Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 901501 - ciekawa :)

zapłodnienie...

Polecane posty

koleżanka dziś do mnie powiedziała że ma przeczucie że jestem w ciąży...... A ona ma coś w sobie takiego że jej przeczucia się sprawdzają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sobie uświadomiłam dziś po południu, że to przez to co mi wróżka powiedziała, (że zajdę dopiero na jesieni ) mam takie przekonanie, że nie zaszłam.....Eh do 23 trzeba żyć normalnie i chyba nie będę się jakoś szczególnie oszczędzać....Jutro idę z przyjaciółką troszkę się pobawić do knajpy bo mojego itak nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) jak mnie dawno tu nie było :( maiłam duzo spraw i jakos nie mogłam znaleśc czasu... Widze ze doszło wiele osób... fajnie :D nie czytałam jeszcze wszystkiego czy czy czy czy , anabel , kotka - udało sie?? mój cykl sie zaczoł 5 maja, to kiedy najlepiej zaczac sie starac??? bo juz sama niewiem :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) to zalezy jakie masz cykle. jesli 28dniowe to owulacja przypada na srodek cyklu czyli 14dc. jesli dluzsze np 34dniowe to owulacja przypada na 20dc.przewaznie owulacja wystepuje 14,15 dni przed spodziewana miesiaczka. ja akurat tym sie nie sugeruje a obserwuje swoje cialo np sluz i szyjke macicy, a od nastepnego cyklu zaczne mierzyc temperaturke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) to zalezy jakie masz cykle. jesli 28dniowe to owulacja przypada na srodek cyklu czyli 14dc. jesli dluzsze np 34dniowe to owulacja przypada na 20dc.przewaznie owulacja wystepuje 14,15 dni przed spodziewana miesiaczka. ja akurat tym sie nie sugeruje a obserwuje swoje cialo np sluz i szyjke macicy, a od nastepnego cyklu zaczne mierzyc temperaturke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, mam takie trochę głupie pytanko do was....Idę dziś z kumpelą troszkę się pobawić do knajpki i pewnie wypijemy tam piwko lub dwa :/ Jak myślicie czy to zaszkodzi mojej ewentualnej ciąży???? Boję się trochę. Od stosunku mineło dopiero 6 dni więc zarodek się jeszcze nie zagnieżdził.......( o ile cokolwiek ma się zagnieżdzić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRAGNE - TO NIE JEST GLUPIE PYTANIE ! To normalne ze sie boisz ale uwazam, ze nie powinnas sie martwic i wypic piwko czy nawet dwa, nic sie nie stanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawa :-) mysle ze jeszcze chwile mozesz zaczekac a obserwujesz sluz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no stram sie:) dzis zauwarzyłam ze pojawił sie płodny wiec zaczniemy próbowac. liczyłam w kalendarzyku dni płodnych to wychodzi ze od wczoraj mam dni płodne, ale to chyba nie sprawdza sie w 100% :D myśle ze koło 18 powinna pojawic sie owulacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zrobilam dzisiaj, nie wytrzymalam.....i co ? szykuje sie do staranka w przyszlym cyklu..:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OJ PUSZEK 666 za szybko zrobiłaś !!! Słuchaj to jest tak: 1) plemnik może zapłodnić jajeczko nawet 5 dni po stosunku, gdyż tyle wynosi jego żywotność maxymalna w wysokopłodnym śluzie w macicy 2) Od zapłodnienia do zagnieżdzenia się zapłodnionego jajeczka może minąć 6-12 dni 3) Dopiero po 2 dniach od zagnieżdzenia się wzrasta hormon który wskazuje na ciążę A więc reasumując po 7 dniach od stosunku nie będzie miarodajnego wyniku, gdyż prawdopodobnie jajeczko jeszcze się nie zagnieżdziło Poczekaj spokojnie do daty @ i zrób test Poczekaj na mnie ja robię 23 i tak myślę że chyba pójdę na beta HGC bo test z krwi jest wiarygodniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRAGNE - wiem ale nie moglam sie powstrzymac, teraz jestem na siebie zla :-(, najgorsze jest to ze ja czuje ze nie jestem w ciazy, czuje sie pusta w srodku, ale bardzo boli mnie brzuch, mysle ze na kolejna miesiaczke (przyspieszona), pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też mam w domu kupiony test i czeka i już nie raz mama mnie powstrzymywała przed otworzeniem go i zrobieniem, ale wiem, że jeszcze za szybko.....14 dni musi minąć....wtedy będę pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ KOBITKI.... Mierzyłam dziś rano temperaturę zaraz po przebudzeniu i było 37 równo ( o 10 godz) , wczoraj nie mierzyłam bo zapomniałam :( Ale przedwczoraj było coś koło 36.8....Nie mogę się jakoś połapać z tą temperaturą. Jeszcze tydzień wzgędnej niepewności, no ale pewnie jakieś 3 dni przed @ będę mieć już objawy zbliżającego się krwawienia. Jeśli temp 37 utrzyma się jeszcze przez tydzień to myślę że to może świadczyć o ciąży :) Przynajmniej wiem że owulacja była :) Tylko własnie teraz nie wiem kiedy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) ja juz tez sie nie nastawiam ze cos wyszlo. bola mie piersi i podbrzusze a dzis moj 19sty dzien cyklu wiec to juz na @. zamiast o tym myslec czytam ksiazki (jedna na dzien) i jak tak dalej pojdzie to w ksiegarni ksiazek zabraknie:) dzis mierzylam z ciekawosci tempke jest 37,5 a przedwczoraj 37 wiec nie wiem o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o której mierzyłaś temp? żaraz po przebudzeniu? Tylko taki pomiar jest wiarygodny jeśli wykonasz go zaraz po przebudzeniu. I najlepiej o mniej więcej tej samej godz. Dziś jest mój 25 dzień cyklu, ale cykle mam 30- 31 więc jeszcze dolegliwości przedmiesiączkowych nie mam. Mi temp też dziś skoczyła sporo, ale to niemożliwe żeby wczoraj była owulacja bo za 7 dni spodziewam się @ węc 7 dni to niemożliwe. Niby skok ten występuje zaraz po owulacji, ale to chyba nie ma reguły. Ja odczuwałam owulację mniej więcej tydzień temu więc nie sugeruje się że dziś był taki skok. Gdybym się sugerowała skokiem bo by wychodziło na to że wczoraj była owu a za tydz @...NIE NIE to nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faza lutealna- czyli okres od owulacji do @ jest stały i wynosi ok 14 dni. ( może się wahać w granicach 16-12) ale przeważnie bywa w 14, 15 dniu przed @. Jeśli kobieta ma cykle regularne co miesiąc np 28 dc to nie ma siły żeby owulacja wystąpiła np.3 dni przed @. Wtedy to już jest stan patologiczny i ciąża niemożliwa!!! Musi być te minimum 12 dni żeby jajeczko się zagnieżdziło. A z tą owulacją też jest tak, że nawet jeśli kobieta ma zawsze cykl 28 dniowy to owulacja też może być ruchoma, tzn. raz może być 14 dni przed @ a innym razem 16 dni przed @.....także jednym słowem mówiąc kobieca fizjologia jest niezbadana i nieokiełznana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom mierzylam zaraz po przebudzeniu ot tak z ciekawosci ale mierzenie temp od polowy cyklu nie ma sensu wiem. zaczne mierzyc od nastepnego i wtedy zobaczymy jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos nasz topik ucichl. taka brzydka pogoda bleee.. od rana wieje, pada buu i nudy straszne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez dziwnie mam. bola mnie piersi i w krzyzu tak jakby na @ ale przeciez to niemozliwe. nie wiem jak doczekam do 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewuszki:) My tez bedziemy sie juz starac troche mi piersi urosły i zyłki widac ale nie przywiazuje tego do ciazy bylo plamienie podczas@ ale skonczylo sie i do dzielaaa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki !!! Ja tez mierze temperature i takiejw zyciu nie mialam waha sie od 35,8 do 36 :-( dziwne ja zawsze mialam w granicach 36,9 - 37 no ale coz, dzisiaj bylam w pracy i tak strasznie bolal mnie brzuch jak na @, mialam skurcze i okropna zgage od 3 dni.....bola mnie piersi, wszystkie objawy jak na @ ale o 10 dni za wczesnie ?! no coz pozyjemy zobaczymy, moze sie udalo chociaz caly czas uwazam ze nic z tego... pozdrawiam Was :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×