Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Ja swój plasterek przytrzymuję takim siatkowym opatrunkiem- wyglądam jak w obroży. Trzeba je przyklejać plastrem fizelinowym bo odpadają ale mnie się od przyklejania robią rany-chyba jestem uczulona na ten klej. Mnie już wygląd by nie przeszkadzał ale ona strasznie boli i nie ma mowy o szaliku czy golfie. Mój ślubny mówi,że wyglądam jak Frankenstein!Albo ktoś kto próbował się wieszać ale nie wyszło! To nic zdrowie ważniejsze!! Miłej niedzieli życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka sory nie doczytalam ze to chodzi o ciaze,dziewczyny nie szalejcie tak z tymi bliznami, ja tez z poczatku mialam szrame, bo jestem uczulona na benzyne a po operacji nie wiedzialam, poprosilam siostre o zmycie kleju bo mydlem nie schodzil, i po tym spuchlam, ale potrzeba troche czasu, teraz mam mala kreseczke, fakt ze to juz pare lat,ale wcale to mi nie przeszkadza.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greystonka Napisz te wyniki , szczególnie ze zbiórki moczu . Ja też mam do dupy:( Wapń we krwi dobry 2,26 przy normie 2,1-2,6 Wydalanie 11,90 norma 2,5-6,2 Żelaza jakoś nikt nie kazał mi badać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOBIETKI! czy któraś z was zna lub coś wie na temat objawów jak moje? nadmierne wypadanie włosów nadmierne porastanie twarzy ,szyi itp otyłość brzuszna Czy to może mieć związek z hormonami tarczycy? (której de facto już nie mam) moja endo się wykręca i mówi ze mam poczekać z tym problemem ,czeka mnie jod duży..ale ile mam czekać? zarastam z dnia na dzień,niedługo będę musiała się golić! do tego mój brzuch wygląda jak w ciąży (bez urazy paniom ciężarnym i starającym się),ginekolog badał przed operacja testosteron i jajniki i jest ok,co to może w ogóle być i co z tym zrobić? do kogo iść? z góry dzięki za wszystkie sugestie,pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny o co chodzi z tym wydalaniem wapna? ja mam robić tylko tsh i wapno ale z krwi u endo byłam końcem lutego i kazała mi przyjść dopiero na początku czerwca z wapnem i tsh ale tylko z krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewien ale chyba po to zeby ustalic czy to wapno sie gdzies nie osadza np w nerkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Iwonagos ten twój lekarz to niezły cwaniak, jak testy potwierdzały u mnie ciąże, od rau poleciałam do gina robił mi usg ale nie widział jeszcze nic mówił ze jeszcze wczesnie i moze tego nie widziec ze mam przyjsc za tydzien, to za tą wizytę kasy wogóle nie wziął...... kochani co wam ta blizna tak przeszkadza....:) Sebek a ja myslałam, że juz dawno jestes po diagnostyce....:) nie chce byc nie miła ale błagam nie piszcie ze wam sie swiat wali z powodu guzów na tarczycy..kurcze nawet nowotwory tarczycy nie grożą smiercią ..... pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani, za dwa tygodnie mam operację, cały cazs byłam spokojna aż do dzisiaj. Obudziłam się z drżcymi rękoma i nie mogę sobie znależź miejsca tak bardzo zaczynam się bać... Pozdrowienia M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina;87
Do nockairu - u mnie zespół androgenny objawia się w trądziku ( na plecach) i nasilającym się owłosieniu w nietypowych miejscach. Wczesniej łaziłam po dermatologach i kończyło się na antybiotykach lub tabletkach antyk. i po jakimś czasie objawy znowu wracały. Trafiając na b. dobrego endokrynologa przy okzaji tarczycy opowiedziałam również o pozostałych dolegliwościach i aby zdiagnozować zespół adnrogenny kazał zrobić kupę badań - niestety kosztownych - aby znaleźć przyczynę tego zespołu. I tak musiałam wykonać następujące badania hormonalne : testosteron - wyszedł prawidłowo adrostention 17 OH hydroprogesteron prolaktynę DHEAS Na podstawie wyników tych badań lekarz zlecił zrobienie : -Tomografii komputerowej nadnerczy - ponieważ jeden z hormonów który nie wyszedł prawidłowo jest produkowany przez nadnercza. Tomografia na szczęście wyszła