Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość
"05.10.2010] 17:18 [zgłoś do usunięcia] spierdalaj stad dziadygo " Przyłączam się do tego, bo kraj Tuska nie jest krajem normalnym- aby go można przeciwstawić wszystkim myślącym własnym rozumem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
" 18:16 [zgłoś do usunięcia] otulona_snem tak otulona, ale sama wiesz jakie to trudne- miłość. wszystkie piekne rzeczy sa trudne.." I za to Cię właśnie otulona, lubię. Potrafisz pisać tak ciepło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ...........................
Zastępczy Shatynek "05.10.2010] 17:18 [zgłoś do usunięcia] spie**alaj stad dziadygo " Przyłączam się do tego, bo kraj Tuska nie jest krajem normalnym- aby go można przeciwstawić wszystkim myślącym własnym rozumem. >>>>> Świat jest duży, p[o co się tutaj męczysz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakonnica szarpała i biła
niepełnosprawną - rusza proces Przed Sądem Rejonowym w Augustowie rozpoczął się proces zakonnicy oskarżonej o pobicie niepełnosprawnej dziewczyny z Domu Pomocy Społecznej w Studzienicznej. 66-letnia oskarżona nie stawiła się w sądzie. Sprawa nie mogła ruszyć od maja tego roku, bo zakonnica zgłaszała nowe wnioski procesowe, takie jak umorzenie postępowania ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu. W środę także nie przyjechała do sądu, tylko przysłała zaświadczenie od lekarza o niezdolności do pracy. Sędzia uznał jej nieobecność za nieusprawiedliwioną, gdyż zaświadczenie nie zostało wydane przez lekarza z listy sądowej. Proces się rozpoczął, ale ze względu na dobra osobiste osób z domu pomocy społecznej w Studzienicznej został utajniony. Proces będzie kontynuowany w czwartek. Latem ubiegłego roku turysta nagrał film, na którym widać, jak jedna z sióstr bije po głowie i szarpie za włosy niepełnosprawną dziewczynę. Kiedy sprawa została nagłośniona przez media, prokuratura wszczęła z urzędu postępowanie wyjaśniające. Film stał się głównym i jedynym dowodem w sprawie. Prokuratura oskarżyła 66-letnią zakonnicę o jednorazowe naruszenie nietykalności osobistej 19-letniej dziewczyny. Siostra zakonna nie przyznała się do winy. W Domu Pomocy Społecznej w Studzienicznej mieszka 50 niepełnosprawnych osób, m.in. z porażeniem mózgowym, zespołem Downa, autyzmem, a także niepełnosprawnych fizycznie. Placówkę prowadzi Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Siostra w listopadzie ubiegłego roku została zwolniona z pracy i przebywa obecnie na emeryturze. Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi jej do roku więzienia. >>>>>>>>>> nie da się ukryć, że domy pomocy społecznej, szkoły, przedszkola oraz ośrodki szkolno - wychowawcze prowadzone przez KK sa super tylko , że nie dla dzieci i młodziezy ... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Shatyn- posłuchaj- wiemy że w KK zdarzają się dranie- ale jaki wpływ ma ta siostra i inni np. księza pedofile- na sytuację w Polsce, na jej zadłużenie i zadużenie tej wspaniałej wykształconej młodzieży głosującej niezmniennie na PO? Żadne. A do tego głosu- o męczeniu. Ja się tu nie męczę- piszę z przyjemności- bo jest tu parę osób wiedzących co się dzieje- w przeciwieństwie do autora pewnego topiku. Ale tam też piszę- bo tam też większość myśli własnym rozumem, a nie TVN-em, Sraczową i "racjonalistą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za to wszystkie państwowe placówki dla dzieci i młodzieży są prowadzone wzorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Myrevin O na pewno!!!! Bo one podlegają albo minister Hall albo minister Kopacz. A przecież wiadomo, że pani Kopacz osobiście dokonywała sekcje w Moskwie (w tajemnicy przed Rosjanami) i też w tajemnicy przesiewała ziemię do głębokości metra- na lotnisku Sewiernyj. Takie ministerki i taki premier!!!!!! To musi być wszystko tip-top. