Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

ło dziewczyny ale newsy i zmiany :-) ja znam przapadek (moja dobra przyjaciolka) kiedy to jedna siostra rodziła, druga w tym czasie brała slub koscielny a Babcia tych siostr własnie umierała..... zycie pisze niesamowite scenariusze...najwiekszy wstrząs przezywała Mama tych dziewczyn- córki w jednym z najwazniejszych momentow zycia a jej Matka umarła... teraz obchodzą kolejne urodziny dziecka, rocznice slubu i rocznice smierci Babci - wszystko 16 wrzesnia.. mdłosci, mdłosci, mdłosci-to moje całe zycie ...juz nie daję rady...głownie psychicznie bo po 2 ciążach nie mam złudzen ze szybko przejdą..kazdy dzien to walka o chwile dobrego samopoczucia, marze zeby dni sie szybko konczyly , zebym poszla spac i nie czula tych kamieni w zołądku :( i tak pewnie do sierpnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila wizja noszenia dzidka w tym samym czasie co siostra :-D dzieki, za podpowiedzi w sprawie usg 👄 sprawdzilam kiedy mialam robione pierwsze usg bedac w I ciazy i wyszlo ze ok 7tc wiec odwolalam dzisiejsza wizyte i umowilam na 13 maja - w dzien urodzin mojej Babci i Bratanicy :-) w ogole '13' to dla mnie szczesliwa liczba :-) takze ucze sie cierpliwosci..... pobrano mi dzis litry krwi..uuuuhhh.... nawet HIV mi sprawdzaja czy nie jestem nosicielka.. od rana mam mdlosci :-P a tak bylo blogo bez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dziewczyny w moczu mam liczne bakterie, to coś bardzo złego? do lekarza idę dopiero 10maja i panikuję . pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewika- masz liczne bakterie, bo pewnie przed sikaniem do kubka nie podmylas sie! a to blad, poniewaz bakterie wystepuja licznie przy wylocie moczu, ze tak to okresle, pozatym jak sikasz to najlepiej, zeby w kubeczku znalazl sie tylko srodkowy strumien moczu, bo na poczatku to zmywasz z wejscia cale bakterie jak sikasz i tak samo na koncu... nie wiem czy jasno to wytlumaczylam. Mi kiedys tak tlumaczyla babka w przychodni, takze sie nie martw! Jezeli reszte wynikow masz dobre to spokojnie... Ja natomiast walcze ze spaniem i nudnosciami.... malo rzeczy mi podchodzi... ostatnio bym jadla tylko bialy ser z miodem, no i zaczelam czesciej sikac!! co do usg: to jezeli z testu wyjdzie Ci, ze jestes w ciazy to tydzien po spodziewanej miesiaczce (jezeli owulacja byla 14 dnia) to powinien byc widac pecherzyk wielkosci 5-6mm; ja mialam juz robione 3 usg: w 5 tyg pecherzyk 5mm, w 6ti1d dzidzia-7mm, 7ti5d- dzidzia 15mm i pojawilo sie na usg cialko zolte. Kolejna wizyte mam 10maja, zeby zalozyc karte ciazy, bo slyszalam, ze jak sie nie zalozy do 10 tyg to becikowe przepada... co do badan to ja robilam te najwazniejsze badania (morfologia krwi, mocz, WR, glukoza, HIV, grupa krwi,aHBS, toksoplazmoza IgG, i IgM, rozyczka IgM i IgG) w DIAGNOSTYCE (to znane laboratoria) i zaplacilam na karte stalego klienta (warto ja wyrobic znizki od 5 do 15%) 213zl. pozdrawiam wszystkie grudniowki i zycze milego dlugie weekendu :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mnie w kosciach lamie 😭 wczoraj ze swoimi przyjaciółkami jadlam kolacje w ogrodku, cieplo bylo... a jednak mnie zawialo, gardlo lekko mnie boli, glowa i katar sie skrada.... na wieczor zapodalam napar z lipy, teaz z siedze z herbatka z sokiem malinowym i czekam na koniec roboczego dnia... dluuuugi wee hurra!!!! ja mam karte Medicover z pracy i na szczescie nie place za wszsytkie wizyty, usg i badania prywatnie zapisze sie tylko do