Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość RadosnaJUZmama
IZULKA:) smutne to co piszesz..... ale pamietaj,ze masz meza i to dzieciatko w brzuszku:):):):):) i na pewno my w tym dniu spotkamy sie na kafeterii złozyc sobie zyczenia:):):) Ja własnie chyba tez kupie kilka sztuk siateczkowych:):):) własnie sobie liste co potrzebuje do szpitala...??:):) Jest tego troszke;):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
IZULKA :) >>> Dla mnie te święta też będą jednymi ze smutniejszych :( W wigilię zawsze z mamą piekłyśmy ciasta, z rodzeństwem robiliśmy sałatkę jarzynową, pierożki :( W tym roku tak jakoś będzie inaczej. Jestem tradycjonalistką, wigilia dla mnie to bardzo ważny, rodzinny dzień. Mój mąż nie wie, co to znaczy prawdziwa wigilia, nigdy takiej nie miał. Przez ojca, bo wciąż jest pijany. Co to za wigilia? :( Ja chyba spędzę ją w Naszym pokoju z mężem. Tu też nawet prawdziwej choinki nie ma. Ja u siebie w pokoju kilka gałązek żywego świerku chociaż umieszczę, kupię ładne pierdołki na świeczki i będzie świątecznie :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
RadosnaJużMama>>> Co do tego szpitala bierzesz kochana??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
10 luty ja biore tak: Dokumenty: dowód tożsamości ubezpieczenie (karta chipowa np. na Śląsku) NIP pracodawcy lub NIP własny (w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej) karta przebiegu ciąży oryginały wyników badań z okresu ciąży (grupa krwi i Rh) Dla siebie: jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek (paczka) podpaski (przydatne od około czwartego dnia po porodzie) majtki jednorazowe (ok. sześć sztuk) lub siateczkowe dwie koszule nocne do karmienia szlafrok kapcie (ewentualnie klapki pod prysznic) dwa biustonosze do karmienia (laktacyjne) herbatka ułatwiająca rozwój laktacji, np. Hipp Natal (zwłaszcza dla pierworódek; na początku brakuje pokarmu, dopiero w trzeciej dobie jest nawał mleka) maść na obolałe brodawki, np. Bepanthen przybory toaletowe, ręczniki papier toaletowy termometr sztućce, kubek telefon i ładowarka coś do czytania szare mydło płyn do higieny Tantum Rosa podkłady na łóżko ( w razie krwawienia) wkładki laktacyjne dmuchane koło dla dzidzi: paczka pieluszek jednorazowych, chusteczki jednorazowe do pupy, krem do pupy- SUDOCREM kilka pieluszek tetrowych trzy cienkie bawełniane kaftaniki lub body rozpinane na całej długości i trzy pary śpioszków (lub zamiast poprzedniego trzy pajacyki) dwie bawełniane czapeczki dwie, lub trzy pary skarpetek rożek lub kocyk ręcznik, łagodne mydełko Nie wiem jak jeszcze cos wy macie na swoich listach napiszcie kochane;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA:)
RadosnaJuzMama właśnie wydrukowałam Twoją listę i będę się według niej pakować:) :) :) Dziękuję kochana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
IZULKA:) nie ma za co:) jak wam tez cos wpadnie do główek co jeszcze trzeba zabrac to piszcie Kolezanki mi tez doradzały by miec przy sobie w trakcie porodu wode mineralna z takim dziubkiem ułatwiajacym picie, ze warto tez miec cos do smarowania usta, bo czasem sie zdarza ze sa wysuszone, popekane po wysiłku..... co jeszcze????? no i do jedzenia tez warto cos miec po porodzie bo ponoc sie jest głodnym..... no ale mysle ze te "dodatki" to indywidualna sprawa A i nie ktore mialy ze soba swoje przybory do lewatywy i maszynki do golenia krocza przed porodem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
kochane jeszcze trzeba wziasc dla maluszka zestaw do pielegnacji pepuszka, dla siebie tez warto wziasc reczniki, najlepiej ciemne.....bo mozna krwawic, skarpetki (także do założenia na dłonie dziecka), niektóre mamy zabieraja laktator, jezeli ktoras z was przyjmuje jakiej leki z powodu jakis chorób to tez wrato je wziasc ze soba do szpitala i zgłosic połoznej i lekarzowi, no i mozna tez aparat wziasc;):):):):) aby uwiecznic te chwile;0;0;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
