Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość minimin1981

co zdługami i zmieszkaniem po rozwodzie

Polecane posty

Gość minimin1981

Witam.mój problem polega na tym , ze chcę złożyc pozew o rozwód.Niestety mąż wziął 2 kredyty na duże kwoty pare lat temu i z ostało spłacania jescze przez cztery lata.Mamy 2 dzieci. Mieszkamy z teściem.Mąż niestety nadużywa alkoholu i pakuje nas w kolejne długi.Ja pracuję, tylko od czego mam zacząć bo naprawde nie wiem.Chcę sie od tego uwolnić , lecz nie wiem jak.A jak mogę starac sie o mieszkanie dla mnie i dzieci, bo niestety nie ma.proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimin1981
dajcie jakąś odpowiedz bo nie wiem jak to wszystko wyglada???!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek___
Podział majątku możesz zrobić jeszcze przed rozwodem. By uzupełnić twoje użalanie się, przypomnę (bo bank ci też przypomni), że kredytu mąż by nie dostał bez twojej zgody. Stąd dług jak najbardziej w podziale majątku będzie uwzględniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimin1981
na jeden z jego kredytów nie zgodziłam sie .Kredyt był brany w eurobanku.Nawet nie wiedziałam ze go wział rozmawiał ze mna na temat tego kredytu ale nie zgodziłam a i tak go wział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autora ***
kredyty ,które wziął mąż bez twojej zgody są wyłącznie jego problemem.Natomiast w niektórych przypadkach jest tak,że komornik może od ciebie żądać spłaty kredytów zaciągniętych przez męża.Proponuję wystąpić z wnioskiem o rozwód i podział majątku.Jeżeli dom jest własnością męża ty niestety nie dostaniesz połowy .Możesz starać się się o przydział mieszkania socjalnego ale możesz czekać latami.Jeżeli masz podstawy do rozwodu z orzekaniem o winie staraj się o alimenty także na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejny który nie odróżnia rodzielności majątkowej od podziału majątku dorobkowego nie można zrobić podziału w trakcie trwania małzeństwa, można tylko ustanowić rozdzielność, również z datą wsteczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimin1981
miałam nadzieje, ze podzielimy sie nimi po połowie, ale on wszystkie kaze mi spłacac i zmusza do tego bo nie daje mi wypłaty.Nie daje ani na rachunki ani na życie.W sumie czuje ze jestem zalezna od niego.Chce sie z nim rozstac a ani mieszkania nie mam.Wiem tyle ze na lepiej bym wyszła bez niego i dlatego chce cos zmienic.Nie wiem czy jaks pomoc by mi sie nalezała chocby w sprawie mieszkania abym jakies dostała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimin1981
łącznie sa 2 kredyty i to duże , plus 1 karta kredytowa, która tez jest na niego.mamy 1 kredyt wspólny, który bralismy na samochod.ale teraz ani auta tylko raty zostały na kilka lat.zabrali mu prawo jazdy to auto na chamca sprzedał aby długi pooddawac.az pisac mi sie nie chce.zal mi tego samochodu, az serce mi sciska jak pomysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×