Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

kobietki dzidzia ma racje.....a nie wiem kto Wam powiedział ze wszystkie infekcje i inne choroby da sie wykryc przez usg albo badanie moczu czy krwi?????no ale kazdy ma swoje zdanie na temat badan i lakarzy ......ja wiem ze to bledna teza z doswiadczen u innych lekarzy....ale jak to powiedziala dzidzia niech kazdy trzyma sie swojej wiedzy i nikt nikomu nic nie narzuca....:)ja uwazam tak jak dzidzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja sie wcale nie oburzylam:) no cos Ty Dzidzia:) forum wlasnie po to jest zeby rozmawiac i dyskutowac i sie wymieniac wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dzidzia* to nie o to chodzi, że się oburzamy. Każda z nas ma swój rozum i gdybyśmy podejrzewały, że gin robi coś nie tak albo czegoś nie robi to reakcja byłaby natychmiastowa. Tym bardziej, że ja chodzę prywatnie i nie płaciłabym za każdym razem gdyby coś mi się nie podobało. Ty jesteś badana od dołu za każdym razem (i pewnie kilka dziewczyn również) i to jest pewnie tak samo prawidłowe jak badanie tylko przez brzuszek. Chodzi nam o to, że nie możesz pisać ze jak nas nie bada od dołu to na pewno mamy nadżerki i miliony bakterii. Wiemy, że wszystko jest ok właśnie dzięki badaniom min. moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki elwirka bo ja mam właśnie też takie zdanie, że dyskusja jeszcze nikomu nie zaszkodziła. A już się pod miotłę schowałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asieńka oczywiście że nie wszystkie ale większość jeśli nawet jest to i tak leczenie rozpoczyna się dopiero po rozwiązaniu. A zwykłe bakterie które leczy się antybiotykiem w moczu wyjdą. Jeśli mówimy o grubszych sprawach np wirus HPV czy inne groźne cholerstwa wyjdzie on przy pierwszym badaniu, która zapewne każda z nas miała na początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asieńka24 moim skromnym zdaniem więcej bakterii się wykryje przez badanie, posiew moczu oraz krwi niż badanie na samolocie. Jeżeli nie ma zaczerwienienia ani upławów niepokojących to gin też nic nie wykryje a bakterie mogą sobie właśnie być. Ale nie jestem lekarzem więc może gizik wiem ;) Ja też słyszałam jak stakato29 , że częste gmeranie nie jest dobre. Ależ się gorąco zrobiło... ;) Ustalamy, że każdej gin jest najlepszy i mamy do nich zaufanie i każdy sposób badania dla nas jest dobry :) A ja mam dzisiaj właśnie wizytę o 12.30 więc napiszę czy zmienił może sposób badania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miało być, że może guzik wiem a nie gizik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pagi Chodzi nam o to, że nie możesz pisać ze jak nas nie bada od dołu to na pewno mamy nadżerki i miliony bakterii. A czy ja w którymś zdaniu napisałam że tak jest? Jeśli tak to zabrzmiało, to na pewno nie miałam tego na myśli. Ale nie będę się już kajać bo nie mam za co każda z nas ma swoje zdanie i ma do tego prawo :) :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie tez slyszalam i czytalam ze takie grzebanie moze nie byc dobre...ze to dla dziecka nie dobrze...ale nie wiem jaka jest prawda.bo skoro niektorzy lekarze tak robia i dzieci sa zdrowe...nie wiem juz sama jaki to ma wplyw.ja tam sie ciesze i jestem zadowolona z tego co mam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jest :D Zdrowa dyskusja też jest potrzebna. Każda z nas ma swoje rację :) Kochane, zobaczcie że tak się rozgorączkowałyśmy że jak wrócę od lekarza to będzie strona nr. 200 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co u was w kuchni dzisiaj? Bo ja pomysłu nie mam. Muszę iść na zakupy, to może coś mnie zainspiruje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pomidorową ze świeżych pomidorków, którą ugotowałam wczoraj. Mam jej duży gar więc starczy jeszcze na jutro i pewnie na pojutrze :) Ale ja uwielbiam taką pomidorówkę więc mogę ją wcinać i 3 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo Pagi jak wrocisz moze byc 200!:) odezwij sie po wizycie co tam i jak:) to te nasze dyskusje tak w stronach widac:P a ja jeszcze nic nie jadlam....i nie wiem co bede jesc.... a zaraz do mnie fryzjerka przychodzi i wloski bede robic:) i jeszcze kolezanka z dzidzia synkiem ma przyjechac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadam pod prysznic i na małą kanapkę i lecę do gina :) Pa-pa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja dla siebie mam jeszcze ten pyszny kapuśniaczek z wczoraj ale mojemu chłopu to muszę jakieś zwierze uwarzyć, bo dla niego obiad bez mięsa to taki lichy :O A dzisiaj na nockę idzie to tym bardziej musi akumulatory naładować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pagi tak mnie zainspirowałaś ta pomidorówką, że właśnie się gotuje, już nie mogę się doczekać obiadku... Co