Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

Poradzcie co zrobic na spanie?? wczoraj od 17 spalam az dzisiaj do 9, nie mam sily ruszyc, reka, noga..... mam mdlosci, ale nie jakies takie straszne... czuje, jakbym miala caly czas pelny zoladek :/ i bardzo czesto mam niestrawnosci, czuje, ze wszystko stoi mi w jelitach... Piersi mnie juz prawie nie bola, tylko jak je sama dotykam, ale brodawki to sa mega wieelkie i piersi w sumie tez mi urosly... wogole dzisiaj poczulam w macicy bulgotanie? Co to moze byc? Brzuch boli mnie juz mniej, ale poobolewa jeszcze czasem... zaczelam marudzic... ehhh... ciezkie te objawy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na spanie to jedna rada - spac,spac i spac poki mozna :-) Organizm potrzebuje snu bo to ciąza to duze obciązenie...dla zdrowia dzidzi i wlasnego trzeba spac :-) A mnie dopadło...buuuu...co zjem to zwracam.....jak jeszcze dojdzie nadprodukcja metalicznej sliny to zwariuję ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie mdlosci zaczely sie niedawno, czyli pod koniec 6 tygodnia. Na poczatku moglam jeszcze jesc, a teraz juz nic mi przez gardlo nie przechodzi, nawet woda. Jedyne co moge pic bez problemu i co na jakis czas pomaga, to bezkofeinowa cola..:) Dzis po pracy zahacze o apteke i kupie sobie jedna z tych opasek akupresurowych na nudnosci, slyszalam, ze one pomagaja. Ojej, wlasnie wszedl do recepcji strasznie wyperfumowany koles, zaraz chyba pobiegne do toalety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Witam! trochę zamilkłam, ale oswajałam się z myśla o ponownym macierzyństwie i wyciszyłam się ;-) byłam u mojego gin - 6 tydzień - termin na 24.12 kiedy już potwierdziłam ciążę naszło mnie masę pytań a jednym z nich jest to dotyczące mojego Michałka (2 latka i 3 mies) - od września miał iść do przedszkola , wcześniej bo pracuję, ale tak teraz sobie myślę czy by Go na rok jeszcze nie zostawić w domu? czy to , że Go wyślę do przedszkola a sama bęę siedzieć z Dzidkiem nie będzie dla Niego zbyut trudne? jakie macie doświadczenia z pojawieniem sie rodzeństwa i reakcją pierwszych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga30
witam. termin mam na początek grudnia, to mój 6 tydzień... Boję się tej ciąży ponieważ od 2 lat staraliśmy się z mężem i nic... Okazało się ze problemem są bakterie: ureoplazma i mykoplazma. tej drugiej się pozbyliśmy... i zaszłam w ciążę. Niestety nie wiem jak sprawa się ma z ureoplazmą ponieważ brałam na nią antybiotyki, ale badanie z szyjki macicy mogę zrobić- jak zrozumiałam- dopiero po 12 tygodniu. Dodatkowo biorę duphaston 2razy/dzień. Mam mdłości, a rano gdy wstaje z mężem po przebudzeniu po kilku minutach jest mi słabo... muszę odleżeć swoje i dopiero wstawać. Najchętniej bym nic nie jadła tylko piła, ale mój organizm buntuje się w postaci ogromnego bólu żołądka i zimnych dreszczy więc wmuszam w siebie najczęściej mięso bo po tym mam spokój jakiś czas... Pożerała bym ciastka, ale boje się strasznie że się upasę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim,witam nowe mamy!Ja też jakoś zamilkłam bo jak większość z Was źle się czuje,mdłości non stop, o dziwo teraz mnie nie mdli chwilowo po naleśnikach z musem truskawkowym,które mąż zrobił...No i ciągle mi zimno,najchetniej przeleżałabym cały dzień pod cieplutkim kocem ale wiadomo-tak sie nie da. Dzis byłam u ginekologa na NFZ-nie było ani badania-skoro nic mi nie dolega,ani usg,ani nie założyła mi karty.Zapisała mnie jedynie na usg na 21.05- to bedzie już 11 tydzień i zleciła badania i tyle. Tośka24-moja mała w maju będzie miała dwa latka i tez od wrzesnia zapisałam ją do przedszkola,z tym że nie na "pełen etat" a jedynie na 12 godzin tygodniowo 3 x 4h.Zobaczymy jak nam się to sprawdzi,myśle,że będzie ok,bo mała bardzo sie garnie do dzieci a ze mna w domu już sie troche nudzi,ciężko mi już wynajdywać dla niej zabawy,zajecia.Myśle,że od września do grudnia jest sporo czasu ,może Twój mały zdąży sie zaklimatyzować w przedszkolu,potem przyjdzie czas na oswajanie sie z młodszym rodzeństwem.A skoro będzie miał zorganizowany czas w przedszkolu to może łagodniej doświadczy tego,że jego mama poswięca więcej czasu jakiejś "płaczącej lalce ";) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga30
