Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Gość dawid83
ale ten jod to działa tylko na komórki tarczycy prawda?i gromadzi się tam gdzie są komorki lub stany zapalne ale związane tylko z tarczyca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jod ma za zadanie zniszczyć ewentualne pozostałości tarczycy. Jak byłam w szpitalu powiedziano mi że pozostaje on w organiźmie do roku i w tym czasie też cały czas "robi swoje". Może mi ktoś napisać o kontroli ZUS u lekarza orzecznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę się pochwalić 9.06 byłam na komisji lekarskiej w Powiatowym Zespole ds. orzekaniu o stopniu niepełnosprawnoci wczoraj otrzymałam orzeczenie zalczono mnie do znacznego stopnia niepełnosprawnosci na 1 rok. będę miała co miesiąc zasiłek pielęgnacyjny w wysokoci 153 zł oraz trochę innych przywilei jako osoba niepełnosprawna dalej pracując jak dotychczas pozdrawiam wszystkich. 7 lipca jadę na duży jod do Warszawy poraz drugi mimo braku hormonów czuję się wmiarę dobrze tylko ciągle chce mi się spać. Lalinka gdzie się podziewasz szczególnie ciebie pozdrawiam Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
lolek moz.esz mi powiedziedż dokladnie gdzie w warszawie będziesz miedż ten jod w którym szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
Iwonagos obiecałam,że po wizycie u endokrynologa /byłam w czwartek/ odezwę się,ale jakoś mi tak szybko zlecial czas,że dopiero dzisiaj przeczytałam zaległości.A więc czuję się dobrze.endo powiedział,że wyniki są dobre-wszystko w normie.Stwierdził też ,że przytarczyce zostały,bo poziom wapnia jest w normie.Zostawił euthyrox 75 i kazał kontrolować TSH,w lipcu,sierpniu i pażdzierniku,gdyby było w granicach normy to następna wizyta dopiero w pażdzierniku,ale gdyby nie mieściło się w normie to mam zgłosić się na wizytę i już.Powiedziałam,że chirurg zapisał mi 10 lamp i 10 laserów to stwierdził,że to nie jest konieczne,rana w środku zagoi się po czasie i opuchnięcie zniknie.Nie kazał na razie niczym smarować.czy też miałyście troszkę opuchnięcie na szyji po operacji.Spanie to nawet mam dobre.Troszkę jestem zmęczona,ale myślę że to przez te upały.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość women38
zuzia 1 Opuchliznę na szyi szczególnie nad raną mam do tej pory, choć minęły dwa miesiące od operacji. Wprawdzie jest trochę mniejsze niż na początku. Mój endo powiedział mi że lampy powinnam wziąć zaraz po operacji, teraz to już za późno. Żadnej maści nie kazał używać na ranę. Przepisał mi jeszcze 10 zastrzyków bo mam trochę zmieniony głos. Nie wykupiłam bo strasznie drogie. Teraz to już mówię dużo lepiej na początku to tylko szeptałam. A czy to prawda że będąc nad morzem można się źle czuć po wycięciu części tarczycy? Wybieram się na urlop i troszkę się obowiam czy wszystko będzie ok. POZDRAWIAM !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
women38 ja tez planowalam urlop nam morzem, jednak moj endo poiowiedzial ze rok po operacji nie powinnam zmieniac klimatu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
co lekarz to inaczej mowi ja mam mieć operaję w lipcu i pytalam endo czy mogę jechać nad morze to powiedzial ze nie ma problemu,a pytalam czy do ciepłych krajow bo we wrześniu planuje chorwacje to mówil że jak najbardziej.to nie wiem co o tym sądzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Witam! Sebek no właśnie piszesz, że to dziwne,że w biposji był guz pęcherzykowy, a potem wyszedł rak brodawkowy, boje się , że jak zaczną badać to w Gliwicach to wyjdzie pecherzykowy i co wtedy?:( Coś pisałeś kiedyś że wapń się razem z magnezem nie wchłania?, Czyli nie można tego brać razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid Nie to jest raczej nie możliwe, zeby patomorfolog popełnił taki bład co innego kiedy badaja bardzo skromny material z biobsji a co innego kiedy maja cała tarczyce na tacy. Co do wapna i magnezu to kazdy lekarz mi powtarzał zeby nie brac razem ale tutaj ktos zamiesil przedruk jakiegos artykułu z ktorego wynika iz magnez pomaga wchłaniac wapno. Ja magnezu wogle nie biore mam w normie wiec tego problemu nie mam. Wapna tez juz corac mniej i coraz czesciej o nim zapominam naszczescie bez konsekwecji wyglada na to ze przytarczyce podjeły prace. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eskima
sebek kiedy miałeś operację ? Chodzi mi o to , ile po operacji przytarczyce ponownie podjęły pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisalem, ze dziwne jest to, ze nie wycieli wezłów chlonnych. Tutaj juz kilka osob tak mialo ze biobsja pecherzykowaty a po operacji wychodzil brodawkowaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listopad 2009 Ale roznie to bywa Hania 80 nie miala chyba wogle z tym problemu. Inni maja klopoy z wapnem nawet 2 lata a sa tez pechowcy pozbawieni przytarczyc i Ci łykaja wapno juz do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
strasznie męczy mnie fakt czy będzie druga operacja?kurde no dziś może się coś dowiem bo jade do onkologa,ale co bez badań to za dużo mi nie powie.We wtorek bedę rozmawiał z chirirurgiem,który mnie ciął i spytam, czemu nie wyciął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
