Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaia mama synka i ...

Poród w Legnicy-kto rodził?

Polecane posty

Gość kasienka0103
Na wzięcie becikowego ma się rok od dnia urodzenia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka dziękuje za życzenia!!! Kasiula ma się na to rok od daty narodzin maleństwa :) Piękna Niunia!!!Miodzio!!!:D kasia legnica gratulacje!! Co do kolek to juz sama nie wiem :( U nas Esputicon zdał egzamin!Próbowałaś Sab Simplex niemiecki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info odnośnie becikowego:) Co do kolek to faktycznie ciężko powiedzieć... Nasza mała ma nie tyle kolki ile wzdęcia i na to zbytni też nie pomaga ani Espiticon ani Sab Simplex niemiecki ani czeski... Chyba jedyne co pozostaje to czekanie aż układ pokarmowy dojrzeje. Kasiu pewnie po chrzcinach synuś jak aniołek ;) my Wikusie chrzcimy 30 stycznia, może uda się wygonić z niej diabełka;) A święta faktycznie minęły niepostrzeżenie - jak co roku :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha!!! CO do kleiku to nie wiem bo karmię cycem... mała kompletnie nie chce sztucznego... chciałam jej podawać na noc ale nic z tego... Bebilonu nie chce, Enfamil też nie choć w szpitalu piła, zmieniałam tez butelki ale też nie pomogło:( Może dziewczynki macie jakiś pomysł jak ją przekonać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula mam ten sam problem :O Adaś za nic w świecie nie chce pic z butli (daję mu wodę lub herbatkę).Troszkę zassał z kubka niekapka ale bardziej go gryzie niż pije więc też lipa! A Twoja Niunia smoczka używa?Takiego uspokajacza? Wyobraźcie sobie że mój załapał :D:D:D:D W wigilię :) Jestem zadowolona bo zupełnie inne dziecko z niego.Już sie nie złosci,nie drze w niebogłosy w wózku na mrozie. Wczoraj nawet usnał sam-bez cycka :) Na noc mu się daję!Tylko w kryzysowych sytuacjach :) No i liczę że skoro załapał smoka to i butlekowego załapie :) Zacznę powoli wprowadzać mu sztuczne w połowie lutego (skończy 6 miesiecy) więc jeszcze mamy czas.A karmić tak w ogóle chcę do końca kwietnia.Czyli 8 miesięcy.I starczy :) Nie należę chyba do tych mam co karmią piersią po 2,3 lata.Nie wiem czy to dobrze,ale tak z mężem postanowiliśmy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
no niby po chrzcie a maly wczoraj tzn. dziś do 1w nocy nie spal bo go męczylo tak od 22.esputicon nie pomaga kupilam bobotic zobaczymy:( jutro idziemy na szczepienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
a tak przy okazji Najnaj równiez dziękuje za przepis na śledziki:) były pyszne:) na sylwestra też planuje ale może zarzucicie inny przepis:) ja tez będe robić inwalidę:) palce lizac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Kasiula 84 śliczna niunia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
Kasiula - jak Twoja niunia ma wzdęcia to podawaj się koper włoski - w aptece można kupić zioła do zaparzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaia - moja Wiki też nie chce oczywiście smoczka... Próbowałam z różnymi kształtami ale wszystko na nic... Za każdym razem skupia się tylko na tym aby go wypchnąć językiem a o ssaniu nie ma mowy... Co do butelki to pielęgniarka środowiskowa mówi,że mamy bardzo mądre dziecko skoro nie chce sztucznej mieszanki i powinniśmy wszystkie te mleka wyrzucić do kosza... Ale dla mnie to nie taka fajna sprawa... Najgorsze jest to, że d ukończenia 7 tyg nie miała żadnego problemu z butelką - piła herbatki czy wodę a teraz makabra - coś jej się odwidziało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula Niunia na to wygląda ma jeszcze czas na smoczka!!! Adas pięknie ssał w szpitalu.Potem już absolutnie nie chciał i wypychał tak jak mówisz!Poczekaj do 5 miesiąca.Mój ma 4,5 i i pięknie ssie.A postaram się mu z kubeczka dawac mleczko modyfikowane w