Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość Do ...........................
Pieszczoch ;) Przypomnę nieśmiało, bo nie każdy wie, że oprócz Polski jest tylko jeden kraj w Unii Europejskiej, w którym oficjalnie we wszystkich uroczystościach państwowych uczestniczą dostojnicy kościelni, a każde ważniejsze działanie rządu lub ustawa są uprzednio kosultowane z hierarchią, która też publicznie zabiera głos, jeśli uważa, ze owo działanie lub ustawa stoją w sprzeczności z panującą religią. To Grecja, którą trudno uznać za wzór demokracji czy swobód obywatelskich, a jak jest z jej gospodarką każdy widzi. Ale przynajmniej Grecja w ten sposób uprzywilejowyje własny kościół, bo Patriarcha Grecji jest też głową całego Kościoła prawosławnego (przynajmniej tak uznaje większość prawosławnych cerkwii), a my pozwalamy na panoszenie się hierarchii całkiem oficjalnie podporządkowanej zagranicznemu ośrodkowi. I to najczęściej w historii Polsce wręcz nieprzychylnemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ...........................
Pieszczoch Ja bym powiedział że to OO Platforma Obywatelska idzie na dno i potrzebne jest koło ratunkowe wersji juz przerabianej przez Tuska w przeszłości.W dwudziestoleciu międzywojennym Polska, sama, wybudowała Gdynię,COP, rozwinięto przemysł lotniczy. I wszystko to Polacy osiągnęli sami! I to wszystko w czasie wielkiego kryzysu. Polska nie tylko nie miała długu ale miała spore rezerwy w złocie. Co Polska osiągnęła po 1989? NIC! Rozwalono resztki tego co zbudowały poprzednie pokolenia. Wygnano z Polski miliony młodych ludzi a dla tych co zostali obcy nastawiali supermarketów na każdym rogu. Ale Tusk Palikot i inni są szczęśliwi. >>>>>> Myslę , że twoje oceny co do PO sa sprzeczne z realiami, ale każdy wierzy w tyo co chce ;) Sięganie do historii dwudziestolecia międzywojennego ... jest dla mnie dziwne, bo okres ten nie był taki cudowny jak próbujesz nam tutaj przedstawić W tym czasie duzo Polaków emigrowalo za chlebem i gdyby Polakom tak dobrze się wtedy żylo to myślisz, że możliwe byloby powstanie PRLu ? Przecież to byla również konsekwencja tej biedy jaka wtedy panowała, pomijam tutaj aspekt polityczny. Pytasz co Polska osiągnęła po 1989 r. Osiągnęła bardzo dużo i negowanie tego moge tylko przypisać na twój mlody wiek, mówiąc delikatnie chyba nie wiesz co mowisz No chyba, że to ma być prowokacja ... a na to ja się nie piszę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ..................
Pieszczoch Tego zadłużenia nikt nam nie podaruje w prezencie o tym chyba tylko elektorat PO nie wie. >>>>. to zadłużenie kolego to nie jest wina tylko tego rządu, ale wszystkich poprzednich po 1989 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Dzięki Bogu, taka wyrozumiałość nie jest powszechna w polityce. Inaczej na czele rządu nadal stałby u nas Wojciech Jaruzelski."...} No tak, tak. Jaruzelski rzecz jasna nie jest nikim ważnym, w tej chwili, w państwie. Natomiast pobiera, oś około 10 000 zł emerytury. Więc jeśli ktoś uważa że został pokrzywdzony przez los.. pewno jest idiotą lub nie wie czym była zmiana ustroju Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ to zadłużenie kolego to nie jest wina tylko tego rządu, ale wszystkich poprzednich po 1989 r. } :D I takie pierdoIenie zawsze uchodzi na sucho.. bo to naprawdę ciężko sprawdzić. I pal licho (no w imię wyższych wartości:P) kto to zrobił. Tusk i świta, tak mniemam wiedzą o tym, (jeśli nie, tym bardziej powinno się ich wysłać poza granice naszego kraju) a co słyszymy z ust płemieła? "Jesteśmy zieloną wyspą". Ktoś kto zadłużył kraj na ponad 700 miliardów złotych, no będę tolerancyjny, na 350 mld.. mówi że jesteśmy "zieloną wyspą"? IMHO, bardzo subiektywnie, okradli nas wszystkich, a wy i tak na niego macie zamiar głosować(tak piszę bo tako świadczą sondaże). Jesteście idiotami. Ja nigdy nie pisałem że PiS jest alternatywą dla PO(napisałem ze dwa razy że to mniejsze zło, (dziś nie jestem tak do końca pewien). Oczywiście tu na forum przypięto mi taką łatkę bo zawsze byłem zdecydowanie przeciw PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ..................
