Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

Słuchajcie dziewczyny czy wy dalej po jedzeniu malców stawiacie ich do pionu ??? na odbicie sie ??? bo moj to juz nie beka za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja tak, raczej za kazdym razem, tylko nie w nocy, bo w nocy to spimy od razu dalej po karmieniu. Czasem mi sie zdarzy ze nie odbije po piersi jak ładnie pije, ale po butelce zawsze odbija:) a nie wiem czy to jest konieczne, Twoj synus jest nawet mlodszy od mojego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zapeszyłam. Mały od 15ej niespokojny,cały czas poplakuje.Troszke przysypia,potem sie budzi i płacze i tak wkółko.A wczesniej rowno z godzine strasznie płakał az musiałam wezwac meza z pracy bo nie dawałam rady go niczym uspokoic.Jednak jakies powikłania są oby tylko na tym sie skonczyło. Teraz spi na brzuchu meza bo jak sie go prubuje dac dołozeczka to płacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martita ale smaka mi zrobiłaś tą szczawiową uwielbiam tą zupkę (ogólnie lubię zupy) ja dzisiaj zrobiłam zupkę jarzynową i z wczoraj krokiety z mięsem., u nas dziś też ciepło może nie tak jak u was ale Mateuszek na króciutko, pranie mi super wyschło Łapa jak szkoda mi Filipka musi go okropnie boleć, oj żeby mu szybko to przeszło (biedne te nasze maluszki muszą tak cierpieć) monikad ja zawsze staram się żeby małemu się odbiło, czasami jak zaśnie przy piersi nie odbije mu się to za 20 minut budzi się ze strasznym płaczem i jak go wezmę na ręce to mu się odbije i zasypia ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my szykujemy sie do kapieli bylismy w Realu i tam tez to mleko jest za 21,kupiłam tez małemu krem do buzi Oilatum,mocno nawilzajacy ja tez lubie zupki,u mnie jest codziennie,nieraz 2 dni ta sama ale bez nich nie ma obiadu łapa to nidobrze ze mały taki niespokojny,mojemu po skojazonej nie było nic monikadd ja staram sie zeby Igorowi sie zawsze odbiło,ale nie stawiam go do pionu tylko kłade brzuszkiem na mnie,a ja mam pozycje półleżącą i zawsze mu sie odbije,w pionie nie zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz jest lepiej,temp spadła po czopku Viburkol i juz nie płacze.Teraz za to spac nie chce hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łapa to dobrze, widzisz kazde dziecko reaguje inaczej, moj tez plakał ale usnał potem normalnie i juz bylo dobrze. A te czopki to faktycznie warto miec w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po kąpieli , Mateuszek pomalutku zasypia , łapa to super że gorączka mu spadła ,maluszki różnie reagują na szczepienia, mój po ostatnim prawie cały dzień spał mało jadł .,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały nie chce usnac,lezy pod karuzela i sie bawi łapa to dobrze ze małemu przeszło,te czopki dawaja tez na kolke mam nadzieje ze Igor dzisiaj bedzie spał cała noc,jak tak póżno pójdzie spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tak goraco, Oskar ładnie zasnął ale caly czas zagladam do niego i sprawdzam czy nie jest spocony. Ubrałam mu body do spania i spiworek,ale on nie jest taki cienki i sie martwie ze za cieplo. Ale innego nie mam a jak go przykrywam to zaraz sie rozkopuje :O a jutro ma byc jeszcze cieplej, ja juz nie chce tak!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Igor też usną ja ubrałam Igora tylko w body z krótkim rękawem,w śpwór nie daję,rano dzisiaj był wykopany,wiec było mu ciepło,zakładam na stópki skarpetki jutro i pojutrze ma być jeszcze cieplej i burzowo ja juz wykapana i ide spać,do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja będę już usypiac Igora,nocka cała przespana,ale poszedł spać o 22.00 coraz bardziej wydłuża sobie czas zabawy, mąż pojechał zarejestrowac auto,moze bedzie mógł sam,ja jade dzis z małymnas cmentarz posprzatac u dziadków,pózniej sprzatanie w domu dzis popołudniu bede sama,maz idzie z na spotkanie z pracy,na kręgle,także mam nadzieję że Igor uśnie bez problemu,bo ja jutro do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) U nas nocka nie przespana mały budził sie co godzine !! pierwszy raz odkad sie urodził !! nie wiem czy moze było mu za goraco chociaz spał w samych bodach !!! U nas znowu z samego rana grzeje !! ") Słuchajcie ile u was pierwsza miesiaczka po porodzie trwała ??? bo u mnie juz 8 dzien jest i nie widac zeby sie konczyła !