Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

a ja mam dzis dola zaczynam martwic sie jak ja podolam decyzje o dziecku podielismy w miesiac moze za szybko tym bardziej ze nie mam wogole jakos sily tylko bym spala:( a obowiazkuw duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki! ja mam usg pierwsze 30 czerwca juz nie moge sie doczekac mam nadzieje ze cos zobacze to juz 7 tydz bede;; poza tym mdli mnie tak jakbym klucha w gardle miala ale zaraz szybko cos jem albo ssie cukierki i troche pomaga;;;uuffff co do upławów to ja niewiem bo amm lekkei plamienie na wkładce,a le to nie swędzi no i widziala to moja pani doktor zadowolona nie była wiec stąd te leki nemezis niemartw sie mnie mdli a koncze pisac prace mgr musimy dac rDE!DAMY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neomezis podołasz zobaczysz każda z nas podoła łatwo zapewne na początku nie będzie ale jakos damy radę. Ja też czasem myślę że może za szybko na dziecko ale cholera mam już 26 lat to kiedy będzie odpowiedni moment. zawsze się coś znajdzie a to praca słaba a to za małe mieszkanie dlatego myslę że jak ma sie podstawowe warunki do wychowania dziecka to nie warto z tym zwlekać za długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znowu zaczynam łapać depresję :( Myslę że nie sprawdze się w roli młodej matki :( Nawet przeszło mi przez głowe że nie chce tego dziecka :( Porażka normalnie jakaś :( Dodam że jestem po wypadku samochodowym i w kości udowej mam pręta na całą jej długość nie wiem jak z tą noga teraz bedzie:( Normalnie 20 m nie przepłyne bo chodzić nie moge później 3 dni :( Nie wspone o myśli o porodzie w takiej sytuacji....... Masakra jakaś :(:(:(:(:( Dodatkowo kłócimy się z mężem.... :( Pomocy !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boze dziewczyny ale mnie dzis mdi niedam rady juz ni w ta ni wta ja juz mam dosc a to dopiero poczatek;;figuniu niemartw sie tez tak mysle ze jak ja sobie proadze jako młoda mama wiem ze mam meza ale wiem tez ze on niepordzi sobie w nocy jak bedzie ryczec głodne przeciez nie??echhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figunia spokojnie, dasz rade...moze nie znam sytuacji, ale jakies sily wyzsze Ci pomoga przez wszystko przejsc:) nie doluj sie, bo dziecko poczuje, ze mama smutasem jest.....a z mezem tez sie ulozy..nie kloccie sie, spodziewacie sie dziecka, powinniscie rozmawiac bo inaczej to nie ma sensu...ja unikam klotni, ale tez mam jakies tam domowe problemy, moj maz ma strsy w pracy, ale tylko moge go wspierac....trezele bedzie dobrze, stosuj te cudowne srodki na mdlosci, typu bimber cytryna. regularne przekaski i moze bedzie mniej uciazliwe:) ja siedze jeszcze 2 i pol godziny w pracy a tak poza tym tez mam lekkiego dola...moze to hormony nam szaleja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figunia86- ja również będę dobrej myśli że wszytko się Wam ułoży. skoro jesteś w ciąży to widocznie tak miało być...poza tym na jakim tle kłócisz się z mężem jeśli można spytać? Az drugiej strony nie martw się o przebieg ciąży i poród- jeśli masz dobrego lekarza to na pewno Ci w tym pomoże:)a jak już zostaniesz mamą to wszystko przyjdzie z czasem (będzie tzw.instynkt macierzyński:), także nie martw się na zapas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja juz umieram.... mam cholerna alergie na (chyba wszystko) jakies pylki i nie potrafie normalnie funkcjonowac kischam nos jak balon czerwony i jeszcze oczy do tego a pytalam o leki alergiczne to nie da rady bo kobiety w ciazy nie moga :( ide 15.07 do ginekologa i bede go meczyc zeby mi cokolwiek przepisal bo nie wyrobie :( znacie moze jakies lekarstwa na alergie bo pan w aptece powiedzial ze najlepiej w domu okien nie otwierac i nie wychodzic poprostu przeczekac katastrofa :( A do tego zaczelo mnie mdlic i jakos w nocy ciezko mi sie spi bo jak sie przebudze to mam uczycie ze zaraz bede wymiotowac.Tez tak macie?