Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość jelonekk...
władza miała się pokazać na zjeżdzie "S" - organizacji , dzięki której jest dzisiaj władzą pokazała się , zaczęła od prowokacyjnego wystąpienia Donka , (który z normalną pracą , działalnością związkową raczej niewiele miał w swoim życiu do czynienia - czyli prawie zero K ), póżniej sławna na cały świat działaczka związkowa Krzywonos (nowa gwiazda TVN ) oskarżyła związek o brak 'ludzkich uczuć' wobec tych którzy ją zdradzili , rozprzedali i sponiewierali obrażone władze- w postaci Donka i Bronka - po tak szlachetnym i popierającym je oświadczeniu walczącej o honor i solidarność z władzą dzielnej POsłanki , już taczej swoich zacnych czterech liter nie raczyli podnieść , gdy wszyscy skandowali na apel przewodniczącego 'S" , aby powtórzyć ten okrzyk sprzed lat ...Solidarność , Solidarność ... przecież te psychole to wszystko wcześniej już nagrały ... o czym świadczy kwik dzisiejszej prasy , wypowiedzi Wałęsy o POtrzebie likwidacji "S" , wywiady z 'nową gwiazdą ' ....normalnie czyste , stare zagrywki wobec ogłupiałej masy , którą starają się sterować gdzie tu do jakiejś Europy , ( Skandynawia to już kosmos ) .....zagrywki jak w Rosji , czy teraz na Ukrainie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paranoja211
Krzywonos kłamie Wyszkowski Henryka Krzywonos zarzuciła Jarosławowi Kaczyńskiemu, że skłamał twierdząc, iż podczas Wielkiego Strajku Lech Kaczyński wywierał presję na członków Komisji Ekspertów, by podporządkowali się woli strajkujących i zrezygnowali z projektu wypracowania ugody akceptującej ramy komunistycznego ruchu związkowego (CRZZ). Krzywonos (a także inni koncesjonowani przez dominujące media działacze) twierdzą, że pomiędzy MKS i strajkującymi z jednej strony, a doradcami z drugiej nie było żadnego sporu w kwestii żądania wolnych związków zawodowych. Tadeusz Mazowiecki z kolegami przyjechali do Stoczni z zamiarem namówienia strajkujących do odstąpienia od postulatu nr. 1 czyli WZZ i zadowolenia się demokratycznymi wyborami w ramach CRZZ. Rozmawiałem z Mazowieckim zaraz po jego przybyciu do Sali BHP i wskazał mi właśnie taką granicę pisząc na kartce różne możliwości. Takie stanowisko doradców potwierdzają dokumenty dostępne w IPN. Wie to każdy, kto był wtedy w Stoczni i kto wykazuje minimalne zainteresowanie dla opublikowanych już opracowań tematu. Henryka spędzała w Stoczni sporo czasu, ale nie zawsze była w stanie, powiedzmy, rejestrować sytuację i musiałem nawet w takiej sprawie ostro interweniować. Dlatego nie zwracam się Henryki, a wzywam do zabrania głosu jej przyjaciela i sponsora - Bogdana Borusewicza, bo to on ustalał z Lechem Kaczyńskim sposoby nacisku na doradców. To Borusewicz nazwał doradców "różowymi pająkami" wskazując w ten sposób, że tylko niewiele różnią się od "czerwonych pająków", czyli komunistów. To Borusewicz (wspomagany przez Konrada Bielińskiego) na posiedzenie Komitetu Strajkowego w Stoczni Gdańskiej tak ostro atakował doradców, że Bohdan Cywiński chciał natychmiast opuścić Stocznię. To Borusewicz z Jackiem Kuroniem (wspomagany przez Adama Michnika i całą Kuroniadę) już po strajku zwalczał doradców, jako ugodowców realizującym interesy własne, a nie Solidarności. Henryka Krzywonos nie odróżnia lojalności wobec "Solidarności" od ambicji własnych, ale mam nadzieję, że Bogdan Borusewicz, Konrad Bieliński, Adam Michnik i inni będą mieli odwagę zaświadczyć, że Lech Kaczyński reprezentował wobec doradców stanowisko WZZ i KSS "KOR". http://www.wyszkowski.com.pl/index.php/artykuy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