no właśnie chciałam wspomnieć o tej wodzie mineralnej niegazowanej bo poród może trwać sporo a tylko to wolno pić, a po porodzie nie zawsze trafi się na porę posiłku więc położna bardzo polecała np. biszkopty na ten pierwszy głód..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:):):):):):):):):):):):):):) taka mała aluzja:):)ja byłam dziś u lekarza moje badania ok a dzidziuś dalej napiera główką w dół więc mam sie szczególnie oszczędzać:( byłam w szkole rodzenia i zaczelismy rozmawiać o porodzie i już sie boje jak bede wiedziała że to już:) w pt może pojade na usg bo to już30 tydz a dawno niebyłam;;; ja też podzielam opinie bo szperam i szukam pościeli że te niebieskie i różowe ciuszki doprowadzają mnie do szału;;jak byliśmy w sklepie i kupowałismy np kocyk i pościel to pierwsze pytanie było chłopak czy dziewczynka więć od razu mówiłam ze nic z różem ani niebieskim na maxa;; no masakra jakaś dlatego na przekór wszystkim mam wózek granatowo czerwony:) co do tych podkładów to ja kupie z 2opakowania w aptece i wezme duże podpaski długie co zawsze na okres miałam;okresy zawsze miałam obfite a mama moja mi mówiła że używałapodpasek i to było 26 lat temu więć jak wtedy dały rade kobitki top i my damy:) a propos te podkłady mają skrzydełka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
trezele- kochana to swietnie ze z wynikami wszystko ok;):):):) KONIECZNIE!!!-uwazaj na siebie. bo coraz blizej kazda z nas porodu jest:):) mi sie konczy 32 T.c i czuje sie jak elefancik:P:P:P:P:P:P na szczescie jak byłam ostatnio u gina to mowil ze szyjka pieknie zamknieta a dzidzia na tylnej scianie sobie slodko jest:):):) Ale tez pwoiedzial mi ze absolutnie nic nie dzwigac, nie schylac sie gwałtownie, ubierac buty na siedzaco... i takie tam:):):) Co do tych podkładów, czy podpasek nie wiem czy mjaa skrzydełka ale podjrzewam, ze tak:):) trzeba zapytac tych bardziej doswiadczonych;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
HURA- moj mezus dzwonil,ze o 21 konczy i ze najpozniej o 21.30 bedzie juz:) ja tu jajko znosze;):):):):) normalnie;):):) Ale mam akuratnie zajecie bo szukam telewizora dla tescia na 50 urodziny bo ma 22 grudnia , a impreze robi 27 .12. wiec chcemy mu kupic porzadny TV.... i szperam po tych wszystkich marketach:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te podkłady nie mają niestety skrzydełek, ale one są dobre dosłownie na kilka pierwszych dni. Później spkojnie wystarczą podpaski. Na początek lepsze są podkłady, bo czasem naprawę sporo tego leci... Ja tez już po wizycie. Uff, bo spokojnie udało mi się ze wszystkimi dogadać;) No i miałam niespodziewanie usg:) Następna wizyta dopiero 19.01. I mam tylko 6 kg więcej niż przed ciążą:) Pewnie nie wyrobie się w 7 jak wczesniej;) ale to i tak nieźle:) Jutro robię nalesniki. Któraś się przyłącza?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Dziewczyny, koniec mojego lenistwa!!!! Właśnie biorę się za przeglądnięcie reszty ubranek, bo ileż o można nic nie robić???? Aż wstyd, taka duża dziewczynka, a taaaaka leniwa w tej ciąży ;););) Kochane, mam do Was takie bardzo prywatne pytanko... Jeśli którąś z Was urażę, z góry PRZEPRASZAM!!!! :) Otóż strasznie mnie ciekawi, czy będziecie bardzo młodymi mamami? Bo pisząc z Wami mam wrażenie, że wszystkie jesteśmy w tym samym wieku, co jest niezwykle fajne :):) Wybaczcie, jeśli to zbyt ciekawskie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10luty, spokojnie, myślę że przynajmniej większości nie stresuja pytania o wiek;) Ja mam 27, a synka urodziłam, gdy miałam 25:) Ciesze się, że wzięło Cię na robotę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Co do koloru ubranek-mam nawet kilka par śpioszków w różowym