Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaia mama synka i ...

Poród w Legnicy-kto rodził?

Polecane posty

Gość Mia_latinka
ta sół morska to w sprayu jest tak? mozna ją w aptece kupic? a gruszka do noska sie wogole przydaje? bo widziałam w sklepie ale zabardzo nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
TAK W APTECE. RÓŻNE SĄ ALE PONOC TA STERIMAR JEST NAJLEPSZA, JA MAM GRUSZKE ALE MI SIE NIE PRZYDAJE. DOBRA JEST ZJAKĄŚ DŁUGĄ KOŃCÓWKĄ. JA DO NOSKA KUPIŁAM FRIDĘ/ MOŻNA NIĄ ODCIĄGAĆ TYLKO 3 RAZ DZIENNIE ALE JEST DOBRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, dzięki za rady, na pewno skorzystam a propo maści to ja też kupiłam sudocrem w legnicy jest fajna hurtownia rzeczy dla dzieci Imielińscy na mickiewicza tam można fajne rzeczy kupić jutro wybieram się do pepco w carefourze byłam w pepco w środzie śląskiej tam mają fajne rzeczy i w miarę tanie ale jest mały sklep, z tego co widziałam to ten w carefourze chyba jest większy niż ten koło auchana była któraś z was w tym nowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
TAK BYŁAM W TYM NOWYM. RZECZYWISCIE DUŻE JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
TA HURTOWNIA JAK DLA MNIE JEST NAJTAŃSZA I NIE ROBIĄ PROBLEMÓW Z REKLAMACJA W PRZECIWIENSTWIE DO MACIUSZKA. KUPIŁAM U MACIUSZKA BUTELKE TAKA W KSZTAŁCIE LITERY S Z TAKA GUMOWA MEMBRANA W SRODKU I PO WYPARZENIU ONA PĘKŁA I ROBILI PROBLEMY NATOMIAST NA MICKIEWICZA KUPILAM PARASOLKE DO WÓZKA I NA WIETRZE SIE POŁAMAŁA WYMIENILI BEZ PROBLEMU A TO PRZECIEZ MOJA WINA BO KTO NA WIATR ROZKLADA PARASOL ALE NAWET SLOWA NIE POWIEDZILI TYLKO DALI NOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
pytanie gdzie jest ul mickiewicza :)) bo tez bym sie tam wybrała, po rożek bo na allegro jakos mi sie nie podobaja :)) ja tez kupie ten krem, i ta sol morska w aptece:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
KOŁO PARKU WZDŁÓŻ JAK PALMIARNIA. NA ROGU JEST STOMATOLOG A TO WZDŁÓŻ DROGI SA TAM SKLEPIKI JAKIEŚ PRYYWATNE PRZEDSZKOLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do warunków szpitalnych to nie tylko pieluchy są deficytowe, jak urodziłam pierwsze dziecko to nawet mleko mój mąż musiał przynosić bo wiecznie były problemy, niestety szło paniom pielęgniarkom w zawrotnym tempie. wezmę do szpitala tylko kilka pieluch zawsze mi ktoś podrzuci, nie mam zamiaru nikogo sponsorować. jeżeli chodzi o te koszule na rynku to też je widziałam, jedna kosztuje około 35 zł, więc weszłam na allegro i znalazłam tę samą z tej samej firmy za 18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_Latinka
hehe to ładnie :) najlepiej to mieć wszystko swoje i juz. ( tak najbezpieczniej) a Ty nie karmiłaś piersią? tylko z butelki? co do koszul to ja tez kupie sobie na allegro, ale do porodu ta się pozniej nadaje do uzytku :)? w Legnicy rodzi sie na fotelu takim tak? tak mi gin mowila ale sie upewniam :) eh.. mnie to najbardziej przerażaja 3 noce w szpitalu nie lubie tego miejsca i pewnie wszystko bym oddała żeby do domu z dzidzia wrocić, i sama wszystko robic. ja pod koniec sierpnia zadzwonie do szptala zapytam o ten 1-osobowy pokoj, ale mojej gin tez zapytam moze mi załatwi bo chyba caly rok nie robia tam remontu, co do tego czy ojciej (czy ktoś ) może być tyle że trzeba to powiedzieć ja tam nie wejde bez męża :)heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
majka tak 3 koszule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie karmiłam piersią nie widziałam takiej potrzeby i nie mogłam się przełamać psychicznie, mam super zdrowe dziecko które nie chorowało aż do 6 roku życia i teraz też nie choruje zbyt często, więc nie wierzę w te wszystkie pierdoły o immunologii itp. kwestia gustu, podejścia psychicznego itp. mam nadzieję, że teraz też nie będę musiała się zmuszać, tylko po prostu kupię bebilon i nie będzie na oddziale problemów z karmieniem. co do tych koszul to najlepiej pójść na rynek obejrzeć, ew. przymierzyć i zamówić na allegro, rodziłam pierwsze dziecko w czasach kiedy do porodu dawali szpitalną koszulę, więc jak się zabrudziła włożyłam swoją i już, nie miałam żadnych problemów bo i połóg przebiegał u mnie jak zwykła miesiączka 5 dni i po wszystkim, ciężko powiedzieć jak będzie teraz ale 