Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rena443

Szczęśliwe mamuśki - Rzeszów i okolice

Polecane posty

no a ja sobie troszke pospalam:D wprawdzie mojej panience rano zachcialo sie zabawy i nie chciala po jedzeniu pojsc spac tylko marudzila ale wsadzilam do wozka i ona zasnela i ja:D na szczescie jeszcze spi:D pogoda jest wyborna nic tylko siedziec w domu masakra Monia u nas tez tak leje i raczej bym Ci radzila zostac w domu w taka pogode my musimy mala do babci zawiesc bo w koncu jedziemy po autko:D takze wypijam kawke i pakujemy sie poki mala spi:) aha kolezanka mi odpisala tak: "dobry jest BOBODENT za 9 zł i dentinox za 21 zł one zawierają rumianek, tylko bobodent jest słabszy a DENTINOX podobno niezły"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia jak sprawdzisz te smoczko-gryzaki daj koniecznie znac to tez zamowie bo zaden gryzak ja nie interesuje jak jej wloze do buzi to je lize zamiast gryzc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez pogoda brrrrrrrrrrrr Musialam zostawic w domu corke bo nawet nie mam jak z małym isc po zakupy a tak ona mi go chwilke przypilnuje.Juz ja tam wole upały od tych deszczów.A niedługo znowu jesien i zima :( Moj Filip długo nic w raczkach nie utrzyma ani w buzi wiec zadne gryzaczki mu nie pomagają.Poza tym on nigdy nie chciał smoczka.Wili własny kciuk.Troche mnie to martwi zeby nie ssał tak jak bedzie juz duzy.Ale lekarka mowi ze tak do roku to zebym bardzo nie protestowała a potem juz zeby go oduczac.łatwo powiedziec.Jak mam go oduczac? Ile ja sie nakupowalam smoczkow i nic,przeciez mu reki nie zawiaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my jednak zostajemy w domku, nie chcę żeby mały coś złapał ;(, a ja też pospałam , jak pisałam to poszłam do małego i też usnęłam z nim i dopiero przed chwilą się obudził na jedzonko :) i ja z nim :] ale i tak dziś wyjdziemy bo po południu muszę jechać do banku do Rz. :(, chyba że będzie strasznie padało to odłożę na jutro:/ łapa: mój maluch też nie chciał smoczka ale powoli go nauczyłam, przykładałam mu pieluszkę żeby mu nie wypadał i polubił, wiec myślę że te gryzaki też polubi, mój zaczął ssać kciuk, ale cały czas mu go wyciągam jak tylko widzę, szwagierka mi nagada że później dziecko ma ten paluszek taki chudszy od innych i wyciągnięty przez to, więc jak tylko to widzę to mu zabieram, wole smoczek mu załadować , chociaż też nie wiem jak go później oduczę :) a i jeszcze mój od małego robił z paluszków takie" figa z makiem" też kazano mi rozkładać mu paluszki, bo podobno wtedy są takie później pokrzywione :/, nie wiem na ile to wszystko prawda ale wolę mu rozłożyć, tak na wszelki wypadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie o cenach tych maści na ząbki - u mnie w aptece to bobodent ponad 17 złotych !!!kosztował, a ten dentinox ponad 22!!!!, niezłą przebitkę mają, a i tak poszłam do tej gdzie maja podobno taniej, ładny monopol mają bo jest tylko 2 apteki, a do Rz to nie nie opłacało jechać po 1 maść, z paliwem by pewno wyszło tak samo :/, a ja dziś kolejna sałatka, ogórki po szwedzku :) zmykam bo mały płacze, trzymajcie się mamusie w tą okropną pogodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany monia to mnie przestraszyłas !!! Ja mu tez wyciagam jak wkłada go do buzi no ale czasem jest to silniejsze i sie drze wtedy mu troszke pozwalam possac a z smoczkiem to juz probowalam na wszystkie sposoby i nic.O tej fidze to nie słyszałam a tez mi tak kiedys robił,tyle ze mu przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny program jest na 2 zobaczcie Filip spi .Palna dzis 3 kupki i jedna z sluzem,albo to wirus albo od zebow. A mnie rozbolał kregosłup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łapa chyba oglądałam to co Ty. Sposoby wychowywania dzieci. Nie wyobrażam sobie słuchać jak dziecko płacze i to z pokoju obok. przynajmniej tak jak było w tym programie zostawiane, nie przytulać itp. Ale przyznaje się że jak mała bardzo płakała na początku i nie miałam już siły to po prostu ją odkładałam na chwilę, ale jak sama się uspokoiłam to znowu ją brałam. Kilka razy miałam takie chwile już bezradności. Teraz trochę tego żałuje ale przynajmniej ja miałam czasami naprawdę dość. Zawsze mąż wtedy pomagał, brał małą, gorzej jak jego nie było:( Wiem głupia byłam. ja też zapłaciłam 17zł za tą maść a w tej aptece bliżej mnie to 21zł kosztuje. Tutaj mają dopiero przebitki. Wiem że któraś z Was również buduje dom, możesz mi napisac ile zapłaciliście za mapkę do celów projektowych i jak długo