[No tak, tak. Jaruzelski rzecz jasna nie jest nikim ważnym, w tej chwili, w państwie. Natomiast pobiera, oś około 10 000 zł emerytury. Więc jeśli ktoś uważa że został pokrzywdzony przez los.. pewno jest idiotą lub nie wie czym była zmiana ustroju Polsce.] Nie wiem ile ge. Jaruzelski pobiera emerytyury, ale wiem, że pobiera emeryturę zgodnie z obowiązujacymi przepisami prawa państwa polskiego. Czy ktoś chce czy nie gen. Jaruzelski to pierwszy Prezydent RP po 1989 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ..................
[I takie pierdoIenie zawsze uchodzi na sucho.. bo to naprawdę ciężko sprawdzić. I pal licho (no w imię wyższych wartości ) kto to zrobił.] Dla mnie nie jest to ani pal licho, ani obojętne kto to zrobił, a już na pewno mozna sprawdzić jaki rząd jakie zrobił zadłużenie ... papiery są Zgadzam się natomiast, że to co mowisz to nic innego jak twoje pierdolenie bez ładu i składu, zreszta jak zawsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo proszę by nie sugerować że fakt że nie podoba mi się że ubecja pobiera wysokie emerytury, uważam za łamanie prawa. I owszem pamiętam że Jaruzelski był pierwszym Prezydentem RP, po drugiej wojnie światowej. Co ludziom myślącym( co oni czytają mam gdzieś)MÓWI że to nijak ma się do tego czym była zmiana ustroju w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ..................
Zgadzam się, że historię należy zostawić historykom, a na pewno nie politykom gen. Jaruzelski był pierwszym Prezydentem RP po 1989 r. wybranym zgodnie z obowiązującym wtedy prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ..................
16:31 [zgłoś do usunięcia] Myrevin >>>>>>>>>>> A Świstak siedzi i zawija sreberka :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do.... Jeśli uważasz że ludzie, którzy mieli w rekach całe wojsko( liczba zmobilizowanych mogła w razie potrzeby wzrosnąć parokrotnie), milicję a więc odziały ZOMO itd, spec służby.. twoim zdaniem przestraszyli się solidarności, nie mamy o czy rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ..... Pieszczoch
Ruch Palikota może odnieść sukces m.in i dlatego, że Palikot doskonale wyczuwa potrzeby elektoratu. Hasłka patriotyzmu, gloszone przez Pis, ciągłe sięganie do historii, do przegranego PW , brak konkretów, także przez PO ... to wszystko się zużyło. Polacy mają już tego dosyć, są zmęczenie hasełkami bla bla bla Palikot oderwał się od tradycji politycznej Polski XX-wiecznej i ciągłych kalkowanych programów zresztą nierealizowanych po wyborach. Wyborcy maja tego dosyć, chcą konkretów i realizacji obietnic. Palikot to doskonale rozumie. Liberalizm traktuje jako pojęcie społeczne, a nie doktrynalne. Na Kongres Ruchu Palikota zarejestrowało się 8000 ludzi, zaproszenia dostało 4000. Sala była pełna. Media jak zwykle ograniczają się do spekulacji komu Palikot zabierze poparcie, kto na tym straci i jakie ma szanse, w ostatnim sondażu Ruch Palikota otrzymał 3,8% poparcia, TYLKO CZY AŻ zanim jeszcze cokolwiek zrobił... ? Widać jakie sztampowe jest rozumowanie mediów. Podobne przeciez bylo z początku traktowanie Obamy, a wynik - znamy. Oczywiście, Palikot może przegrać, ale pewne jest, że będzie teraz najbardziej atakowanym i dyskredytowanym politykiem w kraju także i przede wszystkim przez jego macierzystą partię. Jeżeli to nie Palikot przełamie zastój polskiej polityki, to kto inny? No , bo przecież nie Jarosław Kaczyński...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