ok - Następnie robiłam testy obciążenia glukozą z oceną stężenia insuliny i glukozy w 1 i drugiej godz po obciążeniu. Po tych wszystkich badaniach lekarz stwierdził , że mam mieszaną przyczynę tego zaburzenia - w wyniku nadmienej produkcji insuliny , złą pracę jajników i nadmierną syntezę w nadnerczach. Przepisał odpowiednią kurację( m. in lek przeciwcukrzycowy) i po 30 dniach mam zrobić wynki i okaże się co dalej. Czekam na wizytę aby bardziej szcegółowo to omówić. Przyczyn zespołu androgennego może być bardzo wiele - najczęściej np. owłosienie jest objawem innej choroby. Czy masz również objawy , które by na to wskazywały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danan Jasne, że nie ma co świrować z bliznami (jak ze wszystkim), ale bliznowce to nie tylko przypadłość estetyczna. Gdy już się zrobią, skóra na nich ciągnie, swędzi, boli. Więc jeżeli można temu zapobiec, to dlaczego nie:) Ja już po tym usg genetycznym. Dzieciak zdrowy, to najważniejsze. Lekarz stawia na chłopaka. Na 100 % potwierdzi się dopiero w 20 tygodniu ciąży, więc za 7 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina;87
nockairu - sorki dopiero teraz doczytałam o Twoich objawach , tak jak napisałam przyczyn może być wiele - z tego co czytałam w internecie to owłosienie + gromadzenie tłuszczu na tułowiu może świadczyć o zespole cushinga, ale można sobie gdybać bez kompletu badań. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgosia strach jest jak najbardziej normalną reakcją, w końcu kto z nas się nie bał... Zobaczysz, że wszystko się dobrze ułoży, w końcu co jak co, ale chirurgów endokrynologów mamy w Polsce bardzo dobrych. A teraz pytanie do ubezpieczonych w PZU odnośnie uszczerbku na zdrowiu. Mąż mnie ubezpieczył polisą w pracy typu P PLUS, czy ktoś z Was orientuje się kiedy powiadomić ubezpieczyciela o zdarzeniu z tytułu uszczerbku na zdrowiu... po dobraniu dawki hormonów, po wyleczeniu problemów z głosem, czy jak? I stawaliście na komisji czy nie? Z wypłatą z tytułu pobytu w szpitalu i operacją chirurgiczną nie było problemów. Pytam się też, bo sama posiadam jeszcze prywatne ubezpieczenie u jednego z austriackich ubezpieczycieli i takie problemy robią z wypłatą odszkodowania za operację i pobyt w szpitalu, że krew zalewa po prostu na samą myśli o tym, że jeszcze muszę im zgłosić uszczerbek na zdrowiu. Po wszystkim rezygnuję z usług tej firmy. Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina;87 Bardzo Ci dziękuję za odpowiedz,zacznę szukać przyczyny i robić z tym porządek bo w końcu nie chce być w wieku 40 lat brodata baba z wąsami ;P ;)))))))) cieplutko pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina;87
Nie ma za co :) , wiem co to za ból ja już też mam tego dosyć - choć na twarzy jeszcze nie mam , ale patrząc na nasilenie w innych miejscach wydaje mi się, że to tylko kwestia czasu - mam nadzieje , że leczenie okaże się skuteczne .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheysula, uszczerbki na zdrowiu to są złamania itp na skutek nieszczęśliwego wypadku... z tej opcji wypłaty na tarczycę nie dostaniesz :( pozdr M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina;87
Cheysula, - najważniejsza jest tu definicja ,, uszczerbku na zdrowiu" . informacje dotyczące procentowego udziału danego urazu powinny być w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia danego ubezpieczyciela-znajdować się powinna tam tabela w której zawarte są praktycznie wszystkie możliwe urazy na zdrowiu człowieka. Tabela zawiera przede wszystkim wartość procentową uszczerbku na zdrowiu każdego z rodzajów urazu. Wszytsko zależy od umowy, którą zawarłaś z ubezpieczycielem- moja mama dostała odszkodowanie z PZU za wycięcie narośli w nosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za pomoc. Już doczytałam (och jaki człowiek jest mało rozgarnięty po) rzeczywiście, po planowanej operacji nie mam mowy o uszczerbku na zdrowiu, bo musiałoby dość do niego