Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość Paulina Frączek
Dzien dobry, Nazywam się Paulina Fraczek i jestem studentką 5 roku fizjoterapii. Pisze pracę o zespołach bólowych kręgosłupa u kobiet w ciąży i zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety na ten temat. Tu znajdą Panie linka http://www.ankietka.pl/ankieta/51933/wplyw-ma sazu-i-aktywnosci-fizycznej-na-zespoly-bolowe-kregoslupa-u-k obiet-w-ciazy.html Dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czym to zwalczyć?
Pewnie faktycznie - tak jak mówicie - do tabelki dopisze się Radosna, a zaraz po niej Sylwia. Jak ostatnio pisałam, że jeszcze nic nie poprane, nie poprasowane - tak teraz pralka chodzi codziennie i piorę wszystko po kolei :) Suszara się zwalnia, to kolejne pranie. A to wszystko z tego stresu, że porody się na forum zaczynają, bo normalnie to wszystko było pokupowane i leżało sobie i czekało na swoją kolejkę, a samopoczucie, to taki "luzik majonezik", bo przecież jeszcze nie moja kolej, jeszcze tyyyyyle czaaaasu :) A jeżeli chodzi o imiona męskie najbardziej popularne w Anglii w 2010, to przedstawiało się to tak: Top 2010 Baby Boy Names 1.Jack 2.Harry 3.Alfie 4.Thomas 5.Oliver 6.Daniel 7.Joshua 8.Charlie 9.Mohammed 10.George 11.Lewis 12.Dylan 13.William 14.Samuel 15.Ethan 16.Ben 17.Alexander Ja też bym brała imię take, które funkcjonowałoby zarówno w języku polskim, jak i zagranicą: tak jak Ninka, Yulla i Dziewczynka pisały: Max, a może Alex :) To też zależy w jakim kraju dziecko się będzie wychowywało. Radzę sprawdzić w wyszukiwarce jakie są aktuanie trendy. Na przykład ja nie wyobrażam sobie, żeby jakieś dziecko z mojego rocznika miało na imię, np. Kazimierz... Mam prośbę... Mogłaby któraś z Was zmierzyć jaki wymiar ma przewijak. Ja mam łóżeczko turystyczne z przewijakiem takim "giętkim", ale zastanawiam się czy nie kupić sobie jeszcze takiego na pralkę do przewijania i pielęgnacji po kąpaniu. A że pralka jest wąska, to nie wiem, czy takie coś by się sprawdziło. Zastanawiałam się jeszcze nad kładzeniem na nią poprostu kocyka jakiegoś, ale te sztywne przewijaki mają takie zaokrąglone boki, że dziecko teoretycznie się nie zsunie, no i są sztywne. A pralkę mam taką: szer. 60, gł. 42.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia--- TRZYMAM KCIUKI Z CAAAAŁYCH SIŁ!!!!!!!! Tak się przejęłam, jakbym to ja rodziła :) Cieszę się, że to już :) Oby wszystko było jak najlepiej :) Czekamy na wieści :) RADOSNA--- Co taka cisza??? Czyżbyś już była szczęśliwą mamuśką?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
czym to zwalczyć- nie chcę Cię straszyć ale muszę to napisać. Na szkole rodzenia położna ostrzegała nas żeby nigdy nie kłaść dzieci na pralce. Dlatego nie polecała kąpieli w łazience, bo tam przeważnie mało miejsca i rodzice właśnie na pralce kładą dzieci i że ona zna przypadek gdzie pralka poraziła dziecko prądem i dzidziuś zmarł. To był szok.. teoretycznie nie było możliwości żeby coś takiego się stało, a jednak to tylko sprzęt i trzeba mieć do niego ograniczone zaufanie. Dlatego też na pralce nie powinno się kłaść np. wilgotnych ciuchów czy ręczników. To był pewnie przypadek jeden na miliard ale mi jakoś utkwiło to w głowie i nie ryzykowałabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czym to zwalczyć?
Abi - ja zawsze po praniu wyłączam pralkę z prądu i odłanczam dopływ wody - jakieś takie przyzwyczajenie, więc nie ma takiej opcji by nastąpiło porażenie prądem. Bardziej bym się bała, że właśnie by się gdzieś ześlizgło i dlatego zastanawiam się nad tym przewijakiem. Jak się okaże za duży, to trzeba będzie kąpać w pokoiku, gdzie niestety zawsze jest chłodniej :( wolałabym w łazience, bo tam zawsze jest cieplutko. U znajomych też trzymali dzieciaczka na prace po kąpieli, z tym że mieli tą taką normalnie wymiarową i było super :) Ale dziękuję za przestrogę. Mądrych rad zawsze warto posłuchać. Przy włączonej pralce nie odważyłabym się położyć na niej dzieciaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
no właśnie zapomniałam dopisać, że chyba ze się będzie pamiętać żeby ZAWSZE odłączać pralkę od prądu. Bo u mnie na co dzień jest włączona i wiem że mogłabym zapomnieć o tym. Ale ja i tak w łazience bym nie kąpała, mimo że miejsca mam dużo ale w pokoju mam cieplej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czym to zwalczyć?