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ninka mnie w nocy starsznie mdli jaks sie obudze i brzuch mnie boli;; a co do alergii to ja mam straszną dzis bylam u lkearza i kazała mi przeczekac ale na wszelki wypadek dała claritine to jest na recepte jakis najłagodniejszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trezele dzieki za odpowiedz juz wiem przynajmniej ze sa jakies zaraz sobie spisze nazwe i spytam u siebie lekarza czy sa takie u nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dogadujemy się z mężem po prostu on ma do mnie pretensję że nie chce się do niego przytulać a ja mam pretensje o to że on np. gra na kompie a miał robić co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje drogie:) Figunia mala depresja w naszym stanie to normalna sprawa,kazdy z nas zastanawia sie jak podola tej nowej sytuacji.Ja tez sie czasami martwie zwlaszcza ze mieszkam i pracuje w anglii i nie bede miala tutaj nikogo kto bedzie mi mógl pomóc w tych pierwszysch tygodniach z oswojeniem sie z nowymi obowiazkami.Wiec kochana glowa do góry:):) Trezele widze ze juz masz sie lepiej i bardzo mnie to cieszy oby tak dalej:):) Radosna kochana masz fajnie ze mdlosci ustaja ,ja sie strasznie mecze i to w zasadzie przez caly dzien:P A tak na marginesie dziewczyny to nigdy czlowiek tak na 100% nie jest gotowy na dziecko zawsze sie cos znajdzie wiem sama po sobie mam 30 lat i tak naprawde to teraz poczulam taka prawdziwa potrzebe zostania matka ale oczywiscie zawsze jest sto tysiecy pytan jak sie potoczy dalsze zycie z malym szkrabem. Mysle ze nie powinno sie wybiegac w zbyt daleka przyszlosc zycie samo napisze nam scenarjusz a tak to niepotrzebne stresy i nerwy a po co to.Nasze malenstwo da nam tyle radosci ze nie jeden problem pójdzie na bok tego jestem pewna bo juz kocham ta kruszynke która nosze pod sercem. Tak ze mamuski cieszmy sie tym ze mozemy dostapic tego zaszczytu bycia matka bo nie jedna kobieta usilnie stara sie o dzidzie a nie moze zajsc w ciaze:):):)BUziaki dla was kobietki i zycze milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnik80 jak ty to pieknie napisalas az mi tak przjemnie zrobilo i przypomnialam sobie jak bylam w pierwszej ciazy i te wszystkie pytania obawy.Tez bylam sama w niemczech i nie mialam do kogo sie zwrocic z pytaniami a juz nie mowie o pomocy w domu ale wzielam sie w garsc i ulozylam sobie sama plan dnia mialam czas na wszystko obowiazki odpoczynek i wieczor z mezem :) I jestem z tego bardzo dumna ze tak sie po ukladalo bo teraz jestem w drugiej ciazy i tez jestem sama z mala pomoca mojej kochanej corci 2,5 i wiem ze tez damy rade :) bo juz jestesmy dwie baby hihi Trzymam kciuki za was dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radosna JUZmama
