Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smerfetka83

Postarajmy się razem o upragnione dzieciątko :-)

Polecane posty

smerfetka mi ginka nic na ten temat nie mówiła, kazała po prostu brać od 16 dc a jest uznawana za dobrą lekarkę. A skąd mam mieć absolutną pewność że miałam owulkę? mile, może odbijesz sobie ten pobyt rodzinny w domu razem ze swoim M za pomocą przytulanek? To wam na pewno wyjdzie na zdrowie :) no chyba że jajnij nie da Ci spokoju, trzymaj się kochana dzielnie. sisetka cierpliwości paniusiu! o dobrym zdążysz się dowiedzieć w swoim czasie. Ja podobnie jak ty mam niestałe daty @ zocha może na necie coś piszą o takim przypadku jak krew z nosa, mnie to sie właśnie z osłabieniem kojaży izabellka spokojnie również bądź cierpliwa i wytrwała w czekaniu taka j. to fajnie że spuściłaś z tonu, łczę się więc z tobą podobnym fluidem bo ja też zwolniłam tempo staraniowe. Jeśli masz skierowanie to moze nie rzeba płacić za badanie honor, doskonale Cie rozumiem moja siostra też już nigdy nie pójdzie na fundusz zdrowia do lekarza bo też miała przeboje w ciąży z winy ginki, ja chodzę bo mam inną lekarkę i jak do tej pory nie mam jej nic do zarzucenia. Myślę że to co pisałaś z tym zarażeniem jest całkiem możliwe jeśli doktorka zapomniała zmienić gumkę, może jednak to co innego Miśkaaaa z doświadczenia wiem że jak zmuszać faceta do seksu to on sie nie stara, może więc lepiej poczekać aż sam nabierze ochoty i ewentualnie subtelnie go kusić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honor...po tym co napisałam to chyba nigdy nie pójdę na fundusz do ginekologa...choć szczerze powiem,że zamierzałam sie wybrać...Bo co z tego że nie zapłacę za wizyte jak może mi większą krzywdę wyrządzić i np. czymś zarazić...Masakra...W moim mieście jest jedna kobietka do której chodziłam kiedyś prywatnie i była super...a podobno na fundusz jak przyjmuje to taka jędza że szok!!Tak to już jest w dzisiejszych czasach...trzeba płacić i tyle...bo inaczej nie ma co liczyć na dobrą opiekę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha Miska...znam twój ból-mój facet w dni płodne to jakby jakąś blokadę miał!!!Chyba my za bardzo ich stresujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja doskonale wiem, że jak się faceta zmusza to można odnieść odwrotny skutek....Hmmm tylko ja go wcale nie zmuszałam...Poza tym to był dopiero 8dc i na dobrą sprawę raczej żadnych szans no ale nigdy nie wiadomo....Aaaa chyba znowu mnie to wszystko zaczyna przerastać, znowu się nakręcam, a M mi niestety w tym nie pomaga....:(:( Zocha - a może to po prostu przemęczenie....Wysypiasz się w ogóle?? Nie chodzisz zmęczona. Ja pamiętam jak swego czasu też się męczyłam kilka dni pod rząd, co wstałam to się lała krew z nosa, później parę razy w pracy. Któregoś dnia powiedziała dość, zrobiła sobie relaksującą kąpiel, wypoczęłam, wyspałam się i byłam jak nowa. Spróbuj, a jak nie pomoże to idź do lekarza, zrób badania :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honor no ja nie wiem, szczerze my slę, że jednak nie miałaś tego po kimś, ciężko stwierdzić ale wydaje mi się, że jednak dbają o takie coś. odebrałam wyniki i chyba nie mam dobrych ale nie znam się, mam tam podane normy odnośnie fazy folikularnej, srodek cyklu i fazy lutealnej, mam problem z określenie w jakiej byłam fazie bo albo w fazie folikularnej albo w środku cyklu, byłam wm. w 13dc. FSH u mnie - 5,45 LH u mnie - 10,83 Estradiol u mnie - 109,2 jak byłam w fazie folikularnej to spoko chyba bo wyniki byłyby w normie ale jeśli byłam już w środku cyklu to nie mam w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa o taka
