Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaia mama synka i ...

Poród w Legnicy-kto rodził?

Polecane posty

Gość emila23
Hey dziewczyny Bardzo proszę o wypełnienie ankiety, (muszę przeprowadzić badanie z ramach zaliczenia) ankieta jest krótka, przyjemna i ANONIMOWA :) http://badania.webd.pl/swps/ Z GÓRY DZIĘKUJE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie to byłam dzis z Adamem na bilasie1Waży chłop 11.300 i ma 77 cm :D Do tego pani dr nie mogła go opanować takie wywyjasy robił na kozetce.Pokazywał jaki jest duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuży,jak pięknie bije brawo brawo i robi pa--pa i patrząc w dół mówi "bam bam" :D No i raczkował po całym gabinecie a potem samodzielnie stał! W połowie czerwca jedziemy nad morze :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emila23
Hey dziewczyny Bardzo proszę o wypełnienie ankiety, (muszę przeprowadzić badanie z ramach zaliczenia) ankieta jest krótka, przyjemna i ANONIMOWA :) http://badania.webd.pl/swps/ Z GÓRY DZIĘKUJE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuu kilogramy w ciazy.... ja sie strasznie pilnowałam i do 6mc przytyłam 6 kilo, a później tak mnie wysadziło ze przytyłam 17 i sama nie wiem od czego bo słodyczy nie jadłam, na kurczaki nie mogłam patrzec, no ale mały duuzy sie urodził jak na moje mozliwosci. a co do zrzucania to po 3 tygodniach spadło 13, a teraz została fałdka - najtrudniejszy element.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
co wyczytam to siwieja mi wlosy :)) eh..jak jest tak goraco jak dzis to glowa strasznie mnie boli w mieszkanku mam zaciemnienie pelne zeby bylo chłodniutko, a co do tych kg :) to wiem, ze w sumie kobieta potrafi sie bardzo pilnowac i przytyje mimo wszystko, a potrafi jesc wszystko i w sumie malo przytyc. zobaczymy jak to bedzie bede sie starac ale bez przegięcia. od kiedy Kochane zaczelyscie kupowac wszystko albo czesc rzeczy dla dzidziusia? bo mi susza glowe zeby najwczesniej w 6 miesiacu robic zakupy bo tak to cos sie moze stac z dzidzia i to wszystko zostanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cóż legnica to dziwne miasto i po obdzwonieniu ok 20 gabinetów endokrynologicznych udało mi się umówić na wizytę w jaśkowicach na 30 czerwca, nikogo nie obchodzi to, że jestem w ciąży. w pierwszej ciąży przytyłam 12 kg (o ile można to nazwać tyciem) po wyjściu ze szpitala założyłam rzeczy z przed ciąży. teraz jestem w 22-23 tygodniu i mam do przodu 6.5 kg. lekarka rodzinna kazała mi jeść truskawki i pić sok lub herbatę żurawinową odnośnie różnych stanów zapalnych a także na bakterie także te w moczu. za pierwszym razem kupowałam większość rzeczy pod koniec ciąży, a teraz mam już większość, jakoś nie mogę się powstrzymać...ale staram się nie wierzyć w przesądy... poza tematem polecam wizytę u doktora hercunia dla zainteresowanych usg połówkowym, byłam na zwykłym 2d ale jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
--odnosnie usg 2d to ile placilas jak mozna wiedziec? i ile przed sie zapisalas? sam jest w gabinecie? czy ma jakas pania do pomocy? to nie jest twoj lekarz prowadzacy prawda? trzeba do niego isc z karta ciazy? czy poprostu zapisac sie na usg 2d to chyba nie jest polaczone ze zwykla wizyta tak? jak nie jest to moj lekarz. --ok pojde za Twoja rada :) dzis kupie sobie sok zurawinowy ale chyba taki do wody do rozcienczania chyba ze znajde normalny, a z truskawkami to nie slyszalam :)ale wole poczekac na nasze krajowe bo te zagraniczne to sztuczne ze hoho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
płaciłam 100zł, odniosłam wrażenie,że dr uważa 3d za fanaberię matek więc nawet zachęcał mnie do 2d za 4 tygodnie bo tak mniej więcej trzeba powtórzyć. obecnie nie jest moim lekarzem prowadzącym ale był w pierwszej ciąży, jest sam a umawia się przez telefon praktycznie z dnia na dzień, gdybyś była jego pacjentką to miałabyś takie badania w pakiecie, jestem zadowolona i z badania i z zachowania lekarza. trzeba mieć kartę ciąży ale nie zadaje zbędnych pytań nie związanych z samym badaniem. truskawki lekarka zaleciła mi nawet nie tyle na bakterie co na poprawę ogólnych wyników, a żurawina jak wiadomo działa przeciwbakteryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Mia. To tylko zabobony . ja jak tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży nie mogłam się powstrzymać i kupoałam np. ciuszki a w 3 miesiącu już wózeczek byl( była okazja ta synek zdrowy się urodził. tEZ MI ODRADZALI ALE I TAK ROBILAM SWOJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