Słuchajcie mam takie pytanie: jak jest z opalaniem w ciąży?? nie chodzi mi o solarium, ale o nasłonecznianie się :) oczywiście z filtrami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie najgorzej jest rano,dzisiaj miałam okropne mdłości-już myślałam że pocałuję kibelek, ale naszczęście obeszło się...:) To że mi słabo jest rano to już normalka i też czuje się senna i zmęczona. Do 5 tygodnia zero objawów-mogłabym zwojować świat. A od 6tego się zaczęło... Oby szybko minęło!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Ja byłam wczoraj u gina i słyszałam serduszko - bije bardzo mocno, nie spodziewałam się że aż tak mocno. Maleństwo urosło strasznie przez ostatni tydzień z 7mm aż do 13,8 mm:). Mój mąż cieszył się jak dziecko cały wieczór. Trochę mnie uspokoiła, jak nie moge jeść to trudno, trzeba to przeczekać. Jednak cały czas mam bardzo uważać na siebie. Super że cały czas nas przybywa, grudzień to będzie wysyp dzieciaczków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinga30 ja mieszkam nad morzem i co roku widziałam na plaży przeogromna ilość mamuś z brzuszkiem:) Wydaje mi się że można, oczywiście odpuszczając sobie leżenie plackiem, ale posiedzieć i poopalać się czemu nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga30
dzięki stakato29 ;) już myślałam że czeka mnie białe lato :) kolejne pytanie do mam: ile przytyłyście w poprzednich ciążach? Wiem ze każdy organizm jest inny ale strasznie się tego tycia obawiam. tym bardziej że od 3 miesięcy schudłam 9 kg i mam nadzieję że nie nadrobię ich w ciąży + 8 zwyczajowo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HAJ DZIEWCZYNKI ...JA MAM TERMIN NA 7 GRUDNIA 2010....NAM SIĘ UDAŁO ZA PIERWSZYM RAZEM....NAWET MOJA GINEKOLOG SIĘ ZDZIWIŁA...TYM BARDZIEJ ŻE MAM 31L...NARAZIE JESTEM SAMA ZDZIWIONA..BO TO MOJE PIERWSZE....ALE NIE SPODZIEWAŁAM SIĘ ZE TAK SIĘ CZŁEK MĘCZY TYMI NUDNOSIAMI I WYMIOTAMI, WZDECIAMI, ODBIJANIEM...I WSZELKIMI SKURCZAMI JELIT....WSZEDZIE PISZA ZE TO TYLKO RANO AJA OD RANA DO WIECZORA....MASAKRA JAKAŚ...MAM NADZIEJE ZE ZA JAKIEŚ GÓRA 5 TYG. MINIE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytyłam 18kg z wagi wyjściowej 56 kg, zostało mi 5 na plus, ale teraz waga wyjściowa to 59kg bo przez ostatnie 2 tyg. schudłam 2 kg. Na razie mam wstręt do jedzenia więc pewnie dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej..opalac się mozna...ale czesto sie nie da ;-) ja miałam swiatłowstręt, gorąco mi było i szukałam cienia..... w pierwszej ciązy przytyłam 14 kg ...straciłam 10....w drugiej przytyłam 9 i tez straciłam 10 kg...tak ze generalnie zostało mi ze 3-4 kg na plus...ale to juz cięzko stracić...bo biodra się zaokrąglają i trudno je ruszyc ;-) ale generalnie trzeba uwazac zeby za duzo nie nabrac ciałka bo 8-9 miesiąc to koszmar i serce bardzo obciązone Zaczynam od 60 kg i zobaczymy ;-) a co do przedszkola to ja jestem za. Zaszłam w drugą ciąże we wrzesniu jak Jasio poszedł do przedszkola. Te kilka godzin bez niego przydało mi się w pierwszych miesiącach kiedy męczyły mnie nudnosci i sennośc....Minusem było to, ze znosił do domu wszystkie choroby :( ...zaraził mnie jakims paskudnym wirusem w 6 miesiącu , miałam kaszel jak gruzlik i nie mogłam się go pozbyc bo lekarstw nie mozna w ciązy uzywac (oprócz apapu ,miodu i soku malinowego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We wtorek byłam u ginekologa, nie robił mi usg, powiedział ze za wcześnie i nic nie zobaczymy, kazał mi zrobić beta hcg, tym razem wyszło mi 1161. Jutro idę zrobić beta jeszcze raz mam nadzieje ze mi wzrośnie i będę dzwonić do gina żeby się już omówić na usg :) Cale dnie przesypiam, wstaje tylko na jedzenie i siusiu :) lekarz mi przepisał luteine i duphaston. mam jakieś plamienia. ale już mi chyba przechodzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwię się że lekarz nie zrobił usg, choćby po to by potwierdzić prawidłowe zagnieżdżenie się. Uważam, że usg nie robi się po to by coś zobaczyć tzn zarodek bo to rzeczywiście za szybko ale sprawdzić inne rzeczy nie zaszkodzi. A mam pytanie czy to na NFZ czy prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja w pierwszej ciazy przytylam chyba najwiecej z was bo az 25 kg:(. z 47 wskoczylam na 72(dodam ze jestem malutka 153 cm). Pozniej zgubilam 8, a potem znow wskoczylo na 70. Dopiero teraz przed sama ciaza zrzucilam 11 