przyszłosci ;) W ogóle zmienił sie ten mój Skarb odkąd go używa .Dziwne to>Np budzi się (bez smoczka) i sobie leży!Kiedyś się wiercił albo pokrzykiwał a teraz grzecznie czeka na mnie :) Albo usypia sam -jak pisałam wcześniej- bez cyca w buzi.Leży,dam smoka i zaśnie.Potem zabieram w śnie smoczka i git :D Oczywiście piszę o spaniu w dzień.Bo na noc pókci smoczka nawet do pokoju nie bierzemy :) Po co?Zasypia z cycem w buzi i śpi z jedną przerwą do rana :) Dzis już zjadł jabłuszko (zawsze trę ale dziś dostał z Gerbera z brzoskwinią) a zaraz będzie szamał zupkę z marchwi,pietruszki i ryżu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa po chrzcinach mój Adaś taki sam diabełek jak był!Więc nie wierzcie w cuda :D:D:D:D:D:D A jeśli chodzi o jego skazę białkową to dziwna sprawa.Piję kawę z mlekiem.Jadam tam różne rzeczy typu mizeria ze śmietaną lub majonez a mu nic nie jest :) Myślę że w naszym przypadku tylko ograniczenie spisało się na medal.Bo nie jadam w ogóle jogurtów,serów,nie pije mleka czy nie jem płatków z mlekiem.I to starczy. No i co wieczór na ciałko krem ziołowy Linomag Bobo A+E i jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
Tak piszecie o tych mlekach, a moja Ola na samym cycu. Wieczorem zasypia przy cycu koło 21 i budzi się dopiero 7 - 8 rano. 7 stycznia kończy 4 miesiące. Kaia kiedy zaczęłaś podawać małemu zupki? No i jakie gotowałaś tak na początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka mój mały też póki co tylko na cycu. Zaczęłam podawać dzień po skończeniu 4 miesiąca :) Zupki sama gotuję.Wg mnie te ze słoiczka nie przypominają w smaku w ogóle marchewki czy ziemniaka :O Pierwszą zrobiłam tak: Pół marchewki,pół ziemniaka.To pokroiłam w drobną kostkę.Zalałam wodą niegazowaną tak by przykryło jarzynki.Dodałam ociupinkę masła (inaczej wszystkie witaminki z jarzyn wyparują z wodą) i gotowałam to wszystko na wolnym ogniu.Jak jarzynki zmiękły to potraktowałam je blenderem. Na początku zjadł niewiele.Pare łyżeczek.Ale powoli powoli je coraz wiecej.Teraz daje jeszcze pietruszkę(korzeń) albo ryż (zamiast ziemniaka) lub kaszę manne (czy jak się to tam odmienia ;) ).Zawsze gotuję na dwa dni.To co Adaś nie zje zostawiam w lodówce a na drugi dzień odgrzewam w mikrofalówce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe :) moja Wikusia też zasypia z cycem w buzi i śpi z jedną przerwą w ciągu nocy więc można powiedzieć, że całkiem grzeczne te nasze maleństwa:) A co do butelki i smoczka pewnie faktycznie przyjdzie na to czas... Choć dziś mała zjadła 60 ml herbatki koperkowej... Sama nie wiem czy smak mleka jej nie pasi czy butelka... Ja chciałam małą nauczyć jeść butlę na noc bo za miesiąc z mężem mamy iść na wesele ale chyba musimy z niego zrezygnować... :) malutka musi mieć cycusia przy sobie... w ciągu dnia bardzo często...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
hej Kobietki. jak długo czekałyście na pesel dziecka? i czy pocztą przyjdzie bo my już ponad miesiąc czekamy i nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja wymiękam z tym naszym komputrem... Normalnie opiszę się jak głupia i bach! Może teraz się uda? Sorki za brak życzeń świątecznych, ale może uda mi się złożyć noworoczne... Wlasnie Marcinek wskoczyl mi na kolana, wiec nie bedzie polskich znakow :) My po swietach wrocilismy w poniedzialek, a jutro znowu wyjezdzamy! Odnosnie zupek, to ja gotowalam sama tak jak Kaia, zaczynalam od marchewki, potem ziemniak, pietrucha, por, ryz, szpinak, brokuly, buraczek. Oczywiscie wszystko stopniowo, do zupek dodawalam oliwe z oliwek, bo maselko u nas niewskazane. W koncu przyszla pora na mieso i ryby i moje dziecko uwielbia to i to. Niestety jakos nie moge go przekonac do makaronow, nad czym ubolewam, no ale zobaczymy. Zdazylo mi sie oczywiscie podac obiadek ze sloiczka np. na wakacjach, czy jakims wypadzie za miasto. Moj maly preferowal Bobovite. Kasia - ja po pesel bylam osobiscie i szczerze mowiac nie wiem czy u nas wysylaja? Koncze, bo maz pogania, bo musimy jeszcze zalatwic pare spraw przed wyjazdem. Kochane, w nadchodzacym Nowy Roku zycze Wam samych szczesliwych chwil, powodzenia, zdrowka dla WAS i dzieciaczkow i czego tam sobie jeszcze zyczycie! Milego wieczoru Sylwestrowego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
