Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam mamuski:) Co do macierzynskiego to wam nie doradze nic bo ja juz jestem od tego tygodnia na macierzynskim bo w UK bierze sie 11 tygodni przed porodem i przez 39 tygodni. Dzisiaj bylam na USG i mój maluszek wazy juz 1232g :) Pani dr powiedziala ze jest strasznie ruchliwy i nie mogla mu zrobic pomiarów dosc dlugo a na dodatek postanowil schowac sie bardzo nisko i bawil sie w kotka i myszke:) Pobrano mi 3 fiolki krwi do róznych badan min na przeciwciala i jutro sie dowiem czy bede w piatek jechala na szczepionke o której Wam wczesniej pisalam. Bylismy równiez z mezem po drodze pochodzic po sklepach i poogladac ciuszki dla maluszka które jeszcze mi brakuje.Kolezanka która urodzila pare tygodni temu doradzila mi zebym kupowala po pare rzeczy np 5 kaftaników,5 pajacyków i body okolo 6 sztuk z dlugim i krótkim rekawem poniewaz ona nakupowala wszystkiego a maluch tak rosnie ze wiekszosc z tego nie byl w stanie nosic i tak naprawde pieniazki juz wydane zostaly a nie wykozystane.Ja mysle ze pózniej to bede kupowala na biezaco ,zawsze moge meza wyslac do sklepu czy nawet kupic przez internet a szalec nie ma co.Oczywiscie podstawy musze miec a reszta jak to mówia wyjdzie w praniu:) Glowy do góry kolezanki z tymi obawami jeszcze bedziemy sie smialy z naszych przezyc z porodu bo mam nadzieje ze powstanie nowy topik i bedziemy nadal sie dzielily doswiadczeniami :) Buziaki wielkie odezwe sie jutro po konsultacji papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadosnaJUZmama mogę powiedzieć/napisać jak liczy się macierzyński/zwolnienie lekarskie. Bierze się pod uwagę 12 miesięcy wstecz od miesiąca w którym powstała niezdolność do pracy, czyli np. gdy ktoś zacznie chorować we wrześniu 2010r. to podstawę jego wynagrodzenia chorobowego/zasiłku chorobowego/zasiłku macierzyńskiego stanowi średnie wynagrodzenie od września 2009 do sierpnia 2010. Jeżeli ktoś został zatrudniony od czerwca 2010 to bierze się pod uwagę wynagrodzenie od czerwca do sierpnia 2010 -mniejszą ilość miesięcy, ale muszą być to pełne miesiące kalendarzowe (czyli jak ktoś został zatrudniony od 15 czerwca to bierzemy pod uwagę wynagrodzenie od lipca do sierpnia 2010). Do podstawy wlicza się też np. nadgodziny, dodatek za urlop wypoczynkowy, premie (ale nie zawsze-zależy od regulaminu wynagradzania w danym zakładzie pracy). Zatem wysokość zasiłku zależy więc od wysokości wynagrodzenia w miesiącach które bierze się pod uwagę ustalając wysokość zasiłku. Gdy zasiłek przechodzi na ZUS to dotychczasowy pracodawca wypełnia zaświadczenie Z-3, w którym wskazuje wszystkie składniki wynagrodzenia i ZUS na tej podstawie ustala wysokość zasiłku macierzyńskiego. Ja pracuję w dużym przedsiębiorstwie i nie wiem ile trzeba przepracować, więc niestety nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Poszukaj na necie, a na pewno znajdziesz, albo zadzoń do ZUS-u (tylko się nie przedstawiaj :) ) i zapytaj. Możesz powiedzieć, że masz swoją firmę i u Ciebie jest Pracownik z takim przypadkiem :) Dziś u mnie śnieg napadał :) tylko zimno niestety jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnik na urlop w uk mozesz odejsc najwczesniej 15tygodnie przed porodem, a najwczesniej 11 tygodni przed zaczynaja za ten urlop placic....ja jestem w 28tc aktualnie:) na urlop ide 20 grudnia w 32 tygodniu ciazy. ale zostaje na nim dokladnie rok...w tym 3 miechy bezplatnie cala wyprawke kupuje tutaj, w polsce bylam tylko na 5 dni w 23tc aplikowalas o Health in pregnancy grant?? ja tak i juz dostalam te 190 na konto, nei wiem czy juz Cie o to pytalam:) wczoraj bylam u poloznej i