"03.10.2010] 10:26 [zgłoś do usunięcia] do idioty Zastepczego ... ha ha ha hi hi hi" To na nic- nie wysilaj się, nie przeszkodzisz mi tępić komuszego robactwa- przechszczonego na liberałów. Bo któż dzisiaj przyzna się, że jest komuchem- więc taki "liberał" pisze np. że niech się szkoły katolickie wynoszą z Polski jak im się nasze prawo nie podoba, że mu dzwony kościelne przeszkadzają, że krzyże won i religia też. Wszystko żywcem przeniesione z "biblii" Stalina, ale w pseudo-liberalnej szatce. Co do osób tutaj, to Shatyn je wielokrotnie obrażał, bo poza faktem że jest komuchem, frustratem na rencie, to jeszcze jest zdeklarowanym chamem i wprost niesłychanym prostakiem. Podobnie jak ty, bo może to ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Otulona, może i podobny styl- bo podobnie nie kocham komuny. Co do ruchu Palikota to od początku tak myślałem jak Ty- że to razem z Donkiem. Większość politologów i dziennikarzy spoza "salonu" wyraża ten sam pogląd. I wszyscy przypominają, że Palikot jeszcze niczego co rozpoczął- nie skończył. Tak więc mam nadzieję, że Donek tak kombinując i knując- w końcu się "zakiwa" na "śmierć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawo Zastępczy
jedziesz tego starego komucha jak burą suke :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt nic tu nie gada
do....... Rozpie()ś mnie tym stwierdzeniem:W tym czasie duzo Polaków emigrowalo za chlebem i gdyby Polakom tak dobrze się wtedy żylo to myślisz, że możliwe byloby powstanie PRLu ? A co ma wspólnego jedno z drugim to raz a poza tym poczytaj dobrze annały historii to dowiesz się że właśnie w tym 2o-leciu emigracja z Polski była najmniejsza biorąc pod uwagę okresy wolności (PRL raczej bym za taki nie uważał) Nie wiem ile masz lat ale ja swoje życie zawodowe rozpoczynałem akurat wtedy kiedy Bolek dopływał do doku w SG . Jeżeli mówisz coś o pobieraniu w literze prawa kilkukrotnie wyższych od normalnych emerytur przez byłych aparatczyków to jest to potwierdzenie przysłowia:"Prawo jest jak płot, wąż się prześlizgnie, lew przeskoczy ale bydło się nie rozłazi!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://tnij.org/iibn { Premier Donald Tusk wypowiada wojnę producentom dopalaczy. - Będę walczył na granicy prawa, bo przeciwnik jest "bezwzględny i wyrafinowany" } Na granicy prawa... hmm.. kolesie zawsze działają na granicy prawa. Media mówią że trzeba coś zrobić z dopalaczami to się działa na granicy prawa. Efekt będzie taki że handel dopalaczami zejdzie do podziemia i będą trochę droższe, przy czym nikt od ich sprzedaży nie będzie odprowadzał podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na razie przez net dopalacze są dostępne dalej bez problemu, a ten koleś 23- letni Dawid, wywalczy odszkodowania za bezpodstawne zamknięcie sklepów. Palikot dzisiaj powiedział w odniesieniu o akcji Tuska- pokażcie mi chociaż jednego wykastrowanego chemicznie pedofila- Tusk jest rzeczywiście żałosny- 2 lata nie robił nic- teraz się obudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat dopalaczy chyba ma za zadanie odwrócić uwagę od tematu wyborów, takie odnoszę wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Istotnie, wiedza niektórych o gospodarce Polski lat 1920-1939- jest żałosna. Polska po wielu latach zaborów, wojnie światowej i najeździe bolszewickim- przez niespełna 20 lat (mimo kryzysu światowego w międzyczasie) osiągnęła kilkukrotnie więcej, niż ta współczesna 1989-2010. Emigracja oczywiście jest kilkukrotnie wyższa współcześnie, niż wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Być może- Tusk ładnie ogłupia to oszołomską część społeczeństwa. Jego idiotyzm chyba nie ma granic. Ja też jestem przeciw dopalaczom- ale nie w ten sposób. Bo ten sposób przyniesie tylko jedno- dopalacze dlaj będą a skarb państwa będzie bulił odszkodowania. Osobnym zagadnieniem, jest taki popyt na dopalacze- ale to zagadnienie dla socjologów, lekarzy i terapeutów. Faktem jest, że POlska schodzi na psy pod każdym względem. Bo tu się walczy o władzę tylko i osobiste ambicje. Np. niektórzy oceniają że po odejściu Palikota PO, już niczym się róznić nie będzie od PiS. Ale walka będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