mój mail jjaa0055@o2.pl otulona i inni ...o pewnych sprawach można też porozmawiać prywatnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ci co tam byli , co bezpośrednio brali udział w tych wydarzeniach przed 30 laty, muszą sami miedzy sobą dojść do ładu . Oni i tylko oni . Wspominając tamte dni w swoim zakładzie pracy wiem , że nic nie było jednoznaczne . Inni rzucali hasła i propozycje , a całkiem inni podejmowali konkretne działanie , a jeszcze inni je kontynuowali . Często ci co poruszyli ludzi często wycofywali się z naturalnej obawy o swoje życie . Na wybrzeżu , a szczególnie w stoczni , będzie trudno rozwikłać co , kto i kiedy . Solidarność z roku 1980 to już zamknięta karta . Jakikolwiek związek zawodowy zaangażowany politycznie nie jest związkiem . Dzisiaj Śniadek z Solidarnością 2010 mogą się z największą przyjemnością i spokojem ducha bawić w związkowców .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tym " prowokacyjnym wystąpieniem Donka " nie przesadzajmy . To trochę jak obwinianie przez PiS Komorowskiego , że to na skutek jego wypowiedzi o konieczności usunięcia krzyża z przed Pałacu Namiestnikowskiego powstała ta paranoiczna awantura . Totalna bzdura . " Dziki kraj " to i idiotyczne powody do bezsensownych politycznych ( i nie tylko ) awantur . To kochamy najbardziej . Przez ostatnie tygodnie Kaczynski doskonale pokazał i udowodnił moją od lat głoszona tezą : gdzie On tam niezgoda , głupota , prowokacja . On na horyzoncie , natychmiast chamstwo i złośliwość bije jak gejzer ze wszystkich stron .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniec orgazmów
prezydent Komorowski, ściero :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz ładny nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ładny nickładna baba bo prózna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie "typowo polskie problemy " jak ten z krzyżem (??? rekwizytem teatralnym prędzej ) powinny być szybko i sprawnie załatwione zaraz po pogrzebach na szczeblu dzielnicy i przy pełnej zgodzie miejscowego proboszcza . W ciszy , spokoju , zadumie . Co tu dopuszczać "polskich talibów" do głosu , ludzi zdesperowanych , którym bardziej lekarz potrzebny , ludzi , którzy czują potrzebę zaistnienia choć na chwilę i to za wszelka cenę . Po co to zaprzęgać do problemu Prezydenta , Rząd . Sejm , Episkopat ? Zresztą , do jakiego problemu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak się to wszystko ma do awantury pod Pałacem Namiestnikowskim ? Gadać , pleść bzdury , dywagować , tworzyć spiskowe teorie - każdemu wolno i z tego " wolno" czerpiemy pełnymi garściami i w internecie , i w TV , i właściwie wszędzie ! Kto komu broni ? Ale co z wolnością słowa miał ten "cyrk" z rekwizytem krzyża ? Jako katolika obrażał moje uczucia religijne . Ale to za duża paranoja żeby sobie na ten temat język strzępić > Tylko na kolejne pośmiewisko nas - Polaków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Ruskich wypowiadałem sie tysiące razy . Oni po prostu mają nas w dupie . Do niczego nie jesteśmy im potrzebni . Nie mamy nic co by oni od nas chcieli . Nawet w polityce swiatowej nie jesteśmy im w stanie zaszkodzić , ani pomóc . Bo świat ma nas .... tam gdzie ma ! Świat chce do Ruskich , swiat chce z nimi żyć w zgodzie , a nasze frustracje albo ich śmieszą , albo wkurzają . Czy będziemy się im stawiać , czy też podlizywać jednakowoż maja nas w dupie . A p..... nego samolotu im niezabierzemy . Możemy im nachuchać ! Oni mogą nam go co najwyżej łaskawie oddać . A jak nie oddadzą to ... za karę przestaniemy im kurczaki i jabłka eksportować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Był wywiad , było pytanie - to odpowiedział . Całą odpowiedź Komorowskiego zdemonizowały psychole z PiS , które po chwili ciszy dorwały się do głosu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt , że przyszło nam żyć