Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama oli i kasi

czy po ospie pozostały waszym dzieciom blizny?na buzi szczególnie?

Polecane posty

Gość mama oli i kasi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frgtyu8tgryu
Nie. Moj synek miał 2 lata jak przechodził ospe. Nie drapał się, nie zrywał strupków. Nie ma żadnych blizn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to cie robi
mojej corce na czole zostala mala blizna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja starsza córka przechodziła ospę w wieku 3,5 rokui chociaż miała bardzo miało krostek, została jej blizna na nosku. Młodsza córka miała pół roku jak złapała ospę i chociaż wysypkę miała bardzo obfitą - blizn nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temat ospowy
czy przy ospie moze wystapic kaszel i katar? ja długo utrzymuje sie wysoka temperatura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moj maly nie mial kaszlu ani kataru,a goraczkowal przez tydzien czasu i byl bardzo,ale to bardzo wysypany :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam blizne na środku czoła ... :/ a moja córka jeszcze nie chorowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziewczyny gorączki praktycznie nie miały. Ale młodsza była bardzo niespokojna, nie umiała spać... chyba bardzo ją swędziało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temat ospowy
po jakim czasie dziecko moze wyjsc na dwor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczytuje ,ponieważ mój synek właśnie przechodzi ospe Anik77 mamy dziecko w tym samym wieku -mój ma 3 latka 9 m-cy i 26 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj syn gorączkuje czy lekarz stwierdzając ospe osłuchiwał dziecko czy tylo wzrokowo widział i tyle? pytam bo synka nie badał a cos zaczął kaszleć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama nthe łe
ja miałam ospe, gdy miałam 3lata, bardzo się drapałam i mam dwie blizny: jedną na środku czoła, a drugą brodzie. :) jest to takie małe okrągłe wgłębienie w skórze o średnicy 2 i 3mm, teraz mam 20lat. kolor skóry w tych miejscach jest taki sam jak na całej twarzy i nie wygląda to jakoś okropnie - po prostu drobna blizna. jest to niezauważalne praktycznie.. widać w słońcu i jak ktoś sie bardzo przygląda, poza tym nie rzuca się to w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilnuj żeby się nie drapały, zwłaszcza po buzi. Ja miałam ospę jak maiłam 8 lat i do dziś pamiętam jak to pieruństo swędziało, jak mama nie widziała, to piżama w górę i drapańsko brrrr, a na buzi bałam się, bo mój starszy brat miał wcześniej ospę i ma trochę dziobów. Ale i tak mam jedną bliznę na kości policzkowej, tuż przy oku - pamitam tą wielką krostę i podważałam ją przez kilka dni, a jak w końcu wydłubałam to krater jak po wulkanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparat foto i mase oryinalnych
po ilu dniach posłałyscie dziecko na dwór? to musi byc na tip top zagojone aby dziecko wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moją wysypało w sobotę. Lekarz powiedział,że jak się zasuszą strupki i nie będzie zimno może wychodzić. Od środy wychodziła, jutro idzie do przedszkola (nawet już strupków nie ma ;P, tylko plamki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka miała ospę prawie 3 lata temu,złapała ją po chorobie...przez to,że organizm był jeszcze osłabiony przechodziła ją bardzo mocno...trwało to 2,5 miesiąca ciągłe gorączki po 40 stopni...wysypana była dosłownie wszędzie..smarowanie punktowe nie wchodziło w rachubę - nie drapała się w ogóle,ale przez to że krosty praktycznie zlewały się ze sobą były bardzo głębokie i do dziś na klatce piersiowej zostały okrągłe blizny ( wygląda to jak od przyparzenia papierosem-ale nie są głębokie-z tym że skóra w tych miejscach jest jaśniejsza). Nasz lekarz powiedział,że pierwszy raz widział dziecko w takim stanie w trakcie ospy. Slady zostały skóra w lato w tych miejscach się opala-czyli skóra nie jest uszkodzona-ale i tak widać różnicę...niby ma z czasem to zanikać,ale myślę że bez jakiś zabiegów w przyszłości na likwidację blizn się raczej nie obędzie. Ważne podczas ospy,zeby nie przeziębić dziecka-bądź żaden z domowników nie zachorował,bo u nas to ja zachorowałam i dziecko ode mnie przeziębiło ospę-także uważajcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Nigdy nie myślałam , że pozbędę się w tak szybki sposób mojej blizny z czoła. W klinice MTT Estetica w Krakowie https://www.mttestetica.pl/ zaproponowano mi zabieg mezoterapii próżniowej i sprawdził się bardzo dobrze. Teraz nie mam już śladu po bliźnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×