Sankowskiego ! Wiele cennych nagród, rabatów ....to jedne z wielu niespodzianek czekających na nasze Panie Serdecznie zapraszamy Panie z Poznania i wielkopolski !!! ZAPISY NA poznan@womanbusiness.pl www.womanbusiness.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malagenia
Na pewno najlepszymi butami to uprawiania tego typu sportu są but New Balance. Na stronie producenta, czyli newbalance.pl masz ich spory wybór, a te buty mają dobrą amortyzację i są po prostu nie do zniszczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amandaaaaaaaaaaao
Zgadzam się , buty Nike to najlepsze buty na świecie do biegania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia4680
Asfalt to wcale nie takie złe podłoże do biegania, jest całkiem mięciutki (zwłaszcza w polskiej drogowej rzeczywistości :D) natomiast biegania po betonie na pewno należy unikać. Ja mam buty do biegania Nike z Lidla :D i sprawdzają się bardzo dobrze. Chyba jakikolwiek but lepszej firmy (wcześniej miałam najtańsze "bezmarkowce", niby do biegania, ale nie sprawdzały się tak dobrze) z grubszą podeszwą się nadaje. Kiedyś pobolewały mnie stawy po bieganiu, teraz już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yttre
Do asfaltu buty muszą mieć mniej agresywne bieżniki i bardzo wytrzymałą podeszwę, bo szybciej się ona ściera. Adidasy mają dużo takich specyficznych modeli. Jeśli chcesz taniej kupić niż w sklepie to poszukaj tutaj : http://marionex.pl/pol_m_Buty_Buty-damskie_Do-biegania-576.html . Często tu są ceny niższe nawet o 100zł. Na ebayu nawet bywają droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniaha
Wg mnie buty muszą mieć grubą podeszwę i dobrze amortyzować. Kupiłam sobie w lipcu z NewBalance i polecam każdemu kto jeszcze nie wie co kupić. Dla kobiet myślę, że najlepsze będą modele np. 1260 lub 1080.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calderr
Najlepsze buty do biegania to oczywiście markowe i można znaleźć w granicach 200 zł w sklepie http://sklep.sport-guru.pl - lepiej nie wybierać tylko takich, które są tanie, bo ważne jest, by długo służyły i zapewniały bezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacper brulik
Mam zwykłe trampki Merg, kupione tak na prawdę za śmieszne grosze, biega się bardzo wygodnie, nic mnie nie ociera. A koledzy mają buty po kilka stówek i obtarte pięty, więc to chyba nie jest tak jak wszyscy twierdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biegałem po twardej nawierzchni w butach do biegania z Lidla i bardzo sobie je chwaliłem. Kosztowały ok. 70 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doradziła mi kiedys moja babka od fitnesu że najlepssze buty do ćwiczeń do biegania to takie ktore mają gruba amortyzowaną podeszwę coś typu air max, chociaż te to przesada, na tej stronie znajdziesz duży wybór fajnych butów w dobrej cenie 11 listopada obniżka 50% http://aliexpress24.pl/?utm_source=Advisor&utm_medium=advisoronline&utm_term=advisor&utm_content=Advisor&utm_campaign=advisor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie uczył przedwojenny wuefista i zawsze powtarzał, że jak mamy biegać po asfalcie, to zdrowiej będzie wcale i tego się trzymam całe życie, tzn nie biegam wcale;). Chodziłam do sportowej klasy, dużo biegaliśmy ale po twardym tylko jak spadła gruba warstwa śniegu i nie było już twarde;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaWW
Kolega wyżej ma racje. Te buty o których piszesz jakoś średnio nadają sie do biegania. Lepiej jak kupisz coś Nike. Widziałam , ze tutaj http://nstyle.pl/ maja spory wybór i przyzwoite ceny. A te buty maja być tylko do biegania czy chcesz je też wykorzystywać na co dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swoje wzielam stad www.senseishop.pl ze względu, ze naprawde maja tutaj same specjalnie wytrzymale buty, bo to generalnie sklep dla ludzi uprawiających sztuki walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×