Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jbcjAC

jAKI alkohol warto kupic oprocz wodki??

Polecane posty

Gość jbcjAC

czy mialyscie wino na weselu, albo np martini czy whisky???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wino- trochę białego i czerwonego - głównie do obiadu. Plus trochę żubrówki- bo chrzestny lubi a chciałam mu sprawić przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarz_yna
Wino białe i czerwone do obiadu najlepiej. Ja kupuje jeszcze Martini:) niektórzy piwa też kupują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam: -wódkę -czerwone wino do obiadu (każdy po lampce) -barek z koniakami, whisky, dżinami, brandy, wino typu martini- do wyboru jesli ktoś wódki nie lubił, po butelce lub dwóch z każdego rodzaju -beczkę piwa (równiez w razie gdyby ktoś chciał zamiennie) Nikt nic nie wymieszał, nikt nie wymiotował, wszystko zeszło niemalże a na drugi dzien na poprawinach wszyscy przyszli w świetnych humorahc, nikogo nie bolała głowa, nawte popijali piwkiem z drugiej beczki, która dostalismy grtais w razie w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinno się zapewnić kilka rodzajów alkoholi, bo jednak wódkę pije coraz mniej osób. szczególnie wino i piwo jest wskazane. osobiście nie polecam martini, tylko zwykłe wino, najlepiej wytrawne lub półwytrawne, we wszystkich kolorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddqW
U nas bedzie dodatkowo tylko wino, bo inne alkohole typu whisky, brandy nie schodza (ludzi pija razem z kielicha) a piwo to jedynie na poprawiny (jakos nie wyobrazam sobie kufli piwa na eleganckim przyjęciu...). Właścicielka lokalu też nam poradziła zeby dzieciakom kupic pikolo, bardzo się cieszą że młodzi o nich pomysleli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie głównie wódka schodziła :D bardzo szybko też zeszło białe i czerwone wino.szampan mniej.piwo piła tylko 1 osoba. to raczej zależy co ludzie lubią..ja wogóle nie lubię alkoholu, ale jak już się szkuszę to na rózne likiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dodam że mimo że wódka szybko schodziła-nikt nie wymiotował,nikomu film się nie urwał,wszyscy bawili się kulturalnie i było wesoło(może to kwestia mocnych głów gości..?) a wódki z 40 wróciło do domu jeszcze jakieś 12 butelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konefk@
ja wprawdzie nie miałam jeszcze swojego wesela, ale mój brat miał i kupował wino - cały zestaw dla 120 osób na http://winezja.pl/oferty-specjalne/wesela/wina-na-wesele - to bardzo wygodne rozwiązanie... dla 120 osób potrzeba ok 18 butelek szampana i po 24 butelki białego i czerwonego wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
my oprócz wódki mieliśmy : - piwo - wino czerwone (słodkie i wytrawne) - wino białe (słodkie i wytrawne) - koniak - swojski ajerkoniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sękata - jęśli można zapytać - ile zapłaciłaś za cały alkohol na wesele (ilu gości), pytam bo sama chcę zrobić wstępny kosztorys i tylko z alkoholem mam problem jak to policzyć. Aaaa i gdzies go kupiłaś? - hurtownia czy od organizatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto mieć piwo i wino. Szczególnie jeżeli wesele jest latem. Wielu gości po obiedzie nie ma ochoty wychylać kielicha za kielichem. Szwagierka mi opowiadała, ze była na weselu gdzie nie było piwa. i Goscie w koncu wylądowali w żabce, obok sali i sami sobie kupili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam na kilku weselach
gdzie oprócz wódki i wina serwowano również inne alkohole mozna bylo zrobic sobie drinki i szczerze powiedziawszy nie za bardzo zdalo to egazmin. na jednym z wesel barek byl w zupelnie innej sali niz zabawa i jak wiekszosc facetow tam zalegla to siedzieli pol wieczora sla do tanczenia byla pusta;/. natomiast na 2 weselu niby barek byl w sali do tanczenia ale nikt nie tanczyl tylko pil w jednym koncu sali. kiedys myslalam ze to fajny pomysl ale teraz po tych doswidczeniach stwierdzam ze niekoniecznie i u nas bedzie tylko wodka i winko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiul1
oprócz wódki zaopatrzyłabym się właściwie tylko w wino, może ew. jakieś wino musujące czy szampana.:) wydaje mi się, że nie ma co kombinować z przesadną ilością różnych alkoholi. bardzo podoba mi się ten zestaw z Winezji, przynajmniej nie trzeba zastanawiać się nad doborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mielismy wesele latem
