Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Witam Ela, ja Cie pamiętam:)), trzymam kciuki za dobre wyniki . Lalinko odpoczywaj ile się da, czasami każdemu się przydaje trochę lenistwa i może wrto raz na jakiś czas sie ponudzić. Ja na diagnostykę ide w przyszły poniedziałek, mam nadzieję, że będzie ok. Poza tym juz trzy tygodnie bez hormony i jak na razie bilans taki: wahania nastroju, spuchnięta twarz no i zgubiona karta do bankomatu(zablokowana, uruchomiona cała procedura) znalazła się bo zapomniałam, gdzie ja położyłam a nie zgubiłam:)))) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolek Nareszcie się odezwałaś. Trzymam kciuki, w marcu mam wizytę i tez mi ustalą termin diagnostyki. Nie mogę się doczekać, martwi mnie mój kręgosłup, który mi nie odpuszcza. Greystonka, Iwonagos Mimo szczerych chęci nic pozytywnego nie udało mi się znaleźć. Nie to żebym miała zastrzeżenia do sanatorium. To chyba jedno z najlepszych , mają wszystkie sprzęty nowoczesne , basen itp. Zabiegi też dostałam odpowiednie, co prawda z moim schorzeniem z niewielu moge skorzystać Najbardziej dołuje mnie nuda, jestem w 4 osobowym pokoju, ale panie raczej różaniec odmawiają i mało mamy wspólnych tematów, nie ma mowy żeby razem gdzieś wyjść. Wszystkie mieszkają w pobliżu i na sobotę i niedziele pojechały do domu a ja biedna siedze sama w pokoju. Nawet wycieczek tu nie organizują, zapisałam się na wycieczkę do Cieszyna:D Jak nie nastąpi poprawa w moim zdrowiu to klęska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani,robiłam przed chwilką kawkę w kuchni i usłyszałam jak pięknie ptaszydła spiewają- poczułam się tak wiosennie, chociaż same widzicie jak szaro za oknem.W moim sercu zapanowała wiosna, jeszcze drobiazg dwa egzaminy w sesji( dziś do zdania :-) ) , Jokerku! dziękuję za opis, daj znaka jak się czujesz, czy szybko wracasz do formy? z lękiem podchodzę do odstawienia tableteczki....Jak pamiętam jak Lalinka przechodziła odstawienie i ty i jeszcze parę innych-wolałabym dać sobie chyba ponownie wyciąć tarczycę, której nie mam :-D. Muszę wcześniej obniżyć wagę, bo od 3 miesięcy nie palę i co nie co mi przybyło. Ja u ciebie Jkerku z wagą? Lalinka- możesz się wysypiać? ( tak przypuszczam), nie musisz się spieszyć?masz kontakt ze światem ( internet) :-D - Odpoczywaj kochana!Jak koleżanki są różańcowe, to ciesz się, ze wyjechały ;-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nebraska135 Spokojnie, ja osobiście źle znosiłam odstawienie hormonów przed diagnostyką, ale były ze mną Panie które czuły się OK, więc lepiej bądź dobrej myśli. Jak mogę zażywać "małą białą tabletkę" to z dnia na dzień czuję się coraz lepiej, szkoda tylko że te dodatkowe kilogramy nie chcą zniknąć tak szybko jak się pojawiły w czasie bez "małej białej". Ale jestem dobrej myśli że z czasem i z tym sobie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nebraska, jedyny pożytek że łóżko wygodne i o dziwo śpię. Jeszcze do tego marazmu potrzebne mi bezsenne noce. Znalazłam w innych sanatoriach oferty biur turystycznych to moze przerwe nudę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Kiedyś już byłam na tym forum ale pod innym nickiem. czytam prawie regularnie forum lecz nie pisze bo nic nowego bym jak do tej pory nie wniosła:) Aż do dzisiaj... Chciałam się podzielić takim doświadczeniem bo być może komuś może się przydarzyć taka informacja. Krótko o mnie: operacje miałam w lutym (lewa część) i maju (prawa część) 2010 roku. Jod miałam w październiku 2010 (w Poznaniu) i w zeszłym tygodniu miałam kontrolną wizytę. I teraz konkrety. Od momentu operacji miałam dawkę 100 eltroxinu. Od 3 tygodni zauważyłam, że pomimo 8h snu i regularnego chodzenia spać czuje się zmęczona.. A najgorsze że nie potrafię się skupić (15stego mam obronię inżyniera). Zaczęło mnie to zastanawiać i wyniki kontrolne potwierdziły moje objawy. Mam nadczynność (tsh 35,5!). Może ktoś uzna że to moje niedopatrzenie bądź niedbałość, ale jestem osobą aktywną "w ciągłym biegu" i do tego stresująca się byle czym. Wszystko zrzucałam na ten stres i aktywność. A okazało się że mam małą dawkę. Tylko dziwne że nikt w szpitalu na to nie zwrócił uwagi. Także zebrało mi się od pani prof. i mam zwiększyć ją do 150. Teraz już będę mądrzejsza i bardziej wyczulona. I moje pytanie dotyczy tego czy ktoś orientuje się czy w takim razie ta jodoterapia zadziałała skoro od pażdziernika mam tak wysokie tsh? Już nie chciałam dopytywać bo rozmowa o wynikach odbyła się przez telefon i prof. się spieszyła.... za jakiekolwiek informacje bylabym wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytrynko na pewno zadziałała bo przeciez jak podają jod to musisz miec wysokie tsh, przed diagnostyką każą odstawic hormon, a przy duzym jodzie dają no te zastrzyki na podniesienie tsh (nie pamietam jak sie nazywa:), takze badz spokojna, no ale teraz obniz i to koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje za informacje Haniu:) bo się bałam że nie działa tak jak powinien:) już zaczełam łykać większą dawkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
witam wszystkich cieplutko...dzis bylam na cytologi przy okazji zbadalam piersi i okazalo sie ze sa torbiele i jedna podejrzana torbiel zlozona z przegrada w srodku narazie do obserwacji:(...na nastepnej wizycie zdecydujemy sie najprawdopodniej na biopsje chyba ze sama zniknie(oby)...tak strasznie sie boje ostatnio ciagle cos tsh 0.005...mial moze ktos taka torbiel...pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś byłam na pierwszym usg. Dziecko dorodne i wszystko ok. Przy okazji usg ginekolog wykrył żylaki macicy i zerwane więzadła pęcherza. Jakoś groźnie mi brzmi. Niby powiedział, żeby się ie denerwować, ale wiecie jak to jest.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam cytrynko a czy ty dobrze bierzesz te hormony, bo przy 100 az tak wysokie tsh, pamietaj zebymin 30 minut po wzieciu hormonu nic nie pic i nie jesc, po operacji jak zaczełam brac hormon to czekałam tylko 20 minut i sie nie wchłaniał tsh wzrosło do 68, pamietaj o tym:) konwalia oby sie wchłonoł nie martw sie wiem ze łatwo powiedziec ale choc troszke sie postaraj...trzymam kciuki iwonko hmmm faktycznie brzmi dosyc dziwnie a zylaki macicy??co to jest pierwszy raz o tym słysze... ale dostosuj sie do rad lekarza i nie martw sie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka1980
Wczorak odebrałam wyniki histo...... Na jodoterapię jadę 23 lutego. Czy przed jodem odstawia się hormony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) ja jestem po kontrolnej wizycie u endo. ostatni mój wynik tsh wyniósł 4,53. biore 50 euthyroxu i po 2 miesiącach od poprzedniej wizyty wynik mam 2,5 :]. bałam sie tej nadczynności tym bardziej, że w ciąże chcę znów zajść gdy tylko lekarz mi pozwoli po mojej stracie :(. ponadto w maju skierowano mnie na usg tarczycy by spr jak się goi po operacji to chyba