kg:D, takze startuje z 59 i tym razem nie mam zamiaru jesc za dwoje tylko dla dwojga, bo wiem ile czasu zajal mi powrot do w miare normalnej wagi.No i przede wszystkim dalej cwicze na rowerku stacjonarnym, bez zadnych szalenstw oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie racje chyba pojde teraz do innego. Poszłam prywatnie bo na NFZ mam wizytę dopiero na 13 maja. Powiedział mi ze w innych krajach nigdy na początku nie robi sie USG, tam robią na początku tylko Beta hcg, jak rośnie to znaczy ze sie dobrze rozwija. kazal mi czekac do 5 tyg i wtedy zrobic usg, jak mam czekać jak nie wiem nawet w którym jestem. Umowie sie na przyszły tydzień do innego Nie wiem sama co mam myśleć już. mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja w poprzedniej ciąży nabrałam 24kg!!!!! masakra - pozbyłam się 14 więc startuję z lekka nadwagą dlatego muszę sie bardzo pilnować - max 10 kg może być do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joł laski Ja przepisowo: W pierwszej ciązy 14 kilo w drugiej 7 kilo. Teraz jestem szczuplejsza niz przed ciazami :P ale pewnie nie dlugo, bo ostatnio mi sie przytylo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie jeśli mogę to dołączam termin ma na 18 grudnia. w 5 tyg lekarz potwierdził ciążę, fasolka miała 4,7mm. mam już synka Wojtusia 3,5 lat, który ciągle się pyta czy on ma też w brzuszku dzidziusia. Strasznie się boje bo Wotuś miał anginę no i przeszło na mnie, w 5 tyg miałam gorączkę, ból gardła, teraz mam znowu straszny ból gardła. Lakarka powiedziała że to nie bakteryjne tylko wirusówka i leczę sie Tantum Verde i do ssania Isla Mos. już przechodzi jednak będzie teraz panika czy z dzieckiem wszystko dobrze. Z objawów ciążowych mam tylko senność i bóle piersi i czasmi podbrzusza, ale mdłości brak, gdzie w 1 ciązy dokuczały. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my mdlosci chyba przeszly :D hurraa, ale to pewnie chwilowe wyciszenie na kilka dni... jak z bolem brzucha itp... bylam dzisiaj zrobic badania krwi i moczu... mam juz wyniki, podwyzszone krwinki biale ale to chyba norma w ciazy... wiecie co.. odrzucilo mnie od slodkiego! Ciesze sie nie zmiernie, bo moze nie przytyje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula2782
ja nie mam mdlosci jak i z pirwsza ciaza tez niemialam :) za to przytylam 29 kg ale w 3 miesace nie bylo sladu po nich na szczescie moje corcie maja zapalenie oskrzeli juz sie bije zebym sie tylko nie zarazila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula2782
ja nie mam mdlosci jak i z pirwsza ciaza tez niemialam :) za to przytylam 29 kg ale w 3 miesace nie bylo sladu po nich na szczescie moje corcie maja zapalenie oskrzeli juz sie bije zebym sie tylko nie zarazila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula2782
ja nie mam mdlosci jak i z pirwsza ciaza tez niemialam :) za to przytylam 29 kg ale w 3 miesace nie bylo sladu po nich na szczescie moje corcie maja zapalenie oskrzeli juz sie bije zebym sie tylko nie zarazila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ... u mnie atak paniki....wczoraj wieczorem pobolewał mnie brzuch (tak jak podczas okresu, moze trochę mniej) a potem będąc w toalecie zauwazyłam delikatne brązowe plamienie...kurcze moje dwie poprzednie ciąże obyły się bez plamien i krwawien. Byłam u lekarza ale nawet usg mi nie zrobił tylko kazał wypoczywac i powiedział , ze jak się pokaze "zywa " czerwona krew to mam jechac do szpitala :( Na ostatnim USG gin stwierdził, ze to 5 tydzien (choc z OM wychodzi 7) i nie widział jeszcze serduszka ani zarodka. Mówił, ze to za wczesnie. Ja juz mam traumę, ze zarodek jest pusty :( przewertowałam juz setki stron w internecie i nadal nic nie wiem..martwię się ..Plamienia mam dzis równiez, takie 2-3 kropelki ciemnobrązowe przez cały dzien...sama nie wiem co o tym mysleć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izydo, obie wiemy ze takie plamienia moga sie zdarzyc i poki to nie jest krew-krew nie panikuj. Wiesz, ze ja nie mialam jeszcze usg wlasnie dlatego zebym sie nie stresowala, ze tam jeszcze nic nie ma. Mowimy o naprawde wczesnej ciazy, a Ty zamiast panikowac, powinnas wygodnie sie polozyc, poczytac gazete (nie o ciazy) i odpoczywac. Bedzie dobrze, tylko mysl pozytywnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×