Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

ZOSIA 80 Najlepsze na ból gardła jest płukanka: szklanka wody i 2łyżki stołowe sody i tak płukać kilka razy na dobę mi przechodzi w ciągu 2dni:) Pozdrawiam:) A i oczekuje na dopisanie mnie do waszej listy Mamuś :) Mój termin planowany jest na 23 Grudnia i jeszcze nie wiem czy chłopak czy dziewczynka:) Pozdrawiam Was gorąco:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izydo strasznie mi przykro, ale na pewno doczekasz się upragnionej dziewczynki, tego życzę ci z całego serca. Twoje podejście do tego wszystkiego i siła jaką masz w sobie są godne podziwu. Ja samo sobie nigdy bym tak nie poradziła. 27 mam wizytę u lekarza i troszkę się martwię bo mam wrażenie jakby ustały mi objawy. Nawet piersi nie są już tak nabrzmiałe i bolące jak wcześniej. Czy któraś z was też tak ma? Proszę napiszcie bo nie wytrzymam do czwartku. dawno się nie odzywałam to pozwolę sobie wrócić do tematu farbowania włosów - otóż lekarz kategorycznie zabronił w pierwszym trymestrze a jeśli chodzi o luteinę to biorę od samego początku ciąży po 4 tabletki dzienne dopochwowo. Luteina jest na podtrzymanie ciąży ale też wspomaga rozwój dzidzi. Ja jestem po kuracji clostylbegytem a po nim podobno zawsze trzeba brać luteinę lub duphaston.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulekz a w którym tygodniu jesteś teraz? Ja też tak mam, że moje piersi są mniej wrażliwe i czuję się lepiej niż wcześniej. ja jestem w 10tygodniu i wszystko jest ok:) Nic się nie martw każdy organizm jest inny i każda z nas inaczej będzię się czuć może podobnie ale napewno nie identycznie. Buziaki dla Ciebie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki szczęśliwa 88. Martwię się tak bo poroniłam już w zeszłym roku i może po prostu jestem przewrażliwiona a dzidzia jest bardzo wyczekiwana przez nas. Teraz jestem w 11 tygodniu od OM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz to prawie tak jak ja:) Najlepiej to mieć dobre nastawienie a nie cały czas się zastanawiać czy jak zakłuje brzuszek to wszystko ok czy jak przestało mnie mdlić czy wszystko ok, czy jak ... nie zaprzątaj sobie głowy takimi rzeczami (przytul) a to że poroniłaś to naprawdę bardzo mi przykro ale znam dużo dziewczyn które pierwszą ciążę poroniły a potem było wszystko ok. Więc się nie martw grunt to dobre nastawienie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz rację, w pełni się z tobą zgadzam i bardzo staram się tak myśleć. Idę teraz ugotować sobie żurek to na pewno poprawi mi się humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam żurek w zeszłym tygodniu bo takie mnie smaki naszły że hej zrobiłam z suszonymi grzybami. Ugotowałam też jajka, ziemniaki i białą kiełbasę więc mieliśmy z mężem do wyboru i do koloru, tylko że jak podałam żurek to z jajkiem i kiełbasą a o ziemniakach przypomniałam sobie jak już zjedliśmy:D taka jestem teraz zakręcona:) ale żurek był pyszny:) :* A ja idę robić rogaliki z konfiturami bo w czwartek wyrwałam kartkę z kalendarza a z tułu jest przepis na rogaliki i tak za mną chodzą :) Pozdrawiam:* Napisze później jaki mi wyszły jak będą pysznę to podzielę się z Wami przepisem;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydo przykro mi strasznie :( też planowaliśmy dziewczynkę , czyli seks przed owulacją , potem wstrzymaliśmy sie , ale 2 dni po owulacji było znowu wiec nie wiem czy to poskutkowało na dziewczynkę, bo jeśli przed zaszłam to bedzie córcia ale jak po to chłopak. powiem moze już za tydz. :) chociaż nie wiem od kiedy już widać :) Zosia miałam już dwa razy okropny ból gardła, lekarz kazał psikać Tantum Verde i ssałam tabletki Isla Mos, czasami tak bolało ze wziełam Paracetamol, takiego bólu nie miałam nigdy ale przeszło wkońcu , już 5 tydz. nie ma. Mi też dolegliwości zakończyły sie, czasami mdli mnie, ale reszta przeszła :) dziś zrobiłąm pranie pościeli i ręczników, teraz jeszcze włączę raz pralke bo słoneczko swieci, łazienkę wysprzątałam, teraz czas na obiad, a te rogaliki to chodzą za mną już któryś tydzień ale nie mogę sie zabrać, za dużo pracy :P witam nowe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izydo ....no cóż aż mi się łezka zakręciła...Jestes bardzo dzielna w takiej sytuacji...ja nie wiem jak bym sobie poradziła :(((. Trzymam mocno kciuki ,żeby starania o dziewczynke były szybciutko owocne .... A jesli chodzi o objawy to tez czasami sie zastanawiam czy faktycznie jestem w ciązy i czy wszystko jest ok bo nic mi nie dokucza. myszka123456 super ,że już jestes spokojna ,ze z dzidzią wszystko ok. A swoją drogą skoro okazał sie takim ruchliwym bobaskiem to pewnie bedziesz miała niesamowite doznania gdy juz zaczniesz odczuwać jego ruchy.....non stop kopniaki z różnych stron :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże dziewczyny... :( robiłam badania na ureoplasmę ;( mam ją dalej nie wiem już co robić... boję dalej poronienia i wczesnego porodu... i wszystkiego co się z tą bakterią wiąże :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże dziewczyny... :( robiłam badania na ureoplasmę ;( mam ją dalej nie wiem już co robić... boję dalej poronienia i wczesnego porodu... i wszystkiego co się z tą bakterią wiąże :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinga30 a co to za choroba ???? Napisz cos więcej i skąd ja podłapałas?? I nie zamartwiaj się na zapas trzeba byc dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim!(pisze _ez drugiej litery alfa_etu) Izydo...strasznie mi przykro! :( Myszka12345,też w piątek miałam usg,też przez pochwe i przez _rzuch ,_o maluszek troche _ył leniwy i nie chciał sie odpowiednio ustawić,dopiero jak go tam postukala troche z jednej i drugiej strony to wywijał nóżkami,rączkami i dał sie wymierzyć.Przezierność też 1,6 wyszła,długość od główki do pupki 5 cm,kości nosowej nie uwidoczniono,ponieważ jak mówiła-za kiepski sprzęt w przychodni i za mały jeszcze płód,dopiero nam leci 10 tydzień.Na kolejne usg pójde so_ie prywatnie 1.06 .Na NFZ nawet nie miałam możliwości umówienia się na kolejną zwykłą wizyte-usłyszałam od położnej-i co z tego,że w ciąży? -nie rejestrujemy i tyle-masakra jakaś... No a wczoraj pod wieczór spadłam ze schodów-co_y nie _yło tak pięknie,pośliznęłam się i z kilku stopni łu_udu na pupie zjechałam,mega sie przestraszyłam,tyłek siny,o_olała cała ale nic nie krwawie więc mam nadzieje,że jest ok...echh... Do Ewa0505-mamy ch_a podo_ny gust co do imion _o moja córeczka nazywa się dokadnie Marta Emilia :)Daliśmy dwa imiona:-) Teraz prawdopodo_nie _ędzie Daria al_o Piotr/Szymon/Radek- jakoś z męskim imieniem nam trudniej... U nas w końcu mega ciepło i słonecznie!Ja w lesie nad jeziorkiem na kilka dni... Dziewczyny z południa,z powodziowych i z zagrożonych terenów-współczuje...trzymajcie sie! Acha...Zosia80- na _ól gardła można w ciązy so_ie psikać Tantum Verde,napewno!Zdrówka życzę! I witam wszystkie nowe Grudniówki!Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwirka86
