Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Widze ze temat co do wyprawki ruszyl pelna para i dobrze:) Ja wózek juz zakupilam ,fotelik do samochodu tez,koce dwa maly i wiekszy,pieluchy tetrowe ale tylko 20 sztuk i 5 flanelowych gdyz raczej napewno bede uzywala pampersów.Do tego kaftaniki ,pajacyki i kilka innych ciuszków ale tak jak wspominalam co do ciuszków nie szaleje bo wiem ze dzidzia zaraz wyrosnie i wole byc na biezaco.Co musze jeszcze dokupic to lózeczko ,body,butelki i kosmetyki. Nie jestem zabobonna i kompletuje sobie wszystko zwlaszcza ze juz jest mysle odpowiedni czas gdyz u mnie to juz 31 tydzien a nigdy nie wiadomo jak sie rozwinie moja sytuacja w ciazy wiec lepiej byc zabezpieczonym.Musze jeszcze kupic specjalny proszek do prania dla maluszków i pomalu prac wszystko jak leci bo wiadomo ze nic co ze sklepu nie jest czyste i zdezynfekowane odpowiednio zeby nasz skarb nie nabawil sie wysypek itd:) Ciesze sie ze ten czas szybko leci bo od tygodnia jestem na macierzynskim a juz mam dosc nudzi mi sie strasznie ,nie jestem nauczona siedziec tak i czekac ale cóz dla mojego maluszka sie poswiece napewno:):):)No i musze sie zregenerowac troszke bo anemia jest niestety wiec pozostalo mi czekac i odpoczywac. Buziolki i zycze milego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
kochane a ile kupujecie ubranek i w jakim rozmiarze? ja polubiłam secondhandy bo za grosze nakupiłam prawie nowych ciuszków, wyprałam wszystko i są jak nowe, śliczne i pachnące. kupiłam głównie pajacyki, bo są praktyczne, rozpinane całe, bo boję się takich co trzeba przez główkę ubierać na początek.. ale nie wiem ile kupi tych ciuszków i w jakim rozmiarze.. żeby nie trzeba było codziennie prac, ale tez żeby nie nakupić za dużo bo nawet potem nie zdarzę ubrać.. biorę pod uwagę ze tez podostaje od znajomych jakieś śpioszki, nie mam pojęcia ile sztuk mi jest potrzebnych.. mam tez kilka body bo myślę ze są lepsze niż koszulki bo się rolować nie będą, ale nie wiem, to tylko moje domysły ze to chyba jest praktyczniejsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abigailii body sa naprawde praktyczne tak okolo 6 sztuk z dlugim i krótkim rekawkiem,pajacyki tak okolo5 sztuk i kaftaniki tez.Jakies dwa sweterki cieplejsze lub bluzy ,jeden cieply na spacer pajacyk i oczywiscie czapeczki po kapieli tak 2 sztuki i jedna ciepla polarowa lub welurowa:) Tak naprawde to wszystko znajdziesz w necie ja sie sugerowalam troszke tym a troszke podpowiedziala mi kolezanka która urodzila póltorej miesiaca temu i sama mi powiedziala ze miala tylko dwa pajacyki rozmiar dla noworodka i juz sie maluszek nie miesci.Ja kupuje rozmiar od 0 do 3 miesiecy zawsze trzeba wieksze bo nam bedzie sie wydawalo ze nasz Skarbek jest malutki bo bedziemy mieli go na codzien ale jak wiadomo w oczach taki maluszek rosnie:) pozdrawiam i zycze milych zakupów ja wlasnie zakupilam brakujace body na ebayu :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Zauważyłam, że mam rozstępy na piersiach...... Nie przejmuję się tym jednak za bardzo :) Ważne, żeby maluszek był zdrowy :) A na rozstępy są przecież balsamy, kremy :) Może wiecie coś na ten temat? Możecie coś polecić drogie mamusie? :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