stwierdzila, ze nie beda mi badac glukozy po obciazeniu....phi....niezle teraz mam zaplanowana wizyte na 30 i 32 tydzien u gp i u polznej na 34 tc i szkole rodzenia dopiero na 22 stycznia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) wczoraj robiłam wielki przegląd rzeczy po synku i już wiem, że część na pewno będe mogła wykorzystać. Aż się nie chce wierzyć,z ę był taki malutki i że znowu w naszym domu będzie takie małe dziecko i to już tak niedługo........... Radosna - ja też mam obawy, martwię się jak sobie poradzę z dwójką maluchów, nie chciałabym żeby synek poczuł się odtrącony, a wiem, że koło noworodka wciąz jest coś do zrobienia - przynajmniej tak było z moim synkiem. Z drugiej strony chciałabym żeby już było po, bo brzuch duży i mam wrażenie,że zaczynam się kulać.... a wizyta juz neidługo, bo 2 grudnia, więc dowiem się co u mojej Małej słychać. a sprawach macierzyńskiego nei pomogę, bo się nie znam, ale pzry okazji zapytam, jeśli mamy na forum kadrową, nie ma znaczenia, że dziecko jest kolejnym urodzonym? kiedyś pamiętam tak było, no chyba, że coś mylę. bo normalnie to wiem, że przysługuje 20tyg +2 dodatkowe, ale trzeba złożyć pismo zeby je otrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki;;;oj tak zimno sie zrobiło;ja dopiero za 3 tyg ide na usg juz ostatnie a i wizyte mam dopiero 8 grudnia więc czekam;; a ja też mam pytanie do kadrowej naszej:) to pismo w sprawie 2 dodoatkowych tygodni macierzynskiego kiedy trzeba dostarczyc najpóźniej to pismo i to jakiś specjalny jest wzór czy sama to pisze??dzięi za odpowiedź:)) pozdrawiam ciepło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaania, kiedyś rzeczywiście było tak, że wymiar urlopu zależał od tego które jest to dziecko, ale przepisy się zmieniły (chyba od 2009). W tej chwili zależy od ilości dzieci urodzonych przy jednym porodzie (bliźniaki, trojaki, itd.). W przypadku jednego dziecka jest to 20 tygodni podstawowego urlopu macierzyńskiego. trezele, być może u Ciebie w pracy mają taki wzór-zapytaj w kadrach (u siebie w pracy sama taki stworzyłam :)) Wystarczy napisać "Wnoszę o udzielenie mi dodatkowego urlopu macierzyńskiego na córkę/syna.............. (imię i nazwisko dziecka) urodzoną/urodzonego .............. (dzień narodzin) w wymiarze 2 tygodni, bezpośrednio po zakończeniu podstawowego urlopu macierzyńskiego, tj. od dnia ................... do dnia .................". Oczywiście nagłówki standardowo, tak jak pisze się chociażby list motywacyjny, czyli miejscowość, data, twoje dane (imię nazwisko, adres), nazwa firmy. Pismo należy złożyć nie później niż na 7 dni przed rozpoczęciem takiego urlopu, ale możesz złożyć też 3 miesiące wcześniej. Ważne, że dodatkowy urlop macierzyński musi być bezpośrednio po podstawowym urlopie macierzyńskim. Pamiętajcie, że ojciec dziecka może skorzystać z urlopu ojcowskiego w wymiarze 7 dni kalendarzowych. Warto skorzystać z takiego uprawnienia, szczególnie w wakacje się przyda :) Ojciec dziecka musi napisać podanie, dołączając odpis aktu urodzenia dziecka+oświadczenie o składkach (to które dołącza się do urlopu macierzyńskiego). Z tego urlopu może skorzystać ojciec do ukończenia przez dziecko 1 roku życia. Wynagrodzenie jakie otrzymuje za ten czas to zasiłek macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnuk80
