Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Spodziewałam się takiej wypowiedzi, otulona;) Nierówności są zawsze, w każdym społeczeństwie. Jedni maja lepiej, inni gorzej. Ale ja pisałam bardziej o pewnym sposobie widzenia tych nierówności - zazdrości, podejrzliwości, posądzenia o kradzież. To jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I nie byłabym pewna odnośnie tej Twojej pewności odnośnie najpewniejszego czyli zagranicznego pochodzenia pieniędzy na pełne wózki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem, że z tą bidą
u nas to różnie bywa, bo co uważa się za biedę Rodzibna, ktora ma 2 samochody i narzeka na biedę to dla mnie po prostu grzeszy Albo ludzie którzsy biorą dary z kościoła, a odjeżdżają autami i to nie byle jakimi z darami ... to też bieda ? Jak ktoś chce się postawić i robi długi, to jego problem, takim ludziom nie współczuję, bo przecież wiadomo, że swoje długi i tak trzeba bedzie spłacić, żaden bank nam nie podaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masz racje Anouk
bez przerwy narzekamy i zawsze nam mało. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a pracować się nie chce
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bateria paluszek kosztuje
5 zł :O no kurwa mać tyle to ludzie na godzine zarabiają :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek chciał to wszystko
rozpierdolić ten jebany układ :O i wprowadzić zdrową solidarna polskę ale te chuje z wsi i platformy mu nie pozwolili :O bo jarek naruszał ich interesy :O dorwały się skurwiele liberalno czerowne do żłoba :O i odciągnąć się ich nie da :O a zwykły polak klepie biede :O albo sprząta u niemca albo angola :O a tvn i wyborcza, sprzedajne żydokomunistycznoliberalne media mydlą narodowi oczy :O i pierdolą że jest dobrze :O a dług rośnie i rośnie :O a ludzie co do garnka nie mają co włożyć :O a to euro 2012 to kolejna pierdolona ściema platformy żeby nakraść się przy budowie stadionów :O wiadomo, że stadfiony są przepłacone o 300% a te skurwysyny wszystkie łapówy za granice wywożą :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shatynek.
prosze nie obrażać Boskiego Donka😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulona, u nas są dość znaczące rozbieżności w dochodach, fakt. Takie amerykańskie, nie europejskie. Zresztą nasz fanatyczny indywidualizm do tego się przyczynia, wartością jest zrobić sobie dobrze, a dobro ogółu???? Nie ma takiej kategorii w świadomości społecznej. Ale Ty chyba nadal nie dostrzegasz, o czym piszę. Ja piszę o naszych schematach mentalnych odnośnie zarabiania, bogactwa. Nierówności społeczne są wpisane immanentnie w strukturę społeczną, nie pisz zatem bzdur, że nie w każdym występują. Odnośnie klasy średniej też piszesz to, co się Tobie wydaje, a nie o stanie faktycznym. Proszę, poczytaj wpierw trochę, potem pisz. I czy wszystko musisz odnosić do siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tym to właśnie polega, w życiu codziennym każdy patrzy na świat swoimi oczami, ze swojej pozycji społecznej. Generalizacje umykają, szersza perspektywa jest mało istotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tłumaczysz mi, jaka jesteś: "nie wiem co mi impuutujesz,ale zapewniam Cie,ze kto jak kto,ale ja nie mam zadnych racjonalnych powodow,by tutaj komukolwiek czegokolwiek zazdroscic,jedynie zawsze zazdroscilam w sposob niepejoratywny rzecz jadna,ciekawego umyslu, pasji,hobby..tego tak co do wozkow na 5 moich kolezanek,4 ma mezow za granica dwoch jest w Szwecji,jeden w Belgii,jeden w Stanach Zjednoczonych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję, że gratulujesz mi wiedzy. To zbyteczne jednak:D:D:D:D:D:D:D:D:D Poczytaj sobie choćby diagnozę społeczną. Czy badania Domańskiego. W długie zimowe wieczory. To, co bada i opisuje P. Sztompka. To kolejny potoczny schemat, że klasa średnia w Polsce nie istnieje. Takie zaczarowanie rzeczywistości. Choć Weber inaczej tę kategorię pojmował:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I już przestań mi pisać o Niemczech, bo wierz mi, znam je zapewne niewiele gorzej niż Ty:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A takie proste porównania Polski i Niemiec, jakie Ty zastosowałaś parę postów (bez omawiania kontekstu, historii itp), to bawią. Ale mnie:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulona, napiszę więc Tobie to raz, żebyś dobrze mnie zrozumiała: tak się składa, że legalnie mam podwójną krew:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I właśnie dlatego tak dobrze żyją sobie stereotypy, bo i po co zmieniać zdanie. To takie niewygodne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że założyłaś sobie kolejny wygodny schemat odnośnie tego, jak znam Vaterland. Jak Ci z tym dobrze, układaj sobie dalej pewne uogólnienia. Z gruntu fałszywe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszesz to, co się Tobie wydaje. A ja piszę, że to się Tobie tak wydaje. Klasa średnia w tym kraju ma się z roku na rok coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twórcze?????:P:P:P:P:P Bądź zatem dalej tak dzielnie twórcza:P Ja będę w tym temacie pozbawiona luzu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w Niemczech domy i mieszkania nie są kupowane na kredyt? Przez dwudziesto- i trzydziestolatki? Przecież cały czas piszesz, co myślisz i co się Tobie wydaje.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spłacą wcześniej, to jasne.... Ale ty znów gubisz kontekst. Porównujesz nieporównywalne, nic dziwnego, że masz takie odczucia. Jesli się to tak robi prosto, bez kontekstu. Ale czy to moja sprawa????? Zmieniłaś ton, lepiej Tobie z nim???? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą rozwiązania polskie i niemieckie w kredytach hipotecznych też się mocno różnią. Podobnie przy wynajmie. U nas wszyscy na potęgę kantują US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam laski, pomyliło się Tobie. Emocje???? O czym Ty pleciesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ljhvlvou
ci,pki poluzujcie kucyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D:D:D Starasz się być empatyczna:D Super! Ale mało trafnie, jak sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×