czekaliście na pozwolenie na budowe? Bedę wdzięczna za info, te wszystkie formalności mnie wykończą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to ten program.Ciekawe co bedzie dalej? na szczescie z Filipem to ja mam luzik,nie płacze i jest wpożo gosc Ale z Zuzia to mialam meksyk.Ryczała non stop i tez czasem dostawałam juz swira a nawet mysle ze na poczatku to mialam lekkiego bebe blusa Czasem mialam ochote ją udusic.Pamietam ze jak raz tak dawała czadu to jak moj były maz przyszedł z pracy to ja sie ubrałam i wyszłam i nie bylo mnie chyba z 4 godz.siedzialam w parku a i tak ciagle słyszałam płacz dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fajne metody wychowawcze. Postaram się to sledzić w miarę możliwości. Trafiłam przez przypadek dzisiaj na niego. ja chyba mam metodę taką pośrednią, przytulam całuje, karmię na żądanie średnio co 3h itp itd ale mała śpi w swoim łóżeczku z nami w pokoju. Był po powtórce familiady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to u mnie metoda podobna tez ma swoje łozeczko i sam zasypia.Tyle ze Filip sam tak sobie ustalił juz ok tygodnia zycia.Raz jak płakał to go dałam do łozeczka i zaraz zasną i tak robilam pozniej co dzien i on wcale nie chciał na rece.Mowie wam/zeby nie zapeszyc tfu tfu/ze to bardzo grzeczne i mało problemowe dziecko.No ale nie chwal dnia przed zachodem słonca hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie boje na noc mala dac do lozeczka:( nie mamy miejsca w sypialni a lozeczko stoi w duzym pokoju, z duzego pokoju wchodzi sie do sypialni wiec w sumie to do sypialni slysze do tej pory spala w gondoli mialam ja zaraz kolo lozka teraz spi ze mna w lozku:D moja dopiero po chrzcinach zaczela sama zasypiac dawalam smoczka przekrecala sie na bok i zasypiala...teraz przez te zabki marudzi trzeba czasem pohustac i placze przez sen:( no i dostalam okres <jupi>:) Vanilla i jak z tym ryzem probowalas?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa i jeszcze male pytanko nie orientujecie sie czasem gdzie w rzeszowie mozna by bylo kupic paski do wozka? najlepiej skorzane...jest u mamy wozek stary ale dobry tylko ma urwane paski bylby jak znalazl jak mala bedzie u babci ale niegdzie nie moge takich znalezc:( na allegro sa ale za szerokie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki Nie mam czasu nawet żeby częściej zaglądać na forum :( Doradźcie mi co robić bo chyba mojego powoli bierze jakieś przeziębienie..moja dr jest na urlopie, a od niego coś czuje taki katarek, w nosku nic nie ma no ale:(( no i gorączki na szczęście też nie, a ja głupia zapomniałam się zapytać co robić w razie "w" :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agwiazdka u nas tez co podobnie jest cos charczy w nosku a jak probuje aspiratorem sciaagnac to nic nie ma od wczoraj psikam czesto disnemarem i daje wapno:)goraczki tez nie ma ale placze co chwile przez sen zastanawiam sie czy nie dac Ibumu czy to nie dziaselko choc posmarowalam tym dentinoxem ale na ulotce pisze ze dziala po kilku zastosowaniach:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łapa mam pytanko na tym zdjęciu z nk co dodałaś dzisiaj to Filipek ma taką poduszkę do podpierania czy co to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy w foteliku uzywacie jeszcze ta wkladke do podtrzymania glowki? bo ja dzis wyciagnelam inaczej Milenka sie nie miesci jest taka skulona i wygladalo jakby fotelik byl za maly i nie wiem czy dobrze zrobilam czy to nie za wczesnie?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rena443 My tez ostatnio wyciągnęliśmy wkładkę z fotelika bo Filip się nie mieścił i mu nogi zwisały więc to wyglądało jakby był fotelik za mały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to taki rogalik co miałam uzywac do karmienia piersią.Długo przelezał bezuzyteczny a teraz okazuje sie ze swietnie trzyma małego jak siedzi.Tyle ze ja mam taki bardzo twardy. Znalazłam dzis swietną stronke.Maja tam duzo madrych ksiazek.Okazuje sie ze mozna uczyc 6 mies dziecko czytac.Polecam! Zalogujcie sie i sciagajcie bo ja juz to zrobilam http://chomikuj.pl/dziadekmorski?fid=68699308