Witam mamuski:) Wczoraj bylam w szpitalu na konsultacji ,mam niedobór zelaza ale to mnie nie dziwi bo w zasadzie wogóle nie jadalam miesa i przez pierwsze miesiace drobilam jedzenie bo tak mnie mdlilo. Na szczescie maluszek bardzo dobrze sie rozwija jak powiedzial mi Pan dr. i jest aktywny ze hoho:)Ja mimo ze zazywam witaminki to i tak musze dodatkowo posilac sie zelazem gdyz maluszek bierze ze mnie to co najlepsze a ja mam tylko nie wielki brzuszek mimo ze to juz praktycznie bedzie koniec 7 miesiaca. Badania krwi poza tym malym incydentem mam wzorowe a zrobili mi ich cale mnustwo.Do tego okazalo sie ze tak dobrze sie wszystko rozwija ze nie musze miec kolejnego planowanego USG w grudniu tylko dopiero bede miala w 37 tygodniu bo wczesniej nie ma sensu:) Malenstwo bylo czesto monitorowane ze wzgledu na moja wade serca ale o dziwo bedac w ciazy lepiej sie czuje niz przed:) Co do dzisiejszego dnia to okazalo sie ze jednak dla bezpieczenstwa podano mi immunoglobine anty D czyli szczepionke ktora ma zapobiec komplikacja przy porodzie z powodu mojego konfliktu serologicznego.A tak to sie bawie na ebayu i kupuje brakujace rzeczy dla mojego Skarbka, juz co nie co przyszlo i jestem strasznie zadowolona bo to samo co w sklepie moge kupic duzo taniej i dobrej jakosci.RadosnaJUZmama a jak u Ciebie co z ta szczepionka bedziesz ja miala podawana? Pozdrawiam Was cieplutko :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczesniejszy mój wpis jest na pomaranczowo ,gapa ze mnie pokicialam niki hehe ale jakby co to ja agnik80:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Witajcie moje drogie Panie;) Zagladam tu ostatnio rzadziej bo moj maz sie rozchorowal, grypa zoladkowa:/ Wymiotuje dalej niz widzi, jakiekolwiek zje leki zaraz je zwraca...masakra:/, ma goraczke!!!!!!! agnik80 kochana nie wiem jeszcze co z ta immunoglobina- teraz w poniedzialek ide na badania to ci napisze skarbie;):):) akurat zacznie mi sie 21 T.c wiec jak cos zdarza mi podac:):):) Kochane ja tymczasem uciekam:):):) sciskam was zyczac zdrowka;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny chcialam sie was podpytac o wage waszych maluchow, zalozylam osobny temat ale spotkalam sie z niemilymi odpowiedziami, ale i tez milymi, dziewczyny wkleily mi tabelke ale.... jak to u was wyglada?skonczony 28 tydz a moj maly 1200 ...dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce mi sie logowac Twój maly rozwija sie ksiazkowo mozesz zobaczyc informacje na ten temat na róznych stronach w necie:) Mój synus w koncem 29 tygodnia mial 1232 g i lekarz powiedzial ze idealnie:)Teraz malenstwo bedzie bardzo szybko roslo juz w 35 tygodniu bedzie o raz wiekszy bo okolo 2500g wiec podwoji swoja wage.Tak ze zycze powodzenia i bez obaw wszystko jest ok pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka3sia
Hej Dziewczyny! Byłam dzisiaj na usg i zmienił mi się termin porodu z 6 lutego na 20 styczeń dosyć spora rozbiezność ale podobno bardzo często to się zdaża byłam pewna że jestem w 30 tyg a okazało się że w 32! Niunio szybko się rozwija waży 1832g! Ale zaniepokoiło mnie że ma zastój moczu w nerkach gin. twierdzi że to nic poważnego pod warunkiem że nie będzie się powiększał za 3 tyg mam kontrole strasznie się martwie :( poza tym moja lekarz powiedziała że mam skróconą szyjke i mam cały czas leżeć dzisiaj miałam też badanie usg położnicze i wyszło że mam 48,7mm czyli nawet wiecej niż norma! dziwne już sama nic z tego nie rozumiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
nie chce mi się logować- kochana twój okruszek rozwija sie prawidłowo- moja maleńka w 28 T.c ważyła 1280 gram:):) i moj gin mowił nawet ze to mała nadwaga:P:P:P:P:P, bo wszedzie w literaturze czy intereneci episalo ze dzidzia w 28 T.c ma 1110 gram:):), takze na pewno jest OKI:):):) wiec sie nie martw:):):) ka3sia- oj to faktycznie sie duzo zmienilo z twoim porodem, no kochanienka juz nie długo:):):):):) Ja mam wizyte kochane 6 grudnia wiec mam nadzieje ze Sw. Mikołaj przyniesie dobre wieści:):):):) Nie wiem jak u was ale u mnie paskudna pogoda:(:(:(:( sypie snieg, wieje okropnie.....brrrrrrrrrr.... chyba koniec slodkiego listopada:?;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