Witajcie kochane kobietki-mamuski:):):) Agnik slonce pieknie i madrze napisałas... pamietacie chwile kiedy starałysmy sie o malenstwo,ile znosiłysmy???ile płakałysmy,zeby tym razem były te dwie krechy... Nawet jezeli ktos nie planował teraz ciazy, to i tak wielki dar.... Kazda z nas sobie swietnie poradzi- bo kazda z nas ma w sobie ten instynkt, tylko trzeba dac sobie szanse... nikt nie mowi ze bedzie łatwo, ale skoro naszym rodzicom udało sie wychowac nas to i my damy rade wychowac nasze pociechy:) Kazda nasza nowa rola zyciowa niesie za soba odpowiedzialnos ci obowiazki... Ale jestem PEWNA,ze kazdy dotyk tego malenstwa,kazdy jego usmiech i pierwsze słowo- MAMA.....wynagrodzi wszystko!!!!!!!!!!! Ja czekam z utesknieniem na ta chwile... az mnie serce sciska... I tak naprawde nigdy nie bedzie tego odpowiedniego momentu, bo ludzie z natury lubia sobie sami komplikowac zycie... wiec jezeli jestemy w tych ciazach- to i bedzie dobrze.... Nawet gdybyscie czuły sie złe, samotne,obolałe, pomyslcie o tym nowym zyciu ktore macie w sobie, i odpowiedzcie sobie na pytanie- czy ten malenki człowieczek nie chciałby zeby jego mama była szczesliwa??? Mysle,ze na pewno by chcial:):):) a tym bardziej,ze jak sie juz pojawi na swiecie, bedzie naszym najwiekszym szczesciem:):):):) Takze kobietki głowa do góry, bo kazda z Was bedzie wspaniała, ciepła i oddana matka.... :) Nie martwcie sie na zapas, co bedzie....bo nawet sie nie obejrzycie a same znajdziecie na to pytanie odpowiedz;):):) POzdrawiam serdecznie wszystkie mamusie;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) byłam u lekarza i widziałam nasze dwucentymetrowe już maleństwo:D wszystko w porządku:) rośnie ładnie, wielkościowo tak jak w terminie, 8 tydz i 3 dni:) co do mdłości - niestety trzeba to jakoś przeżyć, ale jest nadzieję, miną razem z pierwszym trymestrem;) a depresja, obawy, skąd ja to znam? będzie dobrze dziewczyny, MUSI!!! Maagdaa - i co?????????????czekam na wieści!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Ciąża pojedyńcza, żywa" chyba najpiękniejsze słowa jakie można usłyszeć:) Wszystko jest idealnie i mam nadzieję że tak zostanie:) dlatego mogę dopisać się już do tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMIĘ - - - - - - - - - - - - WIEK - - - - TERMIN PORODU........imię dziecka k/m aniaania - - - - - - - - - - - - - 27 - - - - - - - - - 01.02.2011 Ninka86........................24.................01.02.2 011 radosnaJUZmama - - - - - - -26 - - - - - - - - - 02.02.2011 katasha7 - - - - - - - - - - - - 26 - - - - - - - - - -02.02.2011 Kessi_27 - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - -04.02.2011 agnik80....................... 30.................07.02.20 11 portolak - - - - - - - - - - - - -24 - - - - - - - - - -10.02.2011.....Łucja/?? adziana....................... 35.................10.02.2011 nemezis2782..................27.................14.02.201 1 Ninka 24----------------------24--------------- 14,16.02.2011 agi27 - - - - - - - - - - - - - - -28 - - - - - - - - - -14.02.2011 emka kafe - - - - - - - - - - - 25 - - - - - - - - - -16.02.2011 Oli14 - - - - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - 16.02.201 1 trezele - - - - - - - - - - - - - -26 - - - - - - - - - - 16.02.2011 maagdaa - - - - - - - - - - - - 30 - - - - - - - - - - -17.02.2011 figunia - - - - - - - - - - - - - -24 - - - - - - - - - - Loonah.........................21...................27.02 .2011 Milutek.........................23..................28.02 .2010 Myszzka_87..................23...................14.02.