masz racje co do kupowanych rzeczy :)jestem takiego samego zdania :) co do tego lekarza to roznie slyszalam wiec jestem sceptyczna troszke :) ale najwazniejsze jest badanie, w sumie zastanawia mnie jakie usg ma moja lekarka? moze ma 2 d :) ja nie wiem czym to sie rozni, a 3d nie chce bo to nic wiecej nie powie niz 2d a 2d starczy. ciekawe teraz bede sie zastanawiac bo mi oczywiscie kazala na 3d isc..ale zrobie inaczej :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie wierzę w przesądy i właśnie pierwszy wsad białych ciuszków pierze się w pralce...a do porodu jeszcze 3 miesiące powiem tak, dr hercuń zawsze odnosił się wobec mnie ok, ma najlepszy sprzęt w legnicy, podobny jest w feminie i w legnickim polu ale tego ostatniego wybitnie nie polecam. femina jest ok, robiłam tam pierwsze usg tzw. genetyczne też 2d i było super, ale oczywiście 150zł, lekarz który mi je robił stwierdził że jeżeli zdrecyduję się na kolejną wizytę to też bez problemu mogę wybrać 2d bo to w ocenie medycznej nie ma znaczenia, a tylko rodzice decydują jak chcą oglądać swoje dziecko. w feminie usg robił mi dr szczepański, który cieszy się dobrą opinią wśród lekarzy. u dr hercunia dostałam od razu opis plus zdjęcia a w lubinie musiałam poczekać ok 10 dni i pojechać po nie. myślę, że wybór jest duży i nie ma co się kierować uprzedzeniami ale oczywiście pójdziesz tam gdzie uznasz za stosowne, ja poszłam bo znam osobę i lekarz prowadzący sam zasugerował że to dobry specjalista bo jak wiadomo sam sprzęt nie wystarczy ale umiejętności się liczą. na następne też pójdę do dr hercunia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkwroc
Truskawki- potwierdzam,że wpływają na ogólne wyniki ;) w pierwszej ciąży jadłam kilogramami praktycznie i hemoglobina dobra jak nigdy. Po porodzie i akurat już po sezonie truskawkowym miałam już dużooo poniżej normy :/ Polskie truskawki już są ,kosztują ok 14 zł .Jadam codziennie ,bo już mi język ucieka na ich widok ;) Zabobony-nie wierzę w ŻADNE !! czerwone kokardki, kupowanie zanim dziecko się urodzi -jak to słyszę to tylko się uśmiecham.W 1 ciąży kupowałam dość szybko,ale po trochę.Po prostu jak coś było PIĘKNE ;) to po prostu kupowałam.Wózek kupiłam na 2 m-ce przed porodem.A teraz wszystko mam po synku,i co mam wyrzucić ,bo przyniesie pecha?? Anka -- a dr Malkiewicz w swoim prywatnym gabinecie nie ma dobrego sprzętu USG ,wiesz może?? pytam ,bo mówił mi już ostatnio,żebym połówkowe USG zrobiła na lepszym sprzęcie niż on ma na chojnowskiej.Też myślałam nad Hercuniem właśnie. A wybierasz się do szkoły rodzenia ,którą prowadzi jego pani z rejestracji?? Mia -a na kiedy masz termin?? listopad jak pamiętam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że gdyby miał to by mnie nie odsyłał do feminy albo do leg. pola. dr hercunia polecił mi inny lekarz. co do szkoły rodzenia to chętnie bym poszła ale nawet nie wiedziałam, że ona coś prowadzi. wiem, że od lipca ma coś zacząć działać w szpitalu http://www.otolegnica.com/news.php?id=61524 polecam linka mi już niewiele rzeczy brakuje i na dzień porodu mam nadzieje że wszystko będzie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
dobrze to moze pochwalcie sie terminami :) tak ja mam na koniec listopada :) albo sam poczatek grudnia :) ja zaczne powolutku kupowac rzeczy a wozek to tez tak z 2 miesiace przed kupie :) bo czeka mnie przeprowadzka za 2 miesiace wiec duzoo na glowie i duzo roboty :) nie wiem ja albo do feminy pojade ale tam jest chyba 3d, albo do hercunia na 2d i tyle. ja myslalam nad szkołą rodzenia.. ale jednak nie chce chodzic, bo tak jak to powiedziala ostatnio polozna w tv ze ona uwaza ze kazda kobieta ma swoj instynkt i sama wie jak ma rodzic, wiec ja zaufam sobie i wierze ze bedzie dobrze. :) buzki milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w feminie jest każdy rodzaj usg i sama decydujesz jakie chcesz, co łączy się oczywiście z ceną, najtańsze jest 2d 150zł. u hercunia jest tak samo tylko 2d kosztuje 100zł ja mam termin w połowie września, a nad szkołą jeszcze się zastanowię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