ka3sia- z ta szyjka faktycznie MUSISZ uwazać, bo moja kolezanka własnie po 32.Tc. tez tak miała a za 3 tygodnie juz urodziła;):):):) Dlatego oszczedzaj sie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA:)
Hej Dziewczyny! Ja mam dzisiaj jakiegoś masakrycznego doła:/ Nic mi się nie chce , a łzy same cisną się do oczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka3sia
Lepiej żeby maluszek poczekał jeszcze troszke ;) Nastawiłam się na luty więc nie ma mowy o grudniu ostatecznie niech już zostanie 20 styczeń chociaż jak pójde za 3 tyg na usg to pewnie znowu coś się zmieni ;) korzystając z Waszej rady zamówiłam dzisiaj na allegro kocyki i poszewki miałam obawy że bedą kiepskiej jakości ale tyle pozytywnych komentarzy nie ma co się zastanawiać ;) mnie też często łapie dój ale im mniej czasu zostało do porodu jestem spokojniejsza mój mąż pojechał właśnie do pracy a ja wcinam pyszne ciasto od teściowej ;) miłego dnia Wam życze dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
IZULKA:) kochana ja jestem na naszym forum "specjalistka" od dołów, napadów płaczu i niekontrolowanego focha;):):) Kochana doskonale cie rozumiem:):) najlepiej sie wypłkac, wyłądowac, i pomyslec o czyms pozytywnym- to pomaga....albo oddac sie jakiemus zajeciu:):):) Wszystko musimy przezyc, nawet takie dołki i dołeczki:) mi na szczeście ostatnio przeszło:), ale na jak długo???? Tego nie wiem:):):) Takze IZULKA:) głowa do góry..... masz ochote popłkac- płacz, pokrzyczec-krzyc, tylko nie rób nikomu krzywdy (hahahahahhaa) :P:P:P:P:D:D:D Ja szykuje od rana Andrzejki, bop przychodza do nas znajomi:):), a że mój meżus to Andrzej wiec nie ma zlituj sie;0;0;0 Nie wybieramy sie na zadna zabawe bo boje sie o siebie i malenka, nie ma co ryzykowac....niech ktos mnie nie chcacy popcha,albo uderzy w brzuch.... i nieszczescie gotowe, a jeszcze sie nabalujemy, wiec wpadłam na pomysł typowej domówki:):):):) Takze od rana sprzatanie, pieczenie, gotowanie...na szczescie moje psiapsióły tez cos przygotuja takze nie wszystko na mojej głowie... A tez jak wam wczoraj pisałam moj mezus wczoraj mi chorował, ale dzisiaj juz musiał byc w pracy,wiec jakos tam w niej funkcjonuje.... Ja szczerze mowiac tez nie mam juz siły...ledwo dycham, tym bardziej,ze mam co w domu sprzatac- powierzchnia nie mała. ale jakos powoli docieram do mety:):):) Wam moje kochane mamuski zycze udanych Andrzejków, o ile na takie sie wybieracie lub same organizujecie;0;0;0;0 ..... i Pomimo paskudnej pogody- samych radosnych humorków;):):):) Całuski:*******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
ka3sia masz racje- niech nasze kruszynki siedza w naszych brzusiach jak najdłuzej:):):):) Najlepiej az do 40 T.c , no chodz do 37:):):):) Ja własnie najbardziej sie martwie czy moja mała da rade tam wysiedziec jeszcze tak długo.... boje sie zeby miała dobrze płucka rozwiniete i nie trzeba było jej w inkubatorku trzymac.... chodz wiem,ze dzisiejsza medycyna działa cuda, ale jednak wole by tam siedziała;):):):) Bądzmy dobrej mysli mamuski- w kupie siła;):):):):):) Co do zakupów dla małej to wybietam sie za tydzień w sobotę po łózeczko, pościel zamowiłam na internecie- śliczna , nie zaluje;):):):):), materacyk tez mam juz. Takze powoli lista rzeczy do kupienia mi sie skraca:D:D:D:D, no a wózek to kupujemy PO porodzie:) Kolezanka doradziła mi zeby kupic sobie szare mydło i wziasc do szpitala, bo jak sie nim myje to