napiszcie prosze jesli możecie jakie mam kroki podjąć, zadzwonić do Gliwic i się umówić na wizytę i co tam już mam jechac na pierwszą wizytę z próbkami tego co mi wycięli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid83 Ja jestem przykładem, że po usunięciu guza pęcherzykowego wyszedł mi brodawkowy. Węzłów mi nie wycięli, mam się dobrze. Uspokój sie chłopie:)), nie panikuj, będzie dobrze. Lekarz widząc mój wynik histo powiedział "na to się nie umiera i że bardzo dobrze rokuje" i tej myśli się trzymam. Po miesiącu od operacji wróciłam do pracy z mała przerwą na jodowanie. Teraz gdyby nie to, że jestem podwójnie uśmiechnięta, to zapomniałabym o tarczycowej przygodzie. Odebrałam wynik TSH O, O1 ( to chyba nieźle) a 27 idę na badania Sebek cieszę się, że przytarczyce postanowiły się wziąć do roboty. W końcu ile można bezczynnie siedzieć:)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłem od poczatku prowadzony przez Gliwice i moja endo zWrocka co prawda operacje robili mi w Legnicy ale wg scisłych zalecen z lekarzy z Gliwic . W Gliwicach dr onkolog zadecydowal o rozmierze operacji i tak jak zalecił tak wycieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka A jak Twoje przytarczyce ?? Skoro prawie zapomnialas o tarczycy to chyba tez ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid Zadzwoni do Gliwic z wynikiem histopatologicznym w reku, przeczytaj co tam napisali, miła pani umowi Cie na wizyte i powie co masz zabrac ze soba raczej napewno kaze zabrac preparaty ze soba do ponownego zbadania i protokól z operacji (mi tak kazali). Podczas wizyty przekazesz preparaty i umowisz sie na kolejna wizyte za okolo 3-4 tygodni (zalezy ile pracy maja jezeli duzo to preparaty troche postaja zanim je przepadaja). Na kolejnej wizycie prawdopodobnie zakwalifikuja cie na jodowanie i podadza termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) co do zmiany klimatu to sama nie wiem jak to jest , ale 1 grudnia miałam operacje a w marcu byłam w egipcie i wszystko ok, opalałam sie nawet nie chowałam blizny tylko bardzo grubo ja smarowałam kremem 60, a nad morzem mieszkam i dobrze sie czuje..chyba :), zaliczyłam juz plazowanie i jest ok i przyznam sie ze tym razem niczym blizny nie smarowaam i nic jej nie jest, U mnie w rodzinie ja jedna z dalszych krewnych miala raka piersi to przez rok onkolog jej zabronił zmieniac klimatu a jak to jest przy raku tarczycy- nie wiem, chociaz jak potem byłam na jodowaniu to lekarz który mnie przyjmował troche mnie skarcił za opalanie, powiedział wiadomo ze opalanie jest ogólnie szkodliwe a przy raku zwłaszcza ale nie ciagnełam go za jezyk. a teraz mam pytanie do mam:) moj syn (3 lata) tak mega sie poci w nocy, dosłownie cały mokry...pomijam kwestie ze jest ciepło...ale czy moze mu brakowac jakis witamin?? albo czy moze to byc zwiazane z jakimis problemami z nerkami, (on ma wodonercze)?? czy poprostu bedzie potliwym facetem:)/ czekam na sugestie:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy synek był badany w kierunku cukrzycy? Potliwość to jeden z objawów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, słuchajcie mam pytanie, dziś byłam na badaniu EKG i jak spytałam siostrę która mi je robiła jak tam wygląda ten wykres to powiedziała, że jakby troszkę za szybko mi serce bije, czy jest to możliwe, że ten guz tarczycy tak wpływa na moje serce? dopiero jutro ide do lekarza. Czy jest prawdopodobne że teraz mi przełożą operację do czasu kiedy nie ustabilizuje się to serce? rety!! już mam dość tych lekarzy i badań, jak mi się nic nie działo to nic, a teraz jak się od tarczycy zaczęło tak nie wiem na czym się skończy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek605 Ela , jestem . Cieszę się , że w jakimś lepszym humorku jesteś. Ja nie koniecznie , nawalił mi totalnie kręgosłup i właśnie się dowiedziałam że z powodu raka nie mogę korzystać z fizykoterapii:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
Do Women 38 Dzięki serdeczne za odpowiedź w sprawie opuchlizny nad blizną po operacji tarczycy.Jutro mam ostatnią lampę i laser.Jestem wprawdzie 4 tygodnie po operacji i będę czekała cierpliwie aż szyja wróci do normy.Lampy wzięłam po 2 tygodniach po operacji.Pytałam na wizycie endo czy są jakieś przeciwwskazania co do urlopu nad morzem,to powiedział ,że nie ma i proszę normalnie funkcjonować.Zmartwiłam się że nie mogłaś wykupić zastrzyków.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
kurcze jutro musze wciągnąć protokół i szkiełka- to trzeba pisać jakiś wniosek o wydanie? czy wydadzą mi to w jeden dzień?bo wtedy mógłbym w piątek być w Gliwicach z tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka_54 z fizykoterapii nie możesz kożystać to wielka szkoda ale wydaje mi się że możesz korzystać z masarzy, które w wielu przypadkach bardzo pomagają na kręgosłup pozdrawiam Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek moje przytarczycy działają od samego początku. Zaliczam się do tych szczęśliwców, którzy nie wiedzą co to mrowienie. Chirurg, który mnie operował powiedział mi po operacji, że rzadko się zdarza żeby było widać przytarczyce podczas operacji ale w moim przypadku było je widać i pewnie dlatego ocalały w stanie nienaruszonym. Chociaż coś:)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerenia E tam, pewno się zdenerwowałaś badaniem i serducho waliło jak dzwon ❤️ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rerenia przy nadczynności moze wystąpić problem z sercem np przxyśpieszony rytm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×