z tego co czytałam i oglądałam w TV to przed rozstępami się trudno ochronić ale jak już są to kiepska sprawa... kiedyś czytałam że jakaś dziewczyna polecała maść na oparzenia, że jej pomogła w walce z rozstępami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fakt, że nie ma sensu kupowac tych najmniejszych ubranek. Przynajmniej nie za dużo. Nasz synek w rozmiarze 56 mieścił sie do 3 tygodnia.. Także lepiej od razu kupić 62 czyli 0-3miesiące. Przyda sie tez coś ciepłego na spacer- kombinezon albo wygodniejszy na poczatek śpiworek. Ja poporodzie używałam roztowru nadmanganianiu potasu- 3 razy dziennie. Położna mi tak poleciła i żadnej innej chemii. No i roztwór okazał się bardzo skuteczny. Kupuje się w tabletkach, chyba ze 2 zł za to zapłaciłam. Tyle tylko, że w jendorazowych rękawiczkach trzeba używać, bo inaczej skóra sie zrobi taka brązowawa po kilku użyciach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam ubranka po 4-5 szt na rozmiar 56 i 62. Nie wiadomo jak duża się Malutka urodzi, a poza tym myślę że urodzi się ciut wcześniej, a więc wolę być przygotowana na każdą ewentualność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z rozstępami zasadniczo jest podobno tak, albo się ma skłonności genetyczne albo nie.. chyba najlepiej dopytać własnej mamy czy ją ta przyjemność spotkała;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny mam doła
miałam dziś wizytę - 29 tydzień i 80 kg!!!! przy wzroście 168, jestem załamana, wcale nie obżeram się, nie jem wieczorami i staram się uważać na to co jem a waga pędz\i jak szalona. A wiem że po ciąży BARDZO CIĘŻKO jest zrzucić te kilosy:( ja wiem że zdrwoie malucha jest najważniejsze i cieszę się że wszystko w porządku, ale nie chcę żeby miał otyłą mamę :(. Nie dość że ostatnio mam takie zmienne nastroje to jeszcze dzisiaj mnie dobiła ta waga:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Chodzi o to, że moja mama nie miała rozstępów. (a urodziła 7 dzieci!!! :D Przy pierwszej ciąży strasznie dużo przytyła). Więc może to minie? Te moje rozstępy nie są jakichś dużych rozmiarów. W ogóle nie rzucają się łatwo w oczy, ale ja je widzę :( Są jedynie na piersiach. I obawiam się, że nie będę mogła karmić, gdyż od jakiegoś czasu moje piersi są "wiotkie". Wcześniej były bardziej twarde, jędrniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
dziewczyny mam doła > Nie martw się tak mocno tą wagą :) Rozumiem, że może się nią przeraziłaś itp., ale zobaczysz, że zrzucisz po porodzie to, co Ci przybyło :) Moja starsza siostra przytyła ponad 50kg w ciąży. Zrzuciła to w jakieś 4-5 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Lutóweczki:) dopadło mnie przeziebienie :( siedze w domku i zazywam antybiotyk!!!!! podobno ma działanie miejscowe i nie szkodzi malenstwu ale obawy i tak mam :( co do rozstepów to u mnie jest ich pelno, na pupie na udach na piersiach jeszcze brzuszek został bez tych paskudnych kresek ale co zrobic...... smaruje sie i kremuje i masuje i nic nie pomaga widocznie sa mi pisane i juz ;) mam nadzieje ze po porodzie chociaz zbledna bo na razie sa różowe albo wrecz sine :( wyprawka u mnie jest jescze w lesie!!!!!! nie mam nic dla małej, a czas biegnie, mysle ze po wypłacie rusze z zakupami! Mam doła waga sie nie przejmuj mam tak samo jak ty, jestem nizsza bo mierze 160 a waze juz 75 kg!!!!!! Tez uwazam z jedzeniem, w moim przypadku to poprostu opuchlizna, spuchłam cala, dłonie-pierscionki za małe, stopy, łydki-buty zroniły sie za ciasne ehhhhhhh może u ciebie jest podobnie??? jesli tez jestes opuchnieta to nie martw sie tak bardzo po porodzie to podobno szybciutko schodzi:) 10 luty moje piersi tez zrobiły sie wiotkie, siostra mnie uspokaja, mówi ze jeszcze beda mi pękac z nadmiaru pokarmu takze spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny mam doła
właśnie obawiam się że nie jest wcale łatwo zrzucic wagę po porodzie, co zresztą powiedział mi sam lekarz. Siostrze gratuluję tak szybkiego powrotu do formy po tak ogromnym przyroście wagi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny mam doła
Anulka - antybiotykiem się nie martw jeśli to mijscowo. Ja też miałam zapalenia ucha i byłam zmuszona używać maści, lekarz powiedział że to nie zaszkodzi, natomiast mogłoby byc dużo gorzej gdybym nie wyleczyła porządnie i zrobiłoby się jakieś powikłania. U Ciebie na pewno jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