szybko sie wszystko goi:):) Poradzila mi tez zeby PO porodzi enie myc sie zapachowym zelem,ani nie psikac dezodorantem, bo wtedy noworodek nie chce pic.... Poleciła mi tez silikonowe "sztuczne sutki", takie nakładki do karmienia, ponoc bardzo sa pomocne w pierwszych dniach i nie ma obrzeków sutka, najlepsze z firmy Canpol Baby. A i zeby w spzitalu jak karmimy od pierwszego dnia chodzic w biustonoszu, i zeby podtrzymywał piersi jak najwyzej-wtedy unikniemy zapalenia......i nie beda sie robic grudki z pokarmu:):):) Powiedziała tez ze jak lezała w szpitalu to połozna powiedziała jej ze najczestsza przyczyna wczesniejszych porodów jest picie coli, kawy, wszystko co ma kofeine, i jakie kolwiek infekcje.... Wiec odradzała mi zeby pic cole,etc...i uwazac na siebie, szczegolnie na nerki....... No to na razie tyle moje kochane z nowinek jakie do mnie dotarły.....:):):) Buziam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) a ja dziś wreszcie coś dla siebie zrobiłam - u fryzjera byłam i potem jeszcze paznockie na czerwono wymalowałam, a co! po południu idziemy do tesciowej na imieniny to muszę jakoś wyglądać:) chwalcie sie udanymi zakupami na allegro!!!podrzucajcie lini, może ktoś jeszcze skorzysta. my np kupujemy fotelik http://allegro.pl/maxi-cosi-citi-enzo-z-wysylka-gratis-od-g-7-i1325043868.html sprzedawca sprawdzony, bo już jeden fotelik u Niego kupowaliśmy, a i fotelik dobry, bo w rankingach wysoko, a synek tez mial maxi cosi, tyle, że cabrio, służył potem kolejnemu dziecku w rodzinie. radosna - też polecam nakładki na sutki, mi niestety nikt ich nie poradził i w ogóle miałam przygody z piersiami,a le nie chcę pisac i Was straszyć, w każdym razie nakładki bardzo pomogły mojej kuzynce. co do biustonosza to różnie - jeśli pokarmu jest mało to go nie nosimy, jeśłi dużo to wręcz trzeba nosić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
nic tak nie poprawia humoru jak dobra wojna na kulki śniegowe:) bo u nas dziś spadł śnieg jejejeje! starszy zachwycony - ubiegłorocznego już nie pamięta, a teraz czterdzieści minut zabawy i wykończony:) co do tych wcześniejszych porodów to chyba nie ma reguły - ja piłam dwie kawy dziennie zawsze i sporo coli, bo jakoś mi w ciąży smakowała i urodziłam 10 dni po terminie, zresztą tylko dlatego, że wywołali, ale ostrożności nigdy za wiele:) z rzeczy przydatnych w szpitalu najmilej wspominam specjalne majtki bezuciskowe takie jak z gazy elastycznej, dość wysokie - można je było założyć na resztę brzucha; te jednorazowe, które ja sobie kupiłam sama kończyły się gumką akurat na wysokości cięcia, więc nie dało się ich nosić, zresztą były z czegoś sztucznego i obcierały tak czy tak, a te z gazy rewelka! niestety dostałam je w szpitalu i potem nigdzie nie udało mi się ich wypatrzyć - jakbyście się kiedyś natknęły gdzieś na coś takiego dajcie znać! stanik to chyba tak czy tak trzeba mieć, bo nawet małe piersi dają czasem tyle mleka, że wycieka i trzeba w coś włożyć wkładki, żeby ciągle nie zmieniać koszul? trzymajcie się i nie myślcie o wczesnych porodach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA:)
Ja mam piersi średniej wielkości ale pamiętam jak 5 lat temu urodziłam synka(miałam cesarke i pierś dostał dopiero po jakiś 14 godz) myślalam ,że nie mam pokarmu.Dopiero jak położna pocisnęła mi brodawkę to poleciała siara.Po kilku dopiero dniach tego pokarmu pojawiło się tak dużo ,że miałam potok:)Wkładki laktacyjne nic ni pomagały i chodziłam z pieluchą tetrową w staniku:) W sumie synka karmiłam przez 7 miesięcy dopóki sam nie zrezygnował z tego "przysmaku" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czym to zwalczyć?