między Niemcami i Ruskimi powinien wreszcie do nas dotrzeć . Ani jedni , ani drudzy nie będą na nas zwracać uwagi gdy będziemy stale słabi , skłóceni i rozdarci wewnętrznie . Już najwyższa pora jednego z tych sąsiadów przeciągnąć na swoją stronę . Ale to długi proces całego społeczeństwa , a nie jednorazowe widzimisię jakiejś partii , bo tak im chwilowo pasuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie chcesz zaprzeczyć , że ci obecnie zaprzęgnięci do wystąpień w publikatorach z Jarosławem i Macierewiczem zachowują się i mówią jak ludzie delikatnie mówiąc szaleni ! ? Politycy rządzący znowu próbują nas okraść ze wszystkich stron i teraz tak bardzo potrzebna jest rozsądna opozycja , a my co mamy ? Powszechnie lekceważonych , szalonych politykierów , którzy cholera wie czego chcą . Skłócić wszystkich , jątrzyć , stwarzać idiotyczne problemy to pewne , ale czemu ma to służyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ " Tycjanie wierzysz w cuda? " } ?????????? To o czym tak delikatnie wspomniałaś , ja stale nagłaśniam . Ameryka z Rosją w Europie rozdzieliła już po wojnie strefy wpływów i interesów . W drogę wchodzić sobie nie będą z powodu popieprzonych Polaczków ( jak nas raczą podobno nazywać ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niech piszą doktoraty z historii , zajmą się habilitacjami na temat współczesnych dziejów Polski , a niech sie odpieprzą od polityki !!!!! Jak chcą szerzyć oświatę historyczną to niech przynajmniej napiszą dobry i zrozumiały dla młodzieży podręcznik do historii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.. napisali ? To jak napisali , niech jeszcze powiadomią nauczycieli , żeby przestali narzekać , że te obowiązujące zawierają szereg przekłamań i napisane są językiem nieprzyswajalnym dla młodzieży . Młodzieży ogólnie , a nie fanów historii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kilkudniowym opóźnieniem wreszcie zapoznałem się z wywiadem ks. bp . T . Pieronka dla "Rzeczpospolitej" z 2 września . Prezentuje tam bardzo bliski mi pogląd na sprawę krzyża pod Pałacem Namiestnikowskim i nie tylko . Zwięźle , jasno i zdecydowanie . Tak , taki jest dokładnie i mój punkt widzenia na całą tę szopkę z atrapą krzyża , jak i na inne poruszane zagadnienia . Nie byłbym sobą , gdybym nie przeglądną też głosów oburzenia na ten świetny wywiad . Tu oczywiście bryluje p. Terlikowski , który już nie raz wsławił się fatalnymi wypowiedziami w obronie rodzących się "polskich talibów" . Na szczęście bp. Pieronek ma też wiele głosów poparcia ,a Episkopatowi już od dawna należą się słowa gorzkiej prawdy . ------------------ ---> "otulona..." zbyt często zawężasz problemy do jednostkowych przypadków . Nigdy nie ma " wszyscy" , "zawsze" itd... Ja za eksperta od podręczników i prawd historycznych robił tu nie będę . Odnoszę się tylko do ogólnie panujących opinii . W Polsce brak dobrych podręczników , a do historii szczególnie . A politycy chcący obsesyjnie skupiać się na historii , odkrywać " białe karty " , osądzać , winić i karać niech zmienią swoją profesję . A wraz z profesją niech zmienią miejsce swoich sporów na katedry akademickie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podręczniki do historii powiadacie. Furda, na przykładzie ostatnich obchodów "solidarności" widać że mimo wszelkich przesłanek zawsze znajdą się osoby przeczące podręcznikom. Nie wnikam tu jaka była prawda. Bo to że próbuje się manipulować faktami jest chyba i dla laika oczywiste. Kaczyński swoje, pani Krzywonos nie lepiej. A prawda leży gdzieś sobie z boku i dławi się ze śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko mogą , ale i bardzo często interpretują . Ba , często kreują pewien obraz na podstawie szczątkowych faktów , które , kiedy następowały nie były należycie obserwowane . Fakt ten niestety ma często miejsce nie tylko w kryminalistyce , ale i w we wszelkich zdarzeniach nas otaczających . Historia najnowsza , polityka , zdarzenia losowe itd... Co do mojego demonizowania rzeczywistości . Hm... Nie bardzo wiem , którą z moich wypowiedzi tak odebrałaś . Może wszystkie ? No cóż ...To już lata doświadczeń i dość wnikliwe obserwacje otaczających mnie ludzi , zdarzeń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alosza Awdiejew - Prawda i blaga Prawda subtelna, wytwornie ubrana chodziła, Każdy wesoły, choć goły, miał przykład z niej brać, A Blaga prostacka tę Prawdę do siebie zwabiła: "Zostań, odpocznij, wszak możesz spokojnie tu spać" Kiedy zaś Prawda naiwna na dobre usnęła, Śniła rozkosznie i miękko wtuliła się w koc, Blaga brutalnie z niej całe okrycie ściągnęła, Grzejąc swe ciało jej ciepłem spędziła tę noc. Rano gdy Prawda z letargu ocknęła się wreszcie, Naga i sadzą pokryta, zmarznięta na kość, Strach ją ogarnął i wstyd, jak pokaże się w mieście... Czy w tej postaci okropnej rozpozna ją ktoś? Śmiała się jednak, gdy w pierś jej kamienie ciskali - "Blaga to zwykła choć chodzi ubrana jak ja!" Dwaj urzędnicy protokół rozległy spisali, W którym z godności ją chcieli obedrzeć do cna. I choć naga Prawda na Boga się klęła wciąż słabła, Długo musiała się tułać i żebrać jak dziad, A Blaga tymczasem już gdzieś konia z rzędem ukradła, Na którym butnie przemierza do dziś cały świat! Mówią, że ktoś tam o Prawdę zaciekle wojuje, Lecz w jego mowach tej Prawdy nie widać ni krzty! Może ta Prawda naprawdę nam zatriumfuje, Jeśli od Blagi nauczy się reguł złej gry! Bywa, że czasem pół litra zaszumi Ci w głowie I nawet nie wiesz, gdzie zaśniesz, bo padniesz i cześć, Mogą do naga oskubać - naprawdę panowie... Patrz, chytra Blaga w twych portkach wybiera się gdzieś! Patrz, twój zegarek chce Blaga na bazar już nieść! Patrz, do historii chce Blaga z dowodem twym przejść!... http://tnij.org/skracaj.php 🖐️))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba najbardziej te , gdzie upieram się przy negatywnych opiniach o nas Polakach . Mieszkając w Niemczech spoglądasz pewnie na to inaczej , bardziej sentymentalnie . Nie chcesz pogodzić się z faktem , że jednak jesteśmy jeszcze "dzikim krajem " , któremu wiele brakuje do umiejętnego funkcjonowania w demokratycznych standardach , a przede wszystkim w rodzącym się w bólach ustroju kapitalistycznym . Z uporem godnym maniaków potrafimy wszystko co z trudem budujemy , natychmiast spieprzyć , zohydzić . Przykrym jest też to , że jeśli już czerpiemy wzorce od innych nacji np. na polu takich zwykłych , codziennych ludzkich zachowań to wybieramy te najgorsze , które oni starają się zwalczać u siebie i mają w tym sukcesy . My je rozpowszechniamy i udoskonalamy , wmawiając sobie , że to przejmujemy od Niemców , Francuzów , Arabów (itd ..) "światowe standardy " .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do...................
kto mi da polizac pindolka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POmyliłeś topiki
Do.... jest drugi topik- autor jego na pewno ci da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
ktoś kto podpisuje się jako '...z dzikiego kraju' nie identyfikuje się absolutnie z tym naroden , który jest różnoraki i do 'dzikości' wiele mu brakuje ...wręcz przeciwnie a więc jest 'obcy' ...i jego opinie można wsadzić sobie do doooopy , a nie przejmować się , czy komentowć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
uważasz , że Jakubiak płaca za każde ujęcie ??? Migalskiemu , Korwinowi , Natalii , Kaczorowi , .... Ty tez ...za stajni Shatyna ...jako taki pseudodyskutant ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×