A powiedzcie mi czy takie objawy jak sluz z mala iloscia krwi w dniu spodziewanego okresu i bol brzucha moze oznacza ciaze bo moja przyjaciolka mi to dzis powiedziala a ja nie umiem jej pomoc i jak jej doradzic.Mowila ze sluz jest jak kawa z mlekiem czasami z krwia a czasami koloru kawy z mlekiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to ciężko powiedzieć...może to być początek miesiączki...u mnie często przez 1-2 dni jest taki ciemny śluz a dopiero potem nadchodzi @, a moze też być ciąża...Po samym śluzie ciąży stwierdzić się nie da...Najlepiej zaczekać jeszcze kilka dni albo zrobić test ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez 4 miesiące moje cykle były 16 dniowe w 5 miesiącu 20 dniowy, i delikatne krwawienie miesiączkowe. Okres (delikatne krwawienie) miałam 5 października, dziś jest 26.10 i nie mam okresu + objawy wskazujące na ciąże od 4 dni mierzę temp. w pochwie mam 36,9-37'C (normalna tempka zawsze była 36,4-36,6), od 2 tygodni bolą mnie sutki, od kilku dni całe piersi, poza tym są większe, z rana mam mdłości, pochwe mam rozpulchnioną i mam skurcze w brzuchu, kłują jajniki, wydzielina biaława nieciągnąca. Muszę dodać że nigdy przed okresem nie miałam zadnych dolegliwości, czasem lekkie bóle brzucha ale to innego rodzaju niż te teraz. Dzisiaj czyli 22 dnia cyklu zrobiłam test i wyszedł negatywny, robiłam rano, ale jednak wydaje mi się że to może być jeszcze za wcześnie, czy badanie laboratoryjne HCG określi już czy jestem w ciąży? Czy ciąża pozamaciczna daje podobne objawy? Albo torbiel jajnika? Kidyś miałam torbiel, jednak tylko i wyłącznie bolał mnie jajnik poza tym miałam plamienie. EHHH martwie się Pozdrawiam i czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynt, dawno mnie tu nie było, ale jakoś nie miałam siły na nic. Widzę, że u Was też się dużo dzieje. Trzymam kciuki za wszystkie, które czekają na testowanie i za te, którym się teraz nie udało. Mam nadzieję, że wszystkie Wasze kłopoty i problemy się rozwiążą już nie długo. A ja nie mam już siły na nic :( okresu nadal nie dostałam :( przyjmuję progesteron i nic nie widać dalej :( o ciąży mogę zapomnieć, bo testy są nadal negatywne i lekarz tez zalecił wykonanie hcg z krwi no i wynik był ten sam co tydzień temu 0,100 :( także na pewno w ciąży nie jestem bo już by było coś widać we krwi albo testy by pokazały :( teraz pozostaje tylko wyjaśnienie dlaczego @ się zatrzymała :( boję się, że znowu będę musiałą się na tydzień do kliniki położyć :( ehhh przynajmniej przez chwilę żyłam w bajce :( Dziś mi już do końca serce pękło, bo kumplowi z pracy się dziecko dzisiaj urodziło i wysłał zdjęcie :( pękało mi serce :( nawet nie jestem w stanie prowadzić auta i skupić się na jazdach, dlatego też zawiesiłam kurs na jakiś czas :( jak wróce do równowagi hormonalnej i psychicznej, to wróće na prawko :( póki co mam naprawdę ogromnego doła, nic mi się nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki Współczuję tym którym się nie udało w tym miesiącu. Trzymam kciuki za wszystkie oczekujące i życzę owocnych staranek całej reszcie :-) Ja już oczekuję ale raczej nic z tego i znowu okres będzie nawet się nie nastawiam na nic innego jak na okres. Trzymajcie się i nie załamujcie. Pozdrawiam i miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iguana333...twoje objawy są typowe dla ciąży...poczekaj jeszcze 2-3 dni i zrób ponownie test...Ale skąd wiesz że masz rozpulchnioną pochwę?To chyba tylko lekarz może stwierdzić podczas badania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorkiem Mam pytanko kobietki, kiedy najlapiej zrobić badania hormonów tzn w którym dc, chodzi mi o FSH, Estradiol, bo gdzieś czytałam że na poczatku cyklu, czy jest sens robienia tych badań pod koniec cyklu, czy wyniki będą wiarygodne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabelko ja mam zrobić te badania jeszcze między 3 a 5 dc, teraz też robiłam w 13dc ale nie wiem po co on to chciał szczerze mówiąc, to się robi na początku cyklu aga strasznie mi przykro, że masz takiego doła, mam nadzieję, że wkrótce ci przejdzie, przytulam tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka j. skopiowałam ci z jakiejś strony podział cyklu na fazy, "Przyjęto, że pierwszym dniem cyklu jest pierwszy dzień krwawienia