kolorze dla mojego synka :):):) Dostałam w spadku od siostry po jej córeczce Zuzannie ;) i są tak słodkie, że szkoda mi jest się ich pozbyć :) Uważam też, że mój mały będzie w nich wyglądał BOSKO!!!! :):):):):) :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam mam 30 lat i nie czuje sie ani za mloda mama ani za stara.Uwazam ze trzydziecha to odpowiedni wiek:):):):) Oczywiscie to sprawa indywidualna i nie mam nic przeciwko jesli sa mlodsze lub starsze mamuski:) Zmykam sie polozyc dobranoc kobietki i zapewne do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Kochane ja mam 26 lat:) i tak jak piszesz agnik80 kazdy wiek jest dobry na bycie mamusia;):):) i fajnie ze kazda z nas jest w innym wieku i z innym bagazem doswiadczen:):) własnie dlatego tyle mozemy rozmawiac i wymienaic sie doswiadczeniami:):):):):):):) Ja jeszcze za ubranka sie nie zabrałam,az wstyd..... ale obiecałam sobie ze przed Swietami to zrobie:):):) Stop_klatka ja tez robie jutro nalesniki :):):):):) takze bedzie uczta:):):) W ciazy szczegolnie je lubie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Niestety na nic te przebieranie ubranek, bo i tak wszystko zostawiłam :D szkoda mi odłożyć cokolwiek :D Trudno, niech tam sobie zajmują miejsce :) Ja mam 22 lata, ale uważam, że jestem bardzo odpowiedzialna jak na swój wiek :) Mężatką jestem od półtora miesiąca, ale nie myślcie sobie, że wpadliśmy :) Staraliśmy się o dziecko od początku roku, takie było nasze postanowienie. Bardzo chcieliśmy mieć dzidzię :) Ślub miał być a rok w lipcu, bo nie spodziewaliśmy się, że tak szybko uda nam się "zasiać ziarenko" :) Więc przełożyliśmy go i jesteśmy małżeństwem od 16 października :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) Nie bylo mnie 2 dni a tu tyle czytania hihi ale ciesze sie ze przynajmniej cos sie dzieje na naszym forum :) Co do wieku mam 25 lat i to moja druga ciaza :) Jak juz pisalam mam w domu corcie a teraz czekamy z niecierpliwoscia na synka az musze sie pochwalic ma juz 1400 i 40cm :) nie wiem czy to duzo czy malo na chlopca ale wydaje mi sie ze oki :) Termin mam na walentynki :) Wiec narazie jeszcze nie pakuje sie do szpitala i tez nie robie prania ubranek mysle ze dopiero zaczne w styczniu na spokojnie. Ja uzywalam tych duzych podkladow poporodowych z belli i nie moge narzekac bardzo dobre byly wiec teraz juz kupilam 2 opakowania. Chcialam jeszcze napisac ze posciele super podobaja mi sie bardzo i pizamki tez ja juz zakupilam sobie pare wlasnie takich pociesznych :) :) A pomaranczowymi sie nie przejmujcie bo widocznie nudzi im sie w domu i dlatego wchodza na nasze forum:) Pozdrawiam i milego wieczoru zycze :):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 luty
Koniec mojej pracy na dziś :) Nie dam rady już siedzieć, kręgosłup mi pęka dosłownie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
witajcie moje kochane z rana:) 10 luty, to ze masz 22 lata to nie znaczy ze nie wiesz nic o zyciu....wiek lub data urodzin niejest wyznacznikiem dojrzałosci i odpowiedzialnosci człowieka.... wazne jak ty sie czujesz jako przyszła matka, zona:):):) Jezeli jestes szczesliwa to cyferki 22,25,27,30 nie maja tu znaczenia;):):) Dziecko zmienia kazdego, nawet czasami czlowiek sie nie orientuje jak bardzo:):):) A najszybciej mozna to zauwazyc po mezczyznach......:):) , przyszłych ojcach:) I powinnas byc dumna z siebie, bo niekiedy osoby starsze nie potrafia sobie poradzic z "nowa" sytuacja.... A to,ze jestes z nami ,to znaczy ze jestes we własciwym miejsc i własciwym czasie;):):):) I super jest ,ze kazda z nas potrafi to napisac:) , podzielic sie, nie tylko urokami ciazy,ale takze problemami, sprawami rodzinnymi, własnymi przemysleniami:):):).... i uwazam,ze kazda z nas łaczy cos wyjatkowego, pomimo ze nie widziałysmy sie nigdy w zyciu, mamy jeden wspolny CEL: dziecko:), zdrowe dziecko:):) I wspaniałe jest to,jak sie zzyłysmy za ten czas ze soba:):) i o to trzeba dbac.... :) I tak trzymac moje babeczki:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stp_klatka
