Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anamade

Dla Starających się o Dzidzię...

Polecane posty

molly ja mialam 35 dniowe ale jak schudlam to skocil mi sie do 28.Mi lekarz mowil ze jak sie tyle to i cykl sie wydluza ale pewnie nie zawsze tak jest. Dobranoc Wam wszystkim:) ja tez juz lece do wyra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez juz spadam, mecz sie konczy heheheh :) Krokiecik ty wykręcie, wymasowalas zostawiłaś, wracaj szybciorem bo stygnie :):) Słodkich.... Do jutra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Anamade heheh nadrobie w dni plodne:Phehe! :D ja juz jutro do Polski jade:Dwiecie co ,pomyslalam sobie ze zrobie badabie na NK!(natural killer)slyszalyscie o tym?? Milego dzionka babki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Krokiecik ;D czy NK to te komórki, które zabijają inne zawirusowane, nowotworowe itd???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, Dziekuje za wczorajszy wieczór, bardzo fajnie sie w wami gadało... potrzebne czasem takie wyluzowanie :) CIESZE SIE ZE WAS MAM :D miłego dzionka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten pochmurny ranek,u mnie zaczęło padać,zdążyłam umyć okna i już są ochrzczone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie słoneczko, ale podobno ma po południu padac i tak przez całe święta :( Nadzieja i tak pewnie sasiadom po oczach świecą z czytości Twoje okienka ....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ;) U mnie też dziś strasznie pochmurno ale na szczęście jeszcze nie pada więc biorę się za mycie okien i pranie firanek. O NK znalazłam taką definicje: "Komórki NK, naturalni zabójcy, należą do naturalnych komórek cytotoksycznych, które mają zdolność rozpoznawania zmian powierzchniowych, jakie zachodzą na różnych komórkach nowotworowych i komórkach zakażonych przez wirusy." A na innym forum znalazłam jeszcze coś takiego: "Test komórek NK (Naturalnych Zabójców) Alan E. Beer, M.D. Director of Reproductive Medicine Informacje zawarte w poniższym artykule nie mogą być wykorzystywane do stawiania diagnozy, leczenia i udzielania porad medycznych. Są to informacje ogólne i nie mogą być stosowane bez porozumienia z lekarzem. Nie mogą one też zastępować profesjonalnej porady medycznej. Informacje medyczne szybko się zmieniają, tym bardziej konieczne jest zawsze zasięgnięcie u lekarza rady w sprawach medycznych zanim zostanie podjęte diagnozowanie i leczenie. Badanie komórek NK jest to bardzo precyzyjny i prosty test przeprowadzany za pomocą cytometru przepływowego. 12% kobiet, które doświadczają powtarzających się poronień (trzech lub więcej) oraz 35% kobiet po 3 lub więcej nieudanych próbach IVF ma podwyższony poziom komórek NK (naturalni zabójcy). NK są jednymi z najstarszych komórek (białych krwinek) człowieka. Spełniają wiele funkcji. Jedną z funkcji jest produkcja cytotoksycznego związku chemicznego nazywanego TNF (czynnik martwicy nowotworów). Jest to naturalna chemioterapia, która zabija nowotwory w ludzkim organizmie. U niektórych par, embrion jest błędnie rozpoznawany, jako komórki rakowe i kiedy rozpoczyna się ciąża, NK kobiety zwiększają swoja liczebność i siłę zabijania. Doprowadza to do utraty ciąży we wczesnym jej stadium. Embrion jest niszczony jako komórki nowotworowe. Taka aktywacja komórek NK ma negatywne konsekwencje dla niektórych kobiet. 5% kobiet z uaktywnionymi NK może nabawić się zapalenie tarczycy. Może to skutkować nadczynnością lub niedoczynnością tarczycy. Testy krwi u takich kobiet pokazują, że mają one rozwinięte kosmki tarczycowe i tyroglobuliny które są rozpoznawane w chorobie Hashimoto. Zaleca się, aby kobiety z uaktywnionymi NK poddawano badaniu tarczycy raz w roku. Test aktywności NK jest bardzo prosty. Komórki NK są separowane z krwi kobiety i hodowane w różnych roztworach z komórkami docelowymi, które mogą być zabite przez NK. Użyte komórki celowe są komórkami nowotworowymi, które są bardzo podobne do komórek łożyska i embrionu. Komórki celowe mają specjalne znaczniki, dzięki którym mogą one być znalezione i można na tej podstawie stwierdzić ile komórek celowych w roztworze zostało zabitych przez NK. Po 2-4 godzinach hodowli NK z komórkami celowymi podobnymi do komórek embrionu, do hodowli dodawane jest specjalne DNA nazwane propidium. Znacznik (farba) jest pobierany przez DNA komórek, które zostały zabite. Żywe komórki nie pobierają znacznika. Zawiesina komórek jest poddawana badaniu w cytometrze przepływowym, gdzie liczony jest odsetek komórek martwych i żywych w różnych roztworach. Poniżej podano wartości prawidłowe dla kobiet, które nie mają problemu z NK."