Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

women38: Dr.Gawryś przyjmuje w Pieszycach i słyszałam o nim, byłam, pytałam, ale miejsce ma dopiero na wrzesień, a ja nie chciałabym tyle czekać niestety. Moja mama sie niepokoi ponieważ miała kiedys niedoczynność (teraz nie) i miesiąc temu wylądowała w szpitalu przez arytmie serca spowodowana jak się okazało raczycą...Zrobili jej wszystkie badania zaczynając od pobrania krwi i później robili jej usg brzucha i tarczycy. Mama sobie ubzdurała, że wykryli cos w krwi (coś=rak) i szukali guza przez USG...sama już nie wiem co myśleć, gdy rozmawiam z mamą denerwuje sie i martwie, ale wasze opinie mnie upokajaja. dziękuję:* iwonagos: Byłysmy wczoraj w Świdnicy u endokrynologa, który nie odbiera telefonu, pojechałysmy się dowiedzieć/zarejestrować/na badania, na cokolwiek. Jak sie okzałao Jego nie było, przyjmuje tylko w czwartki, akurat dzisiaj Go nie ma, dopiero za tydzień, a i tak nie wiadomo jak sie ułoży wszystko bo dalej nie odbiera telefonu... Jest ewentualnie Kłodzko, o którym wspomniał lekarz ogólny mojej mamie. I same juz nie wiemy gdzie iśc... Własnie co to jest za badanie, że moja mama wypije jakis płyn, przystawia cos do szyji i juz beda wiedziec jaki to guz?? (takie badania robią w Kłodzku) Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za odpowiedzi:) P.S Sorki za wczesniejszy post, nie wiem czemu mi sie wkleił...dopiero rozkminiam ta strone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konwalia - pić wodę, jeść cukierki itp. można po 2 godzinach od połknięcia jodu. Pierwszy dzień to przede wszystkim czekanie: najpierw w kolejce do okienka w rejestracji. Następnie udajesz się pod gabinet lekarza i znowu czekasz (mnie przyjęto ok. 14). Tam lekarz przeprowadza wywiad, robi krótkie badanie, informuje Cię, jaka dawkę jodu dostaniesz, zleca badania krwi. Po lekarzu kierujesz się do szatni, gdzie trzeba przygotować się do wejścia na oddział. Można od razu przebrać się w ich czerwone pidżamy, ja jednak na oddział otwarty wskoczyłam w dresik i miałam przygotowaną swoja prywatną pidżamę. Na oddział nie można wnosić toreb turystycznych i torebek, więc bądź przygotowana, że będziesz musiała przepakować się do reklamówek. Po przebraniu/przepakowaniu udajesz się na oddział, gdzie pobierana jest Ci krew do badań (od rana na czczo) przydzielony jest Ci pokój. Potem obiadek(hurrraaa!). Ostatni etap to usg szyi ( w nowym budynku, tam gdzie poradnie). Potem czas wolny ;) Nie przejmuj się i nie smuć. Zabierz gazetki, dobra książkę, a czas zleci szybciej. Będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Konwalia Trzymaj się, będziesz miała za sobą i spokój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Konwalia Trzymaj się, będziesz miała za sobą i spokój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Konwalia Trzymaj się, będziesz miała za sobą i spokój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość women38
Justynab Skoro mieszkacie w Dzierżeniowie to naprawdę warto iść do przychodni w dniu kiedy przyjeżdża lekarz być wcześnie od innych pacjentów i jak tylko przyjedzie wejść jako pierwsza i zapytać czy przyjmie bez rejestracji. Jeśli powie że tak, to podbija karteczkę schodzi się z nią do rejestracji i zakładają kartę którą zanosisz do lekarza. Tak robi mnóstwo ludzi, sama jestem tego przykładem, jeszcze nie spotkałam się żeby odmówił. Ostatnio byłam w marcu. I też tak zrobiłam. Teraz jadę 11 sierpnia, z tym że taraz jestem zarejestrowana. Trzeba spróbować. Wiem że przyjmuje raz na dwa tygodnie w tym samym czasie przyjmuje tam pani ordynator z szpitala wojskowego na pewno do któregoś lekarza się dostanieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Konwalia Trzymaj się, będziesz miała za sobą i spokój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra xyz
