Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość radosna JUZmama
Kasiula- no własnie mi tez lekarz mowil,zeby nie farbowac bo w farbie jest amoniak i on bardzo przenika do krwi i organizmu.... Dlatego wtedy pytałam,czy mozna farbowac bo tez powoli zaczynam wygaldac jak straszydełko:P:P:P:P:P:P Ale na arzie nie farbuje,robie sobie odswiezajace płukanki naturalne.....zeby wzmocnic włosy,bo nie wiem jak Wam,ale mi wypadaja.... strasznie i sa słabe i szybko sie przetłuszczaja w ciazy- nigdy z nimi nie miałam kłopotu:( NO,ale nie ma co sie nad tymi włosami skupiac.....wole nie farbowac,zeby czegos nie narobic;):) Fugunia jezeli @ miałas 26.04, to bedzie to juz poczatek 8 tygodnia...ja miałam ostatnia @ 27.04. i gin według USG powiedziala mi na wizycie 16.06- ze to 7.5 tygodnia...... takze u ciebie tak samo powinno byc..... i powinno juz byc wiadomo jaki masz termin.... ja juz słyszałam serduszko...i widziałam zaczatki kregosłupa,raczek....etc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
Takze FIGUNIA albo radze ci zmienic na pozradnego i kompetentnego gina, albo przycisnac dokładniej tego,do ktorego chodzisz...bo na pewno w 8 tygodniu juz wiesz wiele wiecej...no i serce bije.....takze przypilnuj sobie tego kochana:):) Kasiula- zapomniałam napisac,ze starsznie sie ciesze ze u ciebie ok.....i ze wszystko jest prawidłowo..teraz tylko dbac o siebie....bedzie dobrze:) Musimy w to wierzyc...kazda z nas...bo malenstwo tez czuje nasze obawy-tak mi powiedziala moja gin... wiec ja mojemu malenstwu tłumacze kazdego dnia,ze wszystko jest i bedzie dobrze, bo mamusia go baaaaardzo kocha z tatusiem...wiem,ze moze to smieszne,ale pozwala mi to bardziej optymistycznie myslec...:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figunia - ja według terminu ostatniej miesiączki byłam (w dniu wizyty u ginekologa) w 7 tygodniu, ale lekarz ocenił wiek ciąży na nie więcej niż 5 tydzień - i tak też mi wpisał w karcie ciąży. Także jeden z twoich ginekologów mógł określić wiek na podstawie terminu ostatniej miesiączki, a drugi na podstawie usg, stąd te rozbieżności. A co do terminu porodu, to sama go sobie wstępnie obliczyłam: termin ostatniej miesiączki + 7 dni - 3 miesiące +/- różnica między moim cyklem (33 dni), a cyklem 28-dniowym. W moim przypadku: 4 maja +7 dni = 11 maja 11 maja - 3 miesiące = 11 luty 11 luty + 5 dni różnicy = 11 luty Pozdrawiam was i życzę udanej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie gadalam z mama i pytalam czy wymiotowala w ciazy, powiedziala, ze w zadnej nie miala mdlosci ani wymiotow;D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane:):):) Dzisiaj pojechalam z mezem i moimi rodzicami na mala wycieczke i oczywiscie w powrotnej drodze tak mnie przymdlilo ze myslalam ze nie dojade w jednym kawalku;) Jednak mój kochany maz zadbal o mnie i na stacji kupil mi wode i krakersy bo widocznie maluszek sie upominal o cos do zjedzenia.Dziewczyny ulga w 5 minut po zjedzeniu zaledwie polowy krakersika:):):)Teraz zrobilismy sobie ziemniaczki z mieskiem na ognisku i poprostu nic tylko pozostalo mi odpoczywac po tak intensywnym ale ciekawym dniu;) Radosna Kochana zgadza sie mam 30 lat i strasznie dziekuje za dopisanie mojego terminu do tabeleczki:)A tak na marginesie to ginekolog w moim przypadku liczyl termin porodu na podstawie ostatniej miesiaczki:)Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja sie chyba do was podpisze. nie bylam jeszcze u gin ale wg moich obliczen powinnam sie zalapac na luty, okres byl 20 maja ale wiem kiedy zmajstrowalismy malenstwo tj kilka dni po okresie. dzis mi mija dopiero termin okresu a wiem o ciazy juz od srody(3 rozne testy) a jutro zrobie kolejny dla pewnosci i do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie lutówki 🖐️ u mnie bez zmian, męczą mnie trochę skurcze w biodrach takie jak podczas okresu ale mama mówi ze dzidzia się implantuje i to normalka więc mam nadzieję że tak jest... mdłości póki co nie