tyle co u mnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania Wszystkich znajomych i w mojej rodzinie gonię zawsze na badania kontrolne, bo twierdzę, że nie ma to jak profilaktyka, ale czasem to sama mam wrażenie, że im człowiek mniej wie, tym lepiej. Gdybym nie wiedziała, że coś tam mam od pęcherza mam uszkodzone, to nie zastanawiałabym się cały czas, kiedy zacznę mocz popuszczać. To minie, ale w tej chwili mam wrażenie, że jakąś fobię mam;) olczak Moim zadniem masz za małą dawkę hormonu. Z reguły lekarze taką przepisują po operacji, bo kilka tygodni po niej jest jeszcze pewien poziom hormonu naprodukowany przez tarczycę przed operacją. Potem jednak zanim się ta gospodarka hormonalna unormuje, trzeba robić co miesiąc tsh i w razie potrzeby zwiększać dawkę. Masz zostawiony kawałek tarczycy, czy wszytko wycięte? A jak się czujesz? Masz objawy niedoczynności? Endokrynolog nie zwiększył Ci dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam wycinane tylko guzy, także kawałek tarczycy został. czuje się dobrze, nie mam zadnych objawów nadczynności, gdyby nie drugi usmiech i codzienna ranna tabletka to nie wiedziałabym, że cos mi jest. lekarz nie zwiększył mi dawki bo tak jak pisałam wczśniej: zaraz po operacji miałam 4,18 to mi przepisała 50 ethyroxu potem miałam 4,5 a po 2 mca spadło mi do 2,5 przy ciąglej dwace 50... kolejna wizyta 30 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak Ojej, do 30 maja szmat czasu. Tsh powyżej 4 to nie jest dobry wynik. Powinno być przynajmniej poniżej 2. Najlepsze do zajścia w ciążę jest poniżej 1. Ja na twoim miejscu zasięgnęłabym rady jeszcze endokrynologa. Wiesz jakie jest niebezpieczeństwo? Masz jeszcze kawał tarczycy i jeżeli będziesz w niedoczynności, na tym kawałku tarczycy, który ci został możliwe, że będą się robiły guzy z powodu niedoczynności. Jeżeli ma się skłonność do guzów to niestety bardzo prawdopodobne. Moja mama miała drugą operację z powodu guzów, które jej urosły na kawałku pozostawionej tarczycy. Niestety druga operacja jest bardziej niebezpieczna od piwerszej, bo istnieje większe ryzyko uszkodzenia strun. Zresztą, jak same wszystkie wiemy, stan po samej operacji nie należy do przyjemnych. Warto dbać o prawidłowy poziom hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ja zdaje sobie z tego sprawę, ale ja nie mam teraz wyniku powyżej 4 tylko 2,5 więc to chyba jest roznica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ciewplutko!!!!! Wszystkie moje kochane koleżanki topikowe!!!! nIE WIEM ,czy mnie pamiętacie,ale rok temyu wycięli mi całą tarczycę i gdyby nie Wasze wsparcie,to nie wiem jak bym sobie poradzila z takim stresem!!! Wpadłam,żeby Wam podziękować raz jeszcze,blizne mam prawie niewidoczna,bialutka kreseczka na 3-4 cm i to wszystko.Biorę 125 eutyrox i właśnie mam kontrolna wizyte mieć a tu tsh 0,115 -no koszmar jakiś!!! jak brałam 100 to byl powyże 2 a teraz od pażdziernika biorę 125 i taka jazda.Hist-pat miałam dobry ,tylko skóra sucha i waga poooooszła w górę,to pewnie zmiana stosunku do życia:D o wadze mówię:D ale tsh trochę mnie przerazilo.I tu znow ukłon w Waszą nieocenioną pomoc,zanim dojadę to może ktoś mi to jakoś wytłumaczy???? troche się denenrwuję!! Pozdrawiam raz jeszcze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ciewplutko!!!!! Wszystkie moje kochane koleżanki topikowe!!!! nIE WIEM ,czy mnie pamiętacie,ale rok temyu wycięli mi całą tarczycę i gdyby nie Wasze wsparcie,to