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łapa: jakiego maila? :) nic nie dostałam, ja na tlenie nie mam poczty, to ten portal jakos dodaje głupio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanilla pytałaś o koszty z domem związane: my płaciliśmy za mapkę do celów projektowych jakieś 2 lata temu :760 zł, czas oczekiwania z papierami - zleciliśmy to jednej osobie - wszystko- tzn te opracowania do projektu - jakieś 3 miesiące- pod warunkiem ze masz plan zagospodarowania i nie problemowa okolicę, sąsiadów i ogólne warunki :) później wszystko idzie na zud- tam z około 2 miesiące- zależy jak i gdzie się wyrabiają, a później pozwolenie na budowę, uprawomocnienie decyzji- jakieś znowu 4-6 tygodni - przynajmniej u nas tak było - ale wiem ze jest różnie, ludzie mają straszne problemy, ja to załatwiałam wszystko w Rzeszowie, ale gdzie indziej może być inaczej , ogólnie jakieś pół roku lekko, bo zanim kupiłam projekt, później zanim zaniosłam, i te mapki i cała reszta - to na prawdę zależy od wielu rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nic nie pochrzaniłam :) bo to było już dawno i nie bardzo kojarzę co i ile trwało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczynki! Ja tez nie mam czasu nawet zerknac na komputer, mala tak daje czadu, ze szok! Dzis zasnela dopiero ok 4, strzaszie dokucza jej ten brzuszek. Daje jej Espumisan ale to chyba niewiele pomaga...nosze, masuje i nic. Zawsze przrchodzilo jej ok 23 a dzisiaj wiercila sie cala noc.Szykujemy sie do chrzcin, myslalam zeby kupic jej ubranko na allegro ale nie wiem czy to jest dobry pomysl, lepiej chyba widziec to na zywo, co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Monia obok nicku masz adres mailowy i na ten wysłałam Ci wiadomosc.Jesli to nie jest aktualny meil to prosze podaj mi nowy. A u nas masakra! Filip nie spał pol nocy.Wierci sie i kreci strasznie co chwila jesc i pic.Nad ranem jak zasnełam na chwile to znowu mezus mnie obudził bo sie tak tłukł jak wychodził do pracy.Oczywiscie nie omieszkałam go zjechac no i awantura od 6 rano :( Zły mam dzis humor Cos mi ostatnio w ogole Filip zle spi. Zasypia o 7 wieczorem i ładnie spi tak do 1 w nocy potem masakra.Jak ja mam go przestawic zeby pozniej zasypiał? jakby tak o 21ej np zasna to juz o tej 3-4 moge wstac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia, pytałam o cenę tej mapy na innym topiku ale raczej mało odp.My w końcu zapłaciliśmy 1600 za samą mapę, tyle że faktycznie jest duża bo media są z różnych stron ehh. Ale i tak dużo. U nas nie ma planu zagospodarowania tylko warunki zabudowy, na to czekaliśmy az 5 m-cy choć mówią że to i tak krótko. Dzisiaj jedziemy do architekta z prijektem i wszystkimi mapami i ma nam już przygotować wszystko do pozwolenia na budowę. Ale wątpię że uda nam się choć fundamenty wylać przed zimą. Z jakiego projektu budujecie domek? A u nas wyjątkowo spokojnie, Martynka bardzo ładnie przespała noc, tylko z jedną pobudką na karmienie. Wieczorem też całkiem łatwo poszło uśpienie jej:) Wczoraj mąż pierwszy raz kąpał ją sam hehe Rena nie sprawdzałam koła, mamy remont łazienki na górze i teść coś tam kuje i nie bardzo mam ochotę żeby mnie widział z tym kołem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też ostatnio nie mam czasu tu zaglądać, wczoraj cały dzień robiłam ogórki, kurcze moja mała też ma katarek większy, pogoda koszmarna, mała marudzi więc muszę kończyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to widze ze wszystkie maluchy marudne:) ja sie przemoglam wczoraj, zalozylam malej spiworek i do lozeczka i 4:48 slysze placz najpierw myslam ze to sen ale potem jak sie zerwalam na rowne nogi hehe wzielam ja do lozka i sie caly czas wiercila krecila to smoczek jej wypadal i niby pospalysmy dlugo ale ja sie nie wyspalam:( teraz lezy grzecznie w lozeczku i sie sama bawi:) Vanilla krecilam wczoraj tym kolkiem i no masakra po 10 nieudanych probach walnelam nim w kat i poszlam spac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rena//ja wlasnie mysle nad kupnem takiego spiworka.Moj Filip okropnie sie wierci i rozkopuje a ze spi juz w pizamce a nie w spioszkach to ciagle ma nozki na wierzchu i zimne. Czy taki spiworek sie sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łapa powiem Ci ze super sprawa ja mam 2 spiworki w jeden juz sie prawie nie miesci wiec odlozylam a drugi mam wiekszy rozmiar 6-18 m-cy ma regulowane zapiecia na ramionach i z boku...boje sie wlasnie w lozeczku ja sama zostawic z kocykiem albo z pieluszka bo albo odkryta jest albo sobie zaciaga na buzie no i tego efektem jest katar z piatku na sobote bylo strasznie duszno wiec zostawilam otwarte okno i ubralam ja w bodki i skarpetki i przykrylam pieluszka a nad ranem zrobilo sie bardzo zimno ona sie odkryla i zmarzla:/ aaaa obydwa kupilam na szmatkach za ten wiekszy zaplacilam tylko 6 zl u nas tego pelno na szmatkach jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×