Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

koala60 ja mam kilka guzkow hypo i wychodzi wynik niepewny, ale moja endo nie jest taka szybka z operacja jestem pod kontrola i wierze lekarzowi,co pol roku robi Usg i biopsje,jestem po jednej operacji tarczycy i tez nie nalegam,ufam jej,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
tak tylko podejrzewam bo ma usg podobną do mojej a u mnie po biopsji wyszedl brodawczak ,ale poczekam aż zrobi biopsję nie bedę zamartwiać się na zapas.zmartwień i tak mam wystarczająco dużo, własnie odwiozlam męza do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
joker1979 .ta myśl pod twoim wpisie jest suuuuuuuper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haniaa80 niestety tak mi powiedzieli że materiał z każdego guza musi być na innym szkiełku,i właśnie za każde szkiełko liczą 110 zł,ja niewiem może tylko ja mam takiego pecha że na Śląsku są takie ceny,może ktoś z was robił biopsję gdzieś w okolicach Zabrza,gdzie jest taniej,to proszę piszcie Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również jestem ze Śląska i również zawsze spotykałam się z tym, że biopsja jest liczona od wkłucia. W Katowicach na Powstańców za prywatną biopsję biorą 50 zł od jednego wkłucia (guza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
carcinoma papillare 1,5cm!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eskima
dawid głowa do góry ! to NAPRAWDĘ nie wyrok !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
w biopsji guz pecherzykowy,a w hist-pat carcinoma papillare a ja sie spodziewałem folliculare, dziwne to wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoya dziękuję bardzo 50 a 110 zł to jednak różnica,do Katowic mam niedaleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid 83 to ja się już zaczynam zastanawiać czy te całe biopsje mają jakiś sens,skoro póżniej wychodzi inaczej,ja już tego nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Biopsja ma sens!Moze wykluczyć coś złośliwego i wtedy luz, a może być od razu rak, a może być guz pecherzykowy(tak jak u mnie), dla ktorego biopsja nie jest wystarczająca i trzeba operować.Ja się o tyle dziwie, bo miałem guza pęcherzykowego i wtedy są zazwyczaj dwie opcje albo gruczolak pecherzykowy, albo rak pecherzykowy, rzadko brodawkowaty,a mi się trafił brodawkowaty i z tego wszystkiego złego oby tak zostało, bo to jest najmniej groźna postać!Boże ten guz wyszedl on wyszedł przez przypadek-do tej pory bym o nim nie wiedział, gdyby nie ból zęba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid 83 ale się porobiło,ja czytając twoje wcześniejsze posty myślałam,że skończy się na łagodnym,głowa do góry,jestem dobrej myśli.U mojej córki też było PODEJRZENIE guza pęcherzykowego,w gliwicach powtórzyli biopsję i wyszło carcinoma papilare,za 10 dni zabieg i aż strach pomyśleć co jeszcze może wyjśc w wyniku histop. Trzymaj się ,bo nie masz innego wyjscia ,całe życie przed tobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
wogole ten wynik hist-pat bardzo krótki , boje się że ,aż za krótki: lewy płat: struna cooloides prawy płat : carcinoma papillare o śr 1,5cm i TYLE! i nic więcej też mieliście takie krótkie wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid 🖐️ To, że krótki to chyba nie ma nic do rzeczy. Tak jest chyba w przypadku histopatolog. Ja też miałam po dwa słowa. Tylko u mnie ok. Dobrze Dawid, że tak szybko to u Ciebie wykryto. Widzę, że masz lepsze nastawienie, tak trzymaj! Pamiętam, jaki załamany byłeś, gdy się dowiedziałeś o guzach. Będzie dobrze. Zuzia, nadia, lucynkaewa, jak się czujecie? Ja wiecznie nieprzytomna i zmęczona. Jej. Taka piekna pogoda, ja nie mogę rano oczu otworzyć... Wieczorem o 20 padam z nóg. Nie wiem, czy to objawy niedoczynności, bo tsh nie miałam takiego tragicznego (1,87), ale no masakra jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonagos Czuję się raz lepiej, raz gorzej. Lekarze próbowali zmniejszyć mi dawki leków, ale okazało się to niewypałem(dostałam takich skurczy, że aż się przestraszyłam). Ja również