2 na pewno zabiorę. niby wstępnie 3 dni a wyprawa jak na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak się teraz rodzi, sama się zastanawiam, ja rodziłam na fotelu, trochę większym niż ginekologiczny, nie mam zbyt wielu inf. bo wszystkie moje koleżanki miały cesarki to nawet do fotela nie dotarły ale podobno szpital testuje teraz jakieś nowoczesne super łóżko do porodów w wielu pozycjach, tylko tak szczerze mówiąc nie wiem gdzie tych pozycji typu kuczna itp. można się nauczyć, bo zapowiadana szkoła rodzenia przy szpitalu chyba nie działa. wolałabym wiedzieć czego mam się spodziewać jak mi położna powie, że mam rodzić tak czy inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiulitek legnica
ja jak rodzilam synka w naszym legnickim szpitalu niedawno w sumie to codziennie maz bral mi di prania koszule w sumie mialam 4... orientujecie sie ile mniej wiecej kosztuje podgrzewacz do butelek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny gosiulitek ja kupiłam na allegro podgrzewacz urzywany z canpol babies i zapłaciłam razem z wysyłką 23zł moim zdaniem z tej firmy albo z aventa z aventa nowy to 50 zł w górę canpol babies są tańsze a równie dobre, pasują na wszystkie butelki ja mam butelki z aventa więc nie wszystkie podgrzewacze pasują (avent ma szerokie butelki) znalazłam przed chwilą na allegro z firmy snow bear zobacz sobie: http://allegro.pl/podgrzewacz-snow-bear-do-wszystkich-butelek-okazja-i1654083923.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu się nasunęło mi pytanie jakie pierwsze mleko dla noworodka w razie jakby brakowało pokarmu? nuk? a może z hippa? które jest lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
dziekuje Aniu za odpowiedz :)) co do karmienia piersia to jasne że to wybór osobisty każdej kobiety. Nagłaśniaja strasznie ze karmienie piersią jest takie ważne , sama znam kilka dzieciaczków które tak byly karmione sa juz wieksze i zdrowe. Najważniejszy pierwszy pokarm z siara. Ja to jestem wogole wstydliwa juz od zawsze tak mam i nie wyobrazam sobie narazie karmic piersia gdzies w miejscu publicznym , a nawet w szpitalu przy publicznosci która np odwiedzi mame lezaca z boku, bo nie ma w L-cy parawanów wiec wszystko widoczne. Tutaj mam odrazu pytanie ile trwaja odwiedziny na oddziale? czy mąz moze dłuzej siedzieć czy jak to jest. Ja chciałabym karmić chociaż 3 miesiące ale nie wiem jak to bedzie. W kazdym razie napewno wezme butelke i mleko swoje a nie bede sie prosic pielegniarek. A dostep dogoracej wody jakis tam jest? wlasnie to wazne - jesli chodzi o samo plamienie juz po porodzie róznie kobietki maja, moja kuzynka strasznie krwawiła i to ponad 10 dni ale w szpitalu lozko brudziła ciągle nawet nie pomagaly jej te wklady poporodowe i majtki.. dlatego chcialabym miec 1-osobowy pokoj..bo czułabym się dobrze tam, bo jest w nim wszystko. heh wychodzę tez z zalozenia ze jak bedzie terminowo grudziezien to mniej Kobiet bedzie rodzić :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia_latinka
,,jesli chodzi o enfamil to faktycznie chyba jedno z drozszych i moze dlatego mniej popularne, ale jesli ktos chce zainwestowac, to polecam zakupy internetowe. W aptece u nas puszka 400g kosztuje ok 28-29 zl a ja za 20,50 zamawiam w aptece www.vena-vita.pl Z mleka jestem bardzo zadowolona i ja i moj Maluch- obecnie pijemy juz 2 wpływa dobrze na wzrok a ponoc jakosciowo jest najlepsze" oczywiscie zacytowałam wypowiedz jednej z mam :) a tak to czytałam ze bebilon 1, NAN ale na kazde mleko kazde dziecko bedzie reagować inaczej trzeba wyprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