miesięcznego. Krwawienie jest spowodowane zanikiem rozrośniętej śluzówki macicy. Wraz z krwią wydalane są pozostałości błony śluzowej macicy (endometrium). Proces ten jest najintensywniejszy w pierwszych dwóch dniach krwawienia. Następnie krwawienie zmniejsza się. Faza ta trwa około 5 dni. Kolejne dni to tzw. faza folikularna cyklu (bo dochodzi w niej do zmian w pęcherzyku jajnikowym). Pod wpływem hormonów produkowanych przez podwzgórze (LH i FSH) dochodzi w jajniku do dojrzewania kilku pęcherzyków zawierających komórki jajowe. W tym czasie śluzówka macicy ulega regeneracji po złuszczeniu warstwy powierzchownej. Za tą odbudowę odpowiedzialne są estrogeny, wydzielane przez dojrzewające pęcherzyki jajnikowe. Procesy te zachodzą do 13 dnia cyklu. Wreszcie w 14 dniu następuje pęknięcie pęcherzyka jajnikowego i uwolnienie dojrzałej komórki jajowej. W błonie śluzowej macicy trwają zmiany przygotowujące ją na przyjęcie zapłodnionej komórki jajowej. Po jajeczkowaniu pęknięty pęcherzyk jajnikowy przekształca się w ciałko żółte, które wydziela hormon- progesteron. Rozpoczyna się faza lutealna cyklu (tłumacząc na polski- faza zależna od ciałka żółtego). Rolą progesteronu jest ostateczne przygotowanie endometrium do przyjęcia zarodka. Progesteron jest wydzielany w dużych ilościach od 15 do 26 dnia cyklu. Jeżeli nie dojdzie do ciąży to między 26 a 28 dniem cyklu ciałko żółta zanika i przez to gwałtownie spada wytwarzanie progesteronu. Powoduje to zaburzenie ukrwienia śluzówki macicy i w konsekwencji do oddzielenia się jej powierzchownej warstwy; co przejawia się kolejnym krwawieniem miesiączkowym. W tym wypadku opisano długość trwania poszczególnych faz i dnia owulacji dla cyklu 28- dniowego. Wiadomo jednak, że czas między kolejnymi krwawieniami wynosi prawidłowo od 26 nawet do 32 dni (jednak statystycznie najczęstsze są cykle trwające 27-30 dni). Takie wahania długości trwania cyklu zależą od zmiennego czasu trwania fazy folikularnej. W przypadku cyklu 25- dniowego faza folikularna trwa 6 dni (a nie 8 jak w cyklu 28-dniowym), owulacja następuje w 11 dniu ale faza lutealna ma niezależnie od wszystkiego nadal 14 dni. W cyklu dłuższym niż 28- dni wydłużeniu ulega tylko faza folikularna. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję przeczytałam sobie, niestety ja jeszcze nie bardzo się w tym wszystkim orientuję, czy któraś może mi naspiać czy w moim przypadku te wyniki odnoszą się do PCOS? Bardzo się martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ja się zastanawiam nad adopcją już trochę, mój stwierdził, że nie widzi problemu, oczywiście nie pójdę jutro załatwiać papierów :) w sumie to nie jestesmy małżeństwem więc jesteśmy bez szans, no i tam jest mase warunków nie do spełnienia podobno, nie myślcie o mnie źle, będe się starac o własne o ile mój mi dopisze ale jakby co to pomyślę o tym za parę-naście miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki Taka j. niestety zupełnie nie znam się na wartościach hormonów, aczkolwiek wiem, że w przypadku PCOS na usg widać pęcherzyki drobne wokół jajników. Więc Twoj lekarz by zauważył je napewno. Miśka nie załamuj się plis. Aga Ty też. Ja jutro mam o 7:45 wizytę rano. Pisało mi w horoskopie, że zmienię pracę i prosze... tamtą straciłam ale dzisiaj podpisałam zlecenie i już mam co robić. Mam pisać teksty o biznesie (czujecie to? :D ) o którym nic nie wiem ale bardzo podoba mi się to, bo się uczę nowych rzeczy, dzisiaj napisałam już sporo, umowa już do mnie idzie priorytetem ehh zobaczymy czy się sprawdzę w nowym zawodzie Ciekawe co jutro mi powie lekarz, spróbuję od niego wymusić prezent urodzinowy w postaci pregnylu -jeśli jakieś jajeczko urosło a co mi tam.. raz jeszcze bym zaryzykowała bóle, podobno te bóle były raczej z clostilbegyt, więc można zaryzykować :P wciągnęło mnie wpisanie i tak sobie piszę od rana a za niecałe 2 tyg 5-ta rocznica bycia razem z moim mężulkiem i z tejże okazji zabiera mnie on do Belgi