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejo, ja będe w niedziele może niedaleko Ciebie ;) bo niby nie Śląsk tylko Zagłębie w Sosnowcu, to zaciągne za soba trochę słońca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy wy bierzecie jakiś preparaty witaminowe- suplementy diety przed ciążą? chodzi mi o specyfiki typu Centrum MATERNA, ELevit??? Jak tak to jak sie po nich czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc 🖐️ U mnie dziś tez piekne słoneczko, na dworzu cieplej niż w domu:P:P Niestety w pokoju z myciem okna musze poczekac ,bo czeka mnie jeszcze gipsowanie parapetu :o Jestem na chorobowym wiec mysle, ze wyrobie sie bez problemu ze sprzątaniem ;) Aaaa mam nadzieje , ze nie macie nic przeciwko , że dopisze sie do tabeli: Starające się... Nick....................cykl...........wiek..........mias to......... anamade...............9..............27.............Warsz awa taka sobie jaaaa.....5..............27.............CK tamagoci..............3..............23..............wick low nadzieja86...........................24..............Śl sk ania_d.............jeszcze 2........26...............Krk krokiecik8............22.............26................uk molly8..................6..............27................ Gdansk kwiatuszek2203......17............25................W-ek Brzuchatki Nick.................cykl.....wiek.....data porodu....płeć..... Szczęśliwe Mamusie Nick..................wiek....data porodu....imię dzieci...miasto...... taka sobie jaaaa.....27.....22.02.07.....Nikola....CK tamagoci..............23.....21.03.08.....Nicole.......wi cklow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anamade mój gin kazał brać faminatal metafolin 800 zamiast zwykłego folika czuje się po nim zupełnie normalnie chyba tylko trochę mi się cera poprawiła od tych witaminek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Aniu, właśnie się tak zastanaiwałam na tym... biorę od jakiegoś czasu elevit, ale myslę, że może zmienić...dużo dobrego słyszałam na temat feminatalu :) ...chyba już mi sie nudzi wyszukuje dziury w całym :(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anamade jak uważasz ale wydaje mi się że wszystkie preparaty witaminowe dla kobiet starających się o dziecko i w ciąży są równie dobre patrze teraz właśnie na skład tego Elevitu i porównując z feminatalem ma dużo więcej witamin i minerałów - więc chyba nie ma sensu żebyś zmieniała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny , a ja to już tak długo sie staram, że nawet nie myślałam o żadnych suplementach:o To , ze kiedyś sie uda staje sie dla mnie coraz bardziej nieprawdopodobne:( Jak byłam ostatnio w szpitalu, miałam robioną laparoskopie, przed zabiegiem oczywiście badania, gdzie Pani lekarz zlecił zrobienie próby ciążowej .... pomyślałam sobie.... nie to nie potrzebne, nie ma takiej opcji:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszku, nie myśl tak, zakładaj zawsze tą lepszą opcje... wiem, że to może się wydawac, że jak cały czas myslimy pozytywnie, to za każdym razem coraz gorzej przeżyć rozczarowanie...a z drugiej strony...jak zakładamy najgorsze, tym większa radość jak sie uda :) - takie błędne koło i tak, żle i tak niedobrze... wole jednak sie pozytywnie nakręcać :) nie może tak zawsze być pod górkę...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki laseczki za pocieszenie, mam czasami przebłyski , że bedzie ok , musi kiedyś sie udać , a po chwili totalny dół i wyć sie chce. No ale dzis cieszmy sie z ładnej pogody, bo świeta mają być deszczowe:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu_d i jak tam?.... cały czas nie ma@???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Widzę, ze na forum ruch od rana. To miłe że każda znajduje troche czasu. krokieciku ja ważę 48 kg przy 158cm i to tylko dla tego, że troche ostatnio przytyłam. SSłyszałam że jak się ma niedowagę to trudno o dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu_d odezwij się co u Ciebie!!! ja trzymam kciuki, żeby nie przyszła@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly8 tak,to bolało bardzo przez kilka dni płakałam,aż wypłakałam chyba wszystkie łzy:(dzięki za pocieszenie! Anamade poproszę o to słońce:) Kwiatuszek2203 być może zapytam 2raz,ale jak długo się staracie?My staraliśmy się3lata:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×