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miast miotać się i działać na granicy prawa niemrawe Tuskawe ministerianty wprowadzić powinny ustawę z dniem ukazania. Moja propozycja jest taka: Kto wprowadza do obrotu produkty chemiczne (nieważne czy kolekcjonerskie, czy inne) o nieustalonym (bądź ustalonym) składzie, których zażycie może zagrozić zdrowiu i życiu, a okoliczności sprzedaży/specyfika produktu/sposób promocji/ogólna świadomość społeczna/ wskazują na to, że osoba nabywająca taki środek z dużym prawdopodobieństwem go zażyje, podlega każe pozbawienia wolności od ... do. Oczywiście każe podlega w pierwszej kolejności właściciel sklepu, lub (w przypadku braku działalności gospodarczej) bezpośrednio sprzedający. Kara zaporowa, od 5 do 15 :-) Wszystko. Oczywiście forma przepisu musi być doprecyzowana, ale idea pozostaje. Taki prosty paragrafik zakazał by obrotu tzw dopalaczami i wszystkimi innymi produktami podobnej maści które powstawały by w ich miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
otulona 🖐️ ale widzisz, tu chodzi o to, aby udowodnić że kościół ma być tylko w niebie, a każdy może się modlić przecież w domu- aby nie ranić uczuć "postępowych". Jak się uda- to zakaże się i modlenia w domu- bo ateista może przez ścianę przecież usłuszeć- i tak dalej aż do pełnego szczęścią. Już gdzieś to było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
No właśnie otulona- dużo się poruszam po mieście- i dzień w dzień od lat widzę jak KK pomaga ludziom biednym i pijakom też- wszystkim kto przyjdzie- tak od lat. Państwo też pomaga, ale tu bez papierków, podań, zaświadczeń. Okienka dla porzucanych niemowlaków tylko KK otworzył, o ile się nie mylę.... Znam księdza który nic nie chce za ślub i pogrzeb (mszę)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
otulona tak różne są ludzkie przypadki- mnie kiedyś na religii siostra uwaliła na drugi rok, ale olałem- przestałem chodzić na relę, nia mam z niej ani podstawowej ani średniej. Bierzmowanie miałem w wieku 27 lat. Ale wierzyć nie przestałem, do kościoła chodziłem i tak mi zostało. A moją b. żonę ksiądz spowiadał tak; przysięgnij, że nie będziesz mszy opuszczać- więc nie chodziła do spowiedzi- podobnie jak Ty. Dzisiaj jest praktycznie niewierząca, nie pomogła religia kiedyś w dzieciństwie z samym ks. Popiełuszką. A u mnie w parafii są wszyscy księża OK- proboszcz to kolega szkolny Popiełuszki- ale i tak rzadko korzystam ze spowiedzi. Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ..................
Za to wszystkie państwowe placówki dla dzieci i młodzieży są prowadzone wzorowo. >>>>>>>>>> Dulska zawsze u nas jest w modzie Zdziwisz się, ale w placowkach państwowych nie ma takich sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ...........................
zakonnica szarpala i bila--nie powinno do tego dojsc, ale doszlo,w kazdym srodowisku znajdzie sie ktos, kto danej pracy nie powinien wykonywac, zakonnice nie sa tutaj zadnym wyjatkiem, to sa zwykli ludzie, ktorzy tak jak ty czy ja popelniaja czasami bledy..nie ma zupelnie nad czym sie rozwodzic >>>>>>>>> Łatwo tobie mówić jeżeli nie spotkało to twojego dziecka. To dziecko jest upośledzone umysłowo i od kogo jak kogo, ale od sióstr zakonnych można spodziewać się zrozumienia i chociażby trochę serce dla dzieci niepełnosprawnych. Gdyby taka sytuacja była w państwowej placówce to już widzę twoje larum, ale jak to dotyczy KK to zmienia postać rzeczy. Do cholery jasnej czy wy nie rozumiecie, że właśnie zamiatając takie sprawy pod dywan tym samym dajecie przyzwolenie na takie traktowanie osób niepełnosprawnych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biskup: Państwo oddało
niewiele. Tylko 24 miliardy! [Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Homilia biskupa Antoniego Dydycza, wygłoszona 2 października we Włocławku uciekła mediom. A niesłusznie, bo wśród świątobliwego wodolejstwa ksiądz biskup przemycił ostrą replikę do wszystkich, którzy odważyli zamachnąć się na Komisję Majątkową. Na szczęście, cały tekst homilii przytoczył "Nasz Dziennik". Dzięki czemu możemy dowiedzieć się, co ksiądz biskup myśli o aferze związanej z przekazywaniem majątku Kościołowi. Przede wszystkim, Dydycz informuje nas, że Kościołowi oddano za mało. A teraz słyszymy, że Kościół odzyskał niektóre swoje dobra, przez lata bezprawnie zabierane, na sumę blisko 24 miliardów. Czy to jest dużo? To bardzo niewiele, gdyż zabrano znacznie więcej. Niech to zostanie obliczone. Co prawda, kierujący wszystkie decyzje Komisji Majątkowej do prokuratury posłowie SLD mówią o kwocie 100 miliardów, ale przecież