cześć Mamuśki:) Miałam napisać już dawno, a ciagle zapominam... Polecam Wam aptekę Dbam o Zdrowie. Jest dość mocno rozpowszechniona w Polsce, a plus jest taki, że można złożyć zamówienie on-line i odebrać leki i inne cuda (np. kosmetyki dla dziecie, butelki, smoczki). Dostawa do apteki nic nie kosztuje, a ceny są o 25% niższe niż przy zakupach w aptece:) U nas dziś słońće świeci, aż się chce:) Wysprzątałam dom, właśnie zrobiłam nam drugie śniadanie i zaraz wychodzimy na spacer:) Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki:) Miałam już dawno napisać, a ciągle o tym zapominam... Nie wiem, czy znacie aptekę Dbam o Zdrowie? Można u nich zamawiać on-line leki i inne pierdółki (butelki, smoczki, kosmetyki dla dzieci itp.). Odbiór w aptece jest bezpłatny, a ceny o 25% niższe niż przy zakupach w aptece:) U nas dziś lekki przymrozek, słońce świeci i jest cudnie:) Zaraz zjemy drugie sniadanko i uciekamy na spacer:) Jejku, jak mi ulżyło po wczorajszej wizycie:) Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
Stop_klatka u Was słoneczko świeci? fajnie... u nas plucha, a przed chwilą deszcz zamienił się w padający śnieg, jest paskudnie.. i kompletnie nie chce mi się nic robić.. znów pewnie przesiedzę pół dnia na allegro w poszukiwaniu pościeli, łóżeczek, ubranek itd itd :) to już chyba mój nałóg, ale te wszystkie rzeczy są takie piękne.. ja mam 26 lat :) gdzieś kilka, a może już kilkanaście stron wcześniej są tabelki z naszym wiekiem i terminami porodu.. 10luty możesz sobie dokładnie przejrzeć jaki jest przekrój wiekowy "naszej paczki" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jejku ale sie na szukalam tej naszej tabelki :) ale znalazlam na 61stronie :) Wklejam jak mozecie to zrobcie jakies poprawki :) Pozdrawiam IMIĘ .................. WIEK .........TERMIN PORODU......WIELKOŚĆ (TC) katasha7 ................26 ............ 26.01.2011........58,6mm (12W6) Monika .................. 21............. 01.02.2011 aniaania ................ 28 ............ 01.02.2011 Ninka86 ................ 24 ............ 01.02.2011 marcysia21 ............ 21 ............ 01.02.2011...........54mm (12t3d) niebieskooka_81 ...... 29 ............ 01.02.2011 ......... 44 mm (11 tc) milagros25..............25..............02.02.2011....... ....16T (syn Jasiu) radosnaJUZmama ..... 26 ............ 02.02.2011...........Córka WIktoria matka,polka ............30..............02.02.2011 Sylwia_LBN..............36..............04.02.2011 Kessi_27 .................30 ............ 04.02.2011 kijevna ..................36..............04.02.2011...........77mm (13t+5) Anulka84.................26..............05.02.2011 agnik80 ................. 30 ............ 07.02.20 11 sansei.....................24 .............10.02.201 adziana ................. 35 ............ 10.02.2011 ptyśka .................. 30 .............10.02.2011 ajem7 ................... 24 ............. 10.02.2011 ...... córeczka! Truskaweczka_29 .... 29 ............. 12.02.2011 ....... 35mm (10tc) nemezis278 2........... 27..............14.02.2011 Ninka 24 ................ 25 ............. 14.02.2011.....Synek!! :) agi27 .................... 28 ..............14.02.2011..........Corka-MARYSIA Myszzka_87 ............ 23 ............ 14.02.20 11 groszek22.............. 24 ..............14.02.2011..... .....((22tc))) emka kafe .............. 25 ............. 16.02.2011 ........26mm (10tc) Oli14 ..................... 30 .............16.02.2011 trezele .................. 26 ............. 16.02.2011 IZULKA ..................25..............17.02.2011 maagdaa .................30 ............. 17.02.2011 milusia * ................. 