jejku ale Ci zazdrosze ze jedziesz nad morze, My w tym roku nie damy rady :(( ale w tamtym bylam w Egipcie i bylo super :) fajnie ze za dziecko do okreslonego wieku sie na placi i w PL i za granica :)) co do USG to ide na 2d moze pojde do tego Hercunia, mam jeszcze troszke czasu, moze ktos do tego czasu go odwiedzi i zda relacjie :) a apropo on jest starszawy?? wogole jakas tragedia temperature odczuwam razy 3 dzis bylam na miescie i ledwo doszłam, wiec jak bylam juz w domu to tylko zimne picie i zimny prysznic, truskawek nie kupilam bo znalazlam tylko u jednej babeczki ale byly bardzo brzydkie, heh ale mam arbuzka :) w taka pogode wogole nie chce mi sie jesc no chyba ze cos wieczorkiem a tak to niee.. buzki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Kaia hej ja się do Ciebie odezwę. to dużo Adaś waży . a ile ma miesiecy a Antoś juz 9700 a ubranka ma na 86 bo 80 saa na styk więc też nieźle.. teraz czekamy aż zacznie sam siadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Kaia. ano duży bardzo:) jest co dźwigać. mam nadzieję że jak zacznie raczkować, chodzić to zgubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia legnia na pewno ;) Ale może nie gubić a mniej przybierać juz będzie :) Adaś na pół roku miał 10 700 a na 9 mieisęy właśnie 11.300.A właśnie jak skoczył pol roku to sie zaczęło...poznawanie świata ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do starszaków to nie wiem jak z waga, ale moj chyba bedzie tez z tych duzawych, bo ma 5 tygodni i wazy 5 kilo. a morza to i ja zazdroszcze, ale jeszcze nie doszłam do siebie, moze morze bedzie we wrzesniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wy dziewczyny jak wróciłyście do pracy, czy moze jesteście na wychowawczym???? Ja chciałam wrócić, ale z tego co widze to chyba bede musiała zostałać z moim małym dłuzej, chyba ze znikna te kolki. ech.. Pogode mamy super na spacery. Jedna z was mówiła ze ma problemy z wyjsciem, teraz wiem o czym mówiła. Moj też się budzi i jest płacz, ja go na rece, chwila spokoju znowu do wózka i płacz i tak w kółko. Tym sposobem sama nie moge wyjsc i dalej niż przed blok też lipa. A reakcje ludzi no masakra - jak bym krzywde robiła.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do przesądów to moze im nie wierze do konca, ale strzezonego ... wiec czemu sie do nich nie stosowac, jak nie pomoga to na pewno nie zaszkodzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
szarlotka, maluszek tez może Ci plakac z powodu upałów. musi w sumie caly czas na pleckach leżeć, jest mu gorąco. Ja przed ciąża nie pracowałam ale bardzo chciałabym z tym że nie mam z kim maluszka zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka88x
hey dziewczyny jesli chodzi o dobre usg to doktor hercun ma na tatrzańskiej 4d w styczniu placilam 160zl razem z plyta i zdjęciami pan doktor juz w 13-14 tyg powiedział mi, że syn bedzie dla chętnych moge podac numer telefonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Ja z kolei robiłam 2 d w zeszłym roku u doktora Rojka w Jaśkowicach dałam 100zl i też byłam zadowolona. dostałam plytę 18 minutową. super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
Majka jak możesz podaj numer do niego? ile przed się rejestrowałaś? ja jestem w 13 tyg, ale w zasadzie chce iść w 20 ale się zastanawiam nad tym w 13-14 tygodniu, ile trwa samo badanie, a i wlasnie ( sorki ze pytam ale nie mam pojecia, ono jest wykonywane wewnatrz Nas :) czy na brzuszku?) bo ja nawet slyszalam ze czasami niektore brzusie nie przepuszaja tych promieniu USG i nici z 3d czy 4d. Musze kupic sobie jakies witaminki ale nie wiem co moge bo mi wlosy wypadaja bardzo, a do gina za 2 tyg dopiero zreszta wcale mi sie nie spieszy do niej jako do osoby tylko chce dzidziusia zobaczyc. dlatego nie wiem czy zmienie, ale mysle ze tak, i bede jezdzic do chojnowa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
Szarlotka witaj w klubie:):) Mój mały też śpi tylko ze mną w łóżku, łóżeczka mało co używa.:) Co do zakupów może i masz rację u nas też wiele rzeczy okazało się zbędnych:) Co do spania w łóżeczku. Próbuję go odzwyczajać ale ciężko mi to idzie. Przyzwyczailiśmy się do spania razem i nie wiem czy ja nie bardziej niż mały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×