Kościół wie chyba lepiej ile dostał, prawda? Szczególnie, że to wcale nie jest wiele. Jak zauważył biskup: Gdybyśmy wyżej przytoczoną sumę podzielili na 36 milionów katolików, to okaże się, że wypada 611 złotych na osobę. My nie wiemy, ile otrzymują na jednego wyznawcę inne podmioty. O tym jakoś wrogowie Kościoła nie chcą mówić. Zastanówmy się do kogo w tym momencie pije Dydycz i dlaczego do Żydów? Których chwilę wcześniej jednym tchem wymienił obok związków wyznaniowych i kościołów. Ale Kościół nie jest antysemicki, o nie. Najbardziej ubawił nas jednak ksiądz biskup mówiąc coś, co przeczy faktom. Faktom, o których pisaliśmy parę tygodni temu, przypominając afery związane z Komisją Majątkową. Kościół nie odzyskuje dla siebie. Kościół nigdy w dziejach Polski niczego nie odsprzedał obcym ani niczego nie wywiózł za granicę. Kościół z wielką pieczołowitością strzeże różnych dóbr i wciąż je odnawia. I to wszystko pozostaje we właściwych parafiach czy wspólnotach zakonnych. Chyba, że mówiąc o różnych dobrach, biskup miał na myśli przywileje, gwarantujące przepływ pieniędzy z budżetu państwa do kieszeni Kościoła. Wtedy zgoda, Kościół bardzo pieczołowicie ich strzeże. Podobnie jak Komisji Majątkowej, która oddała przecież tak niewiele.] Jego Ekscelencja ma rację. Kościół nie odzyskuje dla siebie, tylko dla wiernych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazerność KK nie zna granic
to prawda "Niech zstąpi duch twój i odnowie oblicze ziemi, tej ziemi". Właśnie zstąpił. Odnowił. Oczywiście z korzyścią dla kleru. Setki tysięcy hektarów ziemi. Tej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KK wspierał
"okrągły stół" przecież nie za darmo, ludzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butni jak
król dopalaczy, aż mu się do zupy dobrali na nich już pora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czym się różni
Komitet Centralny Episkopatu Polski od Komitetu Centralnego PZPR ??????????????? PZPR jak zwołując plenum "debatowali" nad przyszłością Polski. Onaniści i pedofile w kieckach i koronkach debatują o majątkach. Kobitki czy poszłybyście na seks z facetem ubranym w koronki, kiecki i buty na obcasach? Dlaczego łazicie do kościoła który nic nie ma wspólnego z Bogiem? Korporacja watykańska to nie Bóg i wiara. To machina, która ma udziały na giełdach, fabrykach prezerwatyw i tysiącu innych szemranych interesów zwanych przez kler "działami bożymi". To korporacja najbogatsza i najbardziej zakłamana. PS Po tej BEZCZELNEJ WYPOWIEDZI PAIBRZUCHA, tylko BOJKOT KLERU w Polsce jest najlepszym rozwiązaniem. SEKTA won z POLSKI! Żaden z tych onanistów nie wierzy w Boga, a jeżeli juz to jest ich niewielu. Od wikarego po papieża to jest INTERES, a gmach kościoła to miejsce pracy. Kiedy Polak debil to zrozumie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NACJONALIZACJA MAJĄTKU
SEKT I INNYCH ORGANIZACJI RELIGIJNYCH TO JEDYNY SPOSÓB NA UZDROWIENIE RELACJI MIĘDZY PAŃSTWAMI UE A KOŚCIOŁAMI DZIAŁAJĄCYMI NA TERENIE UNII. WSZYSTKIE PARTIE POWINNY DĄŻYĆ DO ZORGANIZOWANIA OGÓLNOEUROPEJSKIEGO REFERENDUM W TEJ SPRAWIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesiołowski dal głos
i wydalił z siebie "Kościół to samo dobro. Tylko idioci z nim walczą" Jak zwykle nie rozumie, że nikt z KK nie walczy, ale niech nie wymaga żebyśmy przymykali oko na to co wyprawia u nas kler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
" 14:11 [zgłoś do usunięcia] Do .................. Za to wszystkie państwowe placówki dla dzieci i młodzieży są prowadzone wzorowo. >>>>>>>>>> Dulska zawsze u nas jest w modzie Zdziwisz się, ale w placowkach państwowych nie ma takich sytuacji." No istotnie zadziwiłem się, ty jesteś pierdolnięty zupełnie. Co prawda, otulona już udowodniła, ale nie mogę!!!!!!- w państwowych np. domach dziecka na porządku dziennym niemalże jest fala, gwałty, wymuszenia, kradzieże, demoralizacja- wszystko pod życzliwym okiem wychowawców- dziesiątki przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
otulona masz rację- w życiu i na forum też- dlatego Ciebie czytam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wenderlich