ginekologa prowadzacego i tu bede wywalac kase :-( ...za kazda wizyte i usg, niestety obaj ci specjalisci nie przyjmuja w centrum medycznym, w ktorym mam karte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, do postu wyżewj: z tym beckiowym to już jest trochę inaczej, zasady się zmieniły :) jest dużo prościej (na szczęście) wystarczy zaświadczewnie potwierdzające co najmniej jedną wizytę u ginekologa :) można sobie poczytać, zapraszam do lektury: http://www.poradnikdyrektora.pl/aktualnosci/zasady-przyznawania-becikowego-od-dnia-31-marca-2010-roku-dzu-201050301/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka dzięki za odp :) chyba we wtorek pójdę jeszcze raz i zrobię tak jak mówiłaś z tymi sikami :P. Reszta wyników jest ok więc pewnie masz rację- trochę mi lepiej. Anula ale chętkę na tego hot doga zrobiłaś :) o coli nie wspomnę, chyba kupię sobie dzis. miłego weekendu życzę, żeby nam pogoda dopisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dawno mnie z Wami nie było:) Ale już jestem, udało mi wylecieć pomimo zamieszania z wulkanem i teraz odpoczywam:) Trochę mnie martwi,że następne Usg będę miała dopiero ok 15 tc no ale co zrobić, muszę być dobrej myśli że z dzieciątkiem wszystko ok:) Zgaga przeszła i puki co czuję się bardzo dobrze no może poza zmęczeniem, szczerze to spałabym non stop:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Laski Ja dzis cale szcescie w domu..dlugie 4 dni wolnego..ladna pogoda a ja nie mam na nic sily...leze w lozku i jecze :O jak stara babcia jakas Ciagle szukam sposobu jak oswoic sie z ciazą...jak nauczyc sie z niej cieszyc..poki co pomyslu nie mam, moze pozostaje czekac? moze przy pierwszych ruchach cos poczuje? eh a moze to te cholerne hormony? eh zly dzien..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewika- ja jak robilam badania tydzien temu to popelnilam ten sam blad(i wyszlo mi- liczne bakterie) , bo tak sie spieszylam do toalety, ze zapomnialam o podstawowych czynnosciach pod mycia sie itp, pozatym tak mi sie chcialo, ze pewnie pod prysznicem bym sie posikala ;) nie martw sie ! na spanie polecam pobyc z 3 h na swiezym powietrzu! pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki!! No to widzę,że nie jestem sama też się czuję taka "skapciała" -czasem nie mam siły nogą ani ręką ruszyć...Są momenty,że mnie mdli i czuję taki dyskomfort na żołądku,pozatym jak wstaję to mam zawroty głowy...wrrr :/ Niech wkońcu przyjdzie dobra passa!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidka87
Witajcie! Dawno sie nie udzielałam ale w końcu wolny dzień i jestem. U mnie wszystko nadal toczy się tym samym rytmem czyli mdłości, mdłości i jeszcze raz mdłości. Mam juz lekko zaokraglony brzuszek co z jednej strony niesamowicie mnie rajcuje a z drugiej mamy z mężem ślub kościelny 19 czerwca wiec ... Wciaz musze tez pracowac, studia pielegniarskie 3 rok praktyki w szpitalu. Strasznie sie boje o malenstwo, tu dzwignac tu komus pomoc przy toalecie, inne dziewczyny pomagaja ale i tak caly czas o tym mysle. Czytalam ze nie powinno sie schylac, dzwigac wiecej niz 5kg a nawet za duzo chodzic po schodach . No i zaczynam sie glupio czuc bo mam wrazenie ze caly czas gadam tylko o ciazy i kraze wokol tego tematu, chyba otoczenie ma mnie juz dosc. Tez tak czujecie? W piatek znow podejrze nasze malenstwo mam nadzieje ze tym razem zobaczymy juz nie tylko pecherzyk. Buziaki trzymajcie sie dzielnie w tych ciezkich dla nas obecnie chwilach. Oby mdlosci szybko minely czego zycze i sobie i Wam kochane !