nie wiem jak bym sobie poradzila z takim stresem!!! Wpadłam,żeby Wam podziękować raz jeszcze,blizne mam prawie niewidoczna,bialutka kreseczka na 3-4 cm i to wszystko.Biorę 125 eutyrox i właśnie mam kontrolna wizyte mieć a tu tsh 0,115 -no koszmar jakiś!!! jak brałam 100 to byl powyże 2 a teraz od pażdziernika biorę 125 i taka jazda.Hist-pat miałam dobry ,tylko skóra sucha i waga poooooszła w górę,to pewnie zmiana stosunku do życia:D o wadze mówię:D ale tsh trochę mnie przerazilo.I tu znow ukłon w Waszą nieocenioną pomoc,zanim dojadę to może ktoś mi to jakoś wytłumaczy???? troche się denenrwuję!! Pozdrawiam raz jeszcze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak napisałaś: "czesc ja jestem po kontrolnej wizycie u endo. ostatni mój wynik tsh wyniósł 4,53." Wybacz, ostatni, to ostatni. Dla mnie jakoś to oczywiste było, więc dlatego napisałam co napisałam:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos :) masz rację niezbyt zrozumiale to napisałam. obecne tsh dokładnie z zeszłego tygodnia mam 2,5. więc to chyba dobry wynik? :] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ruch na forum jakoś mniejszy niż latem, ale to z jednej strony dobrze, bo znaczy ze nie ma przyrostu ludzi z problemami guzków, oby tak dalej:) Przede mną 16 lutego w srodę kontrola ambulatoryjna w Gliwicach , nie wiem co mnie czeka ,usg i krew na pewno a co więcej? Troche mam stracha co tam znowu wyjdzie, ale mam nadzieję że będzie ok.Ciekawi mnie jedna rzecz, bo po dużym jodzie, na karcie wpisano mi : -kontrola ambulatoryjna 16 luty - diagnostyka izotopowa 28 listopad 2011 czy ta diagnostykę izotopową to tak wpisali po prostu z gory, czy jak, bo przecież skąd wiedzą co wyjdzie na tej kontroli ambulatoryjnej pojutrze? ale nie wnikam w to niech bedzie listopad i niech bedzie wszystko dobrze. Jeszcze jedno pytanie - na kontrole ambulatoryjną mam się stawić w rejestracji w starym czy nowym budynku? Pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak, ja podobnie jak ty mam zostawiony kawałek tarczycy(ostatnie TSH 1,74 bez przyjmowania hormonu)i właśnie staram się o niunie. w związku z tym mam pytanie czy lekarz zalecił Ci jakieś dodatkowe badania? bo nie wiem czy może jakieś wykonać i poszukać przyczyny nieudanych prób.... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia, moja sytuacja jest skomplikowana. jak zaszłam w ciąże to miałam kontrolowane tsh cały czas. żadnych dodatkowych badań nie miałam. najlepiej jednak iść do ginekologa-endokrynologa który zajmuje się wszystkim razem niż mieć 2 lekarzy.... niestety moja ciąża zakończyła się niepowodzeniem i narazie muszę odpuścic na conajmniej 4 mce.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka1980
Małgorzata D Odebrałam wyniki po operacji - rak brodawkowaty z obustronnym przerzutem do węzłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. DAWID83 Na kontrolę ambulatoryjną idziesz do nowego budynku do rejestracji na pierwszym piętrze ZAKŁADU MEDYCYNY NUKLEARNEJ I ENDOKRYNOLOGII ONKOLOGICZNEJ.Byłeś tam na pewno nie raz.Jutro usg,hormony-nie bierz rano tabletki.DOSTANIESZ TEŻ CYNOMEL,który zażywa się przed diagnostyką. To,że masz zarezerwowany termin,nie przejmuj się.Każdy tak ma.Na pewno będzie wszystko ok,a diagnostyka tylko potwierdzi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulka1980 Jeżeli jedziesz na jod do Gliwic,to nie odstawia się hormonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×