Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama z dylematem

Jak się kąpać z dzieckiem? Nago czy w stroju kąpielowym?

Polecane posty

Gość tata/mąż/facet
mamo 6latki: no przecież właśnie rodzica rolą jest wskazać różnicę!!! To właśnie na rodzicach spoczywa obowiązek pokazywania RÓŻNIC! By nie miały "moralności Kalego"! (Jak ktoś nie wie o czym piszę - odsyłam do lektury szkolnej) I takie wychowanie dziecka by w przyszłości widziało różnicę pomiędzy obnażaniem się, a nagością. Pomiędzy ekshibicjonizmem, a naturyzmem... (tak, niektóre Panie będą zaskoczona, ale tak, jest to różnica) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja kąpałam się ze swoją córką
odkąd ta skończyła 3 miesiące i w sumie teraz też sporadycznie się razem kąpiemy (córka ma niecałe dwa latka) tyle że ubieram dół od troju kąpielowego bo córka jest na etapie wypytywanie o wszystko "co to jest" a ja chcę się zrelaksować w wannie , ewentualnie się z nią pochlapać a nie być zjawiskiem dla dziecka :D. Niby nie miałabym problemu z tym by się przy córce rozebrać bo często jak wylatuję z pod prysznica i przechodzę po bieliznę czy ogólnie do sypialni to córka mnie widzi ale nie zwraca na to uwagi i nie gorszy ją to ;). Mąż przy córce nie chodzi i nie chodził nigdy na golasa bez slipek ale też nie ukrywa się z wypiekami na twarzy i jak mała zaczepiła raz łapki o jego majtki i zsunęła to mąż spokojnie nasunął gatki spowrotem komentując że tacie pupa zmarznie jak będzie się rozbierał i tyle. Osobiście uważam że do drugiego roku życia dziecka można sobie pozwalać na wspólne kąpiele (mama z córką i tata ubrany w slipy kąpielowe) ale mycie to nie jest żadne, bardziej wariacje i wspólna zabawa która na pewno jest czymś przyjemnym dla dziecka (ciepła woda, piana, zabawki i tata albo mama która towarzyszy w wygłupianiu się ). W miarę jak dziecko rośnie to potrzebuje więcej miejsca ale tez potrafi odnaleźc przyjemnośc z bycia samemu , co najwyżej pod okiem dorosłego jednak nie musi już mieć tej bliskości rodzica w wannie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, jest różnica między naturyzmem a ekshibicjonizmem- owszem. Jednak nie rozumiem co ma na celu uczenie dziecka naturyzmu od małego? Co ma na celu obnażanie się rodziców przy dziecku? Powtarzam- nagość powinna być intymnością zarezerwowaną dla partnera, a nie dla dzieci, rodziców, sąsiadów, rodzeństwa i innych tego typu osób. Jeżeli już tacy z was naturyści to niech matka się wykąpie z dorosłym synem, 16letnie siostra z 20letnim bratem, a ojciec z 15letnią córką- Jeżeli zrobicie to bez wahania wtedy uwierzę, że w tym obnażaniu przy maluchach jest jakikolwiek cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flosh
Juz nie przesadzajcie z tymi bakteriami. Ja kapie sie z dzieckiem, ale najpierw myje siebie, potem pod prysznic wchodzi dziecko do mnie. a jak idziesz na basen z dzieckiem, czy jedziesz nad jezioro, to tez nie pozwalasz wejsc do wody, bo pani kapiaca sie obok moze miec infekcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdziwiona a
kiedy moje dzieci byly male takie w wieku do 2 lat mylam wanne , one pierwsze sie kapaly a potem my. Nie rozumiem jak mozna kapac sie z dzieckiem ani wygodnie ani jakiegos sensu i niehigienicznie. To ze sie zlapie jakas chorobe nie jest trudno a jeszcze w to dziecko mieszac? Dajcie dzieciom sie wyluzowac , niech beda dziecmi a nie mieszc je do zycia doroslego. Nigdy tez przed dziecmi nie krylismy sie przy przebieraniu i do teraz nie maja z tym problemu. Przyszedl czas kiedy dzieci uwazaly same zeby nas nie zobaczyc podczas przebierania. Wy probujecie uczyc dzieci roznic miedzy doroslymi a dziecmi, po kiego grzyba. Kiedy dorosna do okresu dojrzewania to recze wam ze nie beda pamietali tego co zobaczyli u swoich rodzicow (bo wtedy dla nich nie bylo to niczym nadzwyczajnym) bo znam do z wlasnego doswiadczenia i musze powiedziec ze niechcialo mi sie wierzyc ze nie pamietaly tego . Beda uczyli sie na nowo. Szoku dostana wasze dzieci po lekcja seksu ktore palikot zazadal a wy jak takie c**y czekacie i pozwalacie na eksperymenty na waszych ponoc ukochanych dzieciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja matka to taka fleja nie chciałabym dowiedziec się ze właziła do tej samej wody co ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobre hehe. Ja mam synów - jeden cztery lata drrugi 1 i kąpię się czasem ze starszym ale nie przyszło mi do głowy żeby się ubrać do tego;p Starszy zapytał raz czemu nie mam siusiaka to odpowiedziałam że ja jestem dziewczyną a dziewczyny nie mają i już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma sensu kąpać się z dzieckiem w stroju. Albo nago albo osobno i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nie chcesz się schylać to polecam podstawkę pod wanienke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×