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ladny dzien dzisiaj w Londynie, znowu upal sie zapowiada....Myszka no to pieknie:) i gratuluje, tez marza mi si etakie slowa....ja mam spotkanie z lekarzem we wtorek ale nie zapowiada sie na usg, bo tu za wczesnie..w 12 tygodniu za to bede miec pierwsze panstwowe usg, ale przed tym terminem chce sie wybrac do polskiego ginekologa, ale za cala wizyte z usg trzeba zaplacic jakies 120 funtow:p tak czy inaczej czekam jeszcze troche bo chcialabym zobaczyc wiecej niz tylko pecherzyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba sie do was dopisze. wczoraj obejrzałam sobei serduszko :) prognozowany termin to początek lutego, moze byc wczesniej ze względu na moj stan zdrowia, ale generalnie - luty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to gratuluje dziewczyny:) a co do budzenia w nocy to ja bardzo często wstaje do ubikacji w nocy i musze robic to szybko bo od razu mam mdłości i zbiera mi się na wymioty więc szybko sikam i myk do łózka. Najgorzej jak nie można zasnąć po tem bo mdłości męczą . Ale dobrze ze nie jestem sama przynajmiej wiem że to normalne :) A ja dzisiaj jadę do babci bo ma imieniny więc i jej zamierzam dopiero powiedziec że jestem w ciąży. Najbliższa rodzina już wie a z babcią chciałam się powstrzymac az się upewnię że wszystko ok. ale powiem wam że ja i tak do kolejnego USG będe miała lekką obawę że może coś jest nie tak. a kolejne chyba dopiero w 13 tyg nie? kurcze jak ja wytrzymam tak długo. No bo ciągle mam rano takie delikatne plamienia na brazowo a to nie jest normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja po urodzinach 1 swojej ukaochanej corci Milenki byslo super oprócz tego ze ciagle w laziece nad ubikacja siedzialam :( figunia nie martw sie dasz rade ja mam RZS co prawda w ciazy mam remisje ale po atakuje z dwojana sila jakos dalam rade nawet musialam operacje miec jakos przezylysmy z Milenka rozlake miesieczna choc ciezko bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis to mam nadzieję że mi tez może to usg szybciej zrobi. Ale trochę mnie pocieszyłaś:) 28 mam wizytę u niego to się go jeszcze podpytam kiedy następne usg. a dziewczyny powiedźcie mi czy urosły wam brzuchy??? Bo mi strasznie mam taki duży cały czas wzdęty już się w żadne spodnie prawie nie mieszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do was takie pytanie :) Koło pępka rosną mi teraz czarne włosy po prostu strasznie aż wstyd mi brzuch pokazywać i tak się zastanawiam czy można używać kremów depilujących tych 10 min. co później przejeżdża się szpatułką i po włoskach bo depilatorem to chyba umarłabym z bólu a maszynką nie chce bo później będą grube :( Wosk też odpada :( Nie wiem co mam zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ja nie wiem jak jest z tymi kremami na depilacje trzeba przeczytać na ulotce ale wydaje mi się że w pierwszym trymestrze lepiej nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki;przeleciałam przez miasto i jestem wykończona!!dosłownie ta moja fasolka mnie wykoczy ach jak mnie nudziiiii a propos z tymi kremami to co z nogami chyba na nogi mozna polozyc nie?juz amszynka mnie denerwuje tez;; a i ide po usg jk bedzie ok ufrbowac wlosy juz wygladam jak ufoludek ze skwaszona mina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheheh ja to cały czas jestem wzdeta ale jeszcze w spodnie sie mieszcze;;;; ale jak mnie mdli juz niewiem co brac dziewczyny?pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trezele - u mnie super sposobem jest zjedzenie suchego chlebka wasa - działa rewelacyjnie;) spróbuj, może akurat;) co do brzucha to u mnie lekko jakby wzdęty, ale mam ten plus,ze zimą zrzuciłam ok 4 kg i teraz wszystkie spodnie z zeszłego roku są jeszcze dobre;) aha - waga na razie ise nie rusza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×