Zosia 80 moze lepiej idz do lekarza jak az tak ten bol gardla jest uciazliwy.ostatnio ogladalam taki program gdzie wlasnie lekarz sie wypowiadal ze czasem te domowe sposoby to nic dobrego ze trzeba isc do lekarza.a Twoja to juz jest 3 infekcja jak napisalas.a ten lekarz mowil ze czasem lepiej podac w ciazy jakis lek niz by mialo sie to potem zamienic w cos gorszego jak jest nie leczone lekami.bo potem znacznie gorzej moze to wplynac na ciaze jak sie z infekcji zamieni w cos gorszego.a domowymi sposobami wszystkiego nie wyleczymy.wiec moze warto isc do lekarza bo jakas rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izydo... Tak mi przykro... :( Ale podziwiam Twoją siłę. Jesteś mega silną kobietą!!! Zosia 80, no to faktycznie jedziemy na tym samym wózku :) Kiedyś miałam plan, żeby rodzić w W-wie ale odkąd jestem w ciąży przeszło mi. Nie wyobrażam sobie tłuc się samochodem, nie daj Boże, w godzinach szczytu do stolicy z bólami. Dlatego postanowiłam, że będę rodzić w szpitalu w moim mieście. A ja dzisiaj korzystam z letniej pogodu. Upał jak diabli, założyłam dzisiaj nawet sandałki i lniane spodnie. Z mężem pojechalismy po kwiatuszki- sadzonkim i mam teraz piękny balkon :D Aż miło na nim posiedzieć :) Ja też się nie mogę już doczekać usg genetycznego- będę miałą robione w dzień dziecka :) Prośba do nowych dziewczyn: te, które chciałaby trafić na naszą magiczną listę proszone są o podanie swojego wieku, terminu porodu, stanie posiadanych dzieci i przypuszczenia co do płci :) Jak to wszystko się pojawi, w wolnej chwili wszystkie umieszczę :) A teraz spadam na kalafiora i spacer z lodami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Jakoś trudno mi cieszyć się z tego dziecka. Boje się jak to będzie, boję sie nieprzespanych nocy, bolących piersi,pieluch, płaczu dziecka i zamknięcia w domu. Wcale przyszłość nie jawi mi sie różowo. Mam już jedno dziecko,pięcioletnią córeczkę i źle wspominam poczatki z nią , było to dosyć traumatyczne. Pewnie dlatego że byłam samotną matką. "tatuś" jak tylko sie dowiedział że jestem w ciąży ulotnił sie i przestał sie interesować. Bardzo to przeżyłam i jedyne co chciałam to żeby poronić, Dziś strasznie sie tego wstydzę bo dziecko jest tak naprawdę najlepszą rzecza jaka mi sie w życiu przytrafiła. Nie wyobrażam sobie bez niej życia. Ale samotne wychowywanie jest strasznie trudne. Zwłaszcza że w mieście , w którym mieszkam nie mam rodziny, musiałam sobie radzić sama. (jedyne co dobre to to że po porodzie bardzo szybko schudłam a nawet wróciłam do wagi z liceum bo nie miałam czasu jeść). Teraz jest inna sytuacja bo już nie jestem sama. Dziecko na które czekam mam z cudownym facetem, który bardzo kocha moją córkę, opiekuje sie mną i dba ale i tak na wspomnienie tamtego czasu mam stracha. Może również dlatego, że mam 34 lata, poukładane życie, dobrą pracę, spokój, a dziecko tak bardzo zmienie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha. mam 34 lata , córkę - 5,5lat, termin porodu