witajcie:) znalazłam Was przypadkiem:) szkoda ze tak pozno:( tak sie pocieszcie az milo poczytac. jestem po usunieciu całej tarczycy. wyniku hist.jescze nie mam, ale za to mam wyniki tsh. I w zwiasku z tym mam do was pyt. moje wyniki tsh 3generacji 3.183. Dobre czy złe? Moja endo urlopuje się . Dziekuje ewentualne odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra xyz
witajcie:) znalazłam Was przypadkiem:) szkoda ze tak pozno:( tak sie pocieszcie az milo poczytac. jestem po usunieciu całej tarczycy. wyniku hist.jescze nie mam, ale za to mam wyniki tsh. I w zwiasku z tym mam do was pyt. moje wyniki tsh 3generacji 3.183. Dobre czy złe? Moja endo urlopuje się . Dziekuje ewentualne odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, wrocilam od mojego chirurga... operacja 28 lipca, powiedzial ze nie chce mi usuwac calej tarczycy bo jestem za mloda.. teraz czekanie "tylko" na operacje... Aleksandra xyz jesli chodzi o Twoje TSH to szczerze powiem ze na tym forum sie dowiedzialam ze takie bliskie 3 nie jest dobre ponoc najlepsze to takie ponizej 1, ale dobrze by bylo jakby sie wypowiedzieli inni, zwlaszczaa Cyryla1, iwonagos, Hania 80, one sa obstukane w tych sprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Women38: Mama nie chce iśc tak szybko do lekarza ;/ Wg niej, najlepiej czekac na przyszły czwartek, kiedy to w Świdnicy przyjmuje dobry lekarz. Zobaczymy. Ale zrobimy jak radzisz, pojedziemy wcześniej i sie 'wcisniemy' bez rejestracji. Najgorsze jest to czekanie gdy nie wiadomo co to za guz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
RERENIA ,DAWID83 bardzo Wam dziekuje za wsparcie:*...HOYA suoer z Ciebie dziewczyna dziekuje za wszystko:*...kochani trzymajcie za mnie kciuki ,wiem ze bedzie mi bardzo ciezko bede strasznie tesknic, ale dam rade...musze byc zdrowa dla siebie i dla nich:*...tej scyntygrafii to boje sie ze looo,ale jestem pelna nadzieji ze wynik bedzie ok zycze tego sobie i Wam, Nam wszystkim:*...pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Women38: Mama nie chce iśc tak szybko do lekarza ;/ Wg niej, najlepiej czekac na przyszły czwartek, kiedy to w Świdnicy przyjmuje dobry lekarz. Zobaczymy. Ale zrobimy jak radzisz, pojedziemy wcześniej i sie 'wcisniemy' bez rejestracji. Najgorsze jest to czekanie gdy nie wiadomo co to za guz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
RERENIA ,DAWID83 bardzo Wam dziekuje za wsparcie:*...HOYA suoer z Ciebie dziewczyna dziekuje za wszystko:*...kochani trzymajcie za mnie kciuki ,wiem ze bedzie mi bardzo ciezko, bede strasznie tesknic, ale dam rade...musze byc zdrowa dla siebie i dla nich:*...tej scyntygrafii to boje sie ze looo,ale jestem pelna nadzieji ze wynik bedzie ok zycze tego sobie i Wam, Nam wszystkim:*...pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoya To ciekawostka dopiero. Napisz pismo , że przed podpisaniem umowy byłaś zdrowa , dołącz kserokopie wyniku biopsji i np. usg (oczywiście jeśli daty są w granicach umowy) i nie sądzę żeby jeszcze się upierali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konw@lia BEDZIE DOBRZE, wszyscy jestesmy dobrej mysli, dasz rade!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość women38
