Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cisowniamka34

co robić syn miał kleszcza

Polecane posty

Gość cisowniamka34

syn mial na udzie kleszcza mąz mu go wyciagnoł napewno wyszedł cały i teraz niewiem czy jechac an szpital zeby to zobaczyli czy poczekac do jutra i isc do pediatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obserwuj miejsce ugryzienia jak zacznie sie zaczerwieniac lub syn bedzie mial jakies inne objawy nudnosci bol glowy goraczke czy cos to dopiero idz inaczej nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ike1976
Mozesz poczekac do jutra ale dziecko powinno dostac antybiotyk i mieć zrobione badania na boreliozę Kleszcz mógł byc nosicielem a wpuszczenie trucizny do ciała dziecka moze miec powazne konsekwencje w postaci kleszczowego zapalenia mózgu (podobno jest skuteczna szczepionka na to w 3 dawkach - ale to zanim kleszcz ugryzie ) i borelioza na która lekarstwa ani szczepionki nie ma Koniecznie zrób badania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssweer45567
nigdzie nei idz jak wyszedł cały obserwuj go na badania i tak za wczesnie dopiero po 6 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obserwuj i rób okłady
z sody oczyszczonej, ok łyżeczka na pół szklanki, moja córka miała kleszcza, wyciągneliśmy go. Telefonicznie konsultowaliśmy się z przychodnią i tak pielęgniarka kazała okłady i obserwację. Jak by doszła gorączka lub zaczerwienienie schodziłoby dalej na większą powierzchnię wtedy szybko do lekarza.Może zadzwoń do pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka w zeszlym roku miala kleszcza w uchu i poszlam z nia na pogotowie. Chyba najlepsze rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie będzie jutro śladu po kleszczu to nic dziecku nie będzie. Jak się będzie robił rumień to lekarz rodzinny powinien przepisać doxycyklinę. A badania na boreliozę zrobić 8 tygodni po zakończeniu antybiotyku. I nie siać paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cisowniamka34
okej dziekuje wam bardzo poczekam do jutra i zadzwonie do przychodni i zobaczymy co mi powie pediatra syn ma tylko taki mały slad jakbym go igła ukuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hryuhru
Podobno jest tak: Kleszcz nawet chory zakaża dopiero gdy się opije, najpierw bowiem tylko ssie. Zakaża też wtedy gdy umiera w ciele w które się wpił, na skutek nieumiejętnego wyjmowania go. Mam więc nadzieję że ani nie smarowaliście kleszcza i miejsca dookoła żadnym tłuszczem (bo wtedy kleszcz się dusi i wprawdzie puszcza ale dużo świństw dostaje się do skóry) ani nie wyrywaliście na siłę. Kleszcza się wykręca i jak najwcześniej od ugryzienia (na nieowłosionej skórze na pewno wypatrzyliście go dosyć szybko). Wtedy prawdopodobieństwo komplikacji jest nieduże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, to prawda, boreliozą zaraża się tylko jak się źle wyciągnie opitego kleszcza, on wymiotuje zarazki do naszego organizmu. Moja matka ciągle wyciąga sobie kleszcze, setki rocznie ;P Ma wprawę, nie ma boreliozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cisowniamka34
jestem z wojedzództwa slaskeigo a dokadnie okolice katowic dokładnie było tak że kleszcz nie wszedł ani głeboko był prawie cały na wierzchu mąz penseta go wyciagnoł i widac było że jest cały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cisowniamka34
ten kleszcz jak maz go zabił to nawet nie bylo duzo krwi tak jakby zabic muche tyle samo krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój brat kiedyś miał i od razu mama na pogotowie z nim pojechała ... ja bym nie czekała tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Ci od razu powiem,że na Śląsku tylko w Tychach przy Szpitalu Wojewódzki leczy się dzieciom boreliozę. Jest jeszcze poradnia na Osiedlu Tysiąclecia, ul. Zawiszy Czarnego 7, ale nie wiem czy przyjmują dzieci.... Z moich informacji jedynie Tychy, o ile jeszcze mają kontrakt, bo np w Bytomiu już na ten rok nie ma w ogóle (ale tam dzieci nie przyjmują raczej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę,że jednak można tą boreliozę w tym przypadku wykluczyć. Ale jak mówię, lekarz rodzinny w razie rumienia, temperatury (takie grypowe objawy) powinien przepisać doxycyklinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cisowniamka34