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, niesmialo do Was zagladam :) o ciazy dowiedzialam sie 21 kwiatnia. No ale od poczatku - najpierw mialam hece z prolaktyna, to mi rosla za bardzo, to mi spadala za nisko. Zbijam ja od tamtego roku od kwietnia. W koncu sie udalo ostatnio byla 0,5 ng i zamiasta codziennie zazywalam polowke co drugi. Wiec okres mialam dostac 18 kwietnia, juz od 12 zazywalam luteine bo czekalo mnie hsg i chcialam miec to z glowy ( 2 lata staran, w tym rok pod opieka lekarza, stymulacje clo, podejrzenia o pcso, brak owulacji), skonczylam zazywac 16 no i czekalam. czekalam. I sie nie doczekalam, a brzuch mnie z dnia na dzien bolal coraz bardziej. No i 21 kwietnia zobaczylam o 5:32 druga kerseczke. Bylam w takim ciezkim szoku, serec walilo mi jak oszalale. Oczywiscie poelcialam na bete 318 - niby 5 tydzien. zadzwonilam do lekarki ze chyba hsg nie bedzie bo wyszly mi 2 kreseczki. Zaczela sie smiac i mowila ze tak powinno byc!! W piatek powtorzylam bete ponad 800. Dostalam w razie w dhupaston. I Łykam go 2 razy dziennie. Na usg bylam 28 kwietnia ale bylo widac tylko pecherzyk i malutka kropke bo to ak na prawde 4 tydzien, wedlug zaplodnienia. Wedlug om 6.Nastepna wizyta 13 maja i mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze. Czuje sie w miare normalnie, mam tylko zaparcia, brzuch mnie pobolowea juz tylko troszeczke, oczywiscie zero dostepu do moich cyckow, wieczorem wybula mi brzuch i bola mnie plecy. No i mogalbym sobie spac co godzinke. aaa i kupilam sobie nowy wiekszy stanik. Wiec mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Poki co w pierwszym tyg. mojej wiedzy o dzidzi schudla kg choc podejrzewam ze juz wrocil :) mam nadzieje ze maks. 15 kiloow mi przybedzie. Bo po tych wszystkich tabletakch na prolktyne zostalo mi jeszcze 4 na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka20001
Czesć A jak jest u Was z sexem ? My nie możemy się kochać bo mam zagrożoną ciążę - nie mogę sobie z tym poradzic - perspektywa życia bez sexu przez prawie rok ... a hormony szaleją ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam poki co blokade !! I nie moge i tyle. Maz na razie rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie moge bo maz za granica :( ale w czerwcu jedziemy z synkiem do niego na caly miesiac to sobie odbijemy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm.... ja przed ciążą z mężęm kochałam się prawie codziennie :) teraz odczuwam mniejszą chęć, ale i tak kochamy się 1-2 tazy na tydzień :) w czwartek podglądałam na USG moją dzidzię, a w piątek chyba się troszkę "mściła" za to podglądanie i 5 razy latałam na rozmowę "z wielkim biały uchem" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sex? nie wymawiajcie przy mnie tego slowa :) maz ubolewa ale z takimi mdlosciami ja ledwo FUNKCJONUJE NAWET BEZ DODATKOWYCH WRAZEN, MOZE ZA MIESIAC BEDZIE LEPIEJ ;) pozdroweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sex :D o tak... ja mam cholerna ochote, normalnie jak nigdy... chcica- poprostu chcica, chlopak jest zadowolony jak nigdy ;) mowi, ze to pewnie chlopak w brzuchu rosnie :D czuje sie jakbym miala z 16 lat tak mi hormony buzuja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy:) ja przed świętami dowiedzialam sie ze w koncu zaszlam w ciaze:)teraz to juz 9 tydz,zadnych mdlosci,tylko czeste wizyty w toalecie no i zmeczenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jek wszystkim, u mnie mdlosci powodowala chyba luteina, odkad