najnajnaj - dzięki za życzonka! Ja też Wam wszystkim życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Spełnienia marzeń oraz zdrówka dla Was i dla Waszych dzieciaczków. My z Olą jutro świętujemy imieninki tatusia :) Ciekawe czy dotrwam do północy? :) Pewnie padnę razem z Oliśką. A Wy kobitki jak spędzacie Sylwestra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
aaaa Kasia ja też odbierałam osobiście pesel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja sylwestra spędzam z moją Wikusią - dobrze, że ją mam:) bo tatuś na nocnym dyżurze ... :( Życzę wszstkim aby Nowy Rok był dla Waś szczęśliwszy, aby zdrówko dopisywało, abyście z każdym dniu miały chwilkę oddechu i relaxu orz żeby w końcu marzenia zaczęły się spełniać;) Buziaki:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla Was i Waszych Rodzin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu tak pusto :( Jak wasze dzieciaki?Ile wazą i mierzą,co potrafią? Mój Adaś spaceruje ze mna od 4 dni po 3 godziny dziennie :) Ze smoczkiem w buźce leży sobie spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka w Nowym Roku! Kaia - ja to przy Was czuję się jak emeryt, bo nie dość, że jestem faktycznie najstarsza, to mój synek też! Patrz, jaki sobie Adaś prezent na pierwsze imieniny walnął - smoczka sobie upodobał! Grunt, że wszyscy zadowoleni! Idę spać, bo wczoraj poszłam spać o 2, a młodzież mnie obudziła o 5! Skandal! Próbowałam drzemać, ale nie! Matka gadaj ze mną i mów co ci pokazuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
a no witam. mój mały ma 68 wzrostu waży 6500. zaczął się śmiać w głos i dziś zaczął chwytać przedmioty. sam smoczek z buzi sobie wyciągnął. super:) też chodzimy już na długie spacerki. problem w tym że nie chce w dzień spać:( a iw nocy źle sypia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
Moja Olcia 7 stycznia kończy 4 miesiące. Jest teraz na etapie dźwigania główki. Spodobało jej się siedzenie. Jak nie zwracamy na nią uwagi to nas zaczepia wygadując coś po swojemu. No i najbardziej podoba mi się to, że jak się nad nią nachylam, to głaszcze mnie po buzi. Czasami sadzam ją na leżaczku przed telewizorem, ale tylko na chwilkę, żeby się nie przyzwyczaiła. Jak puszczamy jej bajkę, to śmieje się w głos i gada do telewizora :) A w ogóle to nie nadążam ze zmianą śliniaków, bo masakrycznie się ślini, no i wszystko pcha do buziaka i ciumka :) Pozdrawiamy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie naczytalam;-))) Dziewczyny, szukam poloznej na wszelkiego rodzaju problemy PO i raczej na wszelki wypadek. Przewertowalam juz iles stron internetowych i z Legnicy nie moge nikogo znalezc.Jak sie umowic z taka polozna? Moze macie jakies namiary? Bede wdzieczna za wszelkie rady. Termin mam za 5 tyg. i juz mnie strach dopada:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
hej. jestem jestem:) ja muszę sie pochwalić że mój skarb ostatnio jak zasnął po 23 tak obudził się dopiero o 5.30:) nawet na jedzenie się nie obudził. we wtorek mam pierwsza wizytę u gina po ciąży. Troszke sie boje bo mam jakies dziwne upławy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za rade, wlasnie rozmawialam z niejaka pania Lilianna ze szpitala. Moze znacie? Glos mily.. Mam termin za 4 tyg. i juz mnie strach dopada:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×