Abi, właśnie wszystko zależy od tego kto gdzie ma cieplej i jaki układ. Ja wiem, że mi najwygodniej byłoby właśnie w łazience, gdyż często zostaję sama w domu i bliskość do wody wrazie czego jest dla mnie niezbędna. Paza tym łatwiej byłoby mi sięgać po kosmetyki do mycia :) No ale wszystko wyjdzie w praniu. Może się okazać, że te wszystkie stelażyki pod wanienkę, gąbki i inne pierdoły też się nie przydadzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
Sylwia - trzymam mocno kciuki! wracajcie obie zdrowe i szybko! Radosna też już raczej po - chyba, że leży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czym to zwalczyć?
aGuśka... dzięki za info 🌼. Ja nie wiem jak ja czytałam to forum, że teraz dopiero zauważyłam Twój wpis :) Jakaś taka rozkojarzona jestem... Czyli bym musiała trzymać ten przewijak jakby w drugą stronę niż normalnie. Z drugiej strony nawet na kocyku bym musiała w drugą stronę niż normalnie, więc to chyba nie robi różnicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jaj też jestem jeszcze ale dziś tak poddenerwowana że dawno tak niemiałam rozbita jakaś kiepskawo sie czuje.. uu sylwia trzymamy kciuki> ale jej fajnie już jest pewnie po i tuli maluszka:):):) radosna nic a nic sie nie odzywa...hmmm oj dziewczynki chce już być po!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na szybko bo jestem w gabinecie w pracy ale mam dobre wiesci od sylwi hania urodzila sie o 13 10 i jest piekna jak Sylwia pisze:) moze pozniej bede wiedziec cos wiecej bo Sylwia pisala ze zadzwoni opowiedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SYLWIA--- bardzo, bardzo, bardzo gratuluję!!!!! Musisz być przeszczęśliwa :) Cudownie, że wszystko jakoś poszło i bez komplikacji :) Czekamy na wieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czym to zwalczyć?
Sywia, gratulacje! :) Jak ja lubię dobre wiadomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z komorki pisze i nie wiem czy mi sie udalo...a ja cc bede miala w sobote 12 lutego :) no to wracam do swoich obowiazkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
o to rewelka! szybko poszło:):):) jupi - gratulacje Sylwia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia ale sie ciesze i gratuluje ,sprawnie i szybko ci poszlo rewelacja:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czym to zwalczyć?
Kijevna, a Ty jak sobie słońce radzisz? :) Ma Ci kto pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trezele - ze mną dziś jest to samo chodzę jak cień siedzę jak na szpilkach, ale to może po tej wizycie u gin tak sie nakręciłam ze poród może sie zacząć w każdej chwili,ale co prawie 2 tyg temu w szpitalu powiedzieli mi to samo i nic 2 tyg zleciały a ja dalej 2 w 1. Sylwia - gratuluje serdecznie!!!!!!!!!!:):):):) nie ukrywam że Ci zazdroszczę bo masz już swojego aniołeczka w ramionach a nam zostaje głaskać brzuszki:) co prawda do 10 już nie daleko, ale tak bardzo bym chciała mieć to za sobą ,że jak sobie pomysle że jeszcze 2 tyg po terminie można urodzić to na samą myśl mnie skręca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
no mam jeszcze czas na kafeterię to chyba nieźle?;) z drugim to już pewne rzeczy mam opanowane i dużo mniej stresu, bo ja mała śpi 5h to nie wpadam w panikę, że za długo np. właśnie wyszłam z wanny, bo mi połozna zaleciła aromaterapię - kąpiel w olejkach dwa razy dziennie na dokładne zrośnięcie się ranki (mam tam takie trzy groszki, gdzie mi się skóra rozchodzi) - ciekawa terapia - zobaczymy, czy pomoże, a tak poza tym wszystko ok - chop wrócił do pracy, wszystko zorganizowane tak, zebym nie musiała dźwigać - kongo się zacznie na pewno, ale może jeszcze tydzień, dwa sielanki będzie... rozpakowujcie się szybko to same zobaczycie!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czym to zwalczyć?