otulona- ale to daje zupełnie inny odlot- niż co innego i nie ma nudy. Wczoraj jechałem autobusem- usiadła taka ok. 18 latka- i dzwoniła po kolei do swoich kumpel i bibżyła- no i co? nuda, tylko nuda. Do jednej powiedziała- widziałam z autobusu tą Kaśkę z jej ochydnym bachorem, ja to mam ładnego nie? Chowa się w szkołach i w rodzinach też niestety masę pustaków- którzy mają być bezwolną maszynką go głosowania na takich starych już pustaków jak Tusk czy Nowak i ich następców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na szczęscie nie wszyscy. Ale dawniej sama przyznasz otulona, mimo fatalnego podejścia niektórych nauczycieli już od najdawniejszego PRL-u (mój przedmiot jest najważniejszy) było trochę lepiej. Teraz młodzieży się używa do rozgrywek- jak ostatnio z krzyżem- parę rzeczywiście ortodyksyjnych ludzi i postawa PiS-u wobec nich- zostały wykorzystane przez PO- do wyzwolenia najniższych instynktów u tej rzekomo "wykształconej" młodzieży. Teraz to samo robi Palikot. Tusk pozuje na "luzaka" palącego trawkę- to dlaczego ja mam nie odlecieć na dopalaczu. Przecież ci młodzi nie znają Tuska z "Nocnej zmiany", znają go za to jako podstarzałego fakt, ale kopiącego piłeczkę podczas obrad Sejmu i jarającego sobie niegdyś trawkę. Nihilizm moralny i rozwalanie państwa dla zywcięstwa jakiejś PO- czyni spustoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
"przede wszystkim wychowanie dziecka,zaczyna sie w domu, najlepiej takim spokojnym, dobrym pelnym ciepla i milosci..nie zawsze i kazdemu to dane" tak otulona, ale sama wiesz jakie to trudne- miłość. Ja znałem taki dom- moich dziadków- efekty co do dzieci- rewelacyjne. Ale mi się to nie udało. Co do SLD- masz rację- ktoś zaraz powie że to samo robi PiS za pomocą KK, ale to nieprawda bo znam sporo ludzi chodzących do kościoła i głosujących na PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ............
Zastępczy Shatynek Na szczęscie nie wszyscy. Ale dawniej sama przyznasz otulona, mimo fatalnego podejścia niektórych nauczycieli już od najdawniejszego PRL-u (mój przedmiot jest najważniejszy) było trochę lepiej. >>>>>>>>>. co tutaj mowić o nauczycielach ;) spójrz sobie na lekarzy, ci dopiero się cenią :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak skomentować
ostatni wywiad J. Kaczynskiego dla RM ..... Oto jedna z wypowiedzi Jego Małości Jarosława K(rótkiego): "- Jeżeli się zjednoczymy, jeżeli nie będziemy ulegać fali oportunizmu zalewającej nasz kraj, to się obronimy. Jestem przekonany, że przyjdzie taki moment, w którym będziemy mogli Polskę odbudowywać; modlić się o tych, którzy zgrzeszyli, ale też w tym naszym, ziemskim wymiarze ich grzechy wytknąć, a tam gdzie były zbyt ciężkie - odpowiednio rozliczyć." Czyz to nie Jarosław - bogom równy, rozdzielający łaski i kary za grzechy, grzmiący z chmury swojej małostkowej pychy i zadufania. Pan nad duszami grzesznej społeczności. :(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
">>>>>>>>>. co tutaj mowić o nauczycielach spójrz sobie na lekarzy, ci dopiero się cenią " Są różni- zdarzają się naprawdę super jak ta lekarka, którą chcieli wsadzić do pierdla- za recepty dla biednych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×