Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

milimetrowa

Szczęśliwe mamusie małych i duzych dzieciaczków !

Polecane posty

Tylko 4 cm dłuższa od Twojej :P a starsza jest o 8 dni :) Maja u każdeg na rękach jest spokojna czy wybiera sobie? Bo Maja od jakiegoś czasu tylko u mnie jest spokojna, wystarczy jak płacze do niej podejdę i się usmiechnę i powiem spokojnym głosem coś to się uspokoi, u męża też płacze niestety. Karmienie, przewijanie, kąpanie to od pewnego czasu tylko mama może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami jak ma zły dzień to tylko psoty jej w głowie, wtedy podchodzi do Mai, zaczyna ciągnąć za rączkę albo za nóżkę, oczywiście pilnuję żeby takie zdarzenia nie miały miejsca, czasami porpsotu specjalnie wrzeszczy jak czegoś jej nie pozwolę a wie że mała śpi. Ale w większości przypadków na codzień, to Laurusia chodzi i mówi że trzeba być cichutko bo Majunia śpi. a Twoja Madzia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powie Ci,że Maja jest spokojniejsza u kobiet nie wiem dlaczego . Ostatnio był mój brat z bratową,to wziął brat ja na ręce to się krzywiła już do płakania,a wzięła ją bratowa to się uśmiechnęła . Ale ogólnie uspokaja się u mnie najczęściej. U mnie dzisiaj troszkę chłodniej to i Majunia jest spokojniejsza i nie marudzi . Widocznie nie lubi upałów :D . A dopajasz Maję czymś ? Bo ja podaję herbatkę z hippa koperkową,która jest od 1 tygodnia i wodę a Ty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Madzia tak jak Twoja Laurusia . Jak ma jakiegoś focha to potrafi ustać specjalnie nad łóżeczkiem i wrzeszczeć nad nią,ale ją wyprowadzam do drugiego pokoju żeby tam się uspokoiła . Ale też czasem ma takie dni,ze chciała by mi non stop pomagać . Wlać płynu do wanienki,podać pieluszkę,podać smoczka czy butelkę,albo chodzi i ja całuje. Ostatnio jak ją kąpałam to stałą obok mnie i cały czas trzymała Maje za rączkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopajam na zmianę albo z kopru włoskiego albo rumiankową. Na gorsze chwile posiadam jeszcze herbatke ułatwiająca trawienie i na uspokojenie z hippa po 1 miesiącu :) Ile Twoja mała przez cały dzień wypiła ml ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od dnia,ale raczej nie wiele. Przez cały dzień ok 60 ml,jak dzień jest dość upalny, a Twoja ? A tą rumiankową,Maja chętnie pije ? Bo tez kupiłabym Mojej Niuni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumiankową nawet bardziej lubi :) Moja tak ok. 70 - 80 wypija dziennie. a Magda na ile jest samodzielna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kupujesz z hippa ? Też dzisiaj,albo jutro kupie Mai może będzie jej smakować :) . Magda jest bardzo samodzielna . Potrafi sie sama ubrać,sama je,chciałaby sie sama czesać,ale coś jej nie wychodzi :D,sama się myje,wyciera,najchętniej wszystko robiłaby sama i te jej " ja sama ! " mnie powala :D . A jak się np. ubiera to ja tylko ja poprawie czy zapnę rozporek :D,czy jakieś małe guziczki,bo nie umie ich zapinać :D . A jak z Samodzielnością u Laurusi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u Laury prawie tak samo jak u Twojej Magdy :) i dodatkowo wielka z niej przylepa :) tak z Hippa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawie codzienie po obiadku, tak śpi jakieś 1,5 - 2 godziny. Niedługo powinna sie obudzić :) zazwyczaj po przebudzeniu deser i idziemy spowrotem do ogrodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda też jest przylepa,ale do tych osób które zna,do obcych np. na kolana nie pojdzie,ale przywita sie i nie ucieka na ich widok :) . No chyba,ze tak jak dzisiaj jakiegoś focha ma to wtedy do nikogo nie chce przyjść na kolana czy się przytulić :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej tak je o stałych porach . są to takie pory "na oko " o 8 śniadanko- jakieś 2 małe kanapeczki z szynką czy serkiem,jakieś warzywo jak chce + herbatka,kakao . o 10 drugie śniadanko owoc,warzywo,bułka słodka czy coś 0 14 obiad zupka, 0 16 drugie danie . 0 18 deser : kisiel,budyń,mus owocowy,galaretka z owocami czy owoce jakieś . ok 20 kolacja : tutaj bardzo różnie czasem je kanapki,czasem zupkę mleczną . i po 20 jest kąpiel i zazwyczaj ok 20.30-21 śpi. To taki jej dzień .Czasem te pory sie przesuwaja bo jesteśmy dłużej na spacerze,czy dłużej śpi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i Magda w międzyczasie je jakieś chrupki,owoce ,biszkopty herbatniki,ale raczej nie je tak żeby się "zapchać" bo potem nie chce jeść obiadu/kolacji . A pije soki,herbatkę,wodę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O mnie też tak na oko, ale mniej więcej: 9.00 - śniadanie - dwie kanapki z szynką lub serem, i do tego ogórek albo pomidor, chyba że chce jajecznice albo parówkę to do tego chleb z masłem + warzywo. 11.00 - drugie śniadanie - jakiś owoc, bułka z nutella, płatki z jogusrtem, sam jogurt - coś takiego. 14.00 - 15.00 - Obiad, dwa dania jej podaje w małych ilościach i ładnie zjada. 18.00 - deser - lody, sałatka owocowa, gofry, galaretka - coś w tym stylu. 20.00 - kolacja, czasami kaszka z owocami, kanapki, jajecznica, parówka zależy na co ma ochotę. i wiadomo przez cały dzień coś tam sobie podje jakieś chrupki kukurydziane, ciasteczko czy paluszki. No i picie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dzień wygląda podobnie,tylko,ze moja Magda nie zje dwóch dań na raz to wolę,zeby zjadła najpierw jedno potem drugie . Bo jak ma mi rozgrzebać trochę tego i trochę tego to wole podzielić to na dwie części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jej podaje takie mniejsze porcję jak dzisiaj to klopsika takie małego jej zrobiłam, jeden ziemniak i trochę surówki i zupy dużo jej nie nalewałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oryginalne jak na te czasy dałaś Magdzie imię :) Nie spotkałam jeszcze małej dziewczynki o tym imieniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Dziękuję,szczerze to ja też małej dziewczynki o takim imieniu nie znam,no poza moją :D . Ale Ty też oryginalne imię dałaś,nie znam żadnej Laury . Nawet "duzej " :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skąd pomysł na takie imię,po prostu Wam się podobało,czy to jakieś szczególne imię po bliskiej Wam osobie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak poprostu zastanawiałam się jakie imię dać córci i było pełno Julek, Amelek, Natalek, Wiktorii więc chciałam oryginalne imię ;) a Maja wyszło takie oklepane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się wahałam między Mają,a Nadią,bo też mi się bardzo to imię podoba. A synek jeśli kiedyś go będę miała będzie Dorian,albo Alan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się podoba imię Emil i Fabian :) właśnie się jedna księżniczka obudziła i przyszła się tulić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×