to 30 grudnia, chciałabym jeszcze jedną córkę ale czuję, że będzie chłopak. Też dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dzis mnie strasznie boli lewy posladek, normlanie nie moge sie schylac, juz od poczatku ciazy cos czuje w tym lewym dupsku!! nie wiem!! tez tak mialyscie?? dzis sie obudzilam i pomyslalam - jak fajnie nie mam wzdec - no ale juz mam!! Wiec juz nie jest fajnie. No i zgaga!! ehh a cycki tzn sutki to masakara stercza mi i mnie bola!! Dobrze ze stanik jakos to lagodzi, no bylo sloneczko ale juz przestalo swiecic i przeszly 2 burze male na szczescie. no to dopiszcie mnie do tej tabelki: 25 lat, pierwsze dziecko, tremin porodu: 29 grudzien, chcialabym chlopca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko a kiedy mialas ostatnią @ bo ja 22 marca no i wychodzi mi rzonie ten termin porodu, nawet 6 stycznia mi wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie przerazaja pierwsze dni po porodzie, porod tez, no i to ze bede musiala wrocic do pracy, jak na razie to nie mam pomyslu kto sie bededzie dzieckiem zajmowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 marca, ale ja od 2 lat mam zawsze cykl co 24 dni więc owulacje mam wcześniej. Lekarz mówi że termin mam między 29 grudnia a 2 stycznia. Więc stawiam na 30 grudnia. Choć to mało fajny termin. Ominie mnie impreza sylwestrowa. A nie wróć, może być szampańska - na porodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo Gagatka 85! Moja ostatnia miesiączka zaczęła się 21 marca a termin mam na 01.01 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam bym wolala urodzic w styczniu bo wiecej zyskuje - rodzac poczatkiem roku. I ja z racji ze mam duza wade wzroku to pewnie bede miala cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość explosive
hej, niektore z was pisza, ze im objawy ustapilay,a wiec mi jakos tez. Piersi mi co prawda urosly ale juz nie bola. Nudnosci to od poczatku nie mialam no i tez sie martwie. W czwartek bylam u mojej pani ginekolog i jest wszystko ok, dziszia sie ruszala jak szalona na usg! Wiec sobie mysle, ze to pewnie taka moja "uroda" jest ciazowa. prosze o wpisanie do tabelki lat 32, 2 ciaza, dzieci nie mam, gdyz pierwsze poronilam w 8tc. Przeczucie mam na dziewczynke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość explosive
aha i termin mam na 14.12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się cieszcie ,że wam objawy ustąpiły. ja póki co chodzę cały czas nabuzowana i wszystko mnie denerwuje, mam mdłości , nie wymiotuję tylko ciągle jest mi niedobrze więc wkółko jem bo mi np. za słodko więc jem cos kwaśnego , to potem mi za kwaśno więc zagryzam czekoladą boje się że w ten sposób stasznie sie utuczę. No i strasznie zepsuła mi sie cera. Chodze pryszczata . okropne. Z tego co pamiętam poprzednią ciążę na początku było podobnie, a potem zaczęłam czuć sie bardzo dobrze i.............seksownie. Nosiłam obcisłe kolorowe ciuchy i czułam sie piękna. Po porodzie mi przeszło niestety ale to było miłe.Teraz też czekam na ten stan zwłaszcza ,że lato idzie i trzeba sie rozebrać a ja czuje sie wielka i gruba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki, dopisuje te które miały na to chęć i podały ciut więcej informacji o sobie :) NICK/wiek .....TERM POR Z OM..... DATA PORODU DZIECI .....PŁEC .....przeczucie 1. MYSZKA123456/27.....1/12.....?..... w drodze/dziewczynka? 