A karmisz persią czy Bianka z butli ciągnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy mummy...:)))
dziewczyny, chcialam was o cos zapytac. Czy taki bol brzucha jak przed okresem,to sa juz skurcze ??? Bo wlasnie tak boli mnie brzuch i nie wiem czy to sa skurcze i powinnam jechac na szpitala, czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROZPAKOWANE IMIE...................T. PORODU...D.URODZ....PLEC......CM i KG Myszzka_87........14.02.2011...20.01.2011...Corcia .... kijevna ............ 04.02.2011...21.01.2011...Bianka.....54cm/3.63kg Sylwia_LBN........04.02.2011....27.01.2011...Hania .... CZEKAJĄ IMIĘ .................. WIEK .........TERMIN PORODU.....PŁEĆ I IMIĘ katasha7 ................26 ............26.01.2011 Monika .................. 21.............01.02.2011 aniaania ................ 28 ............ 01.02.2011.....córka Julia Ninka86 ................ 24 ............ 01.02.2011 marcysia21 ............ 21 ............ 01.02.2011 niebieskooka_81 ...... 29 ............01.02.2011 milagros25..............25..............02.02.2011......syn Jasiu radosnaJUZmama ..... 26 ............ 02.02.2011 .....córka Wiktoria matka,polka ............30.............02.02.2011 Kessi_27 .................30 ............04.02.2011 Anulka84.................26.............05.02.2011 wanilia z cynamonem...33..............06.02.2011....synek Cyprian agnik80 ................. 30 ............07.02.20 11 sansei.....................24 ...........10.02.2011 .........córka Lidia adziana ................. 35 ............10.02.2011 ptyśka .................. 30 ............10.02.2011 ajem7 ................... 24 ............10.02.2011 ......córeczka! suszi85..................................10.02.2011r..... .NIESPODZIANKA Dziewczynka ...........31.............11.02.2011 Truskaweczka_29 .... 29 ............12.02.2011 nemezis278 2........... 27............14.02.2011 Ninka 24 ................ 25 ............14.02.2011......synek!! agi27 .................... 28 ............14.02.2011......córka MARYSIA groszek22.............. 24 .............14.02.2011 emka kafe .............. 25 ............16.02.2011 Oli14 ..................... 30 ............16.02.2011 trezele .................. 26 ............16.02.2011 10 LUTY...................22............17.02.2011....synek... Wiktor :* IZULKA ..................25..............17.02.2011 maagdaa .................30 ............17.02.2011 milusia * ................. 27 ............18.02.2011 conwalya .............. 23 ..............18.02.2011 kasiula86 .............. 24 ..............19.02.2011......córeczka -Ania Milutek ................. 23 ............. 22.02 .2011 emulinek .................27 .............23.02.2011 agatka27 ............... 27 .............25.02.2011 abigailii..................26...............26.02.2011 memo_29................30...............26.02.2001......synek Mateuszek stop_klatka............27................26.02.2011 Loonah ................. 21 .............. 27.02.2011 ambrozja196 .......... 24 ..............27.02.2011.............Synek Adaś aGuśka1983.............27...............27.02.2011..... ...... Córeczka TAHITIANA ............. 23 .............. 28.02.2011 ewka4127 ............. 24 ...............28.02.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happy mummy- nie to nie są skurcze tak niestety boli skurcze to są jak Ci będzie brzuszek twardniał w jednakowych odstępach czasu ale moze na ten temat niech napisze jakaś świeżo upieczona mama. Ja tylko mogę Ci powiedzieć ze ten ból jak na okres albo gorzej towarzyszy mi od 36 tyg i moze to świadczyć ze główka wstąpiła do kanału rodnego albo czasem skacanie szyjki macicy może tez powodować takie bóle. W każdym bądź razie mnie wysłali do domu :) a i jeszcze mnie się te bóle nasilają w nocy nieraz boli tak że spać nie mogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
piersią karmię zawsze wygodniej, chociaż bardziej boli;) mała się stołuje jak w restauracji - possie najpierw trochę, odpocznie kwadrans jak po przystawce, potem się zaciągnie długo, a na końcu po pół godzinnej przerwie trochę pociumka na deser i już idzie spać;) no lecę, bo starszy wstał - najtrudniejsza część dnia przed nami:) trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem już w domu :) Zaraz napiszę smsa do Sylwii i przekażę jej wasze gratulacje :) wiem że miała cc i że wszystko jest ok :) a u mnie jak dotrwam to będzie 12go w sobotę także mam jeszcze dwa tygodnie na wyspanie się i wypoczynek ;);) z pierwszą ciążą nie mogłam się doczekać, każdego dnia się niecierpliwiłam i wariowałam że chcę już dzidziusia a teraz jestem spokojna i cierpliwie sobie czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia - mamusiu, ogromne gratulacje!!!!!! Maagdaa - 12.02.2011 - ładna data:) mam nadzieję, że zdążę Cię wyprzedzić - nastawiam się na przyszły tydzień:) a w sobotę chcę iśc jeszcze na tego Karola do kina - warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×