chyba nie wie co mowi, albo biedaczek zapomnial, że Komisja Co zrobił Wenderlich przez lata działalności komisji Majątkowej, żeby ukrócić jej działalnośc niezgodną z prawem ? ["Książa egzorcyści powinni zająć się księżmi" - Zwracam się do wszystkich księży egzorcystów, żeby wypędzili ze wszystkich księży szatana, który popycha ich do grzechu pychy i chciwości - tak skomentował Jerzy Wenderlich propozycje SLD ws. zlikwidowania kościelnej Komisji Majątkowej. Sojusz chce, aby śledczy zbadali wszystkie decyzje, jakie Komisja podjęła w ciągu dwudziestu lat swej działalności. Sojusz chce też, aby sędziowie zbadali zgodność z konstytucją przepisów regulujących działanie Komisji Majątkowej.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a propos niepolitycznego
tematu Byłam u sasiadki i przyszla jej siostrzenica, ktora ma 33 lata i niestety mieszka ciągle ze swoimi rodzicami. siostrzenica sasiadki pracuje w sklepie i zarabia (ok. 1200-1400 zł) tyle, że na wynajęcie nawet malutniego mieszkania ją nie stać i skazana jest na mieszkanie z rodzicami, którzy mają swoje przyzwyczajenia, nie mówiąc juz o tym, że traktują ją jak dziewczynkę, która nie powinna wychodzić z domu w godzinach wieczornych ... etc. Współczuje dziewczynie, ale cóż ? Nie wiem jak to jest, ze na zachodzie osoba po 30 mieszkająca z rodzicami to jakiś dziwolong, u nas jest to norma :( , ze względu na sprawy finansowe. :(:(:(:(:(:( Kiedy to się zmieni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie, że to się w pale nie
mieści W Kołakach Kościelnych w woj. podlaskim otwarto izbę pamięci dedykowaną politykowi PiS Przemysławowi Gosiewskiemu, który pół roku temu zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. W uroczystości wziął udział prezes PiS Jarosław Kaczyński. dalej ... http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,J.-Kaczynski-przywiozlem-ostatnie-dzielo-Gosiewskiego,wid,12742883,wiadomosc.html UWAGA :P Poseł niby związany z Kielecczyzną, a izba powstała w woj. podlaskim? Jak to możliwe... I niech nikt nie pisze że jego rodzice tak zdecydowali, bo to żaden argument, poseł startujący ze swojego regionu powinien być tam uhonorowany... Czy teraz kielcczanie będą pielgrzymować do Izby Pamięci. :)) ??????????????????????????? :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ składzie, których zażycie może zagrozić zdrowiu i życiu, } Sól kuchenna czy cukier też może zagrozić zdrowiu. 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ...........................
16:36 [zgłoś do usunięcia] otulona_snem Dulska zawsze u nas jest w modzie Zdziwisz się, ale w placowkach państwowych nie ma takich sytuacji. z google wkleja pierwsza z brzegu: data 23.09.2008 Dyrektorka Szkoly w Bydgoszczy ma postawione zarzuty prokuratorskie za bicie i znecanie sie nad dziecmi. dodam nie byla zakonnica nastepna wkleja: Tu nie jest jak w domu Podopieczni Domu Dziecka w Chmielowicach zarzucili dyrektorce złe traktowanie, bicie i sprzeniewierzanie ich pieniędzy. Wczoraj zarząd powiatu zawiesił ją w pełnieniu obowiązków. DZIECI BYŁY BITE tez nie byla zakonnica nie chce mi sie dalej wkleiac bo tutaj mamy takiego jednego od tego typu spraw wklejarskich, ale chcialoby sie rzecz na twoj post..o slodka naiwnosci...w placowkach panstwowych pracuja same anioly =========== Przerażasz mnie. Nie wiem czy to ma byc usprawiedliwieniem dla zakonnic w zwiazku z fizycznym i psychicznym znęcaniem się nad dziećmi w placówkach prowadzonych przez KK ? W takim razie jeżeli ja coś ukradnę, to ty też możesz ? Przykre to, że to jest własnie polska moralność katolicka. Powiem tobie wprost jeżeli nie jesteś zorientowana w temacie to lepiej nie zabiraj głosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam z zasady jestem przeciwnikiem stawiania pomników. Ale to do czego dałem linka to sprawa danej społeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
"11.10.2010] 13:53 ...... Przykre to, że to jest własnie polska moralność katolicka. Powiem tobie wprost jeżeli nie jesteś zorientowana w temacie to lepiej nie zabiraj głosu." Za to moralność laicka, czy jaka tam jeszcze- pozwala pisać, że w placówkach państwowych nie ma patologii, a jak ktoś śmie- napisać prawdę i to udowodnić- to się go obraża. Wiesz co Do ...........................? Jesteś dno!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×