Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Martynkka

!!!PLASTRY EVRA!!! cz.2

Polecane posty

Gość fleczer to oszust!!!
nie kupujcie nic od fleczer1 !!! to oszust .nie wysyla towaru !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werav
kupie plastry - opakowanie/ sztuki lub recptę tylko odbiór osobisty we Wrocławiu werav@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie poniewaz w niedzielę założyłam moj pierwszy plaster ale po kkąpieli mi sie odkleil ( mialam go na posladku ) zmienilam na nowy plaster tez na posladku. I trzymal sie dwa dni i teraz znowu sie odkleil. Nowy przykleilam na ręce ( ramie) i nie wiem czy dobrze zrobilam może powinnam go przykleic w tym samym miejscu jak poprzedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate42
Witam czytałąm na tym forum wiele stron ale mimo wszystko chcialabym się zapytac... dopiero zacznę całą przygodę antykoncepcyja i byłam u lekarki i przepisała mi plastry . nie mialam robionych żadnych badan jedynie usg mi ginekolog zrobila. plastry evra juz kupione teraz tylko czekam na okres. jednakże szczerze powiem ze mimo wszystko strasznie się boję bo nigdy wczesniej nie bralam ani pigułek, ani zadnych lekow hormonalnych i czytając w internecie o tych plastrach z kazdym dniem bałam sie coraz bardziej... chciałam się zapytac czy są one bezpieczne? pytam bo czytalam na roznych forach i generanie występuja skutki uboczne ( jak przy kazdym leku zresztą) ale niektore wiadomosci typu : "dziewczyna dostala udaru" " inna dziewczyna zmarła" wystraszyły mnie mega ! i teraz poprostu się boje... czy wy tez mialyscie takie obawy? i czy mialyscie duzo skutkow ubocznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po plastrach dostałam zatoru i zawału płucnego:( bardzo groźne ale żyję, a mogło być nieciekawie ze mną, ale nie chce straszyć, bo twój organizm nie musi zareagować w ten sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate42
ola2 -a mialas robione badania przed zakladaniem plastra? w sensie te badania krwi itp.? bo ja w sumie nie zostalam wyslana na badania ale ogolnie jakos niedawno mialam robione badania krwi i wszystkie wyniki mialam bardzo dobre . bo tak sie zastanawiam czy ginekolog powinien wysylac na badania czy jak, bo zauwazylam ze wiele dziewczyn ma przepisywane plastry bez robionych badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie miałam robionych badań, tylko mi się zapytała lekarka czy nie mam problemów z ciśnieniem ale ja się lecze na ciśnienie i kontroluje go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ktoś z twojej rodziny najbliższej nie chorował na zakrzepicę, nie miał problemów z żylakami, popytaj. Ja dostałam zator niby po plastrach, bo nie było jak na razie innej przyczyny, ale mam wizytę w Krakowie w poradni nadkrzepliwości krwi, bo mogę mieć zakrzepicę wrodzoną i nawet o niej nie wiem, wejdź sobie na :Zdrowie i uroda-zakrzepica, trombofilia tam dziewczyny piszą że brały tabsy lub plastry i dostały zakrzepicy lub zatoru, a jak dokładnie zostały przebadane w specjalistycznych poradniach to części powychodziła zakrzepica wrodzona, pozdrawiam i zdrówka zyczę ja już anty skończyłam:) zdrowie wazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate42
niee, wlasnie nikt u mnie nie chorował na zakrzepicę ani nic. z ciśnieniem nigdy problemow nie mialam zawsze mialam dobre, wyniki krwi jakis temu mialam bardzo dobre. jedynie bywaja dni ze glowa mnie boli często ale to chyba nie problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez bolała głowa, zrobisz jak uważasz jedna dziewczyna pisała że nabawiła się zakrzepicy po 9 latach brania plastrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate42
az tyle to nawet nie zamierzam brac antykoncepcji ;)mimo ze mam zawsze dobre ze wszystkiego wyniki to tak naprawde najbardziej boję się po tym co przeczytalam o tych udarach... nie wiem czy powinnam się wlasciwie tak bac bo czytajac tyle stron roznych for to byly tylko 4 krytyczne przypadki a tak to narmalne skutki uboczne mialy dziewczyny, ale mimo wszystko ta niewielka ilosc mnie przerazila. z drugiej strony nawet po Apapie czy Ibupromie mozna dostac zakrzepicy czy udaru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate42
a chcialam sie jeszcze zapytac. jestem osobą bardzo szczupłą , ale to chyba nie ma nic do rzeczy jezeli chodzi o stosowanie plastrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej szczupłą niż otyłą, bardziej skuteczne działanie plasterka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate42
dzis jest pierwszy dzien plasterka. w sumie czuje sie dobrze, tylko brzuch boli bo zawsze mialam bolesne miesiaczki. nie czuje sie zle wszystko ok wiec chyba nie powinnam się martwic? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie czasami bolały ręce, bo ja kleiłam na przedramieniu i może to był znak że się coś działo, ale wtej chwili to już nie ma dla mnie znaczenia, pozdrawiam i dużo zdrówka życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate42
dziękuję :* narazie jest ok, choc musze przyznac ze juz mialam jeden ze skutkow ubocznyhc, mdlosci i wymioty... ogolnie dobrze sie czuję :) tylko wciąż schizuje mnie mysl o tym co czytalam w internecie ze jakas dziewczyna po 5 dniach miala udar innej tez cos po 5 dniach sie dzialo O_O chyba powinnam przestac czytac te fora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate42
a mam jeszcze takie pytanie. czy picie lnu obniża skutecznosc plastrów? bo gdzies na forum czytalam ze ziola obnizaja ich skutecznosc i zastanawiam sie czy to prawda. na plastry zdecydowalam sie glownie z problemow zoladkowych i przydaloby mi sie podleczyc troche zoladek i sie zastanawiam czy przy plastrach moge pic ten len ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate42
wczoraj nakleilam 2 plaster,ale dalej mam lekkie plamienia (takie jak na koniec okresu ciemniejsze plamy ) czy moge spokojnie kochac sie z chłopakiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś zabezpieczna.Kochaj się do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzien zmiany plastra to sobota czy moge nosic plaster podczas okresu czu jednak musze zrobic ta przerwe 7 dni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosuje plastry 4 miesiace. objawow nie mialam.zupelnie zadnych. plaster trzymal sie ok czasem sie lekko wyginal. pojechalam jednak na wakacje na 2 tyg do Egiptu i musze powiedziec ze plaster stradznie mnie rozczarowal. podczas pobytu zuzylam 5 plastrow. plaster wymienialam co 2-3 dni na nowy z takiego powodu ze caly sie przesuwal o odklejal tak ze nie mozna bylo go ponownie nakleic. na takie wakacje te plastry sie kompletnie nie nadaja. na dodatek po ost plastrze nie dostalam normalnego okresu. Normalnie okres dostaje w 5 dniu przerwy a dzisiaj jest juz 6 a mialam tylko nieznaczne plamienie prawie wogole jak by go nie bylo. czy ktoras z was tak miala? czy to moze byc spowodowane zbyt czestym zmienianiem plastra? a moze plastry nie dzialaly i moge byc w ciazy?? Dodam ze ani razu chlopak nie mial wytrysku wewnatrz ale to i tak nic nie zmienia. prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×