mam... a co do farbowania to ja w pierwszej ciąży regularnie farbowałam i nic się nie stało, zresztą za zezwoleniem mamy :) poza tym są farby bez amoniaku więc można bezpiecznie o siebie zadbać :) a co do terminu to moim zdaniem jeśli ostatni okres był 26 kwietnia to termin z miesiączki przypada na 2 luty. ja miałam @ 10 maja a termin mam na 17 stego lutego. lecę na mecz 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem szczęśliwa bo wczoraj w gazecie dla młodych mam przeczytałam że mogę się opalać i chodzić nad wode :D:D:D:D:D W sierpniu mam ślub i do sukni tak bardzo chciałam być opalona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figunia mi lekarz odradził opalanie i czytałam to też w jakiś artykułach ze podobno brzuch się wtedy za bardzo nagrzewa więc ja bym za bardzo nie ryzykowała z tym opalaniem. A ja mam oczywiście cały czas mdłosci a wczoraj cały dzien prawie zygałam. tzn sama się do rzygania zmuszałam bo ja mam tak że źle się strasznie czuję siedzi mi cos na żołądku więc lepiej się wyrzygac niż się cąły dzien męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W M jak mama pisali że wolno się opalać ale trzeba pamiętać o filtrach i mieć coś na głowe nawet prezentowali stroje dla ciężarnych :) Myślę że raz na jakiś czas można i oczywiście nie wystawiac sie cały czas na słońce :) Ja mdłości nie mam jedyne co to że żołądek mnie strasznie boli jak jestem głodna. Zjem i przechodzi z reszta mój ginekolog kazał mi łykać witamine B6 przeciw nudnością :) I do tego smaki mam straszne :) Pozatym czuję się w maire ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katasha7 ja tez mam straszne problemy z mdlosciami- juz zaczynam psychicznie upadac bo jestem wykonczona..... ale boje siie zaczac zmuszac do wymiotow bo przy pierwszej ciazy jak juz zaczelam wymiotowac to skonczylo sie trzykrotnym pobytem w szpitalu na patologii ciazy- z odwodnieniem... no i schudlam 10 kg.... zaczelam byc zla na to malenstwo w brzuszku...- mialam wrazenie ze zyje resztkami sil.... nie chcialabym znowu tego przezywac.... :(( ten peirwszy trymestr jest paskudny.... btw termin: 06.02.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja wam powiem ze nie spodziewałam się że będzie aż tak źle :P Ale cóż jakoś trzeba to przeżyć najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa. Hmm dobrze że mi powiedziałaś o tych wymiotach ale ja tak często nie wymiotuję więc myślę że nic mi nie będzie a i jem i pije duzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) czy mogę się przyłączyć?? ja byłam u lekarza w sobotę. Mojemu dzidziusiowi serduszko pięknie bije:) termin mam na 2 lutego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was ja dziś 6 tydz zaczynam i boje sie bo mm jutro badania podstawowe i mam plamiena troszke ciemne ale nie krew!!jestem troche przerażona ale może sie zagnieżdza tam bo i boli troszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trezele ale jutro lepiej niech lekarz to zobaczy mi moje zaczeły się tez w 6 tygodniu ale były bardzo ciemne aż w koncu przerodziły sie w krew i sie wystraszyłam. a od tego czasu juz prawie 2 tygodnie dalej mam czasem plamienia takie brązowawe ale bardzo mało np rano przy podcieraniu. ale z dzidzią na szczęście wszystko ok więc nie ma co się denerwować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Moge sie tez przylaczyc do rozmowy?? Jestem w ciazy i termin mam na luty ale nie jestem w stanie okreslic w ktorym tyg dokladnie u lekarza bylam 5 tyg przynajmniej tak napisal w ksiazeczce czy ktos moze mi to wyjasnic dokladnie jak to sie oblicza ostatnia @ mialam 10.05.2010r W ktorym tyg jestem ?? i kiedy zaczyna sie nastepny tydzien ?? Z gory dziekuje Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długość ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, PONIEWAŻ bardzo trudno stwierdzić kiedy dokładnie wystąpiła owulacja, podczas której doszło do zapłodnienia. REALNY wiek maleństwa jest średnio 2-3 tygodnie