Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Nie tak całkiem dobrze. Czasami jak tylko przyłożę słyszę, a czasami muszę szukać odpowiedniego miejsca. I to są raczej dość cisze odgłosy, więc trzeba się bardzo wsłuchać. Mój Mąż np. stwierdził że on w ogóle nic nie słyszy. Na pewno lepszy byłby detektor tętna płodu, ale jest też sporo droższy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
ach, mężowie są czasem głusi :D witamy nową koleżankę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czekam dziś na Męża bo w końcu po 4 tygodniach wraca z delegacji :):):) Tylko będzie dopiero ok. 23/24 w nocy :( ale i tak się cieszę i nie mogę się doczekać :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
a termin wg USG mam (jak widać w nicku) na 10 lutego :) Boicie się porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za przyjęcie:) Gośka, to chyba nawet jesteśmy z tego samego rocznika, wnioskując z nicka;) Ja w poprzedniej ciązy słuchałam serducha zwykłym stetoskopem, takim z kompletu do ciśnieniomierza i spokojnie dawał radę. Widziałam takie na allegro nawet po 10zł i mniej, bo one w sumie sa bardzo średniej jakości;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guśka, ups... Jak będzie taki jak poprzednio, to się nie boję;) Tylko to trudno przewidziec... Żeby było weselej, czeka mnie podróż -prawie 1000 km, przed porodem, tak. ok. 3 i pół tygodnia przed terminem. Boje się, że wtedy może by różnie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aGuśka to od imienia Agnieszka, a nie Gośka ;) Ja czasem się boję porodu, a czasem nie. Z zależności od nastroju. Bardzo bym chciała urodzić naturalnie i aby mój Mężulek przeciął pępowinę :):):) choć trochę się boję jak on zniesie poród bo nawet na badaniu krwi głowę odwraca, żeby nie patrzeć :) hihihi Nie mogę się dodzwonić do szkoły rodzenia, żeby się zapisać :/ chyba pojadę tam osobiście. Jest tu ktoś z Łodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Stop-klatka > Bez streeeeesu :) Dobrze będzie, zobaczysz. Tylko No0spę weź na drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem o No-spie, ale i tak sie boję. Poprzednio musiałam leżec plackiem w tym okresie, bo groziło mi przedwczesne rozklucie;) Oby tym razem było inaczej:) Guśka, a czemu piszesz, że chciałabys naturalnie, masz jakies przeciwwskazania, czy się obawiasz, że maluch nie ustawi się właściwie?? Mogłam się domyślic, w sumie moja siostra to Agnieszka- Agulinek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
No to sobie pojedliśmy :) Spóźniony obiadek, bo wcześniej nie chciało się go zrobić ;) Ale dałam czadu hehe. Lubię jeść, bo po posiłku mój mały staje się niezwykle aktywny :) Nie mam typowych zachcianek na kwaśne, czy słone jak to się zwykło przy chłopcach. Jem wszystko :) A takie typowe zachcianki ciążowe, to ptysie (zjadam kilka na raz), chipsy, czekolada, makaron w każdej postaci i takie tam :) Więc mój chłopiec jest różnorodny co do jedzenia :) Po rodzicach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
witam nowe koleżanki, im nas więcej tym lepiej kochane!! :) ja też mam termin na 26 lutego :) w końcu pojawiło się więcej osób z terminem na koniec lutego bo jak na razie to zawsze czytam tu na forum o badaniach, dolegliwościach, itd. a za 2-3 tygodnie sama przez to samo przechodzę :) dziś np. w końcu zrobiłam badania na krzywą cukrowa i na szczęście wyniki mam w normie.. przynajmniej z tym nie ma problemów. trochę dziś pochodziłam po mieście.. i teraz po południu bolą mnie mięśnie podbrzusza przy chodzeniu i wstawaniu :( brzuch mam miękki i normalnie nie boli, tylko mięśnie.. mam nadzieję, że to chwilowe i niegroźne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
abigailii > pewnie nie jest to nic groźnego :) Nie zamartwiaj się :) Ja nie mogę się doczekać kolejnego usg :):) I strrrrasznie boję się porodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystraszony wymiarek
może od was się dowiem dziewczyny. Podajcie mi wymiary waszych dzieciaczków z Usg w 20 21 tygodniu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
15 cm, taki był mój szkrabik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystraszony wymiarek