dziewczyny mam doła > Ty też zrzucisz, zobaaaaaczysz :) Gruny, to optymizm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie optymizm jest bardzo wazny:) bedziemy biegac kolo naszych malych szkrabow, wstawac w nocy noi bedziemy na diecie zeby móc spokojnie karmic wszystko razem na pewno pomoze schudnąc;) niektóre moje znajome po ciązy i okresie karmienia piersia wazyły mniej niz przed ciaza!!! także głowy do góry dziewczyny:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rozstępów u siebie nie widzę, ale za to widzę cellulit :( dziewczyny mam doła, wszystko zrzucisz po porodzie jak będziesz wstawać do Maleństwa w nocy, poza tym wyssie z Ciebie wszystko co najlepsze ;P więc kilogramy też spadną. Poza tym nieważne ile ważysz teraz tylko ile przytyłaś od początku ciąży. Ja mogę się licytować :) 28tydzień i 15kg do przodu :D:D:D A zostały mi jeszcze prawie 3 miesiące więc 20 kg na pewno przekroczę ;) Moja jedna koleżanka w ciąży przytyła ponad 20 kg i wróciła do formy szybciutko (na pewno mniej niż pół roku). Mi mówią, że z dnia na dzień mam coraz większy brzuszek i rzeczywiście coraz mi ciężej. Jestem szczupła i drobnej kości i zaczynam już nie mieć siły. Wczoraj strasznie bolał mnie kręgosłup. Macie jakieś sprawdzone sposoby na bolące plecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Co raz cześciej twardnieje mi brzuszek :( Martwię się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
hehe - ile rożnych punktów widzenia na wagę - proszę:) ja mam 92kg i 165cm i się cieszę, bo bałam się, że dociągnę do setki, a wygląda na to, że jednak uda się nie utyć:) Nie zamierzam się odchudzać karmiąc (to mnie poniekąd pogrążyło przy pierwszej ciąży), dopiero po...do czterdziestki zdążę zrzucić ze dwie dychy taki mam plan:) ale pomaleńku i nie mam najmniejszego zamiaru mieć doła z powodu wagi - życie za krótkie:) antybiotykiem się nie martwcie - niektóre są bezpieczne:) uszy do góry:) u nas pięknie, słonecznie i śniegu kupa i dlatego mi tak radośnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 luty mój brzuszek tez twardnieje, czasami zdarza mi sie to kilkanaście razy dziennie a czasami wcale!!!??? Nie wiem od czego to zależy?? Na ostatniej wizycie pytałam gin o co chodzi z tymi moimi skurczami, powiedziała ze widocznie moja macica tak reaguje na ciaze i zebym byla spokojna bo takie skurcze napewno nie wywolaja porodu. Więc staram sie byc spokojna jak moge;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) ja z wyprawki część już mam - mi łatwiej, bo te większe rzeczy typu wózek, łóżeczko i cześć ubranek mam po synku, ale dokupiłam też kombinezon i kilka typowo dziewczęcych rzeczy, w przyszłym tyg planuję zamówić fotelik. A myślę, ze warto choć troszkę wcześniej zakupic, bo nigdy nie wiadomo jak będziemy się czuły pod koniec ciąży.... nie polecam zakupów dużej ilości małych ubranek, dzieci szybko rosną i naprawdę niektórych nie zdążycie założyć. na rozstępy polecam fissan, choć taka stara prawda mói,ze jak ktoś już ma je miec to nic nie pomoże. a wagą się dziewczyny nie stresujcie tak bardzo, potem będzimey się wspólnie odchudzać;) pozdrawiam i miłego dnia życzę! a jutro ide do lekarza to się dowiem co nowego u naszej Julki słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Larithiel