2.Kinga30/28.......07/12......?. .......wkrótce/ 3.goska2010/20....13/12......?.....w drodze/ chłopiec? 4.Zosia80/30.....2-4/12.....?.....wkrótce/dziewczynka? 5.gosienka986/23.....04/12.......?.....wkrótce/dziewczynka? 6.DZIEWCZYNA_Z_NADZ/33.........5/12....?....wkrótce/ 7.STAKATO29/29..... 5/12.......?....1 córka (3)/ 8.BOTHA/23......6/12....... ?.....1 córka(3)/chłopiec? 9. PAGi/30.............06.12.......?........w drodze/chłopiec? 10.herbata czerwona/26....6.12...?...w drodze/chlopiec? 11.LAPORUSHI24/27.......7/12......?.....wkrótce 12.IZYDO/34..DOPINGUJĄCO-STARAJĄCA SIĘ 2synóW(8i5) 13. AAkotl/25.....08/12.....?...w drodze/ 14.AGNIESZKAW/23.........10/12......?......wkrótce/ chłopiec? 15.ANULA1000/25.......10/12......?.......1 synek(5)/dziewczynka? 16.PADLINKA/29.......10/12......?......2córki(3i6)/chłopiec? 17.MAMALOVESME/26.....10/12....?.....1córka(1,5)/ 18.agus878/23....10/12.....?...wkrótce/ 19. SELENEA/30.....10/12......?.. .w drodze/ 20. lidka87/23.............11/12.......?.....wkrótce/dziewczynka? 21. NIANIA30/30.....12/12.....?......1 synek(5)/ 22.Relissys/32......13/12......? ......wkrótce/ 23.DZOANA/28.....14/12...?......wkrótce/ 24.Kamyskaa/23.....15/12...?...wkrótce/ 25.MAMMMA80/30...15/12.....?......1 córka(2)/ 26.WOLSKA/29.....15/12......?......1 Aniołek/chłopiec? 27.LIJONKA/22.....15/12......?. ....1 córka/ 28.Aneczka1981/29....15.12.....?...w drodze 29. Agi79/31.........16.12.........?..........2synów(10 i 6)/dziewczynka? 30. asiulekz.........16.12.........?...........w drodze 31.elwirka86/24......16.12.........?...dziewczynka? 32. łe rety/25.......17/04.....?.. ..wkrótce/ 33.Excella........?...18/12..... .?.....?/ 34. ewika26/26......18/12..?..... ...syn(3)/ 35. aness2/36.....18/12..?.....2 synów15 i11/dziewczynka? 36.Madziaaaa2010/20...... 18.12 ....?....w drodze/ 37.asiulka 1981/28...19/12.....?....2 aniołki/dziewczynka? 38. ABINIA/36....20/12.....?...2 maluchy w drodze/ 39.tośka24/27...24/12......? ....1synek(2i3m)/ 40. Agneste/39.....24.12.......?...1córka ,1syn/dziewczynka? 41. Natalka1234/21....24.12....?... .w drodze/ 42.ASIENKA23/24.......24.12......?.... syn Aniołek/dziewczynka? 43. Malin_xxx/32....27/12....?......syn-(3)/dziewczynka? 44. Kasia/20......27.12.....?......w drodze/ 45. Wiewióra80/30.......30/12..........SYN(8)/ 46. ewa0505/26......16/12...........1 aniołek/ 47.szczotula/32...14/12....syn(13)/chłopczyk? 48. beija flor/33..........07/12.............?.........w drodze 49. moniczka1198/31......19/12....... ??........ w drodze- bliźniaki/2xchłopak? 50. porcupine/31............28/12..........?............syn(4)/dziewczynka? 51. madllene /33.............06/12..........?.............syn(16)/chłopak? 52. aaannkkaaa/23..........24/12..........?.............w drodze/ 53. tylo /34.................30/12............?..........córka (5)/chłopak? 54. gagatka85 /25.............29/12..........?..........w drodze/chłopak? 55. explosive/32............14/12............?...........w drodze/dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o dopisanie do listy: A więc... Ja mam 22lata termin porodu to 23 grudzień i ja czuje że dziewczynka ale nic nie wiadomo (jeszcze) A i jestem w 9 tygodniu i 4dniu:) Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×