Rozumiem ale chodzi mi o BPD, HC, AC, FL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
wystraszony wymiarek > A coś nie tak???? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystraszony wymiarek
wydaje mi się że główka i brzuszek są trochę za małe dlatego chcę porównać z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
mogę Ci podać wymiary mojej kruszynki w 21tyg. 6dn.: BPD - 4,62 cm HC - 18,42 cm AC - 16,04 cm FL - 3,64 cm i nie martw się na zapas, lekarz na pewno by Ci powiedział gdyby coś było nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka3sia
Mój mąż też zakupił stetoskop ale widocznie źle przykładamy bo jeszcze nie udało nam sie usłyszeć bicia serduszka a to już prawie 30 tydz. :) Może mi doradzicie chciałam dzisiaj kupić kosmetyki dla synka ale przeraża mnie ilość firm i rodzajów płynów, szamponów, itp., może wiecie jakie są najbardziej sprawdzone i nie uczulają? ...jeśli już pisałyście na ten temat to tylko dajcie znać bo jeszcze nie zdążyłam wszystkich stron przeczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym naturalnie żeby Mąż przeciął pępowinę i dlatego że szybciej dochodzi się do siebie niż po cesarce. Wystraszony wymiarek, wymiary mojego Serduszka w 21 tygodniu: BPD 52 mm HC 189 mm AC 168 mm FL 36 mm EFW 436 g Jeżeli Twoja Dzidzia jest mniejsza, nie martw się. Rozmawiałam ze swoim lekarzem bo moja Malutka wydawała się nieco większa :). Wszystko zależy od precyzji lekarza, który wykonuje USG. abigailii ma rację: gdyby było coś niepokojącego to lekarz na pewno by Ci o tym powiedział, albo zlecił dodatkowe badania. Także głowa do góry. ka3sia polecam to co poleciła mi koleżanka, która niedawno została Mamą i w dodatku jest lekarzem pediatrą w szpitalu CZMP w Łodzi: Do kąpieli: Oilatum (trochę kosztuje, ale warto 60zł za 500ml), tym samym myje się też główkę. Takie są zalecenia, aby u tych najmniejszych dzieci nie stosować szamponów. Używając Oilatum praktycznie nie trzeba natłuszczać skóry, bo jest ona bardzo ładna. Chyba,że na samym początku jak dziecko ma bardziej przesuszone niektóre miejsca -to polecam Nivea aksamitne mleczko nawilżające. Do pupy z tego co słyszałam najlepszy jest Linomag (do kupienia w aptece). Bardzo ładnie i szybko się smaruje, a te inne kremy na pupe zostawiają takie białe ślady i gromadzą się w fałdkach. Moja koleżanka nie poleca tylko kosmetyków Johnsona-bo widziała już wiele reakcji alergicznych po tych preparatach. A do pępka waciki nasączone spirytusem 70% (kupiłam na allegro) lub Octenisept (do kupienia w aptece). Co do stetoskopu to ja nie zawsze słyszę Serduszko. Postaraj się wyłączyć wszystko w domu (tak aby zapanowała kompletna cisza) i na dole brzucha, przy spojeniu łonowym spróbuj posłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdgddg
Hej. Mam do sprzedania jedno opakowanie kropelek Sab Simplex. Kropelki są oryginalnie zamknięte, w opakowaniu. Ważne do 2012 roku. Chcę je sprzedać gdyż po prostu mi zostały (przywiozłam z Niemiec trzy opakowania). U mojego dziecka bardzo się sprawdziły na kolki. Nie chcę na nich zarobić, kosztowały około 10euro, więc chciałabym za nie 40zł+ ewentualne koszty wysyłki. Możliwy jest także odbiór osobisty okolice Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i Raciborza. Osobę zainteresowaną proszę o kontakt mailowy kolkula@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdgddg
Hej. Mam do sprzedania jedno opakowanie kropelek Sab Simplex. Kropelki są oryginalnie zamknięte, w opakowaniu. Ważne do 2012 roku. Chcę je sprzedać gdyż po prostu mi zostały (przywiozłam z Niemiec trzy opakowania). U mojego dziecka bardzo się sprawdziły na kolki. Nie chcę na nich zarobić, kosztowały około 10euro, więc chciałabym za nie 40zł+ ewentualne koszty wysyłki. Możliwy jest także odbiór osobisty okolice Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i Raciborza. Osobę zainteresowaną proszę o kontakt mailowy kolkula@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Oooooj, dziś wczesna pobudka :) Jadę do mamy na tydzień, więc trzeba się przygotować :) Już nie mogę się doczekać kiedy będę na miejscu :):):) Niestety wyprowadziłam się ponad pół roku temu i mieszkam w odległości ok.300km od domu rodzinnego :( Może to dziecinada, ale czasem baaaardzo za mamą tęsknię. Nie ma jak u mamy :) Mieszkamy z teściami, więc hmmmm.... Różnie to bywa. Dobrze, że mam WSPANIAŁĄ teściową, ale matki mi nie zastąpi :P Więc trzymajcie się kochane brzuchatki :* Zajrzę tu za jakiś tydzień, napiszę jak było :) Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
