Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

koda

Co zamiast kołderki dla niemowlaka?

Polecane posty

Gość taka sobie ja ...
mamalizaczka tez sie dziwie skąd ta panika sie wzięła. ja nie słyszałam jeszcze o żadnym przypadku uduszenia się dziecka przez kołdrę. noworodek jest za malo ruchliwy by ewentualnie nakryć sie kołdra tak by sie udusić a niemowlaki w wieku 3-4 miesięcy potrafią sie same rozkopać. tez jak wyżej napisalas sa tak delikatne i lekkie kołdry dla dzieci ze naprawdę trudno by było si8e udusić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do my zakładaliśmy oczywiście że prawidłowo bo tak nawet być powinno. Najważniejsze żeby dziecko miało swobodę a nie jakiś śpiwór. Widziałam to cuś i powiem ze zastanawiałabym się czy to kupować. Nakryta kocykiem czy kołderką mała sobie spała. Gdy szłam jej doglądać i np stwierdziałm że jej za gorąco to obniżalam trochę nakrycie. Mogłam tez np sprawdzić czy się za bardzo nie ssikała, nie spociła itd. A tak to śpiworek musisz odsuwać zamek i ściągać to coś z rączek. Bez sensu, nie wygodne i mało praktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak samo nie wolno zakładać
noworodkowi ochraniacza na szczebelki tam gdzie ma ono głowę i tułów, żeby nie blokować cyrkulacji powietrza, nie wolno kłaść pod jego główkę foli chroniącej materac, bo może dojść do przegrzana głowy i śmierci, ani nie można ustawiać łóżeczka przy kaloryferze, bo też może dojść do przegrzana i odwodnienia organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak samo nie wolno zakładać
ten artykuł z Wikipedii jest strasznie badziewny. lepszy jest po angielsku. w tym polskim napisano, że jednym z powodów może być miękka poduszka hahha! ale nie napisali dlaczego!? :P zaraz jakaś laska pomyśli sobie ze musi kupić noworodkowi poduszkę... i do tego pewnie twardą :o kto to w ogóle pisał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciocia Wiki
no właśnie, tez przeczytałam ze zdumieniem w polskiej wersji, ze przyczyną SIDS może być picie przez matkę kawy, a w wersji ang. nic o tym nie wspomniano, tylko o marihuanie i kokainie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiagość
Bambusowe otulacze i kocyki są genialne na lato:) Tkanina ma takie właściwości że oddycha i się nie zagrzewa (my mamy otulacza bambusowego za jakieś 40zł z superro newborn). Wiem, że są dostępne też większe, albo takie z algami, które pielęgnują skórkę z problemem azs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość21434
ja kpiłam mojej małej kocyk z cienkim wypełnieniem, i tak zawsze się odkrywała pod grubszą kołderką, to teraz wtula się w kolorowy kocyk, mam upatrzoną jeszcze poduszkę ale trzeba czekać na materiały. a kocyk mam ten http://szafa-olafa.pl/produkt/kocyk-liski-w-lesie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Polecam Kołderki Ingeo, bawełniane z wypełnieniem włókna pozyskiwane z roślin np.z kukurydzy. Są miękkie, ciepłe i hypoalergiczne. Kupiłam w POLDAUN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentka Dietetyk
Witam, jestem studentką Dietetyki i pisząc pracę magisterską, zbieram ankiety od mam dzieci w wieku około 1,5-2 lata. Ankieta jest anonimowa a jej wypełnienie potrwa kilka minut. Zebrane dane bardzo mi pomogą w napisaniu pracy. Bardo proszę o wypełnienie :) http://www.ankietka.pl/ankieta/178356/wplywu-zywienia-i-stylu-zycia-kobiety-w-ciazy-na-maseurodzeniowa-i-zdrowie-dziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie czytałam wypowiedzi innych, ale super sprawa to śpiworek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria M4
Może kokon, albo śpiworek? To drugie super sprawdza się do wózka. O coś takiego jak tutaj w Tuli Tuli Baby mają; https://tulituli-baby.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×