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u nas też skwar - liść nawet nie drgnie na drzewie o 6 pootwierałam okna na przestrzał i nic zero przeciągu :( po wizycie u neurologa - trochę ufff.. i trochę nie w głowce te dwie torbielki to wynik wcześniactwa -są znikome szanse że mogą rzutować na dalszy rozwój - wszystko jak dotąd ok, nie wymaga żadnej rehabilitacji :) i myślę że trzeba tego sie trzymać bo pozytywne myślęnie to połowa sukcesu :) po wizycie byliśmy w tesco - Iga była super grzeczna neurolog nam powiedziała że koniecznie dopajać w takie upały bo mała może się odwodnić - więc zakupiłam od razu soczki - jabłkowy i taki z jabłkiem koprem i rumiankiem rano dałam jej jabłkowy - bo mamy "kupkowy" problem-od wtorku nic!!! i sama już nie wiem -lekarka powiedziała że to przez upał bo dużo wody ucieka przaz skórkę - poradźcie co zrobić jak dzis dalej nic może jakiś czopek podac - ale jaki? ja do snu ubieram w cienki rampersik bez skarpetek ale wczoraj kupiła taki z krótkim rękawkiem i nogaweczkami w ciągu dnia to w samym body a poszłam wczoraj do sklepu i oczywiście Iga na nagusa tj w samym body bez rękawków i wchodzi moja koleżanka z synkiem --pół rocznym i dziewczyny!!!!!! bawełniana czapeczka - taka jak zakładałam Idze w marcu po kapieli body z krótkim rękawem i do tego śpiochy !!! zajrzała do wózka - zrobiłą dziwną minę i nic nie powiedziała :) no ja byłam w szoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikk z okresem ja nie pomogę , bo na razie nie mam ale myślę że wkrótce bo to moja słabość ostatnio to chyba owulacja :( ja zawsze czekam aż Iga "odbije" bo potem brzuszek ją męczy i ulewa a nie wiem czy pisałam że na ulewanie lekarka przepisła nam mleko nan AR i przed karmieniem musze jej podawać 15 ml tego mleka na zagęszczenie pokarmu i ostanio kupowłam w aptece za 39 zł - byłam w szoku bo poprzednio dałam 36 a wczoraj w tesco kupłam za 30,49 puszkę - no szok 9zł na puszce????????????? to samo z pampersami - ostanio nie jechałam do miasta i kupłam 3ki za 63zł, a wczoraj te same za 50 :) niezły biznes...... miłego słonecznego dnia - ja siedzę z butlą wody n gaz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesciarka to super ze wizyta u lekarza dobrze poszła ja za moje mleko tez tak płace-30 z ł w aptecea 21 w markecie mój Igor nie mógł teraz zasnac,bawił sie długo i jak zasypiał to płakał i tak 20 min monikadd moze to ta pogoda tak działana Ksawerego,naprawde przekopane miałas tak wstawac co chwile u mnie okres tez trwał bardzo długo ponad 2 tyg,ale mogło to byc tez plamienie przy tabletkach anty,tak przeczytałam w ulotce;ide do lekarza po recepte w przeszłym tyg to sie spytam tesciarka szkoda ze ta kolezanka jeszcze zimowym kocem nie przykryła dziecka ja wcinam lody,mały wstanie i sie zbieramy na cmentaez i zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesciarka kiedys czytałam ze dzieci na piersi moga kupy nie robic nawet tydzien,trzeba tylko obserwowac czy dziecko dobrze sie czuje,nie prezy sie,chce jesc mozesz isc do apteki i powiedziec w czym rzecz,mysle ze ci cos doradza co do picia to Igor nic nie chce,teraz jak wstanie to przxed jedzeniem dostanie soczek,pózniej mleko,kupie dzisiaj jeszcze marchewkowy,moze wypije bo nic mu nie smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry:) u nas pada od rana....pogoda straszna....ja przez to cisnienie chyba jestem padnieta....oczy mi sie zamykaja pije red bulla i nic kawe z rana tez zrobilam .....nie wiem co jeszcze ma mi pomoc:( zimno w domu jak w zimie....wlaczylam grzejniki na 15 minut bo bysmy pozamarzali..... tesciarka-to dobrze,ze z mala ok a tak sie martwilas nieppotrzebnie:).....daje sie czopki glicerynowe.....nie dawaj ich to niezdrowe organizm sie latwo przyzwyczaja....dawaj jej caly dzien cieple plyny malo ale czesto i nie przejmuj sie pewnie zrobi za pare dni....jesli 8 dni nic nie bedzie wtedy mozesz zadzwonic do lekarza i popytac..... monikadd-widze,ze ty takze niestety niewyspana:( a okres mialam po porodzie ptrzez 10 dni....i co najgorsze to cale zycie okres trwal mi od 4 do 5 dni ze srednim krwawieniem.....a po drugim porodzie trwa 7 dni i leje sie ze mnie jak z cebra:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesciata to dobrze ze wszystko oki :) JA daje małemu juz od paru dni daje rumianek z koperkiem :) pije ze smakiem :) A moj mały robi kupke prawie w kazdy pampers ! TO dobra matka z tej twojej kolezanki ! tak ubierac !! ale wiem cos o tym bo u mnie sasiadka ma dziewczynke 2 lat i chłopca 1 i tak samo ja wczoraj spacerowałam to ona wiozła ta mała w długich spodniach i grubym swetrze !!! szok mała cała czerwona na buzi była i ona tez !! A ja w tunice a mały w bodach !! Martita - dwa tyg ??? jej a teraz tak ciepło !