Od początku ciąży chodzę w staniku. Też w nim śpię. W miejscu, gdzie są fiszbiny pod piersiami zrobiły mi się takie 3-4 niby krostki zarumienione, strasznie swędzące. Niektóre przybrały już kolor taki fioletowawy jak siniak. Czym to zwalczyć, jeżeli smarowanie olejkiem i kremem do piersi nic nie daje? Myślicie, że to może być odparzenie? Nie chcę zrezygnować ze stanika, bo zrobił mi się rozmiar G, parę rozstępów i boje się, żeby mi jeszcze na dodatek nie obwisły ;) Może któraś z Was miała podobny przypadek. Teraz jestem w 7 m-cu. Do gina idę w połowie grudnia, więc może w międzyczasie któraś z Was da jakiś pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
może jednak chociaż nie sypiaj w nim? ewentualnie może da się dostać jakiś sportowy bez fiszbin w tym rozmiarze na noc? chyba czasem trzeba dać skórze odpocząć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna ja mam podobnie też pierw termin na 2 luty a teraz od jakiegoś czasu na 26 styczeń a ostatnio na 24. A niby jestem teraz na początku 32 tyg :P Moja malutka ważyła tydzień temu na usg 1,3 kg I też się bałam że za mało bo moja kolażenka ma ten sam termin a jej mała wazy ponad 2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja to w ogóle chodze bez stanika bo kupiłam bezszwowy ale i tak mnie pod cyckami uciska bo skóra mam zwałkowaną uhmm wiecie o co chodzi bo wszystko sie podniosło do góry;;;ale u mnie to tylko miseczka c więc chyba bardzo mi niezwiotczeja niewiem tak mi wygodniej;; ale spać w staniku to chyba niebardzo trzeba dać odpocząć skórze;; ja niewiem ile wazy moje dziecko bo na usg ide dopiero w połowie grudnia;;; jak u was z pogodą?ma nieźle sypnąć wieć uważajcie jak chodzicie slisko strasznie;;; pozdrawiam was i gdzie sie wszystkie podziewacie:):)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czym to zwalczyć?
U mnie w miasteczku dostać bezszwowy stanik sportowy - bezcenne. Próbowałam już i nie ma. A spać w staniku muszę, bo inaczej strasznie biust mnie boli. Nic... może samo przejdzie za 3 miesiące :D Albo dopiero się zacznie przy karmieniu... hihihihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Witajcie:):):):):) Ale u mnie dzisiaj nasypało sniegu- aż sie rano wystraszyłam:):):):) Jest tak cudnie, szkoda tylko ze tak wietrznie i tak zasieka sniegiem w oczy:(:(:(:( Co do tego kochane co pisałam to na pewno nie ma reguły z tymi stanikami, wkładkami, mydłami.... kazda inaczej wszystko bedzie przechodzic:):) kazda z nas inaczej bedzie rodzic.... i kazda z nas inne metody zastosuje;):):) Podzieliłam sie z wami moimi poradami, bo mogą sie one komus przydac, a wiem tez ze sa wsrod nas kobietki ktore juz rodzily i na pewno maja doswiadczenie wieksze i tez cos moga poradzic..... A jak cos moze pomoc to POWINNO sie o tym pisac:):) U mnie to moze wynika z tego,ze ja pewno bede miała wszystko ze soba w szpitalu i wkładki i mydło szare i Bóg wie co jeszcze za cuda.... Bo ja moje kochane to jestem spanikowana:):):):):) I nie ukrywam,ze licze baaardzo na wasze porady:):):):):):) Nie wiem co bym bez was zrobiła moje kochane;********************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