Jak się dostaniesz do któregoś z lekarzy w Pieszycach, to będę kazali Twojej mamie przyjechać do Wrocławia i tam jej zrobią biobsję /za nią się nie płaci/ wiem że to straszna nerwówka sama to przeszłam i wielu innych, ale inaczej się nie da. Życzę powodzenia i daj znać jak coś załatwicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynab Niestety trzeba mieć zdrowie, żeby być chorym w tym kraju:( Jeżeli jest taka potrzeba, niestety trzebna prywatnie. Mało jest endokrynologów, na NFZ marne szanse. Ja leczę się u dr Tomkalskiego i jestem zadowolona. Pokierował mnie do swojego przyjaciela chirurga, który mnie operował na klinikach we Wrocławiu. Jestem z okolic Ząbkowic Śląskich, a tam Tomkalski przyjmuje. Niestety wszystko prywatnie. Wizyty, usg, biopsje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Witam, upał na dworze to na forum cisza, wszyscy cieszą sę chyba latem:).Joker co tam u Ciebie, wróciłaś?bo sie nie odzywasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
upal nie upal ja sie melduje z dreczacym mnie pytaniem: powiedzcie mi ile sie dochodzi do siebie po operaji tyarczycy?? po ilu wraca glos i mozna normalnie chodzic i spac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość women38
rerenia na drugi dzień będziesz już na nogach, niktórzy nie mają problemu z głosem, ja osobiście miałam ale teraz mówię już normalnie, po operacji mówiłam szeptem, nie było problemu z jedzeniem, najgorzej było jak chciałam kaszleć. Zobaczysz strach ma wielkie oczy, po operacji powiesz: "Łeee, to bułka z masłem !!!!!" POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
ja po operacji mowiłem odrazu -zaraz po wybudzeniu tyle ze boli szyja, na drugi dzien juz sie chodzi ale ostrożnie bo wiadomo, że to jednak organizm osłabiony no i ma się kark sztywny, spać normalnie spałem dopiero 3 nocy jak mi wyjęli dren bo tak to ciężko się obracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaki, jak mi jesze przyjdzie jakies pytanie do glowy to bede pisala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Na początku chciałam wam strasznie podziekować za to co piszecie. Jak mama mi o wszystkim powiedziała to sie załamałam, bo wyobrażałam sobie najgorsze (Rak-smierć-co będzie dalej?). Ale jak weszłam na to forum to szczerze chyba moge przyznac, że guz tarczycy mozna porównac z wyrostkiemw najlepszym przypadku? Może rzeczywiście przesadzam, ale moje nastawienie do tej sprawy obróciło sie o 180stopni. I mam takie pytanie. Ciagle czekamy spokojnie, w przyszły czwartek będziemy wiedziec więcej (mam przynajmniej taka nadzieje). I właśnie - czy mozna po zwykłym badaniu krwi zbadać czy dana osoba ma komórki rakowe (raka) albo guza? Czy trzeba robic jakies dodatkowe/płatne badania...? I czy lekarz w szpitalu piobierający krew jesli by wiedział (z wyniku krwi), że jego pacjent ma raka musiałby o tym powiedziac mu? Albo lekarz ogólny? Czy dopiero endokrnolog? Buziaczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Niestety na podstawie krwi nie można stwierdzić czy są komórki nowotworowe. dopiero w zaawanasowanym bardzo stadium pojawiają się nieprawidlowe komórki w rozmazie krwi.Mozna zrobić markery nowotworowe - w przypadku tarczycy jest to tyreoglobulina, ale z tego co wiem jest ona dopiero markerem po tym jak człowiek zostaje bez tarczycy.Najlepszym wyjściem jest biopsja i też nie do końca, mi w bipsji wyszedł guz łagodny a po operacji okazał się rakiem.W każdym razie najlepszym wyjście jest biopsja-jest najdokładniejszym badaniem przed operacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia 1