przestalam brac czuje sie troszczke lepiej, co do sexu , to przed ciaza codziennie.. a teraz raz na tydzien albo 2 tyg. przed wczoraj mialam kolejne usg, wszystkie pielegniarki ktore mnie znaly ze szpitala, zbiegly sie, gratulowaly i dziwily sie jak to sie stalo ze jestem w ciazy:D dzidzia rosnie zdrowo, oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie :) jeszcze jeden dzień i koniec weekendu :( u mnie z seksem różnie, cycki bolą jak cholera ale dziś mam ochotę :P więc zmykam :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie z seksem nic sie nie zmienilo,jak mialam ochote na codzienny seks tak dalej mam:) tyle tylko ze juz wole zeby partner omijal moje piersi ktore nie dosc ze bola bardzo to jeszcze sa takie twarde i coraz wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewuszki.. u mnie doszły jeszcze zaburzenia snu ha, ha czy coś mnie jeszcze "miłego" czeka ? plamienia, mdłości, wymioty, metaliczna nadślina ;-) i teraz to.....a podobno trójka to szczęsliwa cyfra...trzecia ciąża i chyba najgorsza..... sex- a co to jest sex ;-) ? jak mi lekarz zakazał w zamian przepisując duphaston 3 razy dziennie - to normalnie jak ręką odjął , moze dla mnie nie istnieć ;-) mąż udaje , ze rozumie i wspiera ;-) zobaczymy jak długo wytrzyma he, he...i co wymyśli, zeby mnie na sex namówić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja jeszcze tylko 10 dni i do gina. Od soboty czuję się tragicznie. Męczy mnie potworny ból głowy. Nie pomógł ani spacer, ani drzemka. Dziś wzięłam jedną tabletkę apap-u . I niestety też mi nie pomogło. Do tego od wczoraj doszły mdłości. Rano nie mogę patrzeć na jedzenie. Za to już w porze obiadowej, zjadłabym konia z kopytami. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny!! juz nie moge... strasznie zle sie czuje. Najchetniej przespalabym cale dnie, tylko podstawcie mi wiaderko kolo lozka!! :) juz sama nie wiem co jesc, jak, ile i kiedy. Nic nie pomaga na te cholerne mdlosci. Do tej pory ratowaly mnie salatki ale salata jest bardzo "gazotworcza" wiec i to odpada... mam nadzieje, ze u was lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was, gdzieś tam na początku się zameldowałam.. ale jakoś z czasem ostatnio sobie nie radzę. Ciągle śpię, na dodatek od paru dni naszły mnie mdłości i wymioty - jednym słowem same przyjemności :0 z nową miejscówką gratis... Dodać jeszcze tylko do tego moje "nastroje" i mieszanka wybuchowa gotowa. Aż się dziwię, że mój O. jeszcze to znosi ;) Dzisiaj testuje herbatę rooibos, ponoć pomaga, hmm zobaczymy, bo jak na razie wszystko zawiodło. P.S. Jakby komuś nie chciało się mnie szukać na początku - to mam na imię Dorota, 26lat, obecnie leci mi 5 tydzień ciąży - a termin mam na 17 grudnia. W tej chwili jestem w Irlandii ale jeszcze przed porodem będziemy wracać do Polski. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość namanowcach
łe rety..hmmm jak to mozliwe,żemaz termin na 17 grudnia?Ja tez jestem w piatym tygodniu a termin mam na 2 stycznia...na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość namanowcach
"ze masz" even

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... to sprawdź swój termin, bo mi wszędzie tak wychodzi :) Gin. z usg okresliła w dniu w którym byłam, że to 4 tydzień i 1 dzień, czyli dziś jest dokładnie 5 tydzień i 3 dzień no i jak nic 17 grudnia :) No i kalkulatory ciążowe które sprawdzałam wcześniej w internecie też podają tą datę. Chociaż mogłoby być wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×