cześć dziewczyny, dawno mnie tu ie było.. 29 tc leci, 82 na wadze przy 174cm..szczegóły.. martwi mnie jeden temat, mianowicie ruchy dziecka. We wcześniejszych tygodniach (22-26) mała była nad-ruchliwa, tańczyła całymi godzinami, o różnych porach dnia, czułam te ruchy bardzo wyraźnie.. od około 2 tygodni coś się zmieniło, ruchy są rzadkie, mniej wyraźne, tylko kilka razy w ciągu dnia. Nie wiem co o tym myśleć, w piątek- 5 dni temu byłam u gina, nie pytałam go o te ruchy, do USG i wyników nie maił żadnych uwag.. nie wiem co o tym sądzić.. Jak to jest u was????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Umnie z tymi ruchami też jest różnie, zależy od dnia..... Ale mały ma kilka takich chwil w ciągu dnia, kiedy sobie tańczy :) No i często w nocy, zamienia sobie pory :D Ale nie zawsze tak jest, też czasem uspokaja się na kilka dni. Wiesz, może lenia łapie :D:D:D Nie przejmuj się, gdyby było coś nie tak, lekarz by Ci o tym powiedział po USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
*U mnie miało być :) ajjjj, te literówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka, 10 luty, mi tez brzucszek się już mocno stawia, a dziś zaczęłam 29 tydzień. Wcozraj wieczorem przez 2 godziny stawiał się co kila minut i juz się bałam, że się to skończy końcem ciąży;) Uspokoiło się po ciepłej kapieli i położeniu się spać;) Chyba wczoraj za bardzo dałam sobie w kość i stąd takie częste skurcze. Jak sa sporadyczne, to wszystko ok. To tzw. skurcze Braxtona- Hincksa przygotowujące macice na poród:) Aniaania to u Ciebie jak u mnie, mam juz synka i czekam na córeczkę:) I tez sporo rzeczy nie musimy kupować, bo akurat juz są. Nawet się synek niedawno przeniósł do większego łóżeczka, a to małe zostanie dla gabrysi:) Moja sąsiadka przytyła w poprzedniej ciąży 22 lub 23 kg i tez szybko zrzuciła. Nie martwcie się, przy dzieciach dużo kg samych schodzi:) Mi się udało w poprzedniej, bo miałam tylko 7kg na plusie, więc po porodzie, jak wyszłam ze szpitala zostało mi tylko 2;) W sumie, jak skończyłam karmić wyszło, że waże o 1 kg mniej niż przed ciążą:) Teraz chyba troche więcej przytyję, no ale trudno.. Tez się zrzuci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Larithiel moja mała nie nalezy do zbyt rozbrykanych, raczej leniwa jest. Czasami cały dzien siedzi cichutko a w nocy zaczyna sie ruszac, czasam z kolei odwrotnie wieczorem i w nocy cisza a w dzien podskakuje:) Nie rusza sie cały czas, ma juz swoj rytm i raz jest cicho a raz rozrabia. Tez sie martwie jak ruchy sa slabe i jest ich mało,np wczoraj odchodziłam od zmysłów bo ani razu w ciagu dnia nie dała o sobie znac a dzisiaj od samego rana turla sie wbrzuszku:) niektóre z as pisaly ze babasy maja niezłego kopa i ze jak taki kopniak potrafi zabolec!!!! moja mala kopie delikatnie, jeszcze nie zdarzyło mi siepoczuc przy tym bólu. Pytałam gin o ruchy, powiedziała ze dzieci sa różne tak jak my mamay i ze maja róne temperamenty a z moich badan i usg wynika ze wszystko oki :):):) u Ciebie na pewno jest tak samo;0 po prostu bedziesz miec grzeczne dzieciatko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
Larithiel - u mnie też podobnie z ruchami (ale 31 tydz.) - nie kopnie, nie uderzy, tylko się rozciąga albo pogmera... też od jakichś 2 tygodni... no, ale przynajmniej nie zasypia ostatnio na dłużej, więc myślę, że do następnego usg za osiem dni dociągnę, a wtedy poproszę, żeby popatrzyli i sprawdzili przepływy, bo nie wiem co jeszcze - oprócz temperamentu - może byc przyczyną. W sumie niewiele chyba i tak możemy zrobić tylko myślec pozytywnie! Stop-klatka- to ja też mam chłopka i dziewczynka w drodze:) Poprzednio pierwsze ubranka kupowaliśmy w kolorach neutralnych, bo nie wiedzieliśmy co będzie więc na początek wyprawkę mamy:) A z resztą czekam na wyprzedaże w styczniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
To prawda, każda dzidzia jest inna :) Mam ogromną ochotę na ciacho z kremem :( Mmmm....................................................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
z ruchami synka mam też czasem tak, że w brzuchu ich nie czuję, ale kiedy przyłożę rękę do niego, wtedy czuję jak mój malec delikatnie się porusza, jak motylek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×