Rerenia Ja po operacji resekcji całej tarczycy czułam się dobrze,głos wcale nie zmieniony,jak ktoś z rodziny zadzwonił ,czy mówię,to mój wspaniały mąż powiedział,że mówię aż za dużo. Tak się cieszyłam,że byłam już po operacji. U mnie to najgorszy był moment aż zwróciłam narkozę ,zaraz poczułam się jak nowo narodzona.Teraz jestem po operacji 42 dni,czuję się dobrze,blizna ładnie się zagoiła,maleńkie opuchnięcie nad blizną jest,ale endokrynolog powiedział ,że pomaleńku wszystko się zagoi też w środku. Endo powiedział mi że mam niczym nie smarować,ale kupiłam sobie na razie krem LINOMAG i lekko natłuszczam całą szyję.Można też oliwką dla dzieci. Wyniki mam w normie,TSH 0,762. iWONAGOS jAK Twoje samopoczucie . Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Nareszcie dobre wieści, ale zacznę od początku. Rano zostałam przyjęta na oddział, tzn. najpierw naczekałam się w kolejce w rejestracji, potem druga kolejka do lekarza który wypisała mi skierowanie na TK, wysłał na badanie krwi i kazał iść na badanie. Na skierowaniu w celu badania miałam napisane "ocena stanu zaawansowania i ewentualnych przerzutów do płuc", po przeczytaniu opisu- zamarłam z przerażenia. Samo badanie nic strasznego,ale oczekiwanie na wynik- koszmar. Na szczęście trafiłam na przemiłego Pana dr który zanim wydrukowali mi cały wypis, pooglądał moje wyniki i powiedział że jest OK. W badaniu wyszły powiększone węzły chłonne ale z wnęką- podobno nic złego, A zmian która wyszła na scyntygrafii jest to zmiana tłuszczowa- czyli jakiś tłuszczak. Nie wiem tylko dlaczego termin diagnostyki wyznaczono mi na styczeń- wiem ze najczęściej jest to rok po dużym jodzie a ja go miałam w maju!!! Może dlatego że ten termin ustalili mi na 2 scyntygrafii, jak nie wiedzieli co to jest za zmiana i teraz już nie chcieli nic zmieniać?. Tak na marginesie w dniu w którym miałam TK- miałam urodziny- i wspanialszego prezentu nie mogłam sobie wymarzyć-płakałam po raz pierwszy od lutego ze szczęścia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joker ja na diagnostykę po dużym jodzie będę musiała przyjechac po pół roku i wówczas też będą robić sxyntografię za pierwszym razem jak byłam na dużym jodzie to też byłam na diagnostyce po pół roku. lalinka moja koleżanko niedoli, cyryla, konwalia i wszystkie inne z tego forum które są przed operacją lub po operacji pozdrawiam serdecznie w chwili obecnej leżę w szpitalnym łóżku i piszę z Warszawy na Szaserów wczoraj miałam podany duży jod czuję się dobrze słoneczko od 6 wieci w okno obawiam się tylko że znów dzisiaj będzie zagorąco ale jako to przetrwam i byle do poniedziałku w poniedziałem scyntografia i do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawid83
Joker to wspaniała wiadomość i wszystkiego najlepeszego z okazji urodzin! a tak na marginesie to tego tłuszczaka w płucach Ci znaleźli czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joker1979 super, ciesze sie z Toba!! naprawde rewelacyjne wiesci... zuzia 1 dziekuje za odpowiedz.. a czy Ty nie jestes na zadnych hormonach? czy bierzesz jakies i masz takie dobre TSH? MIŁEGO I POGODNEGO WEEKENDU WSZYSTKIM ZYCZE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×