10 luty- udanej i spokojnej podrózy..... i nie ma w tym nic dziwnego,ze tęsknisz za mama:):):):) tak naparwde nie wazne ile kazda ma z nas lat, zawsze gdzies w głebi jest sie dzieckiem:P:P:P:P:P A mama- to mama:):):):):) aGuśka1983- ja tez mam na imie Agnieszka;):):):):) Chyba sie skusze na ten stetoskop:):):) nie jest to az taki majatek, a w razie czego moj mezus mowi ze go wykorzysta jak bedzie robil sobie cos przy aucie, bo ot jego hobby.... odnawia stare samochody,wiec jak cos to stetoskop sie nie zmarnuje;P:P:P:P:P Ja wczoraj wszystko sobie z mezusiem posprzatałam,wiec dzisiaj nie musze sie juz tym martwic:):):) MOge oddac sie całkowitemu lenistwu:):):), no moze tylko obiadek odgrzeje a tak to laba:P:P:P:P Nie wiem jak u was,ale u mnie dzisiaj tylko 6 stopni ciepła.... szaro, zimno,mglisto:(:(:(:( ..... i co tu robic w taka pogode:/ MOja mała artystka tak mi dokazuje w brzuszku,a szczegolnie wieczorem,jak ja juz sie kłade spac..... no to jest artystka....wczoraj z mezem obserwowalismy jej stópki:):):):) tak sie wypychala ze myslałam ze mi skóra na brzuchu peknie;P:P:P:P:P:P nie wiem czy ktoras tez tak ma...za dnia sobie slodko leniuchuje...a wieczorem to cos niemozliwego...i w nocy!!!!!:):):) ale jestem z tego powodu baaardzo szczesliwa;):):):) Kochane moje mamuski:*, zycze Wam milego popoludnia, odpoczywajcie duzo:):):):) A nowe LUTÓWECZKI witam cieplutko:**************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
no i powiem wam moje kochane mamusie,ze mi termin z 2 lutego przesunał sie na 30 stycznia......wiec juz nic z tego nei rozumiem:(:(:( bo najpierw miałam na 2 luty, potem na 1 luty, potem na 7 luty, potem zas na 2 luty i teraz na 30 stycznia.....rozumiecie cos z tego????:P:P:P:P:P Moj gin mi mowil,ze to normalne:):) , ale ze zostajemy ciagle na 2 lutym:):):):) I wiecie co???ostatnio sobie uświadomiłam ze zostalo mi tylko 75 dni.... do KONCA:) wiecie jaka jestem przerazona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
75 dni oczywiscie równo do terminu,ale poród moze nastapic nawet 4 tygodnie wczesniej....... .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
Radosna - data porodu powinna być ustalona wg. USG przeprowadzonego do 13 tygodnia, bo do wtedy wszystkie dzieci rozwijają się prawie dokładnie według tego samego schematu, czy wielkości... potem już zaczynają się róznicować - jedne rosną szybciej, drugi wolniej... ja tak miałam bez sensu w pierwszej ciąży - termin z kalendarzyka 23/10 (a wiem dokładnie kiedy zaszłam), pierwsze USG za późno, bo w 16 tyg. i przesunęli termin na 11/10 i tego się trzymali -żadne tłumaczenia nic nie dały... jeśli to parę dni róznicy to nie ma się co martwić, byle za długo nie czekac z wywołaniem - jeśli będzie konieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
koleżanka jest na przełomie7/8 miesiąca i na ostatnim badaniu lekarz jej powiedział ze dużo przytyła, dziecko duże i termin przesunął jej o 2 tygodnie, i powiedział ze jak tak dalej pójdzie to urodzi jeszcze w tym roku, zamiast w połowie stycznia, a na ostatnim badaniu USG termin porodu już wrócił do poprzedniego terminu.. ja myślę ze tymi terminami teraz to nie ma sie co aż tak kierować, jedne dzieciaczki rosną może szybciej, inne wolniej, później.. poza tym faktycznie czasem lekarz może nieprecyzyjnie zmierzyć. ps. też jestem Agnieszka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia2
Dziewczyny. Termin ustala się na podstawie ostatniej miesiączki. Usg może powiedziec, czy dziecko jest duże (ale znam przypadki, że na usg komputer podał wage 3kg a dziecko urodziło się i miało tylko 2,5. Usg mierzy głowę i brzuch, są dzieci które mają duże głowy a całe są maleńkie. Termin porodu ustalony wg miesiączki jest ok, ale dziecko może urodzi się 3 tyg wcześniej lub 2 później i jest ok. Po prostu jak będzie dojrzałe, to się urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×