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikadd teraz jeszcze nie miałam,poprzedni tyle trwał ,nie było jeszcze tak gorąco:-) rzczywiście musiało się coś pokopać u mnie,zobaczę jak pójdę do lekarza,ale wydaje mi się że to przez te tabletki mój Igor dzisiaj nie mógł usnąć,płakał i nie można go było uspokoić,chyba przez tę pogodę,mam nadzieje że wieczorem zaśnie bez przeszkód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj mały tak samo spał od rana 2x po poł godz!!! teraz zasna i mam nadzieje ze pospi chociaz z 1h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Ja dzisiaj bylam od rana w Poznaniu pozałatwiac pare spraw. Z Oskarem został tatuś. Rano byl przerazony ze ma z nim zostac, ale dał rade sobie swietnie. Jak wrocilam tylko spytałam dlaczego naczyn nie pomył ani nie posprzatał a on sie dziwnie usmiechnał i powiedział cos w stylu no jak, kiedy.. zajmowałem sie dzieckiem. A ja mu na to no widzisz a Ty chcesz zebym ja sprzatała gotowała a jak sie czasem nie wyrobie to co. Od razu sie zabrał do mycia naczyc i ogarniecia troche domu. Ale super bylo mi tak wyjsc raz samemu. Jestem wykonczona ale psychicznie troche wypoczełam:D:D:D W nocy Oskar tez nie mogł spac, krecił sie pewnie bylo mu za gorąco. W dzien to samo, spał kilka razy po 40 minut. Dzisiaj tez go poloze spac w samym body, a jak zasnie nakryje go pieluszka:) mam nadzieje ze bedzie mu tak dobrze:) Jutro ma byc u nas 10 stopni chlodniej...uff juz nie moge sie doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny na pewno macie już dosyć tych upałów ,w nocy ciut chłodniej ale ciężko spać ! Dobena może w końcu nasi mężowie docenią albo chociaż postarają się nas zrozumieć monikadd je jeszcze nie dostałam miesiączki chociaż ostatnio się czuję jakbym miała ją nie długo dostać Dzisiaj dzień mi tak szybko zleciał ,nocki ostatnio są ok, mały zasypia o 22 budzi się o 2 na karmienie a później o 6 , rano zaprowadziłam Olka do szkoły później z Mateuszkiem i z mężem (trzeba było wykorzystać że rano jest w domku) pojechaliśmy do banku i na zakupy, po powrocie obiadek ,pranie ,karmienie i sprzątanie , później spacerek i do szkoły odebrać synka powrót karmienie ,i oczywiście zabrałam się za prasowanie( nie znoszę tego) ale sterta narosła więc trzeba było się w końcu za to zabrać, Mateuszek zdrzemnął się , ja w końcu usiadłam i zrobiłam sobie kawkę; chwilka relaxu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Igor zasna po południu i spał 2 i pół godz,teraz jest wykapany i juz 2 godz mineły od poprzedniego spania,wiec bede go powoli usypiać ja dzisiaj sama zostałam z małym,tatuś pojechał na kregle,mam nadzieję,ze nie bedzie problemu z uspieniem ja jutro do pracy a pózniej jade prosić na chrzciny,takze meczacy dzien,mam nadzieje ze Igor bedzie dobrze to znosił,tym bardziej ze bedzie do południa z babcią widze ze dzisiaj wszystkie miałysmy pracowity dzień,ja juz wkapana i chetnie taz bym sie położyła,a jeszcze włosy musze robic:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oskarek slicznie usnął, ja jem zupke i ogladam serial:) tez zaraz ide spac, choc jest tak goraco ze najlepiej na dworze bym sie polozyła; Ach najwazniejsze ze synus spi:) Spokojnej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasz mały juz wykapany :) i zasypia :) własnie pada u nas i błyska wiec cos sie dzieje :) miłej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały tez juz spi,wiec i ja sie kłdę u mnie narazieburzy nie widać inic na nia nie wskazuje,chociaz na noc zapowiadali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas też po kąpieli Iga śpi - i mimo tych upałów spała dziś chyba z 4x po ponad godz :) ja sił nie mam od tej duchoty... martita wspólczuję Ci jutrzejszego dnia w pracy...i potem zapraszania widzisz dobena nikt tak dobrze nas nie zrozumie dopóki nie stanie na naszym miejscu :) tak więc trzeba mężusiów czasem zostawić "na pastwę losu w domu" mam w domu 29 stopni !!!! ciekawe jak wyjazd aniki w takie upały??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) U nas dzisiaj chlodniej, jest cudownie :) Oskar dzisiaj zafundowal mi pobudke o 6 rano i ja nieprzyzywczajona ledwo zyje 💤 Teraz spi sobie w ogrodzie a ja jem sniadanko. A dzisiaj szok, rano tatus zabrał oskara a ja polezałam sobie dluzej w lozku. Potem dał mu herbatke i uspił w wozku na dworze!!! Normalnie jeden dzien ich zostawilam razem i tu taka zmiana:) Tesciarka to prawda... raz na jakis czas trzeba ich zostawic to docenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×