katasha 7 kochana ja tez mam rzekomo termin na "2luty", ale ostatnio sie to zmieniło na 30 styczen. ja jestem w 31 T.c Jak miałam wizyte w 28 T.c to moja mała ważyła 1280 gram.... Teraz nie wiem ile?>?? 6 grudnia jak zaczne akurat 32 T.c to bede miala wizyte wiec zobacze;):):) Jezeli chodzi o twoja kolezanke to jej mała faktycznie jakos duzo wazy jak na 32 T.c???? 2 kg????? eeeee.......... no nie wiem.... nie jestem lekarzem..ale mi sie wydaje ze dosc sporo????? Ja raczej sie kieruje wagami w poszczegolnych T.c albo z ksiazki albo z internetu..... i wtedy mam mniej wiecej porównanie....? o jak mam USG to wiem wtedy czy jest w normie waga:):):):) Katasha ja mysle,ze jak twoja mała sie rozwija dobrze i jest OK to nie ma sie czym przejmowac....kazda dzidzia jest inna i kazd a w innym tempie przybiera na wadze:):) Poza tym kazdy organizm matki jest innny.... i nie ma na to ksiazkowej reguły;):):):) Takze na pewno wsio oki:):):):):) Kurcze jak ja bym poszła sobie do fryzjera:):):) ale nie wiem kiedy zbytnio:):) Obiecałam sobie ze przed swietami pójde;):):):) zeby ładnie wygladac:):):) Chciałam teraz zafarbowac te moje szkutki,ale nie wiem czy wolno!!!!w tak zaawansowanej ciazy????? jednak to chemia i trucizna!!!!! Poza tym obiecałam sobie,ze bede zapuszczac teraz włosy wiec twardo sie tego trzymam:):):):) Co do noszenia staników to nie wiem jak wy ,ale ja nie moge nosic z fiszbinami, tak mnie gniecie,sciska,ze nie potrafie...tez kupiłam bezszwowy i znacznie mi lzej.... bo faktycznie pod piersiami robiły mi sie takie czerwone pregi, które bolały i bałam sie by nie miec odparzen..... mi tez ten biust jakos ciezko ciazy na moim brzuszku.... :):):):):) Kochane powiedzccie mi te co juz rodziły, jak poznac ze brzuch nam sie obniza???obsówa???? czy jakos tak...????? kolezanka mi wczoraj pisała,ze od 34 T.c warto obserwowac brzuch czy sie nie obniza??? wtedy czuc jakby sie nam lepiej oddychalo i oznacza to ze poród sie zbliza??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) U mnie pogoda też masakra. Z domu się nie ruszam. Wieje i śniegiem pruszy, na sam widok aż mnie trzęsie choć na ogół zimę lubię :) W sobotę przywieźli nam mebelki dla Malutkiej i Mężulek pół dnia je skręcał :) ale są śliczniutkie :) Tylko troszkę śmierdzą nowością, ale na szczęście kupiliśmy sporo wcześniej właśnie po to aby się dobrze wyśmierdziały :) Katasha, RadosnaJUZmama ma rację. Nie ma co się sugerować innymi. Każda z nas jest inna, każde Maleństwo jest inne, geny też mają inne ;) Ja np. w zeszłym tygodniu widziałam się z koleżanką, która ma termin prawie 2 miesiące przede mną, a brzuch ma mniejszy niż ja. Jest (a raczej była ;) ) tak samo szczupła jak ja, albo nawet i szczuplejsza. Przytyłam już prawie 15 kg!!! Zaczynam czuć się jak słoń :/ Muszę właśnie kupić większą kurtkę, bo w tej co mam teraz ledwo się dopinam. A tu jeszcze prawie 3 miesiące... Pozdrawiam Was Mamuśki i przesyłam buźki :*:*:* :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA:)
RadosnaJuzMama-jak Twój brzusio zacznie się obniżać to rzeczywiście będzie Ci lżej oddychać.Zresztą na pewno zauważysz , że się obniżył:) Kurcze ten śnieg:/ teraz mój mężulek będzie musiał mnie wszędzie wozić bo z moim brzuchem to ja się boję w taką pogodę sama jeździć .Zresztą do tej pory do mojej miejscowości nie dotarł żaden pług:( Wizytę u lekarza mam w czwartek i dowiem się ile moja niunia już waży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×