na weekend :) tylko muszę przyszpilić z pisaniem, żeby w ciągu 3 tygodni wykonać zlecenie ah dziewczyny polecam pracę zdalną, siedzieć sobie w domku przy gorącej herbacie i pisać to jest wymarzona jak dla mnie praca :) a na posępne humory dziewczyny najlepszy seks mój mąz mi skutecznie poprawił nastrój po weekendzie w Polsce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila no to się zrelaksujecie w tej Belgii :) fajnie, ja bym też chciała taką pracę w domu, bardzo bym chciała ale niestety póki co siedzę w biurze, nie mam szans chyba teraz na taką bo brak mi wykształcenia, ja niestety nie mogę powiedzieć, że na posepny humor najlepszy seks, ja już nie wiem co to jest, ten raz czy dwa razy w miesiącu nie pomagają mi tego odczuć :( wczoraj znowu nic, niby próbowaliśmy ale ... szkoda gadać, wiem, że ma stresy teraz, wszystko się wali, ale ... no nic, i tak nie liczyłam na nic w tym miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisetka...ja też żyję w stresie,że @ idzie...planowo powinnam jutro dostać...Jak w nocy nie przylezie to rankiem zrobię test, choć brzuch mnie boli jak na @...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisetko trzymam kciuki żeby nie przyszła,mój maz niestety nie zdał prawka:( biedny podłamał się:( zocha zobaczysz nie przyjdzie,musi dzisiaj byc dobry dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Wam dziewczyny ja wróciłam od lekarza koło 9, okazało się, że bez stymulacji urosło mi piękne jajco 22mm lekarz od razu zalecił pregnyl aby pękło bo dość wielkie i chce mnie uchronić przed cystą zobaczymy.. będziemy się starać zastrzyk już dostałam sisetko,zocha trzymam kciuki, zobaczycie @ nie przyjdzie a bóle brzuszka to z powodu rozpulchniania się macicy, w której zamieszkuje fasolka :P taka jedna, musi mieć ten Twój bardzo dużo stresów, może jak one się zmniejszą to wtedy będzie lepiej z seksem, trzymam za Was kciuki, najważniejsze żeby to nie zniszczyło Waszej więzi emocjonalnej, ona jest ważniejsza niż seks a na dzidzi przyjdzie czas, a niektórzy się dzwią bo zachodzą pomimo tego, że rzadko uprawiają seks więc wiesz.. nic straconego :D zabieram się do pisania uff! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, nie udało się tym razem :-) wróciłam z Polski z @....czekam więc znów na dni płodne :-) ale rozczarowana jestem... ale to jak co miesiąc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po..- nie udało się miała być ta buzia: :-( ....... dajemy sobie rok z mężem, czyli 12 cykli starań jak nie wyjdzie idziemy się badać i coś działać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila to działajcie działajcie, no widzisz bez stymulacji się tak ładnie udało :) ciesze się razem z Tobą :) mnie też zaczyna boleć brzuch ale to się cieszę akurat bo wiadomo, że w ciąży nie moge być a nie chcę, żeby mi się opóźniało, dziewczyny a co wiecie o adopcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam popołudniowo sisetka, zocha,- trzymam kciuki żeby ta wredna @ nie przyszła bąblinko- bardzo mi przykro z powodu @, zyczę ci z całego serca aby nastepny cykl był szczęśliwszy A ja dzisiaj dziewczyny czuję się fatalnie, ledwo wstałam z łóżka, nie wiem co mi się dzieje ale od rana mam straszne zawroty głowy, ledwo co nie zemdlałam, nawet dziecku śniadania nie dałam rady dać,musiał mój mężuś karmić, nie mam pojęcia co mi się stało, mierzyłam ciśnienie ale mam oki. Byłam też dzisiaj u ginki i wymusiłam skierowanie na badania hormonów, na progesteron, estradiol i fsh i wiecie mam problem bo nie wiem do końca w jakim dniu cyklu się robi te badania. Wszędzie gdzie czytam to piszą że fsh i estradiol to w 3- 5 dniu cyklu, a moja ginka mówiła że po okresie nawet w 10 dniu, moim zdaniem to bezsensu ale juz sama nie wiem. Wiem tylko że progesteron robi się pod koniec cyklu więc jutro idę. Czuję że mi się @ zbliża ale poczekam na @ i porobię te badania. Mam nadzieję że wyjdą oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×