w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ale za to dowiedziałam się, że można się starać o 3 grupę inwalidzką, jako lekki stopień niepełnosprawności - o czym nie wiedziałam. No ale fakt, pani mnie informująca mała rację, tarczyca raczej nie odrośnie, a hormony należy brać do końca życia, stąd takie orzecznictwo, podobno. Może komuś jeszcze te informacje pomogą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszczerbki na zdrowiu są tylko wypłacane jeżeli zdarzenie było na skutek nieszczęsliwego wypadku, wiem co piszę bo od 1995 roku jestem doradcą jednej z najwięszych firm w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie niestety na razie nie dołączę do grona wyciętych tarczyc. Odebrałam wyniki biopsji- nie mam skorupiaka ale dobrze wyhodowane hashismoto a ja grzecznie biorę leki już cztery lata! Mam zrobić jeszcze przeciwciała p- tarczycowe. Idę 29 do endo to mnie pokieruje dalej. Pozdrawiam i będę tu dalej zaglądała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia45 A nie masz guziorów? Biopsja wyszła mi ok, a mimo to tarczycę mam wyciętą i to całą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie guziorki małe:6x11mm-to ten którego czepiła się endo,następny 5 mm i siedzący w cieśni 4mm. wszystkie zawierają liczne limfocyty i fragmenty tkanki limfatycznej. Komórek pęcherzykowych nigdzie nie ma. Na razie myślę pozytywnie aż do wizyty 29 marca i zobaczymy co na to endo. która ponoć we wszystkim ma decydujący głos.Martwi mnie tylko, że cztery lata leczenia a tu ciągle ostry stan zapalny. Czyżby Eutyrox na mnie nie działał a może za mała dawka. Pożyjemy-zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berta288
iwonagos-------> nie wiem czy mnie jeszcze kojarzysz? pisałam tutaj jakieś 2 - 3 tygodnie temu i w związku z moimi wynikami hormonów tarczycy poradziłaś mi bym zrobiła badanie ferrytyny. Mam już wynik i przyznam szczerze, że teraz to ja już nic nie rozumiem:O Otóż: ferrytyna u mnie wynosi 18 przy normach 13-150, ale znowu wartość żelaza przekracza normę i wynosi 28,3 przy normie 8,8 - 27,0. Jak rozumieć taki wynik? Ferrytyna w dolnej granicy, a żelazo za wysokie? To chyba trochę nielogiczne:( Czy wiesz może co to może oznaczać? Spotkałaś się z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mminutek2
nockairu mam dokładnie ten sam problem - rok temu nawet zastosowałam depilacje laserowa ale obecnie rośnie mi broda, wieczorem wyglądam jak w 5 m-cu ciąży, niestety ze względu na to ze posiadam gen odpowiedzialny za raka piersi nie mogę stosować terapii antykoncepcyjnej - jestem po usunięciu tarczycy z powodu brodawczaka wiec uznałam ze jeden rak mi wystarczy.:):) Z tego powodu odpuściłam diagnostykę powodów tego stanu rzeczy uznając, że przytyłam od eutyroxu :)) Cieszę się ze ktoś o tym napisał może uda nam sie wspólnymi siłami poprawić figurę i wygładzić twarzyczki:) zachęciłaś mnie do diagnostyki tego problemu spróbuje teraz podpytać panią dr w Centrum onkologii ale zobaczymy na kogo trafie. ewentualnymi info podzielę sie dla dobra ogółu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berta Oczywiście, że Cię pamiętam, ale niestety nie mogę Ci pomóc. Po prostu nie mam zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafiłam na to forum dzisiaj przypadkowo i od razu zwracam sie do Was z pytaniem Otóż dzisiaj wykonalam badanie usg tarczycy przypadkowo przy okazji innego badania usg.Jestem trochę zaskoczona bo nigdy nie mialam problemu z tarczycą az do dzisiaj.Otóż wykryto u mnie w płacie lewym heteroechogeniczną zmianę ogniskową srednicy 9mm.W zasadzie nie mam jakiś dolegliwości ze strony tarczycy. Wiem musze pójśc do lekarza rodzinnego po skierowania ale już lekarz wykonujący badanie usg powiedział,że musi być wykonana biopsja.prosze powiedzcie mi czy taka biopsja jest bolesna?czy taki guzek moze być niebezpieczny.?Jakoś nie mogę przestać o tym myśleć.A widze,że tutaj duzo piszecie o tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×