Ja karmiłam Olę piersią, ale jak przyszedł czas, to wybrałam NAN i Oli ono pasuje. Nasza pediatra kazała nam kupić odrazu hypoalergiczne, bo stwierdziła, że teraz prawie każde dziecko ma alergię. No ale stwierdziłam, że po co odrazu takie dziecku dawać, jak można spróbować normalnego i jakby coś się działo to wtedy zmienić. No i moja Ola nie ma żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurdę spałam dzisiaj do 11 bo się wczoraj wybrałam do poznania pociągiem załatwiać ostatnie sprawy z obrona magisterki - masakra 12 godzin poza domem. wiadomo nie dla każdej z nas wszystkie zachowania są naturalne i ja też nie wyobrażam sobie leżeć publicznie z cyckiem na wierzchu, poza tym po porodzie moje dziecko leżało na innym oddziale i tam można było karmić tylko na siedząco, a 3 dni po porodzie siedzenie z dzieckiem na ręku nie jest możliwe. mój syn do 2 roku jadł bebilon ok. 40 zł duża puszka, mała ok 23. koleżanka karmiła nanem bo jej synek ważył 2300 a to mleko jest podobno najbardziej tłuste i jak już za dużo zaczął przybierać lekarz kazał odstawić bo się zrobił okrąglutki. na szczeście moja mama mieszka niedaleko od szpitala więc jak czegoś mi braknie to zawsze zadziała. pozdrawiam, idę się opalać na ogród bo to słońce tak kusi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
hej my dziś byliśmy cały dzień w Lubinie. mój Antos je bebilon pepti. ohyda ale dzieci na szczęście jedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia legnica a co porabiałaś cały dzień w moim rodzinnym mieście.Ja jutro jadę tam na trzy dni :D Ja Adasia karmiłam piersią pół roku.Uważam,ze nic piękniejszego nie mogło nas spotkać :) Aaaaaaaa i nie nie leżałam publicznie z cyckiem na wierchu :O Wszystko dyskretnie,czule,po cichu,blisko z maleństwem :) Z resztą ten kto karmił i to karmienie sprawiało mu przyjemność,wie o co mi chodzi ;) Teraz Mały je Bebilon Pepti i na szczęście mu smakuje.Jedna kaszka w ciągu dnia jest na mleku modyfikowanym nie dla alergików ;) najnaj gdzieś ty?Matko chrzestna tego topiku? :D Odezwij się - halo!:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie miałam na myśli dosłownej golizny, chociaż leżała ze mną na sali dziewczyna która niczym się nie krępowała i pokazywała nie tylko piersi. po prostu uważam, że nie zdecyduję się na to bo nawet taka skromna sytuacja byłaby dla mnie krępująca, nie trafia do mnie fakt, że ktoś mógłby mnie ssać. na szczęście nie ma przymusu więc Marysia będzie jadła bebilon mam nadzieję, że ten upał w końcu się skończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
Wiadomo karmienie piersią nie jest przymusowe, ale więź jaka powstaje między matką a dzieckiem w tym czasie jest poprostu bezcenna. Moja Oliśka to taki pieszczoch. Zawsze jak ją karmiłam piersią, to mnie głaskała po ręce i tuliła się do mnie. Warto o tym pomyśleć i się przełamać. Ale to indywidualna sprawa każdej kobiety. Ja miałam chwile załamki w szpitalu i miałam się poddać, ale wkońcu wzięłam się w garść i dałam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienka0103
I jeszcze jaka to wygoda jak nie trzeba się martwić o jedzenie dla dziecka jak gdzieś się wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomo indywidualna sprawa, oglądałam ostatnio jakiś program z poradami ginekologa, który przyznał, że stan kobiet podczas karmienia piersią nie jest naturalny, ponieważ prolaktyna powoduje uczucie szczęścia itp., nie wiem nie sprawdzałam ale wiem, że moja koleżanka miała duży problem z odstawieniem córki od piersi, chciała stosować antykoncepcję hormonalną i było to konieczne, ale nie takie łatwe, zarówno dla niej bo miała chwile załamki kiedy hormony nie pracowały już tak jak wcześniej, jak i dla dziecka które aby się odzwyczaić jadło tylko na rękach taty, który nie zawsze był w domu. nikogo nie mam zamiaru do niczego namawiać ani od niczego odwodzić, jesteśmy dorośli więc sami decydujemy o naszym postępowaniu. mam dla Was aptekę do polecenia, kupowałam w niej wiele rzeczy głównie dla dziecka oraz witaminy typu falvit itp. wcześniej poszłam do kilku legnickich aptek z kartką i porównałam ceny, okazało się że jest dużo taniej, wysyłka jest ekspresowa i nie trzeba się rejestrować, wtedy wysyłka jest tylko po dokonaniu przelewu, a jeżeli ma się konto można wybrać jedną z wielu opcji wysyłki(mam tylko jedno do zaznaczenia, nie wpłacajcie pieniędzy na konto inne niż te przysłane z adresu apteki a zazwyczaj przychodzą 2 nr jeden od pośrednika, drugi z apteki - lepiej nie ryzykować) www.venafarm.pl i właśnie znalazłam fajny sklep z rzeczami w promocyjnych cenach, wiadomo jak się mało zamawia to się nie opłaca ale przy kilku rzeczach zawsze parę gr się przyda www.superkoszyk.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia legnica
kaia. lubin to równiez moje rodzinne miasto, byłam u mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×