w upalny dzien, wiec to co u nas sie sprawdzilo niekoniecznie musi miec sens na innym weselu wodka - wiadomo, musi byc, zeszla raczej troche mniej niz 0.5l na osobe zubrowka - nie polecam, nikt tego nie pil wino biale i czerwone - bardzo malo zeszlo, wiekszosc sie zmarnowala piwo - troche zeszlo. breezery - to byl hit, zniknely w 2 h. zaluje ze wiecej ich nie kupilismy kosztem piwa czy wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whiskey moja żono
Wśród moich znajomych bardzo popularna jest whiskey i na 3 ostatnich weselach zawsze była i znikała bardzo szybko :D Ale to dotyczy mojej (sporej) grupy przyjaciół - jakoś ostatnio wogóle nie pijamy wódki na imprezach, toteż i na weselach jej nie piliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazzja233
Żubrówkę paloną! Ma bardzo ciekawy smak no i podana z colą stanowi niezły drink zarówno dla kobiet jak i facetów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sądzę, że wszystko zależy od gości, tego co oni lubią. Jednak sądzę, że oprócz wódki sprawdza się wino, białe, czerwone i różowe też. Wytrawne, półwytrawne i półsłodkie. Ja jakoś nie wyobrażam sobie piwa na weselu, wg mnie pasuje jak pięść do nosa, jednak wiele razy słyszałam, że gdy wesele było latem, to piwo było świetnym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobswojslubPL
Pewnie, że wszystko zależy od gości i tego co lubią. Wino chyba powoli staje się już standardem na każdym weselu. Whisky też jest coraz popularniejsze. Jeśli chcecie ten zacny trunek na swoim weselu polecam krótki poradnik u nas na blogu: http://zrobswojslub.pl/whisky-na-weselu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Whisky to dobry pomysł ale dodatkowo ostatnio spotkałam się z barmanem na weselu który serwował drinki w zależności co kto preferuje, spodobało mi się to rozwiązanie. Którą whisky byście wybrali na wesele http://outletalkoholowy.pl/104-szkocka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka :) Widziałam bardzo fajny artykuł na ten temat alkoholu na weselu na http://www.gdziewesele.pl/ :) Mnie osobiście bardzo pomógł i wybrałam wódkę, wino oraz piwo i myślę, że te trunki na weselu sprawdzają się najbardziej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowinka
Zależy na jaką okazję, ale ja zamiast wódki postawiłabym na bourbon. Na ostatnia posiadówkę ze znajomymi mąż kupił Wild Turkey ten słabszy 81 i wszyscy byli zachwyceni. Wiele osób spodziewało się jego ostrości, a on zaskoczył lekko słodkawym smakiem. Jedna ze znajomych robiła z nim drinki i sprawdził się również w tej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
indyk to bardzo dobry burbon, gości na wszystkich imprezach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My postanowiliśmy że będziemy mieć stolik z różnymi nalewkami domowej roboty. Zaangażujemy rodziców w robienie ich i później postawimy na weselu w żadnych buteleczkach z naklejkami. U kolegi narzeczonego sprawdzilo sie świetnie i ludzie byli zachwyceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wybieram burbon. Posmakował mi ostatnio i teraz będzie obowiązkowo u mnie na stole świątecznym. W Tesco teraz za 65 zł znalazłam 0,7 Wild Turkey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jackoo
Nie próbowałem jeszcze wild turkey, jaki jest w smaku? Warto go kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotkapannna
Jackoo, jasne, że warto. Wild turkey to jeden z lepszych bourbonów na rynku. Powinien ci posmakować jeśli gustujesz w tego typu trunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja najbardziej lubię wódkę, ale nie tylko klasyczną, również ziołową Herbal Vodka - jest smaczna, ciekawa i po prostu widać, że nie powstała z byle czego. Dużą różnicę robi sam zapach - ogólnie ten alkohol mi zdecydowanie odpowiada - szczególnie jako dodatek np. do jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rumastka
U nas weselnie poszło właśnie mało wódki mimo, że kelnerki chłodziły i podawały zimną. Dużo osób sięgnęło po wino, a mężczyźni głównie właśnie po bourbon. Też mieliśmy Wild Turkey tylko postawiliśmy i ten 81 i ten 101. Wielu facetów lubi także ten mocniejszy. Napoje były do woli, więc i drinki kto chciał to mógł robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cmokcmokcmok
Widzę, że nie tylko ja jestem zapaloną entuzjastką wild turkey, bardzo dobry bourbon. Mój mąż również go bardzo lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×