chodze spać "razem z kurami"-nigdy nie spałam tyle godzin, co teraz. Dalej jestem na L-4 (oczywiście miałam już 3 kontrole z ZUS-u). Dawid-jesteś młody, życie przed Tobą. Dasz radę. Cieszę się, że pozytywnie myślisz, bo to jest więcej niż połowa sukcesu. U mnie w życiu też co się polepszy, to się popieprzy-ale na tym polega życie. POZDRAWIAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid A o wezłach nic nie pisali?? Czy nie wycinali węzlow?? To teraz musisz poczekac az rana sie zagoi i na tydzien do Gliwic, straszna nuda chłopie w tych gliwicach i jeszcze te upały ja mialem tle szczescia, ze byłem w luty i była olimpiada przynajmniej czas jakos leciał. A swoja droga to jestes kolejna osobą na tym forum, z podejrzeniem o pecherzyk a finalnie brodawka, z dwojga złego ta brodawka lepsza. Odebrłaem kolejne wyniki tsh 0,007 (0,27-4,0) ft4 28,2 norma podajrze do 25 Jeszcze nie bym u endo ale to ft4 jakies takie duże ciekawe dlaczego P.s Naprawde 0,007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
no właśnie chyba nie wycinali skoro nie ma o tym nic w wyniku?więc co pewnie będą cieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie, ze zaczna od usg i biobsji wezłów, jezeli beda powiekszone lub stan zapalny to wytna na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
nie wiem na miesiąc przed operacja w usg nie miałem powiększonych , teraz(wczoraj) lekarz mi badał palpitacyjnie i nie mam powiekszonych i powiedział, że na jednej operacji się skończy, a po samej operacji chirurg-patomorfolog, który mnie operował zapewniał mnie, że nawet jeśli będzie zlosliwy to nie bedzie reoperacji- ale juz nie wierze zapewnieniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od marca jestem na L4 - w marcu miałam operację, potem w maju jod a 7 lipca czeka mnie tomografia( po jodzie znaleźli coś co chcą sprawdzić), a jutro mam kontrole u lekarza orzecznika z ZUS czy ktoś może mi powiedzieć jak to wygląda? Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Joker a co oni takiego znaleźli piszesz jakąs nieswoista zmianę -to może jakis stan zapalny poprostu, skoro taki dlugi termin na tomografie dali to na pewno nic poważnego, a czy możesz mi powiedzieć jakiej wielkości miałaś tego guza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid, nie jestem lekarzem, wiec tak napewno to nie wiem moze faktycznie skonczy sie na jodowaniu, mi odrazu wycieli wezly chociaz mialem microraka (nawet niepamietam rozmiaru teraz), najwazniejsze ze wyciety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
.. a ta tomografia to czego ma dotyczyć tego przełyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elcia, hoya hmm moze i tak jest lepiej bo w Gdańsku biopsja kosztuje 160 zł niezaleznie od ilosci guzów..cwaniaki Dawid bardzo mi przykro ale ten brodawkowaty nie taki straszny i wcale wezłów ciac ci nie muszą mi nie wycieli ...w Gliwicach robili usg miałam powiekszone ale stwierdzili ze to stan zapalny wiec na zapas nie martw..:) Sebciu tak chyba jest ze jak tsh w doł to ft4 w góre ja tez mam powyzej normy i mój endo mówił ze bardzo dobrze..:) Iwonagos...jest jeszcze jedna opcja od której ci sie chce cały czas spac CIĄŻA :) heh pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
nie koniecznie ciąza może byc też niskie ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Hania to mnie troche pocieszyłaś,ale nie wiem czy u mnie to przejdzie guz był wielkości 1,5cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koala oczywiscie ze nie, chciałam tylko postarszyc iwonegos:)..zartowałam sobie Dawid u mnie napisali ze mój guz ten rakowy miał do 2 cm...wiec spokojnie ...nie martw sie wiem ze łatwo powiedziec ale chociaz spróbuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koala60
haniaa wiem ze to mowilas w formie żartu ,ale ja będąc z corką w ciązy to faktycznie ciagle spałam ,oczywiscie w miarę mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid Ja miałam dwa guzki 7mm i 6mm. Też myślę że to będzie tylko jakiś stan zapalny. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×