do tego grzebania na dole to sama słyszałam różne opinie na ten temat, z drugiej strony to też słyszałam że usg zbyt częste też nie jest za dobre... i bądź tu mądra... ale mój i tak grzebie, a ja osobiście nie mam doświadczenia na ten temat, więc wolę się nie ukrywać, chociaż nie ukrywam, że wolałabym mieć częściej usg, żeby sobie podejrzeć dzidzię, ale zawsze na usg mogę się wybrać do innego lekarza, a mój ma dobrą renomę, jest bardzo dokładny itp... zresztą każdy lekarz ma inna metodę badań ,prowadzenia ciąży itd. i na pewno żaden z naszych lekarzy nie robi nic co mogło by nam i naszym dzidziom zaszkodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia ja osobiście za zupami nie przepadam, dla mnie dzień bez obiadu z ziemniakami( nie musi być mięso) to dzień stracony, chociaż jeszcze bardzo lubię rózne dania z makaronem, a zup to jedynie pomidorówka i rosół(ale to mogę jeść cały dzień) jeszcze ewentuaalnie botwinka i grzybowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaicie jeszcze nie miałam w tym sezonie okazji jeść kalafiora? za każdym razem jak chcę kupić to są same małe i drogie... chociaż polecam kapustkę ugotowaną i zrobioną tak jak kalafior, też pycha... a ostatnio to ciąglę mam chęć na pierogi z kapustą i grzybami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja to bym mogła praktycznie same zupy wcinać :) Ale nie ukrywam, że makarony też bardzo lubię. Ale np o wiele bardziej wolę jakieś świderki czy kolanka z sosem, niż makaron spaghetti. Nie wiem czemu ale jakoś za nim nie przepadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierogi z kapustą i grzybami miodzio :) :) :) Uwielbiam takie mocno przysmażone, że aż ciasto jest takie chrupiące. Aż mi ślinka cieknie. Ostatnio zjadłam całą porcję tych z biedronki. Tam są te już ugotowane do odgrzewania. Polecam bo są na prawdę pyszne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten upalny dzień:) ja dziś wybieram sie do ginekologa o 14.30:) Jestem ciekawa czy rozpozna już płeć bo to 18 tydzień.Idę dziś pierwszy raz z mężem bo on bardzo chce i mam nadzieję, ze gin nie będzie mnie badał od dołu, bo jakoś bym sie niezręcznie czuła. Martwi mnie tylko ze nie mam ostatnich badan jak byłam w szpitalu- pewnie będzie chciał zobaczyć, ale nikt mi nie odebrał:( Mam nadzieję, że łożysko podniosło sie juz do góry i nie będę już uziemiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no prosze 200 stron :) co bedzie do grudnia 1000?? heheh moj mnie bada roznie!! czasami usg, czasami na samolocie, ostatnio badal tylko tetno serduszka i tyle. Ale ja mam wizyty co 3 tyg. Powodzenia na wizytach dziewuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamuski :) Ale piszecie od rana, że ho ho..... elwirka86 jaki mialaś wynik cytologi przy nadżerce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sporo z nas ma dzis wizyty u gina :-) ja tez! usg miec nie bede ;-) lekarz moj mowi ze czeste badanie dolem nie jest wskazane, bo to kazdorazowa ingerencja czy stan zapalny jest obecny niestety krew i mocz nie wykryje :-( cewka moczowa nie ma polaczenia bezposredniego z pochwa ;-) crp z krwi okresla czy jest jakis stan zapalny, ale zaloze sie ze zadnej lekarz tego badania nie przepisuje przy okazji morfologii... czy jest stan zapalny i nadzerka tylko badanie dolem pomoze, a potem ewentualne dalsze badania np cytologia z racji ciazy i hormonow wystepuje u nas duzo zmian, ktore od II trymestru samoistnie zanikaja tak jak nadzerka np....zreszta nadzerka bardzo czesto mylona jest z ektomia gruczolowa, ktora jest stanem absolutnie normalnym przy ciazy i mija samoistnie pod koniec ciazy wczoraj na kolacje zazyczylam sobie pizze pelna zdrowych warzywek ;-) ha ha i na sniadanie jeszcze zostalo! :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kalendarza plci dziecka, to powiem wam, ze je omijam ;-) bo gdyby sie sprawdzaly to moj syn bylby corka ;-) ;-) ;-) jestem gleboko przekonana , ze o plci decyduje cos zupelnie innego niz zblizenie PRZED czy PO owulacji ;-) dla mnie to ma wymiar zupelnie nieziemski :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wczorajszej klotni o to czy do bulgarii potrzebny jest paszprt poszepralam w dokumenatch i okazalo sie ze trzeba juz zaplacic za wycieczke :) wiec nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malin_xxx fajnie wszystko opisałaś, bo u mnie to było tak, że przy badaniu wszystko czyściutkie, a a jak na drugiej wizycie gin pobiarał mi cyt. czyli w maju to wyszla gr.III ale bez zadnych dodatków i to mnie martwi :( nie dał żadnych lekarstw, powiedział, że cyt do powtórki za 3 m-ce. I tak dumam skąd to mogło się wziąść, ale właśnie naczytałam się o stanach zapalnych i może potem wszystko samoistnie minie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×