27 ............. 18.02.2011 conwalya .............. 23 ................ 18.02.2011 ...... 86 mm ( z om 13,0 t; z USG 14,4 t) kasiula86 .............. 24 ...............19.02.2011 ..21tc/Ania/380g Milutek ................. 23 ............. 22.02 .2011x2 2,96(10t2d) i 2,64(9t5d) z 29.07 emulinek .................27 ............. 23.02.2011 agatka27 ............... 27 ............. 25.02.2011 abigailii..................26...............26.02.2011 memo_29................30...............26.02.2001 Loonah ................. 21 .............. 27.02.2011 ambrozja196 .......... 24 .............. 27.02.2011 TAHITIANA ............. 23 ............... 28.02.2011 ewka4127 ............. 24 ................ 28.02.2011 ......14mm (8tc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja gdzieś zaginęłam :( więc wklejam jeszcze raz :) IMIĘ .................. WIEK .........TERMIN PORODU......WIELKOŚĆ (TC) katasha7 ................26 ............ 26.01.2011........58,6mm (12W6) Monika .................. 21............. 01.02.2011 aniaania ................ 28 ............ 01.02.2011 Ninka86 ................ 24 ............ 01.02.2011 marcysia21 ............ 21 ............ 01.02.2011...........54mm (12t3d) niebieskooka_81 ...... 29 ............ 01.02.2011 ......... 44 mm (11 tc) milagros25..............25..............02.02.2011....... ....16T (syn Jasiu) radosnaJUZmama ..... 26 ............ 02.02.2011...........Córka WIktoria matka,polka ............30..............02.02.2011 Sylwia_LBN..............36..............04.02.2011 Kessi_27 .................30 ............ 04.02.2011 kijevna ..................36..............04.02.2011...........77mm (13t+5) Anulka84.................26..............05.02.2011 agnik80 ................. 30 ............ 07.02.20 11 sansei.....................24 .............10.02.201 adziana ................. 35 ............ 10.02.2011 ptyśka .................. 30 .............10.02.2011 ajem7 ................... 24 ............. 10.02.2011 ...... córeczka! Truskaweczka_29 .... 29 ............. 12.02.2011 ....... 35mm (10tc) nemezis278 2........... 27..............14.02.2011 Ninka 24 ................ 25 ............. 14.02.2011.....Synek!! agi27 .................... 28 ..............14.02.2011..........Corka-MARYSIA Myszzka_87 ............ 23 ............ 14.02.20 11 groszek22.............. 24 ..............14.02.2011..... .....((22tc))) emka kafe .............. 25 ............. 16.02.2011 ........26mm (10tc) Oli14 ..................... 30 .............16.02.2011 trezele .................. 26 ............. 16.02.2011 IZULKA ..................25..............17.02.2011 maagdaa .................30 ............. 17.02.2011 milusia * ................. 27 ............. 18.02.2011 conwalya .............. 23 ................ 18.02.2011 ...... 86 mm ( z om 13,0 t; z USG 14,4 t) kasiula86 .............. 24 ...............19.02.2011 ..21tc/Ania/380g Milutek ................. 23 ............. 22.02 .2011x2 2,96(10t2d) i 2,64(9t5d) z 29.07 emulinek .................27 ............. 23.02.2011 agatka27 ............... 27 ............. 25.02.2011 abigailii..................26...............26.02.2011 memo_29................30...............26.02.2001 Loonah ................. 21 .............. 27.02.2011 ambrozja196 .......... 24 .............. 27.02.2011 aGuśka1983.............27................27.02.2011 Córeczka :):):) TAHITIANA ............. 23 ............... 28.02.2011 ewka4127 ............. 24 ................ 28.02.2011 ......14mm (8tc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Ojojo jak ja dawno tej tabelki nie widziałam:):):):) pamietam jak było nas tam tylko kilka;):) a teraz prawdziwa lista:):):):) Zauwazyłam,ze wiele z nas juz nie pisze na anszym forum....hehe...ciekawe co tam u nich???:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×