krótszy niż wiek ciąży (w zależmności od długości cyklu danej kobiety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nowe lutówki :D Ninka ja też ost @ mialam 10 maja a termin mam na 17 lutego.termin liczy się dodając 7 dni i odejmując 3 miesiące...jest to oczywiście taka przybliżona data :) trezele mam nadzieję że wszystko będzie dobrze! pytalam kiedyś gdzie dokladniej mieszkasz bo ja też jestem z Lublina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny i nowe kolezanki:):):) Kochane ja tez zaczelam miec okropne mdlosci i dochodzi juz do tego ze dzisiaj nie przerobilam spokojnie w pracy nawet minuty tak mnie mdlilo i zbieralo na wymioty:PJednak co do wywolywania wymiotów to nie odwazylabym sie ze wzgledu na prawidlowy rozwój mojego malenstwa. Do tego mamy takie upaly ze jest mi slabo a prace mam stojaca wiec to juz calkiem mnie dobija ale cóz to jest urok bycia w ciazy;) Czytalam gdzies ze na mdlosci pomaga imbir i dlugie spacery ale jak tu isc na spacer jak sie jest w pracy :):):)Dobrze ze na miesiac przyjechala do mnie moja mamcia i wyrecza mnie z wielu obowiazków domowych,poprostu ktos taki w tym okresie jest niezastapiony i mezulek tez jest swietny i pomaga mi kiedy tylko go o to poprosze:) Obysmy byly przykladem ksiazkowym i zeby nam wszystko przeszlo w drugim trymestrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnik80 i w to musimy wierzyc ze drugi trymestr to juz bedzie super przyjemny :)) rosnacy brzuszek, pierwsze kopanie malenstwa :)) ehhh.... dziewczyny a ja dzisiaj bylam na usg- widac juz serduszko- jejku po dwoch poronieniach to taka wiadomosc mozna porownac do gwiazdki z nieba :)) buziaczki dla wszystkich mam i dzidziusiow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny za odpowiedz :) NIoo to jestem w 7 tyg ciazy i sie bardzo ciesze. Nie mam zadnych mdlosci tylko tyle ze czasem pobolewa mnie podbrzusze ale to normalne na poczatku.A co do terminu porodu to jeszcze nie wiem nic konkretnego bo jesli jest cykl 28 to termin wypada na 14 lutego i tak przynajmniej pokazalo na komputerze u lekarza na pierwszym usg ale mysle ze na nastepnej wizycie dowiem sie dokladniejszej daty. Nastepna wizyta dopiero bedzie 15.07 wiec jeszcze czasu a czasu.A tak po zatym nie moge sie doczekac 14 tyg albo 16 tyg bo juz wtedy mozna zobaczyc plec dziecka a jestem strasznie ciekawa czy bedzie synek czy coreczka :) Macie juz jakies propozycje imion ?? Czy tylko ja tak bardzo do przodu mysle ?? czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej lutowki nowe i stare:)! Ninka ja tez mam tak jak Ty:) ostatni okres 10.05 i na necie termin mi pokazuje na 14:D nie mam mdlosci wciaz, ale bola mnie piersi prawie bez przerwy... moje imiona to dla corki Antonina a dla synka Ryś albo Antoni, WItek...po mojego meza zmarlym tacie lub po dziadku, a Witek po prostu sie nam podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maagdoo mieszkam na czechowie tu na początku na lipińskiego teraz:) dziewczyny to zastanawiam sie bo mi lekarz wyliczył 6 tyg a ostatnia miesiaczke mialam 12maja;to jak to jest???powiedzice a co do mdłości to mnie mdli jak jest godna paradoksalnie albo jak zjem cos ciezko strawnego buuu:(tera po pizzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio to witam w klubie Agi 27 ciesze sie ze tez masz termin na 14 :) mam nadzieje ze nam sie uda urodzic w dzien zakochanych :) Super prezencik :* A co do twoich imion to podoba mi sie Witek i Antonina (Antosia) :) Ja to jeszcze sie zastanawiam nad imionami mam taki metlik w glowie jak narazie to mam Sara Olivia i Brayan Fabian.Co wy na to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trezele czechów znam tak średnio ale orientuje się gdzie to jest :) a gdzie pracuje lekarz do którego chodzisz bo może spotkamy się kiedyś w szpitalu .... co do tych terminów to ja mam na 17 lutego wyliczone z miesiączki a potem jeszcze są też jakieś przypuszczenia z usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×