dziekuje ci do tych mam niedaleko ale mam nadzieje ze nic mu nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tylko gwoli wyjasnienia: jesli pacjentem jest dziecko to doxy jest niewskazana (chyba ze innego wyjscia nie ma) alternatywa jest penicylina i jej pochodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cisowniamka34
dzwoniłam do przychodni i pediatra powiedział że wolałby to zobaczyc i poszłam z synem.Pediatra powiedział ,że wszystko wyglada dobrze i prawie nie ma śladu po tum kleszczu i raczej nic nie powinno się stac ale na wszelki wypadek przepisał mu masc UNGUENTUM NEOMYCINI i lekarz powiedział mi tak jak pisała moge wtrącic słówko ze kleszcz zaraza jak sie go żle wyciagnie lub jak jest dlugo w ciele a u syna był nie dłuzej niz 14 h mam go obserwowac i jesli bedzie mu sie coś koło tej ranki robiło lub wymiotowałitp to wtedy przyjsc dziekuje wam wszystkim za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisowniamka34, "... Należy pamiętać, aby miejsce po ukąszeniu kleszcza obserwować przez kolejne tygodnie. Jeśli pojawi się rumień, obrzęk lub wystąpią objawy grypowe, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. W aptekach można kupić specjalne urządzenia do wyjmowania kleszczy, ale często wystarczy zwykła pęseta. Warto wiedzieć, że ukąszenie kleszcza jest niebolesne, dlatego po każdym spacerze zawsze warto dokładnie obejrzeć skórę dziecka."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GabryśV
Najlepiej to jak wyciągniesz kleszcza to go zbadaj. Jest teraz taka możliwość tutaj http://zbadajkleszcza.pl/ w ten sposób będziesz pewna czy był chory i czy Twój syn może zachorować na boreliozę . Taką wiedzę mieć lepiej mieć jak najszybciej, by móc zareagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez proponuję zbadać kleszcza ale pewnie już wyrzuciliście, piszę to bo sama choruję na boreliozę, rumień nie jest tu żadnym wyznacznikiem - jeśli wyjdzie to 100% borelioza, jeśli nie ma rumienia borelioza może być lub nie, nie chcę straszyć ale gdy się rozsieje po całym organizmie bywa nieciekawie kleszcz może zarażać nawet jak jest kilka minut w ciele profilaktycznie podałabym antybiotyk i obserwowała dziecko w razie jakiś niepokojących objawach ( nawet po latach) pamiętaj o tym kleszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie widziałam daty, że było to bardzo dawno temu, mam nadzieję, że dziecko zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martakruszyna
Na początku wakacji przydał mi się KleszczOUT jak synowi musiałem kleszcza wyciągać – polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śmieszycie mnie. Jeśli kleszcz został prawidłowo wyjęty, nie urwał się, niczym go nie smarowałaś, więc nie ma ryzyka, że rzygnął, to jest ok. Bez sensu dawać antybiotyk. Moje dzieci miały po kilka kleszczy. Dzieci ze wsi powinny chyba całe lato być na antybiotykach, bo ciągle łapią kleszcze :) Jeśli się niepokoisz wyślij kleszcza na badania. Najwięcej chorych kleszczy jest ad jeziorami, w innych częściach kraju raczej zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam sprawdzony preparat Kleszcz Expert, to jest gaz do wymrożenia i dolączona w zestawie pęseta. Kleszcz po zamrożeniu już groźny nie będzie, to jest na pewno plus tego sposobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoskaaaska
następnym razem skorzystaj z Kick The Tick, którym bez problemu wyciągniesz kleszcza w calosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zochaczyk
następnym razem wyprobuj Kick The Tick, dzieki niemu wyciągniesz kleszcza w całości i nie będziesz się martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×